dadia1
15.02.06,08:45
ahojte kuchári !!!


kto mi poradí dobrý recept na černohorský rezeň????
vopred dakujem
Dana
emily
15.02.06,08:00
Ja robím jednoducho . Mäso (kare) osolím, okorením a vyklepem. Obalím v hl.múke. Pripravím plackové cesto a jednu stranu rezňa potriem a touto stranou dám vyprážať do horúcej masti. Potom, keď mám už mäso na panvici potriem aj druhú stranu plackovým cesto. Po chvíli pečenia (nepýtaj sa akej dlhej) mäso otočím a toť vsio.
maryčka
15.02.06,08:59
Na rezeň by som ešte nastrúhala tvrdý syr, ja mám rada údený, dáva to špecifickú chuť. Ak ho nemáš rada, môžeš použiť aj klasickú tehlu. Ak sa ti nechce robiť zemiakové cesto, môžeš si zarobiť aj klasické cestíčko z hladkej múky,vajca a mlieka / prípadne piva, vína/.
Dobrú chuť.
emily
15.02.06,09:00
Na rezeň by som ešte nastrúhala tvrdý syr, ja mám rada údený, dáva to špecifickú chuť. Ak ho nemáš rada, môžeš použiť aj klasickú tehlu. Ak sa ti nechce robiť zemiakové cesto, môžeš si zarobiť aj klasické cestíčko z hladkej múky,vajca a mlieka / prípadne piva, vína/.
Dobrú chuť.
Na syr som zabudla :D
Ingrid G.
15.02.06,09:17
Mňam, mňam - to je téma, slinky mi tečú! My máme dnes na obed v práci špagety, ale budem snívať o černohorskom.
Ja mám malé vylepšenie. Pridávam nastrúhaný údený syr aj do plackového cesta. Je to výborné. No a samozrejme hotový vysmažený černohorák aj posýpam syrom. Ako už bolo napísané v skoršom príspevku, treba mäsko obaliť v hladkej múke. Mám vyskúšané, že keď som zabudla obaliť v múke, tak mi cestíčko odpadávalo.
Tatiana
15.02.06,09:22
Ja robím jednoducho . Mäso (kare) osolím, okorením a vyklepem. Obalím v hl.múke. Pripravím plackové cesto a jednu stranu rezňa potriem a touto stranou dám vyprážať do horúcej masti. Potom, keď mám už mäso na panvici potriem aj druhú stranu plackovým cesto. Po chvíli pečenia (nepýtaj sa akej dlhej) mäso otočím a toť vsio.
A ešte recept na plackové cesto?
Tatiana
15.02.06,10:06
A ešte recept na plackové cesto?
Ale ja vážne Vás poprosím ... Aké to je plackové cesto??????
dadia1
15.02.06,10:07
presne toto som potrebovala vediet.

takze obalit v hladkej muke?

vzdy mi cestičko odpadavalo a ostal mi takmer holy platok maska. a uz to nebol černohorsky.

tazke uz na to poznam fintu.

vdaka
dadia1
15.02.06,10:10
plackové cesto bolo myslené cestičko na zemiakové placky.

ja robím uplne obyčajne , klasické:

zemiaky nastruham, pridam vajičko, hladku muku, sol, majoranku, korenie a pretlačeny cesnak. (nezabudla som na nič???)
všetko zmiešam a hotovo.
VERONIKA6
15.02.06,10:19
Do cesta na zemiakové placky pridávam aj troška mlieka. Inak všetko ostatné ako dadia1. K černohorskému rezňu sú dobré hranolky a ja robím aj ryžu. Dám na tanier ryžu, hranolky a rezeň posypaný syrom. Ale by som si dala.
dadia1
15.02.06,10:26
ked uz to tu takto rozoberame, kto mi poradi, prečo mam niekedy zemiakove placky uplne jemnulinke a hebke a niekedy ich mam take po okrajoch tvrde a nedaju sa poriadne ani preložiť ked ich plnim.

mam pocit, ze ich vzdy robim rovnakym sposobom.

kde robim chybu?
vie niekto?
dadia1
16.02.06,07:13
nikto neporadi????????????
emily
16.02.06,07:23
Asi to záleží od množstva múky, ale aj od druhu zemiakov. Ináč neviem.
Tatiana
16.02.06,08:41
ked uz to tu takto rozoberame, kto mi poradi, prečo mam niekedy zemiakove placky uplne jemnulinke a hebke a niekedy ich mam take po okrajoch tvrde a nedaju sa poriadne ani preložiť ked ich plnim.

mam pocit, ze ich vzdy robim rovnakym sposobom.

kde robim chybu?
vie niekto?
Ja robím zemiakové placky, že pridám do cesta aj trochu strúhanky. To dodáva zemiakovým plackám takú chrúmkavosť. A ešte potom keď dávam vajíčko, tak dám iba žĺtko a z bielka spravím sneh a potom to tam zamiešaš. Uvidíš - budeš nadmieru spokojná.
rosemary
16.02.06,08:48
Do placiek už vajíčko nepridávam, od doby, ako som začala s delenou stravou, no a placky mi nikdy nezgumovatejú.
dogicka
16.02.06,16:46
Černohorský rezeň je vynikajúci, tiež ho robím takýmto spôsobom, len ho nesmem robiť veľmi často, lebo potom nepoznám mieru v jedení. Pridávam ešte recept na iný vynikajúce rezeň:

Kuracie prsia nakrájame na rezne (chutnejšie sú menšie a tenšie) naklepeme, osolíme okoreníme. Obaľujeme v múke, potom v syrovo-smotanovej zmesi a nakoniec v strúhanke a vyprážame.
Syrovo-smotanová zmes: pochúťková smotana, 2 vajcia, 150 g najemno postrúhanej tehly.

