natalia_1
14.06.12,13:52
Dobrý deň.

S priateľom bývame v malom byte novostavby. Avšak máme hlučnú susedu. Tá si púšťa hlasnú hudbu hlboko v noci, až nás to trhá zo spánku (pod pojmom hlboko v noci myslím rozmedzie od 2:00 a 5:00). Tú hudbu si púšťa taktiež cez deň a jej pohybovanie sa po byte je tiež hlučné. Všetkým trieska, dupoce. Často sa v noci aj háda s niekym cez telefón, vrieska nadávky a následne nato trieska dvermi. Trvá to už dlhých 5 rokov. Skúšali sme už rôzne veci. Najprv sme chceli riešiť veci po dobrom. Keď sme jej však klopali na dvere a zvonili, tak ignorovala. Boli jej nechané odkazy na dverách, že sa chceme porozprávať, tak nech sa zastaví. Samozrejme neprišla. Taktiež ju už priateľ odchytil na chodbe, ale ona mu len odvrkla, že nemá čas a bez toho, aby sa naneho vôbec pozrela odišla. Raz, keď sa už prekonala otvoriť dvere, tak jej argument bol: "platím si vysoké nájomné, tak si môžem robiť čo chcem." Kedže je v podnájme, písali sme ako majiteľovi bytu, tak aj správcovi o rušení nočného pokoja. Reakcia majiteľa bola typu: riešte si to s ňou, resp. že sme citlivky, keď nám trochu hluku vadí. Správca nám na list ani nereagoval. Tak sme začali riešiť veci políciou. Tá na ňu bola volaná už mnohokrát. Po jednom takom zavolaní polície, ktorá jej udelila pokutu, začala vyvádzať. Šla na balkón a na celé pľúca na nás vrieskala nadávky. Našťastie sa potom utíšila a asi pol roka bolo všetko v poriadku. Ticho. Avšak teraz to zase začalo. Už 2 mesiace som sa poriadne nevyspala. Takmer každú noc počuť hlasnú hudbu. Dnes som si však pri upratovaní pustila trochu hudbu, nech mi to ide od ruky (bolo 10 hodin dopoludnia, keď sú všetci v práci). Jej reakcia bola taká, že okolo obeda si pustila nahlas hudbu ona a svojej kamarátke, ktorá bola s ňou, povedala (resp. zakričala tak, že som to aj ja počula), že to pustila preto, lebo ja som si dnes vyhrávala. ..... O_o Je toto podľa Vás normálne?!? 2 mesiace som poriadne nespala a mám pocit, že niekedy púšťa tú hudbu už schválne, lebo vie, že nám to vadí.

Chcela by som sa Vás týmto opýtať, ako by ste to riešili? Ísť sa na ňu rovno sťažovať na políciu a mestský úrad? Alebo ako to riešiť?
myara
14.06.12,11:59
Dobrý deň.

S priateľom bývame v malom byte novostavby. Avšak máme hlučnú susedu. Tá si púšťa hlasnú hudbu hlboko v noci, až nás to trhá zo spánku (pod pojmom hlboko v noci myslím rozmedzie od 2:00 a 5:00). Tú hudbu si púšťa taktiež cez deň a jej pohybovanie sa po byte je tiež hlučné. Všetkým trieska, dupoce. Často sa v noci aj háda s niekym cez telefón, vrieska nadávky a následne nato trieska dvermi. Trvá to už dlhých 5 rokov. Skúšali sme už rôzne veci. Najprv sme chceli riešiť veci po dobrom. Keď sme jej však klopali na dvere a zvonili, tak ignorovala. Boli jej nechané odkazy na dverách, že sa chceme porozprávať, tak nech sa zastaví. Samozrejme neprišla. Taktiež ju už priateľ odchytil na chodbe, ale ona mu len odvrkla, že nemá čas a bez toho, aby sa naneho vôbec pozrela odišla. Raz, keď sa už prekonala otvoriť dvere, tak jej argument bol: "platím si vysoké nájomné, tak si môžem robiť čo chcem." Kedže je v podnájme, písali sme ako majiteľovi bytu, tak aj správcovi o rušení nočného pokoja. Reakcia majiteľa bola typu: riešte si to s ňou, resp. že sme citlivky, keď nám trochu hluku vadí. Správca nám na list ani nereagoval. Tak sme začali riešiť veci políciou. Tá na ňu bola volaná už mnohokrát. Po jednom takom zavolaní polície, ktorá jej udelila pokutu, začala vyvádzať. Šla na balkón a na celé pľúca na nás vrieskala nadávky. Našťastie sa potom utíšila a asi pol roka bolo všetko v poriadku. Ticho. Avšak teraz to zase začalo. Už 2 mesiace som sa poriadne nevyspala. Takmer každú noc počuť hlasnú hudbu. Dnes som si však pri upratovaní pustila trochu hudbu, nech mi to ide od ruky (bolo 10 hodin dopoludnia, keď sú všetci v práci). Jej reakcia bola taká, že okolo obeda si pustila nahlas hudbu ona a svojej kamarátke, ktorá bola s ňou, povedala (resp. zakričala tak, že som to aj ja počula), že to pustila preto, lebo ja som si dnes vyhrávala. ..... O_o Je toto podľa Vás normálne?!? 2 mesiace som poriadne nespala a mám pocit, že niekedy púšťa tú hudbu už schválne, lebo vie, že nám to vadí.

