rejcl613
14.06.12,10:19
Ahojte,

potrebovala by som pomôcť s pripojením dvd rekordéra k satelitu a televízoru. DVD rekordér som pripojila podľa návodu (medzi TV a satelitný prijímač), no nahrávanie funguje len v reálnom čase pri pozeraní kanála. Televízor je staršieho typu, takže ešte nemá HDMI - pripája sa SCARTom (má k dispozícii 2 SCARTy). Vysielanie je zabezpečené satelitom s prijímačom ARIVA (2 x SCART, anténny vstup, anténny výstup, ...). DVD rekordér je LG RHT498 - 2 x SCART, DVB-T, analógový tuner.
Chcela by som, aby som mohla nahrávať aj načasovaním. Neviete mi poradiť, ako zapojiť satelit - DVD rekordér - televízor tak, aby to fungovalo? A bude to vlastne možné? Keď som skúšala pripojiť DVD rekordér ku set-top boxu a anténe, dokázal nahrávať podľa nastaveného času, ale prepol sa na kanál, ktorý práve nahrával. Ďakujem za odpoveď.
ivka70
14.06.12,08:40
To, co chces, sa nastavit neda.
laurin
15.06.12,12:25
Neda sa to.
Volakedy ked bolo analogove vysielanie to islo, pretoze kanaly boli ulozene a naladene priamo v tuneri DVD rekordera.
Teraz ked to ide cez set top box tak ide len jeden kanal a to ten ktory prepnes. Takze nahravat sa da len to co je prave prepnute na set top boxe.
rejcl613
25.06.12,06:36
Nie je to možné, ani keď pripojím dve antény? Jedna bude satelit, a jedna do DVD rekordéra?
ivka70
25.06.12,06:40
Nie je to možné, ani keď pripojím dve antény? Jedna bude satelit, a jedna do DVD rekordéra?

Nepotrebujes 2 anteny, ale potrebovala by si 2 set top boxy.
Tie sa daju potom prepojit tak, ze cosi ine pozeras na jednom a nieco ine na druhom.
Oba sa daju pripojit k jednej satelitnej antene.
Fero11
25.06.12,08:19
Ak chces sucasne nieco nahravat a ine pozerat, potrebujes troska lepsi box, ktory dokaze jednym tunerom (vacsinou zalezitost softu) nahravat niekolko kanalov s celeho TP, alebo dvoj tunerovy box (vtedy mozes nahravat a pozerat na dvoch roznych TP)
misoft
25.06.12,15:55
Otázka je či chceš nahrávať zo satelitu jedno a zároveň pozerať zo satelitu druhé.
jahoszmsk
25.06.12,16:29
investuj do nového TV s CI slotom, DVB-C, DVB-S tunerom, budeš môcť nahrávať priamo do do TV (USB kľúč).
rejcl613
27.06.12,15:49
Tak nejako som si to predstavovala :)
rejcl613
27.06.12,15:49
Takto nejako som si to predstavovala :)