Dobrú chuť.
Steffi
16.02.06,17:27
Hrozné toto čítať, už som hladná. Musím ísť jesť.
ondrejvla
16.02.06,18:07
No a to som chcela ísť dnes spať bez večere! Musím si zakázať večerné čítanie receptov!
Zita5
16.02.06,18:10
No a to som chcela ísť dnes spať bez večere! Musím si zakázať večerné čítanie receptov!

Vlasti ponúknem Ťa segedínskym.Teraz som dovarila .:cool:
Evanka
16.02.06,18:14
Hádajte, čo som robila namiesto "papierovania" - no predsa Černohorské rezne. Rodina si pochvaľovala. http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
ondrejvla
16.02.06,19:00
Vlasti ponúknem Ťa segedínskym.Teraz som dovarila .images/smilies/cool.gif __________________
Pekný a ničím nerušený deň želá ZITA

No, to je už provokácia!


Hádajte, čo som robila namiesto "papierovania" - no predsa Černohorské rezne. Rodina si pochvaľovala. http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

No, a ja som si dala jogurt!

Ale v nedeľu ich idem aj ja robiť, aspoň mám inšpiráciu!
S.Skrabakova
16.02.06,19:41
Pridám vám do zbierky ďalší recept, ak ho nepoznáte...
MORČACIE PRSIA S ORECHAMI
-prsia umyjeme, osušíme, nakrájame na rezance a dávame do pripravenej zmesi (bielka zľahka natrepeme, pridáme korenie, soľ, worcester, cit. šťavu)
-prsia necháme v zmesi a v chlade asi 2 hod.
-potom ich obalujeme v strúhanke zmiešanej s orechami
Je to dosť pracné, keď to majú byť malé "rezance", ale veľmi chutné. Podávame s opekanými zemiakmi a čerstvým šalátom (hocijakým).
Dobrú chuť! :)
ondrejvla
16.02.06,19:45
Pridám vám do zbierky ďalší recept, ak ho nepoznáte...
MORČACIE PRSIA S ORECHAMI
-prsia umyjeme, osušíme, nakrájame na rezance a dávame do pripravenej zmesi (bielka zľahka natrepeme, pridáme korenie, soľ, worcester, cit. šťavu)
-prsia necháme v zmesi a v chlade asi 2 hod.
-potom ich obalujeme v strúhanke zmiešanej s orechami
Je to dosť pracné, keď to majú byť malé "rezance", ale veľmi chutné. Podávame s opekanými zemiakmi a čerstvým šalátom (hocijakým).
Dobrú chuť! :)

Ja ich robievam z kuracinky s olúpanými mandľami, sú vynikajúce. Nakoniec pridám opražiť jablko - krúžky z neho bez jaderníka.
Ako sviatočné jedlo si to vyberá môj starší vnúčik.
adam
17.02.06,18:38
Ale v nedeľu ich idem aj ja robiť, aspoň mám inšpiráciu![/quote]


......no v nedeľu bude asi vo viacerých domácnostiach na obed černohorský:D
ondrejvla
17.02.06,18:44
Ale v nedeľu ich idem aj ja robiť, aspoň mám inšpiráciu!

......no v nedeľu bude asi vo viacerých domácnostiach na obed černohorský:D[/quote]

Aj na takúto inšpiráciu je dobrá Porada.
AlaNR
28.02.06,10:16
Pridám vám do zbierky ďalší recept, ak ho nepoznáte...
MORČACIE PRSIA S ORECHAMI
-prsia umyjeme, osušíme, nakrájame na rezance a dávame do pripravenej zmesi (bielka zľahka natrepeme, pridáme korenie, soľ, worcester, cit. šťavu)
-prsia necháme v zmesi a v chlade asi 2 hod.
-potom ich obalujeme v strúhanke zmiešanej s orechami
Je to dosť pracné, keď to majú byť malé "rezance", ale veľmi chutné. Podávame s opekanými zemiakmi a čerstvým šalátom (hocijakým).
Dobrú chuť! :)

Toto pracné nemusí byť. Teta ma naučila fintu FŇ. Do misky s vrchnáčikom dať múku s orechami, podávať tam mäsko, zatvoriť dekel a potriasť, kým nebude mäsko obalené. Tak isto obaľujem aj šampiňóny a je to raz-dva.
S.Skrabakova
28.02.06,15:29
Toto pracné nemusí byť. Teta ma naučila fintu FŇ. Do misky s vrchnáčikom dať múku s orechami, podávať tam mäsko, zatvoriť dekel a potriasť, kým nebude mäsko obalené. Tak isto obaľujem aj šampiňóny a je to raz-dva.

Tak to teda musim vyskusat :)
bezradná
22.03.06,07:21
Toto pracné nemusí byť. Teta ma naučila fintu FŇ. Do misky s vrchnáčikom dať múku s orechami, podávať tam mäsko, zatvoriť dekel a potriasť, kým nebude mäsko obalené. Tak isto obaľujem aj šampiňóny a je to raz-dva.

Aj ja používam podobnú fintu. Väčšinou to využívam, keď vyprážam karfiol.Len ja dávam strúhanku zmiešanú so sezamovými semienkami do mikroténového sáčku , pridám kúsky karfiolu, a ostatný postup rovnaký ako v predch. prípade.