misomiso
16.06.12,13:42
Prosim, kto este dodava na vychode Slovenska elektrinu domacnostiam?

Mam velky problem s VSE (RWE group). Pred asi dvoma mesiacmi zrusili ucet v TB, napisali mi, ze si mam zmenit inkaso v prospech jedneho z ich uctov v inej banke. Vsetko som zariadil, napriek tomu si platby z mojho uctu v TB nestahuju. Nepomohli ani telefonaty, niekolkoraz do banky ani na ich zakaznicku linku.

Stale tvrdia to iste - uplnu sprostost, ze si nemozu stahovat, kym im banka neposle tzv. "hlasenku". Lenze hlasenku im neposle, nakolko prestali byt "zmluvnym partnerom". Nedaju si vysvetlit, ze inkaso je zadane a stahovat mozu aj bez hlasenky.

Apropos, platim inkasom aj inym nezmluvnym partnerom z toho isteho uctu, samozrejme tiez bez hasenky, a vsetko roky bezi O.K.. Iba VSE s tym ma problem.

Vypisuju mi upomienky, vyhrazaj sa odpojenim. Ja samozrejme zatial platim faktury manualne, co ma ale vobec netesi, pretoze nie vzdy som doma, takze meskaniu sa neda vyhnut. Oni stale naratavaju nejake pokuty a hrozia odpojenim.

Mate uz vyskusaneho nejakeho ineho dodavatel? Na cene elektriny mi vobec nezalezi, mozem platit aj dvojnasobok. Ide mi o to, aby sa s nim dalo seriozne jednat a aby som v 21. storoci nemusel behat so sekmi na postu alebo kazdy jeden sek platit manualne cez IB.

Diky
Indeed
16.06.12,16:47
Problém nie je v RWE ale v banke .

Rieš to TAM.
misomiso
16.06.12,17:52
Problem nie je v banke. Uz v zadani otazky pisal ze zo svojho TB uctu platim mnohe inkasa, niektore zmluvnym partnerom, niektore nezmluvnym. Tie inkasa nezmluvnym su bez hlaseniek a chodi to bez probemov.

Aj keby si mal pravdu, tak stale je to iba RWE, ktore to ma riesit z bankou a nie ja, ako zakaznik. Oni su obchodni partneri, oni maju mat zaujem, aby to fungovalo. Ak na mojom e-shope niekto nie je schopny zaplatit cez zebezpecene rozhranie (mimochodom tiez Tatra Banky), tak som to ja ako obchodnik, ktory to mam riesit s TB a nie moj zakaznik, niekde z Australie.

Zakaznik sa vzdy dostane iba po prepazku alebo na zakaznicku linku. Pokial potrebuje RWE nejaky specialny rezim inkasa, tak si to ma s bankou riesit.

Nikto neodobera prud od ineho dodavatela na vychode ??
misoft
16.06.12,18:09
Teda neviem, ale pokiaľ máš inkasný lístok, stačí v banke na zriadenie TP len číslo inkasného lístka - tzv. evidenčné číslo a banka to vie presne priradiť - podľa tohto čísla totiž vedia peniaze rozdeliť na jednotlivé účty. RWE asi neoznámilo banke, kam má potom preposielať uvedenú sumu. Na TP nastav "bez obmedzenia". Toto si musia vybaviť medzi sebou banka a RWE - ty zadávaš len príkaz banke, aby v prípade požiadavky na vyplatenie inkasa stiahla peniaze a preposlala ich na uvedené účty - RWE musí oznámiť (resp. zasiela požiadavku) banke na sumu a účet.

Oznám banke, že pokiaľ nie je schopná si zistiť číslo účtu, oznámiš to NBS, že nie sú schopní plniť bankové služby, ďalej oznám RWE, že ti si zadal TP na sťahovanie a nech RWE si rieši prepojenie medzi nimi a bankou - toto nie je tvoj problém. Ty si v spojení s bankou - RWE je tiež v spojení s bankou, lebo to platíš inkasom.
misomiso
16.06.12,18:25
Chlapci, ved nebudte ako male deti. Ved pisete, ako keby som bol nesvojpravny. Riadim firmu, cestujem po svete, prijmam platby platobnymi kartami a vo svojom zivote som uz riesil aj komplikovanejsie zalezitosti s bankami ako nejake inkaso...

RWE mi poslalo oznamenie ze rusi ucet v TB, ze si mam zvolit jeden z dvojice VUB CSOB, oznamit im ktory som si zvolil a zmenit inkasny prikaz v mojej banke. Vsetko som spravil a po asi desiatom telefonate uz aj chlapik na RWE zakaznickej linke uznal, ze som spravil vsetko co bolo v mojich silach.

Prosim neplette sem TP, ja hovorim o inkase. Neobmedzeny limit s tym tiez nema nic spolocne.

Ja som sa pytal na spolahiveho alternativneho dodavatela nie ako funguju platby v banke.
misomiso
16.06.12,18:28
Este nieco. Ja nie som ziadnym fanusikom TB, 50 x som sem napisal, aki su v mnohych veciach neseriozni. Ale teraz je nie TB neschpna ale RWE, to som si celkom isty. Inak - v TB mnohe veci nefunguju, ale bezny platobny styk (aj do zahranicia) tam fungoval vzdy excelentne, to je aj jediny dovod, preco som tam zostal so sukromnymi aj firemnymi uctami.

Preto potrebujem normalneho dodavatela elektriny, nie banku.
bubkoch
16.06.12,18:42
miso tak ti poviem ... vse je iny level ... system, procesy, nakup a dodavka, fakturacia ... zvysok dodavatelov je este v plienkach a nevie kde je sever ... ale vsak vyskusaj, vratis sa to ti garantujem :)
ten list si asi nedostal len ty, ked firma zrusila banku ... myslis ze VSETCI dotknutí zakaznici maju teraz problem s inkasom, upomienky, odpojenia ? alebo len ty ?
misoft
16.06.12,18:57
Môj názor na takéto praktiky: pokiaľ by mi toto poslali, tak by som im obratom zaslal oznámenie, že to NIE JE môj problém, pretože ja som si svoje splnil, ale oni zabudli na povinnosť voči banke, takže nech si to riešia s bankou a nie so mnou. A pokiaľ majú všetky údaje, tak nech sa starajú a mňa nech vynechajú z ich problémov.
Ak by ma aj odpojili, podal by som na nich žalobu, vzhľadom k tomu, že ja som si svoje splnil, oni však nie.
Indeed
16.06.12,19:21
Ak by to pomohlo, tak založím fungel nový účet v inej banke ,

LEN PRETO aby mi odchádzala platba na to inkaso.

Ja som dokonca išiel do takeho extremu, že som začal chodiť do inej pobočky ,na riešenie

záležitosti okolo mojho účtu (!)

V tej predchádzajúcej boli tak otravní a "vlezlí" a pokryteckí, že už som nemal síl...