Chcela by som sa Vás týmto opýtať, ako by ste to riešili? Ísť sa na ňu rovno sťažovať na políciu a mestský úrad? Alebo ako to riešiť?

vzdy by som volala policiu, ked si hudbu pusta v noci, resp. nadranom
deane7
14.06.12,12:09
Myslel som si že je hlučná pri sexe. :D
natalia_1
14.06.12,12:10
posledných párkrát sa nám stalo, že kým prišla polícia, tak aj prestala hrať :( tak sme už vyzerali ako nejakí klamári. tak nám bolo trochu trápne ich volať zase. aj sme kontaktovali susedov z jej druhej strany, ale oni tam takmer nikdy niesu. sú tam raz, dva razy do mesiaca. a nad ňou a pod ňou nikto nebýva, čiže ruší iba nás.
jb0863
14.06.12,12:39
Asi by som to riešila so správcom domu. To v bytovke ste jediný susedia??? Nijaký sused ešte ani raz nevolal na políciu??? Tá suseda asi by sa mala ísť liečiť, keď hlboko v noci si púšťa muziku a tým obťažuje ostatných susedov, ktorí ráno musia ísť do práce.
Čo ona nepracuje , keď v noci žije , ráno jej netreba vstávať do práce???
srska
14.06.12,12:40
môjmu hornému susedovi stačilo poslať toto mailom:

Pán xy, dobré ráno.


Prosím Vás o presunutie doby prania do prijateľnejšej doby - do 22:00, pretože zvuk z prania ale hlavne žmýkania + dupotanie vo Vašom byte (napr.: dnes o 01:50) sa úžasným spôsobom prenáša v tak neskorých nočných hodinách do nášho bytu.

Ďakujeme za pochopenie.
misho188211
14.06.12,12:46
Ak ste volali políciu, tak oni musia mať záznamy o výjazde (tie si môžete vypýtať od policajtov aj Vy), príp. musia mať blokové pokuty. Zaobstarajte si nejaké audiozáznamy. Najlepšie aj videozáznam kde by bolo evidentné, že je nočný pokoj. Cez deň to budete musieť vydržať. Bohužiaľ :-( A posledný krok - dajte ju na súd. Môže to trvať aj roky ale baba sa možno uvedomí, keď jej príde poštou návrh na začatie občianskoprávneho konania. A ak nie, prefackajte ju.
No tu pozor !!! Nesmú byť svedkovia :rolleyes:
Oliwa
14.06.12,12:49
Vymeňte byt, susedu, alebo priateľa... ;):D
Susedu nezmeníte.
natalia_1
15.06.12,06:18
Asi by som to riešila so správcom domu. To v bytovke ste jediný susedia??? Nijaký sused ešte ani raz nevolal na políciu??? Tá suseda asi by sa mala ísť liečiť, keď hlboko v noci si púšťa muziku a tým obťažuje ostatných susedov, ktorí ráno musia ísť do práce.
Čo ona nepracuje , keď v noci žije , ráno jej netreba vstávať do práce???

