návštevník
17.06.12,09:18
Dobrý deň,ešte stále platí,že ak zamestnávateľ požaduje od zamestnanca preventívnu prehliadku,musí byť táto vykonaná u lekára,ktorého určí zamestnávateľ? Alebo môžem ísť k svojej lekárke,ktorá ma pozná 10rokov? Ďakujem.
veronikasad
17.06.12,07:27
Vstupnú lekársku prehliadku môže zamestnávatel požadovať od zmluvného lekára, s ktorým má uzatvorenú Zmluvu o výkone pracovnej zdravotnej služby.

Rovnako preventívne prehliadky, vyplývajúce z povahy pracovného zaradenia.
Indeed
17.06.12,07:30
Väčšinou nejde ani tak o lekársku prehliadku,

ale o ZAZNAM o lekárskej prehliadke ,

a ten zaznam Ti vystaví KAŽDÝ všeobecný lekár , len to stojí 10 €.
návštevník
17.06.12,07:36
mne to zamestnávateľ preplatí,mne ide o to,či je nejaký paragraf alebo predpis,že MUSÍM ísť iba k ZMLUVNÉMU lekárovi,s ktorým má zam. zmluvu.
veronikasad
17.06.12,07:38
mne to zamestnávateľ preplatí,mne ide o to,či je nejaký paragraf alebo predpis,že MUSÍM ísť iba k ZMLUVNÉMU lekárovi,s ktorým má zam. zmluvu.
Sú dva typy preventívnych prehliadok
1. tie, na ktoré máš nárok zo zákona o zdr.poistení (zubár, obvoďák, ak si žena-gynekolog) - tie môžeš absolvovať u svojich lekárov
2. preventívne prehliadky súvisiace s výkonom práce - ak má zamestnávatel pracovnú zdr.službu - vykonávajú sa u jeho zmluvného lekára
Indeed
17.06.12,07:39
možeš aj zmeniť lekára,ked sa Ti nepači ako s tebou jedná
návštevník
17.06.12,07:47
http://www.porada.sk/image.php?u=205154&dateline=1334727829

Indeed (http://www.porada.sk/member.php?u=205154) 6 Minutes Ago #13842 možeš aj zmeniť lekára,ked sa Ti nepači ako s tebou jedná

aj zmluvného,ktorého mi určí zamestnávateľ?
návštevník
17.06.12,07:48
Sú dva typy preventívnych prehliadok
1. tie, na ktoré máš nárok zo zákona o zdr.poistení (zubár, obvoďák, ak si žena-gynekolog) - tie môžeš absolvovať u svojich lekárov
2. preventívne prehliadky súvisiace s výkonom práce - ak má zamestnávatel pracovnú zdr.službu - vykonávajú sa u jeho zmluvného lekára

1.to viem,o toto mi nejde
2.nebola prac.zdr.služba zrušená?
Indeed
17.06.12,07:51
Pozri sa , zmeň lekára !

Taký lekár,ktorý Ti nechce vyhovieť aby Ti napisal papier aký potrebuješ,

taký lekár Ťa nebude ani liečiť sposobom ktorý je najlepší pre Teba.
veronikasad
17.06.12,07:52
1.to viem,o toto mi nejde
2.nebola prac.zdr.služba zrušená?
Nie, nebola zrušená, len sa posunula účinnosť zákona o povinnom výkone pre všetkých zamestnávatelov. Ak ju zamestnávatel má, musíš to akceptovať. Prečo sa brániš návšteve lekára zamestnávatela ?
návštevník
17.06.12,07:56
Pozri sa , zmeň lekára !

Taký lekár,ktorý Ti nechce vyhovieť aby Ti napisal papier aký potrebuješ,

taký lekár Ťa nebude ani liečiť sposobom ktorý je najlepší pre Teba.

ja nepotrebujem zmeniť svojho obvodného lekára!!!! čítaj,čo sa pýtam,a potom odpovedaj!!!
návštevník
17.06.12,07:59
Nie, nebola zrušená, len sa posunula účinnosť zákona o povinnom výkone pre všetkých zamestnávatelov. Ak ju zamestnávatel má, musíš to akceptovať. Prečo sa brániš návšteve lekára zamestnávatela ?

Chcem len vedieť,či MUSíM ísť k tomu určenému lekárovi,takže musím,len to som potrebovala vedieť,moje dôvody nikoho nemusia zaujímať.
Ďakujem.
veronikasad
17.06.12,08:01
Chcem len vedieť,či MUSíM ísť k tomu určenému lekárovi,takže musím,len to som potrebovala vedieť,moje dôvody nikoho nemusia zaujímať.
Ďakujem.
Ak neveríš tomu, čo som ti viackrát napísala, informuj sa na Úrade pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou, kde samozrejme budú zvedaví aj na dôvody, prečo nechceš akceptovať PZS zamestnávatela.
Indeed
17.06.12,08:10
nerozčuĺuj sa !!!!!!!!!!!!
Andy Kralik
17.06.12,08:10
Väčšinou nejde ani tak o lekársku prehliadku,
ale o ZAZNAM o lekárskej prehliadke ,
a ten zaznam Ti vystaví KAŽDÝ všeobecný lekár , len to stojí 10 €.

Ono prave tu ide o tu lekarsku prehliadku.. Preventivna lekarska prehliadka v zamestnani je rozhodujuca pre pripadne neskorsie uplatnenie si narokov v pripade choroby z povolania. Lekarska prehliadka musi byt, okrem ineho, cielene zamerana na rizikove faktory ktore z prace vyplyvaju a casto bezny obvodny lekar nema moznosti sa k tomu vyjadrit.

Ak by prehliadka nebola urobena spravne, nepride alebo sa prehliadne napr. na nieco co sa vylucuje zamestnanie na konkretnom pracovnom mieste, mozu tym vzniknut vazne zdravotne problemy pre teba a vazne problemy bude mat aj zamestnavatel a lekar, ktory to podpisal. Predstav si napr., ze si budes uplatnovat nejaku chorobu z povolania a nasledne sa podla tvojich zaznamov zisti ze na tuto chorobu si trpel uz predtym nez ti niekto podpisal preventivnu prehliadku.. skus si predstavit kto bude potom platit odskodne, zamestnavatel ta bude musiet prelozit na inu poziciu, ale plati stale rovnaky plat..

Preto len tak podpisat zaznam je nielen protizakonne, ale aj dost odvazne.
Indeed
17.06.12,08:13
za chvilu budu zamestnancami len štatni uradnici, všetci ostatní budu živnostníkmi
BXLmiami
17.06.12,08:34
Musíš akceptovať lekára s ktorým má Tvoj zamestnávateľ zmluvu.
Mária27
17.06.12,08:49
Pozri si priložený zákon 355/2007 o ochrane ver. zdravia, § 30.