Zagiel
16.06.12,14:02
Zdravím!
Vedel by mi niekto prosím poradiť ako rozmontujem ďalej túto batériu? Výtokové rameno sa akurát krúti dookola a nevidím tam žiaden systém, ako by sa to celé rozmontovalo.

Ide o to, že pred namontovaním na dosku mi tá batéria padla na zem :( Pokazila sa kartuša, kúpila som novú, vymenila ju, no voda stále vyteká presne z miesta, ktoré je označené šípkou. Mám pocit, že to tam nie je úplne natesno, je tam medzera takmer 2 mm. Chcela by som to skontrolovať vo vnútri, alebo nejako zatiahnuť, no neviem ako...
Ináč batéria je značky Kludi.

Srdečne ďakujem za každú radu.
misoft
16.06.12,19:08
Indeed
16.06.12,19:37
U mňa tiež pakova bateria preteká,vtedy ked púšťam vodu , ale NERIEŠÍM

pod drez nezateká nič a po dreze po vrchu stekať može... aj tak stečie len do sifóna...
Indeed
16.06.12,19:42
že vraj sa to rozoberá tak,že pod dvojfarebným terčíkom je skrutka ,

tu ked vyskrutkuješ ,tak zoberieš dole páku a dostaneš sa ku tej kartuši,či ako sa to volá,

niekedy to vraj stačí len pritiahnut , tak mi to vysvetĺovali v obchode

ale ako som pisal vyššie neriešim to,

Ak niečo funguje na 95 % znamená to,že to FUNGUJE a ja som spokojný,

ak sa zníži účinnosť fungovania , VTEDY to začnem riešiť

NEOPRAVUJEM fungujúce veci.
Zagiel
17.06.12,06:03
Misoft, ďakujem, ale tie stránky som už pozerala, prehľadala som už snáď celý internet. V tom videu je akurát výmena kartuše a ako som písala vyššie, nepomohlo to. Ja potrebujem rozobrat tú dolnú časť, ktorú som aj odfotila.
Zagiel
17.06.12,06:08
@Indeed, ďakujem za radu, ale tou fázou som už prešla (viď priložené fotky), to je len kartuša. Mne preteká voda presne na mieste, ktoré som označila šípkou. A mne zase nestačí aby fungovalo len na 95%, ono to tam vyteká poriadne keď pustím vodu. Tak sa žiť nedá.
Indeed
17.06.12,07:37
Riešiš niečo , čo vyriešili konštrukteri,

Otočnú časť neoddelíš od tela baterie,lebo je to zalisované do seba takým sposobom aby sa to proti sebe otáčalo
škoda,že si nedala fotku tej baterie ZVRCHU

podĺa mojho usudku to celé treba len správne poskladať a nezabudnuť na tesnenia ake tam maju ist.

A ked to nepojde , kupit najlacnejšiu bateriu a namontovať a problem bude na čas vyriešený.
Zagiel
17.06.12,08:01
Hm, myslíš? Ak je to tak, tak potom tá batéria je už neopraviteľná (foto som dala zo všetkých strán). V predajni mi ale povedali, že rozobrať sa to dá celé a vraj vo vnútri má niečo, čo sa nazýva "šmýkacie krúžky" a "manžety" - a asi treba skontrolovať alebo vymeniť tieto.
No nič, zajtra asi zavolám priamo servisákovi (aj keď už nemám záruku) a spýtam sa ho aspoň, či sa s tým dá niečo robiť, keď nie, tak kašlem na to a kúpim si novú.

Ináč, čo sa týka tých najlacnejších batérií, počula som takú teóriu, že vraj niekedy tam nefunguje dobre to prepínanie vody. Teda stáva sa, že teplá voda nejako prechádza do studenej alebo naopak. Potom pri vyučtovaní človek zistí, že mal veľkú spotrebu teplej vody a nechápe ako...
Indeed
17.06.12,08:06
Najlacnejšie baterie /okolo 20 e / fungujú dobre ,len su hlučné
kutilko
17.06.12,08:15
Podla mna je problém v tých "klzných "krúžkoch-tesnení.Ináč volat hodinového manžela.
Zagiel
17.06.12,08:47
No áno, problém bude v tom... :(
Hodinového manžela nepotrebujem, keďže som si úplne sama prerobila skoro celú kuchyňu (stierkovanie stien, nalepenie obkladu, montáž kuchynskej linky a umývadla) tak výmena batérie je pre mňa už maličkosť :) Mne stačí len malinká rada, či sa vôbec dá opraviť táto, ktorú mám. Ak mi niekto vie poradiť ako, tak ja ju aj opravím :---
Indeed
17.06.12,08:49
potrebujem vymenit čapy na naprave a brzdy odvzdušnit , nepodujmeš sa na to ?
misoft
17.06.12,09:09
Pozrel som si podrobnejšie tie foto (musel som zväčšiť) - na snímkoch 3,4 sú okrem troch veľkých otvorov (prietok vody) aj dva menšie - tie spájajú hornú a dolnú časť s medzikusom výtokovej trubice. No nevidel som tam žiadnu drážku, alebo šesťhran - t.z. že tieto dva kusy sú spolu znitované (možno som zle videl - preskúmať!)
Indeed
17.06.12,09:13
No áno, problém bude v tom... :(
Hodinového manžela nepotrebujem, keďže som si úplne sama prerobila skoro celú kuchyňu (stierkovanie stien, nalepenie obkladu, montáž kuchynskej linky a umývadla) tak výmena batérie je pre mňa už maličkosť :) Mne stačí len malinká rada, či sa vôbec dá opraviť táto, ktorú mám. Ak mi niekto vie poradiť ako, tak ja ju aj opravím :---

Ja mam tiež podobneho kamarata, čo nerobi nič a ked, tak všetko len sám .

