shanebrede
15.06.12,00:22
Zdravim,mam problem,neviem ako pribrat,mam 187cm,71kg a rad by som nejake kila pribral.v rodine mam otca ktory bol v mladosti ako ja ale pribral az po 40ke,mozno aj koli tomu ze prestal fajcit.ja som fajciar ale hodlam sa teraz toho zlozvyku zbavit.moja otazka je ci priberiem po fajceni ,aspon 15 kil,ci su este nejake ine metody priberania?jem hocico,som vyrastany na madarskej kulture cize maso a maso,ale nikdy som nemal viac kil ako 75.poprosim nejake dobre metody na moj problem.mam 29 rokov,zdravotne v poriadku,pracujem fyzicky.spim dostatocne.dakujem.
Helik3
15.06.12,03:52
ach jaj, ako keby som môjho drahého počula. tiež ten istý problém, tie isté parametre, akurát o dva roky menej... takže ma zaujímajú rady.
doktor nepomohol nijako, vraj ak by viac pochudol, možno by sa mohli dať pichať B12, ale skôr nie....
koktaily, doplnky stravy, vitamíny, cvičenie, pravidelné, ani nepravidelné stravovanie nepomáha, jednoducho nič....
pribral len keď bol dva roky na Cypre, ale tam ho kôli tomu nemienim pustiť! :D
pivko
15.06.12,04:09
Závidím ti , to by bola žranica.
Jurivo
15.06.12,06:25
Pribrať ako pribrať....Pribrať tuk neodporúčam a pribrať svalovú hmotu nie je až také jednoduché. Záleží dosť od toho aký máš metabolizmus. U teba to vyzerá na rýchly metabolizmus. Cvičiť s činkami, užívať doplnky výživy (gainery a pod.). V každom kvalitnom fitnescentre kde je osobný tréner by ti mali vedieť poradiť ohľadom cvičenia a stravy. Obávam sa, že bez toho cvičenia to nepôjde. Ak nemáš chuť cvičiť, tak radšej ostaň na váhe akú máš. Nepriberaj na váhe na úkor zdravia. Veľa tuku síce z teba urobí veľkého chlapa, ale za akú cenu.......
arizona
15.06.12,06:43
Hansa
15.06.12,06:50
mimotemy -inak mať takýto problém "ako pribrať" - tak šťastný to človek.
aglv
15.06.12,08:03
No ja si myslím, že ak máš geneticky štíhlu postavu tak to jedlom neovplyvníš. Ja tiež môžem jesť do popukania a priberiem len kilo.
Ak chceš vyzerať objemnejšie tak radšej začni cvičiť a naber svalovú hmotu.
Buďme radi, že sme štíhly a že nám chutí.
shanebrede
15.06.12,09:49
dakujem za rady.zacnem teda cvicit a prestanem fajcit,snad sa daco priberie.
Slayer666
17.06.12,15:24
Zacni cvicit a jedz vela masa. Ak chces pribrat tuk, tak rozky, sladkosti, ryza a tak, ale to ti neradim. Internet je plny diskusnych for o posilnovani, takze nemas problem.
lofr
17.06.12,23:03
normalne sa zbav parazitov, co vymyslas. A priberes aj na ovoci alebo ryzi, ako kazdy zdravy clovek.
tych parazitov mas mozno prave z masa, cize naopak, masa treba jest malo. A ovocie a zeleninu dobre cistit, ked sa je surova.
Cvicenie nezaskodi nikdy, ale s parazitmi a podvyziveny je cvicit peklo, nic v zlom... lepsie radsej prechadzat sa v lese.

nedostatok b12 sposobuju parazity, ale aj za castymi deficitmi roznych mineralov, ci vitaminov su casto parazity.

