soso1
18.06.12,16:22
kupil som dom v tvare L ,ktory ma 5 izieb od ulice a dalsie 3 do dvora! vstupna brana je na lavej strane. 1majitel vlastnil všetko okrem 3 izieb z lavej strany ktore maju viac majitelov. tak že vlastnim všetko ostatne okrem tich 3 troch izieb.vstup do tich izieb je od ulice, ale okna ma kumne do dvora- stare kovove rozmer v.150 š.200! byva tam jeden z majitelov ktory je opilec a nieje snim reč! oslovil som 1majitela ktory mi slubil tie okna že zamuruje ale ten sa vyhovoril že je v anglicku a pride až v zime! na zmle to nemam to bolo iba ustne dohodnute. ako mam riešit situaciu a načo mam pravo aby tie okna zamuroval?
arizona
18.06.12,14:45
To ten dom ma viacerych majitelov?Celkom nerozumiem, co si napisal.

Ale pri kupe si kazdopadne vedel, co kupujes.Bol si na obhliadke, tie okna tam boli. Takze si myslim, ze nikoho teraz nedonutis,aby zamurovaval okna,lebo sa ti to nepaci...
soso1
18.06.12,14:48
iba tie tri miesnosti maju viac majitelov! to ako neda sa stim nič robit? mne sa to nepačilo na začiatku ale do zmluvi sme to nedaly!
lubko6394
18.06.12,14:51
kupil som dom v tvare L ,ktory ma 5 izieb od ulice a dalsie 3 do dvora! vstupna brana je na lavej strane. 1majitel vlastnil všetko okrem 3 izieb z lavej strany ktore maju viac majitelov. tak že vlastnim všetko ostatne okrem tich 3 troch izieb.vstup do tich izieb je od ulice, ale okna ma kumne do dvora- stare kovove rozmer v.150 š.200! byva tam jeden z majitelov ktory je opilec a nieje snim reč! oslovil som 1majitela ktory mi slubil tie okna že zamuruje ale ten sa vyhovoril že je v anglicku a pride až v zime! na zmle to nemam to bolo iba ustne dohodnute. ako mam riešit situaciu a načo mam pravo aby tie okna zamuroval?

A prečo si to vlastne kupoval ? Keby si to zdedil tak nepoviem. Myslíš si že niekto bude meniť okná len preto, že by sa to tebe hodilo ?

Asi si mal špeciál realitku, jednej takej som napísal ohľadne " Stavebného pozemku" toto: Tá cena 40.000 Eur za 964 m2 je úplne mimo.
Píšete:
Pozemok sa nachádza v tichej časti obce, mimo hlavnej cesty. To je naozaj pravda.

Prístup na pozemok je po spevnenej ceste. Lenže tá nie je v ponuke a ani majitelia tam nemajú vlastnícke práva a ani na LV nie sú ťarchy, takže prístup od obecnej cesty je na dobré slovo a dobrú vôľu terajších vlastníkov. Druhá možnosť je od zadu, lenže to je poľná cesta, ktorú si majiteľ resp. užívateľ môže kedykoľvek zorať, takže je to stavebný pozemok akurát pre heliport, ktorý by bol aj tak na nič, lebo by sa z neho nebolo kam dostať.

Pozemok je oplotený, podlhovastého tvaru, pričom smerom ku koncu sa zužuje. To je pravda

Na začiatku ( akurát že ten začiatok je problematický ) je však pozemok dostatočne široký. Na pozemku sa nachádza humno, ovocné stromy a orechy. A jedná sa o severný svah, takže žiadne hrozno ale mach a lišajníky.

Na okraji pozemku sa nachádza voda, elektrika, plyn. Tak to ani náhodou. Plyn, voda aj elektrina sa nedajú zaviesť bez povolenia vlastníkov pozemkov aby tieto siete na svojich pozemkoch strpeli. Najrýchlejšia by bola elektrina od suseda – tam odbočenie z cesty je, lenže vzhľadom na tú rodinu, tak by asi aj tie elektróny kdesi zmizli.

V časti obce, kde sa nachádza pozemok nie je vybudovaná kanalizácia. To pravda je.

