ivana.d
13.06.12,20:02
Nemám slov, viac odpovedí nepotrebujem, ďakujem pekne. Slovenský národ sa zase raz ukázal, vďaka za to, že ste sa obťažovali zo mňa spraviť blbca. Aspoň viem, že pýtať si radu od ľudí sa fakt nevyplatí...
mattto
13.06.12,18:07
funguje to tak, že človek, ktorý sa nedostane na VŠ denné štúdium, ide pracovať. Možno to je pre teba prekvapujúce, ale normálni ľudia sa živia prácou, nie dávkami hmotnej núdze, nie výživným od otca...
myara
13.06.12,18:16
Nedávno som skončila strednú školu a už nejakú dobu bývam striedavo doma a striedavo u priateľa, resp. jeho rodičov. Je to v tom istom meste. Rozmýšľali sme, že by som si nahlásila prechodný pobyt u nich s tým, že by som požiadala o príspevok v hmotnej núdzi, keďže v prípade, že ma neprijmú na VŠ, by môjmu otcovi padla povinnosť platiť alimenty. Dosť by mi to pomohlo, lebo bez ohľadu na to, kde by som bývala, musela by som prispievať do domácnosti, ale keby som ostala bývať doma, tak by som nemala možnosť požiadať o príspevok. A ak by som si našla prácu, mám ešte právo na tento príspevok?

Vzhľadom na to, že doteraz som sa o to nemusela starať viem o podobných záležitostiach veľmi málo. Prosím, ak niekto máte skúsenosti alebo vedomosti o tom, ako to funguje, pomôžte. :)

a preco by si mala mat narok na hmotnu nudzu, ak by si si nasla pracu? ako na prilepsenie k zarobku? ze by sme si vsetci dali ziadost? OMG
ivana.d
13.06.12,18:35
Ďakujem fakt veľmi pekne za pomoc. Ďakujem matttovi, že zo mňa robí rozmaznané sopľavé decko. Fakt sa normálni ľudia živia prácou? Tak to som fakt nečakala! Ja som si myslela, že si peniaze vycucajú z prsta. A myara - okey, logicky človek nebude žiadať o príspevky keď má prácu, ale chcela som si byť istá. Nemôžem sa už ani opýtať, aby som si overila svoje logické uvažovanie? Pretože systém našej republiky tak akosi logiku nemá, ak ste si to ešte nevšimli. Na serióznu otázku už človek asi nikde nedostane serióznu odpoveď bez toho, aby z neho ostatní robili debila. Fakt ešte raz ďakujem...
buchač
13.06.12,18:36
Nedávno som skončila strednú školu a už nejakú dobu bývam striedavo doma a striedavo u priateľa, resp. jeho rodičov. Je to v tom istom meste. Rozmýšľali sme, že by som si nahlásila prechodný pobyt u nich s tým, že by som požiadala o príspevok v hmotnej núdzi, keďže v prípade, že ma neprijmú na VŠ, by môjmu otcovi padla povinnosť platiť alimenty. Dosť by mi to pomohlo, lebo bez ohľadu na to, kde by som bývala, musela by som prispievať do domácnosti, ale keby som ostala bývať doma, tak by som nemala možnosť požiadať o príspevok. A ak by som si našla prácu, mám ešte právo na tento príspevok?

Vzhľadom na to, že doteraz som sa o to nemusela starať viem o podobných záležitostiach veľmi málo. Prosím, ak niekto máte skúsenosti alebo vedomosti o tom, ako to funguje, pomôžte. :)

...budem teraz za hnusáka ....

Ale aká otázka , taká aj odpoveď zvykne byť ........

Väčšina cigánov nemá ani základnú školu a majú vedomosti , čo si môžu dovoliť ....

Lenže Tvoje otázky snáď bijú buď hlúposťou , či aroganciou ...alebo nebodaj vychcanosťou ....

...že dokončím iróniu ???.........že sorry , ale normálne prajem otcovi , aby alimenty nemusel platiť !!!!!

....kua ....také niečo na noc čítať ..........šak ma bude mátať ...
misoft
13.06.12,20:47
Mňa už!