(Z kapitoly Škárovec široký)

"Procerkoid prenikne cez črevo ryby do jej svalstva a vnútorných
orgánov, kde sa premení na tretie larválne štádium
(plerocerkoid). Táto larva je pomerne veľká, má veľkosť
1 – 2 cm, a je infekčná pre definitívnych hostiteľov (človek,
mäsožravce), ktorí sa nakazia po konzumácii nedostatočne
tepelne upraveného rybieho mäsa.
Larvy (plerocerkoidy) škárovca širokého v svalovine lososa (obrazok v dokumente v odkaze nizsie)
Priebeh ochorenia u človeka závisí od počtu pásomníc
v čreve. Môže byť bezpríznakový, niekedy sa objavujú tráviace
ťažkosti, úbytok hmotnosti a pri väčšom počte parazitov
môže dôjsť až k upchatiu čreva. Závažnou komplikáciou býva
chudokrvnosť (anémia) spôsobená poruchou tvorby krvi v dôsledku
výrazných strát vitamínu B12. Škárovec má totiž afinitu
k tomuto vitamínu, ktorý pohlcuje celým povrchom tela. Postihnutý
človek pociťuje únavu, závraty, mravčenie v prstoch,
pálenie na jazyku, býva bledý a môže mať zvýšenú teplotu."

http://www.mladyvedec.sk/download/15/MLADY_VEDEC_15_Endoparazity_-_cudzopasniky_zijuce_v_nas.pdf

normalne si kup knizku Malachova Jak se zbavit parazitov, precitaj si ju a hned pochopis...
skoda ze len tak 1 z 20 ludi je to schopny pochopit, a 1 zo 100 lekarov, ale co uz...
Indeed
18.06.12,04:20
A čo ked dotyčny lososa NIKDY nejedol ?

Odkiaľ sa v jeho tele zobral parazit ?
lofr
18.06.12,09:56
To bol len priklad, ze za tym moze byt parazit. Moze byt aj iny druh.
A podla mna, s velkou pravdepodobnostou aj bude.
korela
18.06.12,15:44
A čo ked dotyčny lososa NIKDY nejedol ?

Odkiaľ sa v jeho tele zobral parazit ?
Už sa na Porade opakujem. 85% ľudí má v západnej civilizácii parazity. Žijú v súlade s hostiteľom. Parazit sa začne "dobrovoľne" prejavovať, až keď mu ide o vlastný život, prakticky keď skapína. Vtedy vypúšťa zo seba obrannné látky ako sépia svoj mrak, tieto látky dokážu paralyzovať CNS. To sa stáva pri nedostatočnej výžive, hladovkách, očistách a pod. To sú však extrémne stavy, prirodzene sa to nestáva.
Poškodzujú organizmus človeka.
Lofr správne poznamenal, že možno jeden zo sto lekárov ...
Keď človek príde s takýmito príznakmi k lekárovi, čo mu asi tak predpíše?
Osobne by ma zaujímalo, či aj pri veľkej chudokrvnosti sa zisťuje z krvi prítomnosť parazitov. Rovnako je ľahšie predpísať akékoľvek lieky pri únave, úzkosti a pod.
Zvieratá sa pravidelne odčervujú, ľudia ich vykrmujú. 21. st.
Odoberajú človeku vzácne živiny a zrejme aj produkujú odpad. Stačí sa pozrieť na stúpajúcu chorobnosť.
Nie sú iba v mäse, ale najmä v surovej zelenine. Veľmi dobre umývať!
Prakticky ich máme všetci.

mimotemyTakto sa prišlo napr. na celiakiu v Holandsku počas 2. sv. vojny. Deti hladovali, nedostávali dlhšiu dobu chlieb, tak sa im začal zdrav. stav upravovať. "Náhoda."
korela
18.06.12,16:14
A čo ked dotyčny lososa NIKDY nejedol ?

