verads
13.06.12,12:39
Dobry den, Vedel by mi niekto pradit ? Zakúpila som si starý sedliacky podlhovastý dom , vzadu bola taká letná kuchynka asi 4,5x3 m zatekalo do nej múry boli zlé tak sme ju zbúrali , teraz by sme tam chceli postavit o niečo väčšiu letnú kuchynku asi tak 7x5 m moja otazka : potrebujeme na to stavebné povolenie ? a moja druhá otázka nakolko by sme sa tam nezdržovali v zime nepotrebujeme tam kúrenie , prípdne by sme si tam spravili krb , kolko by nás to asi vyšlo finančne? manžel je murár -obkladač, takže tieto by sparvil on. A kde by sme vedeli najlacnejšie zohnat stavebny materiál alebo z akého materialu ? Neviem či sa púštat do toho či nie ... dakujem za vaše rady
Stefan2005
13.06.12,10:48
...vzadu bola taká letná kuchynka ... tak sme ju zbúrali ,... kolko by nás to asi vyšlo finančne? manžel je murár -obkladač, takže tieto by sparvil on....

1. no veľa vecí závisí od toho, aký stav je na LV, resp. v katastrálnej mape..
2. aj na búranie stavby treba povolenie - mali ste, alebo ste ho nepotrebovali ?
3. manžel je murár - on nieve, čo by to stálo :rolleyes:

P.S. ... aj tu na Porade sú témy podobné, kde sú užitočné informácie, napr. tu: http://www.porada.sk/t121498-kde-zacat-buranie-a-stavba-noveho-b567.html
verads
13.06.12,10:58
[QUOTE=Stefan2005;2083635]1. no veľa vecí závisí od toho, aký stav je na LV, resp. v katastrálnej mape..
2. aj na búranie stavby treba povolenie - mali ste, alebo ste ho nepotrebovali ?
3. manžel je murár - on nieve, čo by to stálo :rolleyes:[/QUOTE

Ano mali sme z obecneho úradu povolenie na zbúranie , tam sme sa vtedy pýtali , že či potrebujeme povolenie tak nám povedali ak na to miesto budeme stavat čo sme zbúrali tak nie , ale ja neviem či vlastne to čo sme zbúrali bolo na LV . Ano manžel je murár , ale on do toho nechce ist vraj aj 20 tisíc alebo viac to môže stát , ja by som chcela vediet či to fakt tolko môže stát , ja som ratala takích 10 tisic lacne tehly cca 2000 € lepidlo 1000 atd... nejaku lacnu strechu , no ja neviem zato sa pýtam...on sa o tom velmi nechce bavit
arizona
13.06.12,12:51
Pises, ze v zime sa v letnej kuchyni nebudete zdrziavat.
Tak nechapem, naco vam bude krb :confused:
Krb sluzi na vykurovanie a musi do neho niekto prikladat.
Kupte si radsej klasicky sporak,ktory da nielen teplo,ale vyuzijete ho aj na varenie,ci ohrievanie jedla. Pripadne nejaku piecku s varnou doskou. Obe varianty su ovela lacnejsie,aj zaberu menej miesta.

Stavebne povolenie nie je potrebne na drobnu stavbu pod 25m2 . Viac tu http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/kedy-staci-ohlasenie-stavebnemu-uradu-a-netreba-povolenie/
Indeed
13.06.12,12:58
budu pozerat na neho aky je pekný , a vešať parohy okolo neho na stenu , a narímsu daju krčiažteky a tanieriky...
jahoszmsk
13.06.12,13:22
A ak bude u nich tichá domácnosť, jeden z nich sa tam nasťahuje. :)
verads
13.06.12,21:32
Tu nejde o to či tam bude krb alebo nie , to som písala ,že keby predsa...inak manžel robí aj krby ....chcela som vediet hlavne že z akých materiálov by bolo navhodnejšie alebo ,že či sa púštat do toho či nie ? a to povolenie . jedný vravia tak a druhý tak Bývame v meste a toto by bolo na dedine ..a 25 m2 .je dost malé,pretože tam chceme aj sprhovací kútik.
kukučka
13.06.12,22:09
Niekedy sa pestovalo ovocie i zelenina, chovali zvieratá, proste gazdovalo sa a to všetko bolo treba spracovať. Letná kuchyňa mala vtedy svoje opodstatnenie. Čo tam budete robiť? Ako často a koľko ľudí sa tam bude zdržiavať? Predpokladám, že v dome kuchyňa je, letnú by som nestavala.
Zbytočne manžela do toho nenúť, má ťažkú prácu, radšej tie ušetrené peniaze daj na dovolenku.
verads
14.06.12,08:28
No práveže ten dom je tak starý , že tam už nie je žiadna obývatelná izba , vlastne tá letná kuchynka by bola akože jedna izba zo sprchovacím kútom. a čo by sme tam robili? no v lete tam chodili si oddýchnút z paneláka a s vnučkou , ale pouvažujeme či sa púštat do toho či nie , manžel vraví , že by to spravil aj za dva mesiace. Manžel je na predčasnom dôchodku má 61 rokov , neviem či sa do toho hnat....
arizona
14.06.12,08:41
preto som ti v mojom prispevku pridala link na zakon,aby si vedela kedy povolenie treba,kedy nie...