ludôčka
14.06.12,14:50
Prosím Vás, má niekto skúsenosti, či sa môžem zamestnať aj keď mám živnosť v Anglicku nezrušenú?
Treba k tomu nejaké doklady z GB alebo poraďte aké máte skúsenost. Veľmi pekne ďakujem
profesional
15.06.12,05:25
S tymto nie je vobec ziadny problem. Jedine ze si budes aj nadalej podavat danove priznanie sam a nebude ti dane zuctovavat zamestnavatel.
ludôčka
15.06.12,09:17
Este taký problém, v anglicku sa platí poistenie, tu na sk ma zo zdravotnej odhlásili a raz ked som bol doma, tak som potreboval súrne operáciu a nebol som poistený tak som si to musel zaplatit, lebo ma nechceli prihlásiť na sk, pretoze vraj nemozem byt poistencom dvoch statov. Ako by to bolo potom s odvodmi do poistovni, keby som sa zamestnal? Vtedy by za mna mohol zamestnavatel platit? Alebo to bolo zase len nevedomost pracovnicky alebo jej neochota? Ja som uz z toho debil.
Marína
15.06.12,09:27
Ak si zamestnaný, resp. podnikáš len v jednom štáte EU(čo je tvoj prípad), nemôžeš byť súčasne poistený aj v SR. Pre kombinácie zamestnanie+zamestnanie, zamestnanie+živnosť pre niektoré štáty(aj SR) platí výnimka, ................... bližšie tu http://www.porada.sk/t195886-szco-a-praca-v-zahranici.html#post2082918