Minule sa podujal meniť v byte svojej mamy kombi WC,
tak namontoval misu , potom primontovaval nádržku na vodu , a nádržka praskla (!) pri doťahovaní skrutiek
držiacich misu a nádržku spolu.
peterkos2
17.06.12,13:06
Pozrel som si podrobnejšie tie foto (musel som zväčšiť) - na snímkoch 3,4 sú okrem troch veľkých otvorov (prietok vody) aj dva menšie - tie spájajú hornú a dolnú časť s medzikusom výtokovej trubice. No nevidel som tam žiadnu drážku, alebo šesťhran - t.z. že tieto dva kusy sú spolu znitované (možno som zle videl - preskúmať!)

Keď sa lepšie pozrieme na obr. 3a4 je vidieť vnútorný závit a v ňom zrejme naskrutkovaná matica s takými výrezmi.Ale na to treba asi špeciálny kľúč.Možno tadiaľ vedie cesta
m4licky
17.06.12,14:23
Malo by to ísť rozobrať tak, že odkrútiš časť batérie pod otočným výtokom. Je to krúžok, ktorý má vnútorný závit. Potom celý výtok stiahneš dole a pod ním by mali byť 2ks gumové manženty (otočené smerom k sebe) a 2ks teflónové trecie krúžky. Vymeniť treba tie manžety.

Takto sa rozoberá väčšina batérií tejto konštrukcie, snáď to platí aj pre Kludi ;-)
buchač
17.06.12,14:40
No áno, problém bude v tom... :(
Hodinového manžela nepotrebujem, keďže som si úplne sama prerobila skoro celú kuchyňu (stierkovanie stien, nalepenie obkladu, montáž kuchynskej linky a umývadla) tak výmena batérie je pre mňa už maličkosť :) Mne stačí len malinká rada, či sa vôbec dá opraviť táto, ktorú mám. Ak mi niekto vie poradiť ako, tak ja ju aj opravím :---
mimotemy

...a si ešte slobodná ???? :rolleyes:
Zagiel
24.06.12,14:42
Ďakujem všetkým za rady, aj tak mi to nakoniec nešlo otvoriť, žiadne závity tam nie sú :( Servisákovi som volala, no povedal, že mi zoberie 20-50 € ak sa na to príde pozrieť....
Tak som to vyriešila tak, že som si kúpila za 30 € novú a namontovala ju. Všetko ju už v poriadku :)

mimotemy buchač - nie som slobodná. Mám chlapa, ale v takýchto veciach sa nevyzná :D
peterkos2
24.06.12,15:33
Ďakujem všetkým za rady, aj tak mi to nakoniec nešlo otvoriť, žiadne závity tam nie sú :( Servisákovi som volala, no povedal, že mi zoberie 20-50 € ak sa na to príde pozrieť....
Tak som to vyriešila tak, že som si kúpila za 30 € novú a namontovala ju. Všetko ju už v poriadku :)

mimotemy buchač - nie som slobodná. Mám chlapa, ale v takýchto veciach sa nevyzná :D
Sranda je,že ten závit na obr.3 tam vidím asi len ja.Aj tú maticu,alebo skrutku či ružicu-či ako by som to nazval,ktorá je tam,ako končí závit.Do tej ružice zrejme treba nasunúť kľúč-zrejme veľký šesťhran a vyskrutkovať ju von-ale môžem sa aj mýliť;)
misoft
24.06.12,17:05
Ten závit tam visíš dobre, ale ten nepatrí k vrchu, ale k upevneniu batérie k základni (doske) - cez dieru na prievlečnú maticu s podložkou - zo spodnej strany dosky. Zato si všimni na 3 a 4 zábere vedľa väčších otvorov menšie = hlavičky nitov.
Zagiel
25.06.12,16:23
Len pre zaujímavosť:
Presne tak, ten závit, ktorý vidno patrí k upevneniu batérie k doske. A to je tak celé. V tých menších otvorov nie sú žiadne hlavičky nitov, aj keď sa to tak zdá. Keby tam boli nejaké, tak by som tu neotravovala. Tie otvory sú tam asi iba na to, aby sa tam napasovala kartuša.
peterkos2
25.06.12,19:07
Len pre zaujímavosť:
Presne tak, ten závit, ktorý vidno patrí k upevneniu batérie k doske. A to je tak celé. V tých menších otvorov nie sú žiadne hlavičky nitov, aj keď sa to tak zdá. Keby tam boli nejaké, tak by som tu neotravovala. Tie otvory sú tam asi iba na to, aby sa tam napasovala kartuša.
A čo keď patrí k upevneniu na doske-podľa mňa pokračuje ďalej a treba vyskrutkovať tú maticu,ktorá je v tomto závite-to fakt nikto nevidí,len ja a LAPEJKO,ktorý mi dal súhlas?Tie výrezy tam výrobca spravil asi z dlhej chvíle.