DOMK
17.06.12,08:51
Potrebujem súrne radu...dlho sme boli na PN a teraz nám to finančne nevychádza:(..potrebujem do utorka zohnať 200 € a nemám si ani od koho požičiať:(Skúšala som aj debet ale keďže mam založeny nový účet tak sa o ešte nedá....prosím nemáte niekto skúsenosti akoby sa to dalo vyriešiť...je to len dočasne lebo o týžden mi príde výplata...ďakujem...
misoft
17.06.12,06:59
Máš niečo hodnotné? Založ!
DOMK
17.06.12,07:01
nemám nič čo by som založila za 200 €:((( ach jaj som zúfalá
misoft
17.06.12,07:05
Rodina, blízkí známi, priatelia? Nincsen?
Indeed
17.06.12,07:07
Nie je hanba priznať , že mi pred výplatou nedochádzajú peniaze .

Tato situacia sa dá riešiť 3-omi sposobmi :

-viacej zarábať
-menej miňať
-mať poruke uverové zdroje pre prípad potreby

Vo viacerých diskusiach všeobecne nadávajú ľudia na banky,že ako zdierajú na poplatkoch a na urokoch ap.

LENŽE ! Banka HODNOTÍ klienta a správa sa k nemu tak, ako sa on správa k banke a či POUŽÍVA svoje peniaze
alebo je pasivny k možnostiam používania svojich peńazí.
Mal som spolupracovníka,ktorý hned ako mu prišla výplata na účet VYBRAL 80% všetkých peňazí,
tak z takým klientom banka SPOLUPRACOVAŤ nebude a nepodrží ho v ťažkých chvíľach ked mu treba požičať.

Naopak ak je ÚCET AKTÍVNY to znamená ,že na učet pravidelne prichádzajú peniaze a tiež aj odchadzajú
z neho peniaze na rozné inkasá, trvalé príkazy,splátky ap. a tiež klient nejde do 0 ale nechá niečo na učte,
tak banka je ochotná spolupracovať z klientom a v ťažkých chvíľach ho založiť , či už prečerpaním účtu
alebo dá mu kreditnú kartu,alebo mu ponúkne úver.

Čiže dalo by sa zhrnuť do tejto vety : Ak dáš , dostaneš ; ak nedáš, nič Ti nedajú ,leba z Teba nemajú úžitok.
Indeed
17.06.12,07:14
nemám nič čo by som založila za 200 €:((( ach jaj som zúfalá

Je to dobrý trening do budúcnosti ocitnuť sa na takom dne .

Ja som zažil taký stav svojich financii,že som išiel do obchodu a kupil som si 1/2 chleba a z 1/2 chlebom som išiel
domov,lebo na viac som v peńaženke NEMAL...

Potom som zmenil svoje zmýšĺanie , dokázal som sa vymaniť zo stereotypu a začalo sa mi lepšie dariť.

A vtedy sa mi zmenili priority ohľadom toho ČO je v živote naozaj doležité !

Pochopil som,že rozhodne to nie sú značkové handry , učasť na roznych žurkach, či snaha navonok
druhych niečím OHÚRIŤ /parádny CAR, dovolenka v Karibiku a p./
Indeed
17.06.12,07:17
Prečo sa "NEDÁ" ? Mne založili účet už aj s debetom,lebo som oň vyslovne požiadal
DOMK
17.06.12,07:20
Makám ako sa len dá..odkladám každu korunku a aj tak to nestačí:(..
Indeed
17.06.12,07:28
nevieme to posudit, žiaľ, no myslim si,že ak máš počítač, internet a čitaš Poradu tak si na dobrej ceste..
hena22
17.06.12,07:33
Píšeš, že si zamestnaná. Tak prečo nepožiadaš svojho zamestnávateľa o zálohu na mzdu? To je predsa najčistejšie a najjednoduchšie riešenie.
DOMK
17.06.12,07:40
da sa ale az ked vam tam pridu tri vyplaty...a ja kedze mam zalozeny novy ucet tak to nejde
Indeed
17.06.12,07:42
tak nezaplatiš,čo maš zaplatit a hotovo, svet sa nezruti kvoli tomu
DOMK
17.06.12,08:01
tak to isto nie...zaplatit treba len musim nieco zatial vymysliet :(:(...len neviem co
Indeed
17.06.12,08:15
zaplatiš hned ako pridu peniaze na učet, NO PROBLEM, za zmeškanu 1 splatku ta nikto popoťahovať nebude
KEJKA
17.06.12,08:34
a čo príspevok č.8?
záloha je úplne bežná vec - a týždeň pred výplatou nemôže byť problém.
kukučka
17.06.12,08:37
vybaviť odklad do výplaty?
misoft
17.06.12,09:16
tak to isto nie...zaplatit treba len musim nieco zatial vymysliet :(:(...len neviem co
Nič nie je také zlé, aby to nebolo ešte horšie. Pokiaľ sa jedná o nejakú splátku (a nemáš dôrazne určené, dokedy), 1-2 dni meškania spoločnosti tolerujú (netýka sa to poisťovní!!!!) - oni totiž rátajú aj s možnosťou, že platba sa niekedy pozdrží na medziceste (deň voľna, št. sviatok - banky neprevádzajú, neprijímajú platby, alebo uzávierka miesto večer je už na poludnie).
Ak dostaneš výplatu napr. v Po - hneď "zacáluješ a je to v suchu - len nerobiť paniku (aj mne sa stávalo, že som zaplatil i 3-4 dni po splatnosti a neboli sankcie - platil som - teda snažil som sa - pravidelne, žiadne chýbajúce platby).