no ona nepracuje. jediny raz sme sa s priatelom o pol noci hlasno rozpravali asi tak 5 minut a ona nam prisla vyzvanat, lebo sa potrebovala vyspat, lebo chodila na nejaky kurz. ale ten kurz skoncil, cize jej je jedno, ze niekto sa potrebuje vyspat do prace. pomaly kazdu jednu noc ma na byte nejakeho chlapa, chichoce sa ako hyena, do toho maju pustenu este hudbu a debatuju na plne pluca. je to bezohladna osoba. cez noc zije, cez den spi do tretej (musi predsa dospat noc). aj dnes. od jednej do piatej sa tam chichotala a debatovala. spala som tuto noc 3 hodiny a som uz vazne na konci so silami.
laurin
15.06.12,06:34
Uz to tu bolo spominane, ale treba nastavit nejake vacsie repraky na jej plafon/stenu a spustit nejaky dobry metal trebars od rana do obeda nonstop na plno - ked ona spi.
Viper
15.06.12,06:37
Pustaj jej aj ty hudbu cez den ked spi. Nastav casovy spinac a daj na CDcku nieco co ju bude neskucocne srat(niekoho stvu dychovky, niekoho metal atd)A pokial to chces este vylepsit, nastav jednu pesnicku aby hrala dokola.Ked nemozete spat Vy v noci tak nech sa nevyspi ani ona cez den :D Alebo ked bude robit v noci zurku vypnite jej istice :-)
misoft
15.06.12,14:51
V iných príspevkoch som dávnejšie uvádzal "silónovú" metódu. Len treba pohľadať :D
petmar
17.06.12,12:22
Alebo začnite (ako že) prerábať byt, cez deň doobeda, keď sa jej tak dobre po bláznivej noci spí, stačí sem-tam pustit príklepovú vrtačku o dáku dosku, veď cez deň je to povolené
BXLmiami
17.06.12,12:59
no ona nepracuje. jediny raz sme sa s priatelom o pol noci hlasno rozpravali asi tak 5 minut a ona nam prisla vyzvanat, lebo sa potrebovala vyspat, lebo chodila na nejaky kurz. ale ten kurz skoncil, cize jej je jedno, ze niekto sa potrebuje vyspat do prace. pomaly kazdu jednu noc ma na byte nejakeho chlapa, chichoce sa ako hyena, do toho maju pustenu este hudbu a debatuju na plne pluca. je to bezohladna osoba. cez noc zije, cez den spi do tretej (musi predsa dospat noc). aj dnes. od jednej do piatej sa tam chichotala a debatovala. spala som tuto noc 3 hodiny a som uz vazne na konci so silami.
No ja by som zariadila,aby nemohla cez deň spať.Začala by som presne o 6,00 a poračovala celý deň.Nakoniec by sme sa museli dohodnuť .
Martin28sk
17.06.12,14:56
nahrat si to na video, kde je zjavny cas a postupit to na policiu!
stazovat sa na schodzi bytov
buchač
17.06.12,15:14
Dobrý deň.

S priateľom bývame v malom byte novostavby. Avšak máme hlučnú susedu.
Trvá to už dlhých 5 rokov.

Chcela by som sa Vás týmto opýtať, ako by ste to riešili? Ísť sa na ňu rovno sťažovať na políciu a mestský úrad? Alebo ako to riešiť?
...váš byt ???

...5 ROKOV ???????????....nie suseda , ale vy ste nenormálny !!!!!!!!!!!

...ako to riešiť ????

Teraz je v podstate neskoro...
Takéto extempora sa riešia okamžite ...v zárodku sa potlačujú .....

Ale za seba poviem .......svinským krokom by odkráčala ...



