hale
18.06.12,16:04
Dobry den,
som szco aj zamestnanec, ale 30.6. mi konci pracovny pomer. Takisto za jul uz nebudem platit odvody do socialnej poistovne, mala som nizky prijem zo zivnosti minuly rok. Teda za jul uz nebudem ani ja ani moj zamestnavatel (ziadny nebude) platit za mna do socialnej poistovne. Ako je to v tomto obdobi s marodkou?
Co ked zacnem marodovat napriklad 28.6. (este budem zamestnana aj szco) a budem marodovat mesiac? Zamestnavatel mi zaplati len za tie tri junove dni a potom uz ani on ani socialna poistovna nic?
Dakujem za odpoved, vobec neviem, ako to v takych pripadoch chodi.
ivka70
18.06.12,14:07
Ak by ti PN zacala pocas trvania PP alebo v ochrannej lehote do 7 dni p ojeho skonceni, tak mas narok na vyplatneie nemocenskych davok zo zamestnania az do ukoncenia PN, najviac 52 tyzdnov.
Tazke PN zacata 28.6. xzaplati 3 dni zamestnavatel a od 4. dna socialna poiatovna.
Ako je to so SZCO neviem.
veronikasad
18.06.12,17:54
V prípade PN-ky pred ukončením povinného poistenia SZČO, nemocenské od 1. dňa vypláca SP až do doby skončenia pracovnej neschopnosti (najviac 52 kal.týždňov).
Katy a R
18.06.12,17:58
Ochranná lehota platí pre "povinnú" SZČO rovnako ako u zamestnanca.:) len s tým rozdielom, že nesmie dlhovať poistné (viď§31)
veronikasad
18.06.12,18:00
Ochranná lehota platí pre "povinnú" SZČO rovnako ako u zamestnanca.:)
Podľa zadávatelky neide o nemocenské z ochrannej lehoty, ale vznik PN pred skončením poistenia SZČO.
Katy a R
18.06.12,18:06
doplnila som Ivku - písala aj o nároku z OL ... !!