BTW: keď dochádzajú LÓVE :D - tak sa prechádza na krízový manažment - zaplatiť najdôležitejšie, potreby v obmedzenej miere, luxus je tabu.
DOMK
17.06.12,09:27
dakujem krasne za rady!!!
lofr
17.06.12,13:08
Je to dobrý trening do budúcnosti ocitnuť sa na takom dne .
Ja som zažil taký stav svojich financii,že som išiel do obchodu a kupil som si 1/2 chleba a z 1/2 chlebom som išiel
domov,lebo na viac som v peńaženke NEMAL...
Potom som zmenil svoje zmýšĺanie , dokázal som sa vymaniť zo stereotypu a začalo sa mi lepšie dariť.
A vtedy sa mi zmenili priority ohľadom toho ČO je v živote naozaj doležité !

Mas pravdu, chudoba je najlepsi ucitel, ale len ked ma clovek otvorenu mysel a poucit sa chce. V podstate, lepsi ucitel neexistuje (preto su aj skutocni mnisi, co prahnu po poznani, chudobni ;-)
Tiez som zazil to obdobie, je poucne.
No, nemysli si, ze si z toho vonku do konca zivota. Tato kriza este nekonci, este len cloveka nauci... zivot je velky ucitel. Cochvila sa na dne ocitnu prakticky vsetci, a zivot ich nauci, ako velmi sa mylili, ked si mysleli, ze v zivote ide hlavne o peniaze.


Inak dnes si myslim, ze preziva vela ludi len tak tak a to su dost skromni... ziadne dovolenky v karibiku... normalne len najom, ucty a jedlo a aj tak ich chybaju peniaze.
To zase zarabajuci clovek nikdy nepochopi, dokym neprijde o pracu.
Medziluske vztahy byvaju zle, tam uz casto nehrozi ziadna podpora. Su to vacsinou manipulatori, paraziti, ktori kradnu cloveku energiu, vyuzivaju ho, obvinuju, a od takych ludi je lepsie byt co najdalej, a vymazat si co i len myslienku na nich, nieto este sa na nich viazat skrze pozicane peniaze.
lujza.j
17.06.12,15:43
mr2
19.06.12,10:19
1. komu dlhujes?

ak a) spolocnost - poziadat o splatkovy kalendar resp. zistit aka je pokuta pri opozdeni, mozno zaplatis o mesiac o 20 eur viac a to sa da

b) ak sukromna osoba - je na to zmluva? ak nie netrap sa

2. pises ze - boli sme dlho PN - kto vy? kto teda ma dlh?

3.urcite NIE pozicky cez sms (22000% rpmn (to nieje preklep)) a podobne, NEPOZICIAVAJ SI a ak musis tak si ODLOZ VSETKY veci papiere co sa toho tyka (po 8 rokoch bezne kontaktuju ze nieco nieje zaplatene a skusaju ci si clovek odlozil ustrizok)
Stanislav 1975
19.06.12,10:44
Je to dobrý trening do budúcnosti ocitnuť sa na takom dne .

Ja som zažil taký stav svojich financii,že som išiel do obchodu a kupil som si 1/2 chleba a z 1/2 chlebom som išiel
domov,lebo na viac som v peńaženke NEMAL...

Potom som zmenil svoje zmýšĺanie , dokázal som sa vymaniť zo stereotypu a začalo sa mi lepšie dariť.

A vtedy sa mi zmenili priority ohľadom toho ČO je v živote naozaj doležité !