Odkiaľ sa v jeho tele zobral parazit ?
Ešte pridám. Ak si ľudia vybavujú zdravotný preukaz pre prácu s potravinami, stačí iba jedna vzorka stolice na rozbor. Žalostne málo. Toľko k hygiene potravín. mimotemy
lofr
18.06.12,16:48
Ked sa pred 100 rokmi niekto stazoval na taketo problemy, lebo urcite nevladal robit, tak prisla babka, vyfliaskala ho co to za nezmysli zere, a dala mu vypit tinkturu zo supiek orechov, alebo palinu ci klinceky, narvala ho cesnakom a bylinkami. A bolo vybavene.
Dnes?
Ti podvyziveni ludia tu pribudaju, a nic sa nerobi. Mladi ludia cely zivot chori, rovno s podlomenym zdravim.
Mam pocit, ze ta babka mala viac mudrosti nez cela nasa moderna medicina a moderna doba.
lofr
18.06.12,16:53
Jo, a ti co nikdy nejedli "toho lososa", alebo ani tie ryby v sushi, a podobne veci, pozrite si namiesto vecerneho hororu, ktory ste uz aj tak urcite 3x videli, toto video
https://www.vedatechnika.sk/SK/VedaASpolocnost/NCPVaT/video/Stranky/2011-Bratislava-Anna-Totkova.aspx
Marta Kolštromová
21.06.12,08:00
Presne tak, ties ma hned napadlo, ze sa ma zbavit parazitov. My mame zaper a robi to divy. Ale aspon keby podomacky - kvalitny Tea Tree Oil sa moze aj vnutorne - vyhana z tela kadeco tak ako klinceky a škorica s medom. Moja dcera je chude trdlo, tak sme skusili male davky materskej včelej kašičky a zabera to. Radam ,ze mas jest viac tučnych potravin never,akurat si nadobudneš chorobu. kavalitna strava ties robi svoje, prizivnici v tele neradi cerstvu zeleninku,ale radsej cukor a ine ...
lofr
21.06.12,11:29
No mne po antiparazitalkach zmizlo 95% chuti na sladkosti. Za 2 mesiace som si dal asi 10 kuskov strudle. Este rok dva dozadu som nevedel odolat horalkam, Line atd... tym srackam v obchodoch. A predtym to bola hroza, padali aj milky atd... ale to som vtedy este neriesil. A teraz som uplne oslobodeny od chuti na sladke. Zmizlo to po ocistach od parazitov (zaroven nevysvetlitne blbe nalady, depky atd...)
Najtazsie bolo ale dostat von pasomnicu. Tam sa nechytali ani bylinky, ani zapper. To potvrdzuje aj jedna doktorka, co lieci parazitov, pouziva aj zapper, ale pasomnice su najodolnejsie. Zvijaju sa ako dive, ale nepustia sa. Scolex - hlavicka je tak pevne prichyteny, ze drazdenie zapperom ma nahaku a clanky to iba drazdi, ale neznici.
Nakoniec som musel objednat Praziquantel, co je zakazane v EU, cize zo zahranicia to treba zhanat, a albendazol v takych davkach, ze kupovat to z lekarne, clovek by skrachoval, a ist podla tohto navodu:
http://curezone.com/forums/fm.asp?i=1602094#i

Niclosamid som ale nemal, ale nakoniec pasomnica nevydrzala tie davky Praziquantelu. Niclosamid je ale vacsia istota, ten ucinkuje v crevach silnejsie nez Praziquantel, ten nici hlavne larvy roztrusene po tele.

Inak ide to neuveritelne do penazi, len praziquantel stoji 27 eur na tyzden (pre 75kg cloveka... 100kilovy musi este o 33% zvysit davky :-)), plus albendazol cca 5 eur na tyzden (z lekarni sa da kupit len Zentel na predpis, a ten je asi 2x drahsi, stal by asi 11 eur na tyzden... treba 14 flasiek po 80 centov za tyzden... lenze 14 flasiek Zentelu ziaden lekar nepredpise, okrem toho treba to brat 2 tyzdne, cize 28 flasiek Zentelu :-)
Takze potom si treba dat velky pozor, aby sa clovek neinfikoval. Ale myslim si, ze pripadne vajicka a nove larvy, sa daju poriesit aj prevenciou... zdrava strava, vela korenin ako chilly, bylinky ako palina, klinceky... to vzdy novo vyliahnutu larvu znici a nestihne sa dostat do tela. Aj dynove semienka toho vela riesia. Opat hlboka poklona nasim predkom, ktori to vedeli. Sice nemali k dispozicii chemicke antihelmetika, ale prevenciu a postupy mali velmi dobre aj na prirodnej baze.
Ako vravim, poslat na teba taku babku z 19teho storocia, ta by ta naucila ;-)