Andrej88
14.06.12,07:08
Dobry den.
Chcel by som sa spytat, kolko asi ma bude stat liecba u zubara ked mi puka pri jedeni saka, kvoli dvom kazom a chcel by som ist aj na magneticku rezonanciu.
Dalsia otazka- robi sa aj MR vysetrenie celeho tela ( preventivne) a stoji to viac ako keby mi vysetrili len tie zuby resp. hlavu?

Co vsetko by mi uhradila poistovna? A co by som si musel sam uhradit? Viem ze tie dva zuby mi asi vytrhne a budem tam mat prazdne miesto a ak by som nemal mat dalsie problemy s tou celustou , tak by som si mal dat urobit asi aj zuby nove?

Som zo Ziliny , viem , ze tu je take zariadenie MR a aj plno zubarov je tu ale kedze nemam preventivnu prehliatku tak kde by to bolo najlepsie ist k pomere: cena/ kvalitna sluzba,vysetrenie??
Chobot
14.06.12,06:36
Dobry den.
Chcel by som sa spytat, kolko asi ma bude stat liecba u zubara ked mi puka pri jedeni saka, kvoli dvom kazom a chcel by som ist aj na magneticku rezonanciu.
Dalsia otazka- robi sa aj MR vysetrenie celeho tela ( preventivne) a stoji to viac ako keby mi vysetrili len tie zuby resp. hlavu?

Co vsetko by mi uhradila poistovna? A co by som si musel sam uhradit? Viem ze tie dva zuby mi asi vytrhne a budem tam mat prazdne miesto a ak by som nemal mat dalsie problemy s tou celustou , tak by som si mal dat urobit asi aj zuby nove?

Som zo Ziliny , viem , ze tu je take zariadenie MR a aj plno zubarov je tu ale kedze nemam preventivnu prehliatku tak kde by to bolo najlepsie ist k pomere: cena/ kvalitna sluzba,vysetrenie??

Prečo si myslíš, že na pukajúcu sánku potrebuješ vyšetrenie na MR? A prečo si myslíš, že práve tie 2 pokazené zuby spôsobujú pukanie sánky? To ti diagnostikoval zubár?

Tu ti asi nikto nepovie, čo to bude stáť. Ani keby tu bol zubár, bez toho, aby ti pozrel na zuby ti nevie odhadnúť cenu. Prvé, čo budeš musieť spraviť je, že pôjdeš k nejakému zubárovi, ak žiadneho nemáš. A umelé zuby - pri tvojich otázkach sa asi nedoplatíš. Mne robili jednu korunku s titanovým klinom v pôvodnom koreni a stálo to 200 EUR, poisťovňa z toho uhradila 21 EUR.
petermikuláš
14.06.12,07:02
MR vyšetrenie celého tela sa v praxi nevykonáva, pretože je to nesmierne dlhé /niekoľko hodín/ a nedoplatili by ste sa,
skôr sa pýtajte u svojho zubára na panoramatické rtg, samotná sánka Vám asi pukať nebude /to by boli iné bolesti/, skôr to bude v tých zuboch
Letko
14.06.12,07:28
Mne sánka pukala :) Tak som bol u zubára v KE, urobili mi rontgen, pomeral mi ústa, urobil odtlačok zubov. Pri druhom stretnutí som dostal niečo podobné ako majú hokejisti na ochranu zubov, len to bolo urobené na moje zuby. Používal som to hádam rok a zlepšilo sa to (dával som si to vždy na noc). Takto ostali ústa trochu pootvorené, aby sa mohli liečiť kĺby na sánke. Zároveň mi zakázal otvárať ústa na maximum, čo dalo zabrať najmä pri zívaní.

Teraz som si už na to zvykol, sánka je na tom lepšie. Pred tým sa mi dokonca pár-krát stalo, že som si musel stlačiť kĺb, aby som mohol bezbolestne zatvoriť sánku.

Môže to byť spôsobené aj jedením tvrdých orieškov, škrípaním zubov v spánku,...