...ozaj , koľko má rokov dotyčná ???
Ľubomír
17.06.12,17:03
Radosťmať takú susedu. Moja sa pravideľne začne kúpať keď idem spať. Do prerobenej kúpelne má privod vody cez chodbu. Teda vomojm strope a vaňu nad mojou spálňou. Tiež sa z toho jej zvyku radujem.
wagner
17.06.12,18:05
A čo tak zatepliť tú stenu 10 cm polystyrénom. Určite to odhluční, lebo hentakú osobu nezmeníš. Môžeš sa sťažovať aj na lampárni.
TomasHC
18.06.12,06:46
Nasr*ť opakovane na rohožku, prípadne "to" zabaliť do novín, zapáliť a zaklopať :) Nech po tom dupká v papučkách :D
deane7
18.06.12,14:04
Myslím že tá najlacnejšia príklepová vŕtačka by mohla stačiť, a tupý vrták. Začať ráno a každú hodinu na minútku. Naučil by som ju po kostole hvízdať. A keby nepomohlo tak skúsiť poslať priateľa aby ju preveril či je aj pri sexe taká hlučná.
natalia_1
20.06.12,07:51
raz som tak spravila. pustila som to naplno ale len tak na 10 minut a potom som mala pustenu hudbu tak tichsie. samozrejme, ze som ju zobudila. co spravila ona bolo, ze jej tam prisla kamaratka (samozrejme ja som davno uz nic nepocuvala) a pustila s nou hudbu uplne naplno, az sa triasla stena. a do toho kricala na tu kamaratku, ze to preto, lebo ja som dnes hrala hudbu ..... tak chapete? ona takto pusta 2 mesiace a my nic. a ja som pustila len raz, aby ona vedela ake to je a hned zacala robit napriek a zlostit sa, ze som ju zobudila. tak nech sa vzije ona do nas, ze my sa takto budime kazdu noc. a nerobime naprieky. ta zena ma 30,ale sprava sa ako pubertiacka.
natalia_1
20.06.12,07:54
presne toto mi napadlo. ale tak hluk sa vedie aj bocnymi cestami. a este sme rozmyslali nad moznostou dat byt do prenajmu a ist byvat inam. inak konecne sa predali byty nad nami a aj ten vedla, tak dufam, ze ked bude zenska vyhravat, tak to budu pocut aj oni a spolocne sa nieco podnikne. lebo doteraz bolo vela bytov prazdnych.
natalia_1
20.06.12,08:10
...váš byt ???

...5 ROKOV ???????????....nie suseda , ale vy ste nenormálny !!!!!!!!!!!

...ako to riešiť ????

Teraz je v podstate neskoro...
Takéto extempora sa riešia okamžite ...v zárodku sa potlačujú .....

Ale za seba poviem .......svinským krokom by odkráčala ...



...ozaj , koľko má rokov dotyčná ???



trva to 5 rokov, ale takto: najprv to bolo neunosne. potom bol rok ticho, tak si clovek myslel, ze zena dostala rozum. lenze pred 2 mesiacmi to zacalo znovu. dokopy je to vsakt ja beriem ako 5 rokov. policia doteraz nic nespravila a sudy? to by sme sa nedoplatili. a to,nikto iny sa na nu nestazuje iba my, kedze je tento barak napoly prazdny. cize ked sa stazujeme spravcovi a majitelovi bytu, tak nas maju pekne na salame, kedze vyrusuje len nas. aj ked od minuleho tyzdna sa sem zacali stahovat nejaki novy ludia nad nas a pod nas, cize dufam, ze nas bude viac a konecne s tym aj majitel nieco spravi. dotycna ma 30. poviem ti tak, ze ked sa ti magor s vyholenou hlavou vyhraza smrtou, ze ako si si dovolil na nu volat policiu, tak neviem neviem. ......... uz v zarodku sa volala policia. uz v zarodku boli snahy o rozhovor. uz v zarodku sa pisalo vsade mozne. a pozri. nic sa nespravilo. tak neviem, odkial si nabral, ze sme 5 rokov sedeli na zadku a nic nerobili !!!!!!!!!! tak nech sa paci. pod jej nieco povedat, nech odkraca svinskym krokom, ked si taky hrdina.
natalia_1
20.06.12,08:12
...váš byt ???

...5 ROKOV ???????????....nie suseda , ale vy ste nenormálny !!!!!!!!!!!

...ako to riešiť ????

Teraz je v podstate neskoro...
Takéto extempora sa riešia okamžite ...v zárodku sa potlačujú .....

Ale za seba poviem .......svinským krokom by odkráčala ...



