DonLuca
17.06.12,10:03
Dobry den, chel by som sa opytat. Som na PN, ale v piatok mi doslo domov oznamenie o skonceni pracovneho pomeru ku dnu 17.6.2012. Som momentalne este na PN a chcel by som vediet ci mameste narok marodovat dalej a poberat nejake penazne davky, alebo uz na ziadne peniaze nemam, kedze mi skoncil pracovny pomer. Mam ist k lekarovi a ukoncit PN a potom sa ist hlasit na urad prace, alebo ist k lekarovi a este predlzit PN-ku??? Za skoru odpoved vopred dakujem. Spozdravom Lukas.
Xanti
17.06.12,08:05
Môžeš ďalej marodovať, to že ti skončil PP nemá vplyv na vyplácanie PN. Tú vypláca SP a bude vyplácať až do konca PN resp. najdlhšie 52 týždňov.
veronikasad
17.06.12,08:06
Odkedy trvá pracovný pomer ? Si ešte v skúšobnej dobe ?
DonLuca
17.06.12,08:16
Zmluvu som podpisal 29.2.2012 s nastupom k 3.3.2012. A chcem sa opytat ak narok na vyplacanie bude pokracovat aj po skonceni PP, ovplyvni sa nejako vyska vyplacania nemocenskej davky?
Xanti
17.06.12,08:19
Zmluvu som podpisal 29.2.2012 s nastupom k 3.3.2012. A chcem sa opytat ak narok na vyplacanie bude pokracovat aj po skonceni PP, ovplyvni sa nejako vyska vyplacania nemocenskej davky? Máš nárok, ani výška sa nezmení.
veronikasad
17.06.12,08:25
Zmluvu som podpisal 29.2.2012 s nastupom k 3.3.2012. A chcem sa opytat ak narok na vyplacanie bude pokracovat aj po skonceni PP, ovplyvni sa nejako vyska vyplacania nemocenskej davky?
Počas PN-ky zamestnávatel s tebou nemôže rozviazať pracovný pomer, iba ak by ti ešte trvala skúšobná doba (predlžená o prekážky v práci na strane zamestnanca). Bol si od vzniku prac.pomeru už PN ?
DonLuca
17.06.12,08:38
Počas PN-ky zamestnávatel s tebou nemôže rozviazať pracovný pomer, iba ak by ti ešte trvala skúšobná doba (predlžená o prekážky v práci na strane zamestnanca). Bol si od vzniku prac.pomeru už PN ?

No mal som odpracovne 4 tyzdne, ked som siel na marodku... cize podla paragrafu 72 Zakonnika prace mi mohol dat vypoved , s tym suhlasim. Mne ide len o to ci sa mi este oplati tahat marodku a ci ju dostanem aj zaplatenu.
veronikasad
17.06.12,08:42
No mal som odpracovne 4 tyzdne, ked som siel na marodku... cize podla paragrafu 72 Zakonnika prace mi mohol dat vypoved , s tym suhlasim. Mne ide len o to ci sa mi este oplati tahat marodku a ci ju dostanem aj zaplatenu.
Nemohol ti dať výpoveď, môže s tebou skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe.

Ukončenie prac.pomeru nemá vplyv na ukončenie PN-ky. Ak nepriaznivý zdr.stav trvá, nemocenské naďalej vypláca SP, kde musíš k poslednému dňu v mesiaci predkladať tzv. prechodky a tam priamo odnesieš aj ukončenie PN.
Nezabudni sa po skončení prac.pomeru prihlásiť v zdr.poisťovni s kopiou PN-ky. Na UP ťa zaevidujú až po skončení PN.
DonLuca
17.06.12,08:46
Prepac , on mi neal vypoved ale skoncenie pracovneho pomeru ...

Este jedna otazka ak som bol zamestnancom firmy sidliacej v Spisskej Novej Vsi, odtial mi doslo aj vyrubenie naroku na nemocenske davky(cize zo socialnej poistovne v Spisskej), ale ja som z Humenneho. cize prechodkky na konci mesiaca budem musiet posielat na Socialnu poistovnu v Spisskej Novej vsi, alebo u nas v Humennom?

Takze zajtramusim ist na zdravotnu a odniest tam kopiu PN-ky, dobre som porozumel?
veronikasad
17.06.12,08:50
Prepac , on mi neal vypoved ale skoncenie pracovneho pomeru ...

Este jedna otazka ak som bol zamestnancom firmy sidliacej v Spisskej Novej Vsi, odtial mi doslo aj vyrubenie naroku na nemocenske davky(cize zo socialnej poistovne v Spisskej), ale ja som z Humenneho. cize prechodkky na konci mesiaca budem musiet posielat na Socialnu poistovnu v Spisskej Novej vsi, alebo u nas v Humennom?

Takze zajtramusim ist na zdravotnu a odniest tam kopiu PN-ky, dobre som porozumel?
Dopíš ešte za tými bodkami o aké skončenie prac.pomeru ide (ak tam máš § - tak uveď jeho číslo). Zajtra chod najskôr k zamestnávatelovi, lebo v ZP budeš zrejme potrebovať aj ukončenie prac.pomeru (kopiu započtu rokov)

Prechodky budeš zrejme musieť posielať do pobočky SP v mieste sídla zamestnávatela. Pre istotu sa informuj na Vašej pobočke, alebo infolinke SP.
DonLuca
17.06.12,08:54
Skoncenie PP som dostal podla § 72, yapoctovy list mi poslali aj so skoncenim PP, cize teraz uz mozem ist rovno na ZP?
veronikasad
17.06.12,08:55
Skoncenie PP som dostal podla § 72, yapoctovy list mi poslali aj so skoncenim PP, cize teraz uz mozem ist rovno na ZP?
Ano, ale zápočtový list si prefoť, neodovzdávaj originál. Budeš ho potrebovať (tiež kopiu) pri zaradení do evidencie na UP.
DonLuca
17.06.12,10:56
A este by som sa rad spytal, ze ak so mnou zamestnavatel skoncil PP, budem dalej marodovat a Socialna poistovna mi bude platit nemocenske plnenie...zdravotne poistne si budem musiet hradit sam, alebo aj to bude hradit SP?
Katy a R
17.06.12,11:15
A este by som sa rad spytal, ze ak so mnou zamestnavatel skoncil PP, budem dalej marodovat a Socialna poistovna mi bude platit nemocenske plnenie...zdravotne poistne si budem musiet hradit sam, alebo aj to bude hradit SP?
do ZP choď s Rozhodnutím (zatiaľ) o poberaní nemocenskej dávky (asi budú chcieť aj potvrdenie o celom období poberania dávky zo SP - ale to až nasledujúci mesiac po skončení maródky dostaneš)
A tiež doklady o skončení PP zober pre istotu.
Ak doložíš - tak je platiteľom štát.
veronikasad
08.07.15,19:10
doplň dátumy do témy, ktorú si založila