AntiVIR
13.06.12,14:50
Dobrý neviem či mi niekto bude vediet poradit ale mám taký problém že pri hraní rôznych hier napr.
The Elder Scrolls V: Skyrim mi to po cca 15 minútach hrania vypne obrazovku na PC a zvuky sa seknú obrazovku môžem aj vypnút a zapnút no nepomôže to pomôže až reštart PC. Neviem či je chyba v grafickej karte alebo za to môže procesor. Pre istotu sem dám všetky údaje keby niekto vedel

Grafická karta : NVIDIA Ge-Force
Pamäť RAM : 4,00 GB (3,5 použitelné)
Typ systému : 32 bitový OS
Procesor : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz 2.50 GHz
Windows 7 Home Premium

Dakujem za prípadné odpovede
mecky
13.06.12,12:54
teploty cpu a grafiky v zatazi?
AntiVIR
13.06.12,13:14
Neviem ja sa v tom moc nevyznám ale ako mám kúpit novú grafickú kartu ?
mecky
13.06.12,13:21
no skor ako nieco kupovat by to chcelo zverit pc nejakemu znamemu co sa v tom vyzna alebo servisu
moze to byt obycajne prehrievanie alebo aj nieco vaznejsie
bodliak
13.06.12,13:23
S najväčšou pravdepodobnosťou preťaženie a prehriatie.
Nepíšeš, aká karta, nepíšeš, aká doska, aký zdroj...

Ako prvé navrhujem zásadne znížiť rozlíšenie a FPS.
AntiVIR
13.06.12,13:25
OK tak ja ho aj dam len ide o to že kvôli tomuto už raz v servise bol a oni mi povedali že mám raz za čas prestriekat bednu z vnútra stlačeným vzduchom v spreji
mecky
13.06.12,13:33
to koli prehrievaniu, ked sa chladice zanesu prachom
ale z tvojho popisu sa neda urcit pricina
takze mas par moznosti, zistovat co tomu je sam (to by znamenalo stiahnut nejaky soft a porobit par testov aida64 na teploty, occt na zataz cpu, furmark na zataz grafiky a odsledovat to), alebo otvorit pc, vycistit ho a dufat ze to pomoze, alebo to zaniest do servisu, kde ak su chopny to spravia rychlo a nemusi sa bat ze nieco pos*eres
sthruska
13.06.12,13:34
Kedy si PC naposledy čistil?
AntiVIR
13.06.12,14:00
Kedy si PC naposledy čistil?
Asi pred 3 týždnami
AntiVIR
13.06.12,14:01
Mám ho čistit častejšie ? čistím ho asi približne každý mesiac
mecky
13.06.12,14:03
Mám ho čistit častejšie ? čistím ho asi približne každý mesiac
to urcite nie
AntiVIR
16.06.12,12:28
Ok tak ja ho dám do opravi ale neviem mám tam teda odniest obrazovku kedže sa mi vypína alebo tam mám odniest PC
220870
16.06.12,12:52
Obrazovka asi nemôže "zamraziť PC".
misoft
16.06.12,19:20
Ok tak ja ho dám do opravi ale neviem mám tam teda odniest obrazovku kedže sa mi vypína alebo tam mám odniest PC
Obrazovka je len zobrazovacia jednotka, zobrazuje to, čo jej pošle PC. Ak odnesieš obrazovku, zistia že je OK. Chyba je v PC. Píšeš, že máš nVidiu, ale akú - to nevieme. Možno pri dlhšej záťaži jednoducho GK sa prehreje a PC hlási chybu a vypne (resp. zamrzne).
charonme
16.06.12,19:52
silne pochybujem ze "sa vypne obrazovka", skor sa vypne signal z grafickej karty

rady tykajuce sa cistenia, merania teploty, vymeny grafickej karty atd. su pre tych "ktori sa v tom vyznaju". Autor ale sa podla vlastnych slov "v tom nevyzna", takze tam je jedina rada: reklamovat resp. dat do servisu, zavolat opravara atd.

inak novsie procesory (neviem ako je to s grafikami) sa pri "pretazeni" alebo "prehrievani" uz takto nespravaju (ze by zhadzovali cely pocitac), len sa trochu spomalia, cize by sa ti akurat tak zasekla hra. Ak to nie je nejaky vyslovene ze pokazeny komponent tak by som to tipoval na slaby zdroj (cize asi chyba dodavatela ak sa jedna o zakaznika "ktory sa v tom nevyzna")