nela1
18.06.12,19:17
môj problém...pred 8 mesiacmi prebiehala rekonštrukcia bytového jadra,no živnostník ktorý vykonával tieto práce do dnešného dňa nedokončil dielo,nereaguje na moje výzvy,ani na písomné,ked mi zdvihne telefon,len prislúbi ,ale žiadna snaha dokončiť čo začal....horko-ťažko prišiel po piatich mesiacoch dokončiť el.zásuvky v miestnosti,aj to len na podnet z úradu......preto som sa rozhodla napísať sťažnosť na úrade,dokonca ani na ich výzvy nejak nereaguje,na predvolanie sa nedostavil....ako ďalej....alebo celú vec riešiť súdnou cestou?
Mária27
18.06.12,17:46
Odstúp od zmluvy, nezaplať a nájdi si iného. Ak si už zaplatila, vymáhaj si peniaze ako zálohu - daj mu termín a od toho dňa aj úroky z omeškania. Ak ti vznikla škoda, vymáhaj aj tú.
mattto
18.06.12,17:47
neviem o aký úrad ide

odstúpiť od zmluvy o dielo a podľa okolností žiadať náhradu škody, ak sú splnené predpoklady pre uplatnenie zodpovednosti za škodu

alebo odstúpiť od zmluvy, nechať si dokončiť dielo od iného remeselníka a všetkým známym povedať, že ten prvý je neseriózny
nela1
18.06.12,18:05
bola som na živnostenskom úrade,inak nedal mi podpísať ani doklad že som dielo prevzala,v podstate ešte stále akokeby pracoval na diele,a zo zmluvy mu vyplývajú sankcie 40 eur za každý omeškaný týždeň....ale rohodne odstúpim....dakujem za radu
mattto
18.06.12,18:10
bola som na živnostenskom úrade,inak nedal mi podpísať ani doklad že som dielo prevzala,v podstate ešte stále akokeby pracoval na diele,a zo zmluvy mu vyplývajú sankcie 40 eur za každý omeškaný týždeň....ale rohodne odstúpim....dakujem za radu

keď dielo nie je dokončené, nemohla si ho ani "prevziať" :)

nezabudni odstúpiť od zmluvy písomne, doporučenou zásielkou a uveď dôvod odstúpenia