Stálo ma to v roku 2006 okolo 2 000,- SKK.
pasuliatko
14.06.12,15:30
MRi je kravina, pokazené zuby nespôsobujú pukanie sánky, sánka a čelusť nie je to iste. pukanie pravdepodobne spôsobuje to,že sánka nie je rovnomerne na svojom mieste. jeden klb ide skorej ako ten druhý takže tam bude pravdepodobne chyba
Andrej88
19.06.12,14:47
Nepuka mi vzdy, iba obcas. Aj napriklad pri zivani. Ale to skor nemozem naplno otvorit usta. Najskor som mal problem so zubom v pravo a tak som jedaval v lavej casti aby sa mi to nezhorsilo. Potom som ale mal problem na pravej strane a tak som to zasa vystriedal , kedze ten prvy zub mi ciastocne vytrhali. No a teraz mi puka sem-tam sanka pri jedeni. Momentalne mi vytrhli obidva zuby, takze uz budem jest "normalne" avsak , ze sa to musi 3 tyzdne liecit. Tak neviem co vsetko mam jest, zubarka mi povedala iba ze oriesky alebo ryzu, ze nie radsej. Na tu rezonanciu pri pukani sanky som narazil na internete. Tam vela ludi pisalo, ze boli na tomto type vysetreni. Uvidim ako to bude dalej. Ci mi to pukanie zmyzne. A v buducnosti by som chcel tie dva nahradit umelymi. Len neviem co by to stalo. Ale to ma cas :)
BXLmiami
19.06.12,17:32
To čo popisuješ sú problémy s klbom,nie problémy zubov.
pasuliatko
19.06.12,17:41
tiež si myslím,že s tým zuby nemajú niš psoločné...
Andrej88
20.06.12,06:12
Ale nechapes , ze mi to zacalo az ked som mal kazy a neriesil som to a tak som musel jest na jednej strane a tak sa mi mozno nieco stalo so sankou alebo klbom? Staci len , ze jeden sval je rok namahany viac ako druhy a uz tu nieco nesedi. Ale zacalo to zubami. Kvoli nim sa mi to zacalo.
ninka24
20.06.12,06:30
Tiez sa priklanam k problemu s klbom. Podobny problem som mala asi pred rokom - az na to, ze ja som ani usta nevedela otvorit - aj vtedy mi to praskalo, nie len pri hryzeni. Jedna pani rehabilitacna doktorka mi to to "rozchodila" ukazala cviky ako sa ponapravat a vysvetlila mi ze nemam "vela" zuvat zuvacku a prilis silno zahryzat. Aj moj zubar mi tvrdil ze pocas spanku mam silno zatate zuby a preto mam tento problem. Myslim ze pokazeny zub s tymto problemom nesuvisi - skor ak si koli pokazenemu zubu viac zatazoval druhu stranu, mohol ti tento problem vzniknut.
BXLmiami
20.06.12,06:49
Ale nechapes , ze mi to zacalo az ked som mal kazy a neriesil som to a tak som musel jest na jednej strane a tak sa mi mozno nieco stalo so sankou alebo klbom? Staci len , ze jeden sval je rok namahany viac ako druhy a uz tu nieco nesedi. Ale zacalo to zubami. Kvoli nim sa mi to zacalo.
No zuby a zápal v zuboch to zrejme spustili,rozhodne ich treba dať do poriadku.Lenže je už pravdepodobne postihnutý klb a ten treba riešiť.Môže byť len presilený,ako napr.presilené koleno,ale môže tam bežať aj zápal ak prestupil so zapáleného zuba.
Chcel si radu,dostal si radu od lekára a zubnej sestry.Miesto aby si to rešpektoval,polemizuješ.
pasuliatko
20.06.12,16:40
Ale nechapes , ze mi to zacalo az ked som mal kazy a neriesil som to a tak som musel jest na jednej strane a tak sa mi mozno nieco stalo so sankou alebo klbom? Staci len , ze jeden sval je rok namahany viac ako druhy a uz tu nieco nesedi. Ale zacalo to zubami. Kvoli nim sa mi to zacalo.

blbá zhoda okolností...
a ty nechápeš,že pokazené zuby nemajú nič s pukajúcou sánkou?
pasuliatko
20.06.12,16:43
No zuby a zápal v zuboch to zrejme spustili,rozhodne ich treba dať do poriadku.Lenže je už pravdepodobne postihnutý klb a ten treba riešiť.Môže byť len presilený,ako napr.presilené koleno,ale môže tam bežať aj zápal ak prestupil so zapáleného zuba.
Chcel si radu,dostal si radu od lekára a zubnej sestry.Miesto aby si to rešpektoval,polemizuješ.

ale vieš ked niekto chce radu a nehodí sa mu to ako to vidia iný aj tak si bude tvrdiť svoje :) asi chce ísť na MRi a riešiť to ...
s pokazenými zubmi to nemá nič spoločné,,,
a ps ak tá zubná sestra mám byť ja už nie som :)
inga26
21.06.12,10:43
Mne robili na stomatológii v Košiciach kvôli pukaniu v sánke panoramatický snímok a schullerovu projekciu ( rontgen spánkových kostí z oboch strán). Najlepšie je zájsť za zubárom na preventívnu prehliadku a spomenúť problém so sánkou. Je na tebe a samozrejme výsledku prehliadky, či budeš sánku riešiť teraz, alebo až v r. 2013. A na cenu vyšetrení, ktoré ti navrhne lekár sa poinformuj v zdravotnej poisťovni.

http://www.svetstomatologie.sk/?mod=clanky&id=1
http://www.mfn.sk/index.php?m=833