adejka_79
14.06.12,17:59
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, kde v Bratislave sa dajú kúpiť celiatické zákusky? Je v Bratislave takáto cukráreň, ktorá má v ponuke aj takéto zákusky? V googli som nenašla...Ďakujem vopred za tip.
korela
14.06.12,20:41
http://foodblog.sk/bezlepkova-diabeticka-cukraren-bratislava
Majú aj kombinácie bez mliečnych bielkovín, laktózy, vajec, ....
Prečítaj si aj komentáre, spomína sa tam cukráreň na Dlhých Dieloch - Bolko.
Je to len predaj, bez stolov, ponuka široká, bola som tam iba raz, aj to práve v 2009. Tak si prever, či existuje.
pasuliatko
15.06.12,07:17
áno na Karadžičovej ulici je taká ale tam neodporúčam ísť... nemajú čerstvé zákusky a dokonca ich majú staré a zmrazované...
viem o čom hovorím... a mám to od hodnoverného zdroja
pasuliatko
15.06.12,07:18
skús zavolať do takej kde robia pre diabetikov či by vedeli urobiť aj pre celiatikov...možno ano
Sarlotka
17.06.12,13:12
niekedy maju cukrarne v ponuke par zakuskov vhodnych aj pre bezlepkové diety... dobru skusenost mam s touto cukrarnou... www.danela.sk zhanala som bezlepkovu a zaroven aj kombinacia bezlakozovu tortu a tejto cukrarni maju v ponuke tortu bezlepkovu a boli taki mili, ze mi spravili aj bezlaktozovu pouzili rastlinneho tuhu slahacku..je to v trnavke... www.danela.sk tak skus zavolat a opytat sa...

so zhananim zakuskov bezlepkovych a navyse aj bezlaktozovych je naozaj problem... tiez sa potesim aj dalsim info ohladom cukrarni... :)
korela
17.06.12,19:18
niekedy maju cukrarne v ponuke par zakuskov vhodnych aj pre bezlepkové diety... dobru skusenost mam s touto cukrarnou... www.danela.sk (http://www.danela.sk) zhanala som bezlepkovu a zaroven aj kombinacia bezlakozovu tortu a tejto cukrarni maju v ponuke tortu bezlepkovu a boli taki mili, ze mi spravili aj bezlaktozovu pouzili rastlinneho tuhu slahacku..je to v trnavke... www.danela.sk (http://www.danela.sk) tak skus zavolat a opytat sa.
Ešte sa vrátim k tej cukrárni na Karadžičovej ul. Do cukrárne som neišla cielene, a bola som prekvapená aké kombinácie

so zhananim zakuskov bezlepkovych a navyse aj bezlaktozovych je naozaj problem... tiez sa potesim aj dalsim info ohladom cukrarni... :)
Ešte sa vrátim k tej cukrárni na Karadžičovej ul. Neišla som do nej cielene. Prekvapila ma veľká ponuka zákuskov s prepracovannými receptami na rôzne druhy intolerancií ako to pri tejto dg. býva. Na priamy odber mali aj zákusky pre ľudí so štvornásobnou intoleranciou na mlieko, cukor, vajce. Tak toto je kombinácia, kedy je veľmi zložité nájsť niečo aj v špecializovaných obchodoch.
Čo sa týka čerstvosti vyloženého tovaru na pohľad, tovar bol viac ako v poriadku. Ale to bolo pred pár rokmi, neviem posúdiť aká je tam situácia dnes.
Ono to nie je v podstate cukráreň v pravom zmysle slova. Vizuálne cukráreň bez sedenia. Śkoda.
Sarlotka
17.06.12,22:05
Ešte sa vrátim k tej cukrárni na Karadžičovej ul. Neišla som do nej cielene. Prekvapila ma veľká ponuka zákuskov s prepracovannými receptami na rôzne druhy intolerancií ako to pri tejto dg. býva. Na priamy odber mali aj zákusky pre ľudí so štvornásobnou intoleranciou na mlieko, cukor, vajce. Tak toto je kombinácia, kedy je veľmi zložité nájsť niečo aj v špecializovaných obchodoch.
Čo sa týka čerstvosti vyloženého tovaru na pohľad, tovar bol viac ako v poriadku. Ale to bolo pred pár rokmi, neviem posúdiť aká je tam situácia dnes.
Ono to nie je v podstate cukráreň v pravom zmysle slova. Vizuálne cukráreň bez sedenia. Śkoda.