Pochopil som,že rozhodne to nie sú značkové handry , učasť na roznych žurkach, či snaha navonok
druhych niečím OHÚRIŤ /parádny CAR, dovolenka v Karibiku a p./

Ja sa mám teraz celkom dobre a núdzou netrpíme,zarobím slušne - ale tiež si pamatám časy, keď som zbieral po zástavkach špaky...
mr2
19.06.12,10:46
Ja sa mám teraz celkom dobre a núdzou netrpíme,zarobím slušne - ale tiež si pamatám časy, keď som zbieral po zástavkach špaky...

ak by som nemal na cigarety prestanem fajcit. urcite by som nezdvihol zo zeme spak a dofajcil po dakom ale kazdy mame svoju cenu ;)
Stanislav 1975
19.06.12,10:50
ak by som nemal na cigarety prestanem fajcit. urcite by som nezdvihol zo zeme spak a dofajcil po dakom ale kazdy mame svoju cenu ;)
ale prečo- dalo sa- ja zasa niesom nejaká citlivka- všeličo bolo-naštastie je to všetko preč- dneska si zarobím 2000 eur a som spokojný- ale bola to dobrá škola do života...
bjuty smis
19.06.12,12:16
ak by som nemal na cigarety prestanem fajcit. urcite by som nezdvihol zo zeme spak a dofajcil po dakom ale kazdy mame svoju cenu ;)

no, tu svoju si ukázal napr. touto radou :

b) ak sukromna osoba - je na to zmluva? ak nie netrap sa
misoft
19.06.12,15:04
Keby len po ôsmich - aj po 15-tich rokoch sa ozvú - pľuhy jedne!
pavol54
19.06.12,17:26
ale prečo- dalo sa- ja zasa niesom nejaká citlivka- všeličo bolo-naštastie je to všetko preč- dneska si zarobím 2000 eur a som spokojný- ale bola to dobrá škola do života...
od špaku aids nechytíš ani morálne neklesneš. Ani Slávik nie je citlivka a je spokojný
bjuty smis
19.06.12,17:42
ale zas slavik nebral do úst žiadne špaky.....:)
pavol54
19.06.12,18:52
ale zas slavik nebral do úst žiadne špaky.....:)
že by kuby?
lujza.j
19.06.12,18:58
mimotemybože chlapi ved už toľko tomu Slávikovi nezáviďte :D:D
srska
19.06.12,18:59
že by kuby?kojaky
Larrsson
20.02.14,17:33
skusil by som rychlu pozicku cez internet. Napriklad :

POZN.MODERATORA : REKLAMA VYMAZANA !!!
tictac7
20.02.14,17:35
Larrsson Pochváliť
skusil by som rychlu pozicku cez internet. Napriklad
XXXX
----------------------------------
Larrson - nemyslíš si že si trocha cez?! Sa pozri na dátum!
misoft
20.02.14,17:38
Larrsson Pochváliť
skusil by som rychlu pozicku cez internet. Napriklad
XXX
----------------------------------
Larrson - nemyslíš si že si trocha cez?! Sa pozri na dátum!
Zaspal chlapec, zaspal....... :D:D:D
tictac7
20.02.14,17:41
...dnes som aj tri snežienky videla, takže sa aj chlapec prebudil :)
LukyKs
20.02.14,17:49
ak by som nemal na cigarety prestanem fajcit. urcite by som nezdvihol zo zeme spak a dofajcil po dakom ale kazdy mame svoju cenu ;)
ale prečo- dalo sa- ja zasa niesom nejaká citlivka- všeličo bolo-naštastie je to všetko preč- dneska si zarobím 2000 eur a som spokojný- ale bola to dobrá škola do života...
A keby si neklábosil / nemachroval

a rovno jej požičal 10% z tvojho príjmu ???????
LukyKs
20.02.14,17:53
Larrsson Pochváliť
skusil by som rychlu pozicku cez internet. Napriklad
XXXX
----------------------------------
Larrson - nemyslíš si že si trocha cez?! Sa pozri na dátum!

To je debo ten larson

Ja pozerám akože nové témy / spolieham sa na ľudí / nekontrolujem dátumy / a on vytiahne niečo z "vyhnitej kopy"
misoft
20.02.14,17:55
To je debo ten larson



Ani nie debo...... len nevie poriadne čítať........:D:D:D
Chobot
20.02.14,22:21
Aby sa tu nerozprúdila zbytočná debata na problém starý niekoľko rokov, tému uzatváram.