jarka.banska
18.06.12,12:57
Milí poraďáci, obraciam sa na vás s prosbou o radu. Verím, že sa jej dočkám.
Vlani sme do skleníka nainštalovali kvapkovú závlahu zn. Gardena. Vysoká cena mala byť garantom jej kvality pri používaní. Po roku používania musím konštatovať, že som sklamaná. Aj napriek tomu, že používame len dažďovú vodu, ktorú filtrujeme "mikronovým" filtrom, v druhom roku jej používania sa značne zmenšil objem vody, ktorý sa dostáva cez "kapáče" k rastlinke.
Chcem poprosiť, či mi vie niekto poradiť, akým spôsobom by som prečistila jednotlivé kapáče, ktoré sú zrejme zanesené. (niektoré nekvapkajú vôbec). Nepredpokladám, že by došlo k zaneseniu kapáčov vápenatými soľami, lebo používam len dažďovú vodu.
TomasHC
18.06.12,12:21
Aký tlak vody používate?
jarka.banska
18.06.12,12:37
Aký tlak vody používate?

Som presvedčená, že to nie je problém hydrostatického tlaku vody v systéme. Závlaha je napojená na 1000 litrovú nádobu, presne tak, ako bola napojená vlani, kedy systém bez problémov a perfektne fungoval. Mimo iného systém na vyrovnávací modul regulácie tlaku v systéme.
arizona
18.06.12,12:50
Nic v zlom, ale ja by som sa na tvojom mieste obratila o rady k vyrobcovi,ci predajcovi.
Oni vedia posudit zo skusenosti,kde je chyba,aj poradit najvhodnejsie riesenia :rolleyes:
pavol54
18.06.12,15:25
Milí poraďáci, obraciam sa na vás s prosbou o radu. Verím, že sa jej dočkám.
Vlani sme do skleníka nainštalovali kvapkovú závlahu zn. Gardena. Vysoká cena mala byť garantom jej kvality pri používaní. Po roku používania musím konštatovať, že som sklamaná. Aj napriek tomu, že používame len dažďovú vodu, ktorú filtrujeme "mikronovým" filtrom, v druhom roku jej používania sa značne zmenšil objem vody, ktorý sa dostáva cez "kapáče" k rastlinke.
Chcem poprosiť, či mi vie niekto poradiť, akým spôsobom by som prečistila jednotlivé kapáče, ktoré sú zrejme zanesené. (niektoré nekvapkajú vôbec). Nepredpokladám, že by došlo k zaneseniu kapáčov vápenatými soľami, lebo používam len dažďovú vodu.
a nádrž nie je zelená od rias a tieto potom upchávajú systém, možno by pomohlo rozriediť nejaký dusík(močovina,alebo iné rozpustné hnojivá) a tým pod tlakom prečistiť
jarka.banska
18.06.12,15:43
a nádrž nie je zelená od rias a tieto potom upchávajú systém, možno by pomohlo rozriediť nejaký dusík(močovina,alebo iné rozpustné hnojivá) a tým pod tlakom prečistiť

Nie, nádrž nie je zariasená, je natretá náterom, ktorý svetlo neprepúšťa. Celkom som nepochopila, prečo je potrebný roztok dusíka pri prečisťovaní. Aký ma tam význam?
jarka.banska
18.06.12,15:46
Nic v zlom, ale ja by som sa na tvojom mieste obratila o rady k vyrobcovi,ci predajcovi.
Oni vedia posudit zo skusenosti,kde je chyba,aj poradit najvhodnejsie riesenia :rolleyes:

Už sa stalo. To som urobila ako prvé, ale žiaľ doteraz som sa odpovede nedočkala a pravdu povediac, ani nedúfam, že sa dočkám. V dnešnej dobe je ochota predajcu, prípadne výrobcu limitovaná momentom predaja. A to sa už stalo.
pavol54
18.06.12,17:02
Nie, nádrž nie je zariasená, je natretá náterom, ktorý svetlo neprepúšťa. Celkom som nepochopila, prečo je potrebný roztok dusíka pri prečisťovaní. Aký ma tam význam?
používame to na čistenie trubiek nie som chemik ale asi tam dôjde k nejakej chemickej reakcii uhlíkom, vápnikom a pod.
alchstuip
19.06.12,10:48
Zaujimave, mame kvapkove hadice snad vyse 5 rokov, vyrobcu si nepamataam, udrzba ziadna, filter ziadny, len na jesen odlozime hadice pod strechu a na ja rozlozime po zemi a stale kvapkaju. Pocas sezony sa stane, ze sa postupne prihrnu zemou a aj tak sa nic neupchava.
Ja by som skusil tie vase napojit na cerpadlo alebo vodovod aby sa preplachly nejakym poriadnym tlakom, nie samospadom z nadrze. Tlak vodneho stlpca v nadrzi sa neda porovnat s tlakom vody vo vodovodnom rozvode a myslim, ze "Mimo iného systém na vyrovnávací modul regulácie tlaku v systéme" je pre tuto instalaciu dost zbytocny, asi vas ukecal predajca, ze? :-) Urcite bude v labyrintoch usadeny nejaky sajrajt (aj ked je nadz natreta, aj tak v nej urcite rastie nejake svinstvo... a to moze kludne rast aj za filtrom a postupne zaniest labyrinty)