dakujem za tip skusim zbehnut...:)
pasuliatko
18.06.12,05:51
Ešte sa vrátim k tej cukrárni na Karadžičovej ul. Neišla som do nej cielene. Prekvapila ma veľká ponuka zákuskov s prepracovannými receptami na rôzne druhy intolerancií ako to pri tejto dg. býva. Na priamy odber mali aj zákusky pre ľudí so štvornásobnou intoleranciou na mlieko, cukor, vajce. Tak toto je kombinácia, kedy je veľmi zložité nájsť niečo aj v špecializovaných obchodoch.
Čo sa týka čerstvosti vyloženého tovaru na pohľad, tovar bol viac ako v poriadku. Ale to bolo pred pár rokmi, neviem posúdiť aká je tam situácia dnes.
Ono to nie je v podstate cukráreň v pravom zmysle slova. Vizuálne cukráreň bez sedenia. Śkoda.

moja mama pracovala nedaleko a poznala predavačku a to čo jej hovorila verte mi,že by ste nešli ani okolo...
jedna pani mala objednanú tortu a musela to presunúť o niekoľko týždnov a ona už urobenú tortu dala do mrazničky potom ju vytiahlka predtým ked mala zákazníčka dojsť a tvrdila jej, že je dnes upečená a 100% čerstvá, mame nosila pokazené zhnité zákusky...a nie vždy sú čerstvé...takže tak ale kludne tam chodte...ale neviete čo si odtial donesiete...
GABAZ
18.06.12,06:31
Mali sme z cukrarne Karadzicova zakusky asi trikrat a boli v poriadku. Pokial viem, nedovazaju cerstve kazdy den, len niektore dni v tyzdni. Skuste si vyhladat diskusiu na www.celiakia.sk.

Ja peciem pre syna radsej sama doma.
avalik
18.06.12,06:53
a kedy to bolo?
korela
18.06.12,16:09
moja mama pracovala nedaleko a poznala predavačku a to čo jej hovorila verte mi,že by ste nešli ani okolo...
jedna pani mala objednanú tortu a musela to presunúť o niekoľko týždnov a ona už urobenú tortu dala do mrazničky potom ju vytiahlka predtým ked mala zákazníčka dojsť a tvrdila jej, že je dnes upečená a 100% čerstvá, mame nosila pokazené zhnité zákusky...a nie vždy sú čerstvé...takže tak ale kludne tam chodte...ale neviete čo si odtial donesiete...
Počas školy som brigádovala aj vo veľkoprekárni. Keby si mala osobnú skúsenosť, tak by si si chlieb nekupovala. A to ešte chlieb prejde cez dopravný prostriedok a manipuluje sa s ním v obchode. Rovnako je to i s inými potravinami.
Ale k téme. Keby si doložila info z hygieny, tak to by som uznala.
Že predavačka asi už vyradené zákusky rozdávala svojim známym, to je iná kategória.

Pravdepodobne ako píše aj GABAZ, zákusky sa dovážajú. S majiteľom bol niekde v tých časoch rozhovor, je to občan Maďarska. Doma dobre prosperoval, tak si rozšíril pole pôsobnosti. Po výsledku v BA chcel otvárať svoju sieť aj v iných mestách. Nesledujem jeho líniu. To znamená, ak ich dováža, môže mať tovar zmrazený.
Vystavený tovar bol pastvou na oči. Veľké plus - tovar aj s kombináciami iných intolerancií, čo je stále vzácne. Taktiež množstvo. Aké krásne, keď sa dieťa môže cítiť v cukrárni s touto dg. prirodzene.Nie ako vydedenec.
Opakujem, mal by tam mať sedenie.
korela
18.06.12,16:10
Potom napíš ako bolo. Ďak.
GABAZ
21.06.12,06:21
Kto si chce upiecť zákusky pre celiatika odporúčam stránku www.ivako.cz (http://www.ivako.cz). Podľa uvedených obrázkových postupov musí zvládnuť zákusok aj menej zdatná kuchárka, treba dať pozor hlavne na použité suroviny.
pasuliatko
21.06.12,16:29
1Dara minulý rok...
pasuliatko
21.06.12,16:31
jasné odkial by som akože mala doložiť info z hygieny?!