dominika332
15.06.12,20:33
Rada by som sa opýtala či mi neviete pomôcť ohľadom vytopenia. Včera nás vytopili susedia, aj sme nahlásili meno toho, kto to spôsobil. Zistili sme však, že nemá uzavretú poistku, preto by sme chceli aby sa škoda hradila z našej poistky. Ten kto bude obhliadať, od nás požaduje priznanie od nášho suseda, že skutočne spôsobil škodu. Preto by ma zaujímalo, či v prípade, že toto priznanie neodovzdáme , bude sa škoda hradiť z našej poistky. Prípadne ak nemá uzavretú poistku, a by sme odovzdali jeho priznanie, budú od neho peniaze vymáhať. Ďakujem
pepsikova
15.06.12,18:47
...najskôr ste si mali škodu odfotiť, privolať suseda a dohodnúť sa, čo a ako sa zaplatí...neviem, či sused bude ochotný dať nejaké priznanie, ale pokiaľ ste si škodu nemohli urobiť sami, aj tak to budú vymáhať od neho..bol už z poisťovne niekto pozrieť ,aká škoda sa vám stala?..
bubkoch
15.06.12,18:51
pre plnenie z tvojej poistky je irelevantne ci mas alebo nemas priznanie vinnika ... ty ani nemusis vediet kto je na vine, skratka mas skodu v dosledku poisteneho rizika, poistovna plni ...
priznanie vinnika by bolo dolezite v pripade, ze by sa plnilo z jeho poistky ... vtedy by on musel nahlasit vo svojej poistovni, ze zodpoveda za skodu ktoru sposobil a ktoru od neho niekto vymaha
Indeed
16.06.12,16:53
Čo CHCETE ako náhradu ??,

prací prášok na pranie koberčekov ??

či nejaký PRIMALEX na vymaľovanie ??
buchač
16.06.12,17:12
Čo CHCETE ako náhradu ??,

prací prášok na pranie koberčekov ??

či nejaký PRIMALEX na vymaľovanie ??

....neber osobne .......ale Ty si ešte horší puk v poslednej dobe ako ja ....

Keby som mal na plné pecky povedať , čo si myslím , tak som vylúčený na fest dlho ......
Ako môžeš tak poddžubnúť , keď nevieš , o aké škody sa jedná ?????

Malý príklad z vlastnej skúsenosti spred X rokov .....

Drbol kompenzátor na stúpačke ( mal by si vedieť , čo je to ) ...od piateho poschodia až do pivnice sme plávali ...
Voda sa liala v kúpelke ,WC , kuchyňa , obývak .....
Nebolo to len na tú maľovku .....ej veru nebolo ...

Nemať poistku ???...už len s bytovým by som sa súdil ???....asi ťažko by som dokázal chybu súčiastky ...
Halli
16.06.12,17:21
...

Drbol kompenzátor na stúpačke ( mal by si vedieť , čo je to ) ...od piateho poschodia až do pivnice sme plávali ...
Voda sa liala v kúpelke ,WC , kuchyňa , obývak .....
Nebolo to len na tú maľovku .....ej veru nebolo ...


No kompenzátor som aj ja ratovala v jednom byte, naštastie mám ich len na druhom posch....bola to iná sranda...to by som neverila že to tak urve ten kus železa...len sa bojím, že tieto nové kompenzátory zďáááleka nevydržia to čo tie pôvodné / 36 rokov/:rolleyes:
katkup
18.06.12,10:15
joooj, nezavidim situaciu...ale to je udel byt. domov :( tak to ste este super, ked to chcete riesit cez svoju poistku, oni si to uz budu od neho dalej riesit, aspon co ja mam info, bo my sme takto pred rokom vytopili 2 susedov pod nami, ked praskol privod k radiatoru...cez nasu poistku to poistovna ani neuznala, bo to akoze nie je sucast domacnosti, ale bytoveho domu, tak sme to cez poistku byt. domu nahanali....nas sused, ktory bol az druhy vytopeny v poradi, tak nas ani nepustil ukazat aku skodu sme mu narobili, ale dal si bleskurychlo zrekonstruovat komplet celu kupelku za 1000E a fakturu poslal rovno do poistovne, poistovna mu to preplatila v 80% a zvysok 20% od nas ziada ako nahradu skody, pricom sa s nami ani dopredu o nicom nedohodol...tak aj taketo su skusenosti so susedmi a neumyselnymi vytopeniami :(
Zitulda
18.06.12,17:52
Aj nás vytopil sused, lebo nepoložil hadicu z pračky do vane. Div som ndostala infarkt, keď som to zbadala šla som k nim a našťastie, sme sa na všetkom dohodli. Ale strašne to vyzerá, sama mokrá mapa nakoľko máme v kúpelni znížený strop z kociek zo sádrokatrónu a s bodovými svietidlami. Už sa bol zase informovať, či nám sa niečo s elektrikou v kúpelmi nestalo a či nám všade svetlo svieti. Zatopenie sa môže stat aj nechtiac ale hlavné je mať rozumních súsedov...a ja ich mám NA šťASTIE:)
mattto
18.06.12,18:07
Aj nás vytopil sused, lebo nepoložil hadicu z pračky do vane. Div som ndostala infarkt, keď som to zbadala šla som k nim a našťastie, sme sa na všetkom dohodli. Ale strašne to vyzerá, sama mokrá mapa nakoľko máme v kúpelni znížený strop z kociek zo sádrokatrónu a s bodovými svietidlami. Už sa bol zase informovať, či nám sa niečo s elektrikou v kúpelmi nestalo a či nám všade svetlo svieti. Zatopenie sa môže stat aj nechtiac ale hlavné je mať rozumních súsedov...a ja ich mám NA šťASTIE:)

jj dobrý sused je na nezaplatenie

všetko zlé je na niečo dobré, možno z Vás budú kamoši, budete chodiť k sebe na kávu a keďže má sused u Vás "dlh", ak niečo budete potrebovať, môžete sa na neho obrátiť :D
globalpartner
22.06.12,14:15
pre plnenie z tvojej poistky je irelevantne ci mas alebo nemas priznanie vinnika ... ty ani nemusis vediet kto je na vine, skratka mas skodu v dosledku poisteneho rizika, poistovna plni ...
priznanie vinnika by bolo dolezite v pripade, ze by sa plnilo z jeho poistky ... vtedy by on musel nahlasit vo svojej poistovni, ze zodpoveda za skodu ktoru sposobil a ktoru od neho niekto vymaha

Nie je to celkom tak . Ak chýba vyjadrenie škodcu poisťovňa kráti poistné plnenie o 20% (vlastná skúsenosť) Likvidácia bola z našej poistky až keď sme dodatočne doplnili vyjadrenie poisťovňa doplatila zvyšok. Asi je to tak kvôli vymáhaniu regresu voči škodcovi zo strany poisťovne.