...ozaj , koľko má rokov dotyčná ???



plus ospravedlnujem sa za gramaticke chyby. pisem to v rychlosti, tak mi nejake slova usli.
natalia_1
20.06.12,08:15
No ja by som zariadila,aby nemohla cez deň spať.Začala by som presne o 6,00 a poračovala celý deň.Nakoniec by sme sa museli dohodnuť .


schvalne som to minule pustila. ale tu hudbu som pustila len na 10 minut. a ona spravila to, ze zavolala kamosku a hned zacala tiez pustat hudbu. plus v noci nam tiez dopriala co to hluku (hlasny smiech, hlasne debaty, buchanie vsetkym moznym s pauzami). ale samozrejme policia dosla ked bolo ticho, takze zase nic z toho.
Viper
20.06.12,08:35
Problem je ze si hudbu pustila len na 10 minut.Chod rano do prace, nastav aby sa hudba zapla tak 30 minut po tvojom odchode na plne gule a nech sa vypne za X hodin(minimalny cas je 7 hodin) :D
Pripadne si skus zohnat poriadne silny subwoofer a ten jej pustaj.Neni dolezite aby hrala hudba, stacia tie tlakove vlny :)
Nieco z tohoto by mohlo pomoct ak to pojde stale dokola cely den. http://sinan.ussakli.net/basstest/
expeeert
20.06.12,08:35
Je to tu už napísané - pustiť jej naplno muziku vždy keď spí ona - každý raz musí spať. Neviem či vy obaja pracujete, ale ak áno, tak keď pôjdete do práce tak dajte nejakú pieseň na plný zvuk opakovať dookolo na 8 hodín, alebo dokedy nebudete v práci - kedže ostatní susedia tam nie sú tak nikoho iného ani nemáte prečo rušiť. A toto opakovať až kým sa ona neukľudní...
A detto jej na noc vypnúť ističe, ktovie či vôbec vie, kde ich má...
Pesničku by som osobne doporučoval túto: http://www.youtube.com/watch?v=1ygdAiDxKfI
Ak sa to bude opakovať dookola, tak jej môžete spôsobiť aj ujmu na zdraví :)
natalia_1
20.06.12,09:13
Problem je ze si hudbu pustila len na 10 minut.Chod rano do prace, nastav aby sa hudba zapla tak 30 minut po tvojom odchode na plne gule a nech sa vypne za X hodin(minimalny cas je 7 hodin) :D
Pripadne si skus zohnat poriadne silny subwoofer a ten jej pustaj.Neni dolezite aby hrala hudba, stacia tie tlakove vlny :)
Nieco z tohoto by mohlo pomoct ak to pojde stale dokola cely den. http://sinan.ussakli.net/basstest/

len sa bojim, ze sa to bude stupnovat. ze budem ja pustat viac a tym padom aj ona. ale asi treba skusit, nie? len som nechcela byt ako ona. a uz mam pocit, ze ako sa tak stazujeme, tak to uz robi schvalne, ze vsetkymi vecami bucha a tak. ved niekedy pusti vecer hudbu presne o osmej na 2 minuty. potom pusti o deviatej na 2 minuty. a potom zase o hodinu ..... ale tak co sa da cakat od zeny, ktora ma 30, blondina, ktora chodi vkuse len na opatkoch a botasky asi ani nema, ktora vkuse v noci zuruje a na to, ked jej poviete, ze rusi nocny hluk vam arogantne s afektom povie: ja si mozem robit co si zachcem. sa odstahovat niekam na samotku asi len :D
Nandrolon
20.06.12,09:35
narovinu jej povedať že ak neprestane, viac sa nevyspí ani ona. Počkať, čo sa bude diať a potom už len nejaký basový reprák, spínacie hodiny a nejaké priblblé diskotékové BUM-BUM-BUMBUM... dookola.
Ak sa ale vydáte touto cestou, musíte vydržať určitú dobu a úspech je v pravidelnom aplikovaní tejto metódy, teda nie napríklad 1 - 2 x za týždeň, to môže vydržať nespať a potom to dobehne, ale pravidelne každý deň po celú dobu a nepoľaviť...
Treba ju prevychovať aby aj ona pochopila že pri veľmi hlasnej hudbe sa jednoducho nedá spať.... sú určití "sprostí" ľudia, ktorých treba aj v dospelosti naučiť jednoduché veci, ktoré dokážu pochopiť už 5-ročné deti, väčšinou sú to arogantné svine, ktoré vidia iba sami seba, proste JA, JA, JA, JENOM JA...
jb0863
20.06.12,09:40
Nič nepomáha? Skús metódu " ručne stručne " bez svedkov.
Nevyspím sa ja , tak určite by sa nevyspala ani ona.
Len riešiť to stále dookola, asi by ma to tiež nebavilo ,to už je len na tom , komu skôr prasknú nervy...