V územnom pláne obce je určené, že zo zadnej strany pozemku bude postavená cesta. Tak to zase nie – zóna je označená NB6 a cesta je plánovaná stredom pozemku – takže ho pretne na 2 kusy, z ktorých len 1 by bol na stavbu využiteľný. Pozri tuto: http://www.soblahov.sk/images/files/uzemny_plan/new/graf/7_UPN_SOBLAHOV_c_schema_zavaznych_casti_a_verejnop rospesnych_stavieb.pdf A tiež je otázkou kedy by do toho obec šla. tu sú 2 problémy:

1. V obci je vysporiadaných a na predaj pripravených veľa stavebných pozemkov a vrátane kanalizácie. Ešte ani Palmovská nie je vypredaná a od nej až k škole je tiež naplánovaná výstavba a to sú dve palmovské a tiež sú v rukách 2 majiteľov, 1x Trenčín a 1x arabi. Takže tuto sa veľmi rýchlo majitelia s obcou dohodnú o sieťach. A to sa jedná o južný svah.

2.Ponúka sa severný svah. Lenže tento svah v zóne NB6 má toľko majiteľov, že to radšej nepočítam a 90% z nich sú priúzke aby sa na nich dalo stavať. Takže ak by malo prísť k stavbe cesty, tak by sa obec musela dohodnúť so VŠETKÝMI vlastníkmi týchto pozemkov a až potom by mohla stavať siete a cestu, alebo by musela tieto pozemky vyvlastniť buď čiastočne – len pre cestu a siete alebo komplet a to by sa určite našiel pár vlastníkov, ktorí by predať nechceli. Takže tu sa obec môže angažovať až potom, čo bude aj v tejto časti obce kanalizácia a južný svah bude vypredaný a žiaden developer nebude mať kdesi v katastri skúpené ďalšie pozemky – takže 50 rokov žiadna doba.

Takže aby som to zhrnul. Tento pozemok má cenu poľnohospodárskej pôdy a vzhľadom na prístupové možnosti a zaburinenie maličkú. Ak si to majitelia rozmyslia a zreálnia cenu na 1,50 Eura za m2 teda 1446 Eur, nech nežeriem 1500 Eur. A to ešte bude treba zhodiť tú pajtu, aby kohosi nezabila.



Teším sa na odpoveď.
mattto
18.06.12,14:55
mimotemy ako sa dá kúpiť pár izieb v jednom rodinnom dome? nejedná sa o dve bytové jednotky?

kvôli tebe nikto nebude murovať okná, musíš počkať až sa staneš vlastníkom aj tých ostatných "izieb"
soso1
18.06.12,15:01
jo ono su to dve bytove jednotky! mali spoločny dvor ale teraz vlastnikom celeho dvoru som ja!
jahoszmsk
18.06.12,15:04
keby si sem hodil nejaký nákres domu, alebo foto, že ktoré okno Ti prekáža, možno by poraďáci skôr poradili.
lubko6394
18.06.12,15:06
jo ono su to dve bytove jednotky! mali spoločny dvor ale teraz vlastnikom celeho dvoru som ja!

Však to nakresli, takto to nedáva logiku, lebo ak majú vstupy z ulice, tak okno musia mať do dvora a mohlo by sa to otočiť tak, že vstupy by boli z dvora a okná do ulice. Lenže dvor je tvoj a oni nemajú dôvod meniť terajší stav.
soso1
18.06.12,15:25
arizona
18.06.12,15:26
iba tie tri miesnosti maju viac majitelov! to ako neda sa stim nič robit? mne sa to nepačilo na začiatku ale do zmluvi sme to nedaly!
Do zmluvy? To si kupoval od majitela co ma tam tie okna?
Ak si to kupoval od ineho, tak predsa do zmluvy by aj tak nemohol zahrnut to,co mu nepatri...darmo by ti ustne slubil, ze sused okna zamuruje ;)
soso1
18.06.12,15:27
alebo mu pred okna urobim drevene zatišie cca 10 cm od jeho domu a viriešene! možem to tak spravit? ved dvor je moj!
arizona
18.06.12,15:29
alebo mu pred okna urobim drevene zatišie cca 10 cm od jeho domu a viriešene! možem to tak spravit? ved dvor je moj!
Nemozes ineho vlastnika obmedovat ,ani mu sposobovat skodu,aj ked je dvor tvoj
arizona
18.06.12,15:29
nejde zobrazit-obsah nedostupny
jahoszmsk
18.06.12,15:31
mne fotky neukazuje...

ak je opilec, tak ho opi a kúp jeho časť domu.
soso1
18.06.12,15:36
majitel je ten isty ale na tie 3 izby ma spolumajitelov. keby to vlastnil sam tak to kupim cele!