synator
19.06.12,09:27
Ahojte poraďáci.
Žena je po operácii bedrového kĺbu, má nárok na kúpeľnú liečbu. Neviete niekto poradiť, aké kúpele na pohybové ústrojenstvo by si mala vybrať? Nemá extra nároky, ale keby sa tam dala vybrať samostatná izba a keby kvôli procedúram nemusela behať do piatich budov, ale bolo by všetko v jednej bolo by to fajn.
Prípadne ak máte nejaké skúsenosti z kúpeľov, podeľte sa, je to jej prvá kúpeľná liečba. :)

Ďakujem.
ivka70
19.06.12,07:32
Treba si v prvom rade na stranke zdravotnej positovne pozriet, na ake ma podla diagnozy, narok, teda ktore patria do jej indikovanej skupiny. Ked sem date zoznam, uz skor dokazu ludia popisat skusenosti s konkretnymi kupelami.


Ja mam dobre skusenosti so starostlivostou v Piestanoch, kde sice vacsina pacientov byva v meste a na procedury chodia na kupelny ostrov ...co je prijemna prechadzka, ale tazsie pripady a vozickari a pod. dokazu ubytovat priamo na kupelnom ostrove.
Stanislav 1975
19.06.12,07:36
Ahojte poraďáci.
Žena je po operácii bedrového kĺbu, má nárok na kúpeľnú liečbu. Neviete niekto poradiť, aké kúpele na pohybové ústrojenstvo by si mala vybrať? Nemá extra nároky, ale keby sa tam dala vybrať samostatná izba a keby kvôli procedúram nemusela behať do piatich budov, ale bolo by všetko v jednej bolo by to fajn.
Prípadne ak máte nejaké skúsenosti z kúpeľov, podeľte sa, je to jej prvá kúpeľná liečba. :)


Ďakujem.

ja čo som počul aj som tam bol- tak na pohybové problémy sú celkom dobré kúpele Bojnice...
srska
19.06.12,07:38
Ahojte poraďáci.
Žena je po operácii bedrového kĺbu, má nárok na kúpeľnú liečbu. Neviete niekto poradiť, aké kúpele na pohybové ústrojenstvo by si mala vybrať? Nemá extra nároky, ale keby sa tam dala vybrať samostatná izba a keby kvôli procedúram nemusela behať do piatich budov, ale bolo by všetko v jednej bolo by to fajn.
Prípadne ak máte nejaké skúsenosti z kúpeľov, podeľte sa, je to jej prvá kúpeľná liečba. :)

Ďakujem. čo mám ja info, v kováčovej boli služby dobré
Stanislav 1975
19.06.12,07:41
čo mám ja info, v kováčovej boli služby dobré

a tak kováčová je jasná jednička-ale tam sa vačšinou chodí s ťažkými prípadmi...
akeber
19.06.12,11:46
Ja som bola po operácii a v mojej poisťovni Dôvera som si sama vyžiadala keď som niesla papiere žiadanku o kúpele kam chcem ísť ( môže to tam napísať aj lekár ale v poisťovni treba na to upozorniť ! ). Predtým som si poprezerala rôzne kúpele pobyt a služby na internete. Vybrala som si Turčianske Teplice . Sú to kúpele aj na pohybové ústrojenstvo . Môžem len odporučiť , nikdy som sa tak dobre nemala ani na dovolenke ako tam . Perfektný, úctivý,,milí personál , krásne izby a varia výborne . Mne tieto kúpele veľmi pomohli prestali mi tŕpnuť prsty na rukách . Procedúry sa dajú meniť aj podľa svojho gusta alebo sa poradiť s lekárkou ktorá vás príma .Je to malé kľudné mestečko s pekným parkom oproti hotelu , ja som bola ubytovaná v hoteli Veľká Fatra. Je aj na FB.
https://www.facebook.com/pages/K%C3%BApele-Tur%C4%8Dianske-Teplice/127881427327185
DanielaSL
19.06.12,11:48
Súhlasím..bola som tam aj ja pred 6 rokmi a bola som spokojná a teraz idem v septembri znova.
synator
19.06.12,11:49
Treba si v prvom rade na stranke zdravotnej positovne pozriet, na ake ma podla diagnozy, narok, teda ktore patria do jej indikovanej skupiny. Ked sem date zoznam, uz skor dokazu ludia popisat skusenosti s konkretnymi kupelami.


J
Nakoľko poukaz vypíše lekár až pri kontrole teraz v Júli, nevedela mi pani v poisťovni povedať celkom presne, ale povedala, že bedrové kĺby posielajú skoro všade, záleží od pacienta, čo si vyberie. Až to budem vedieť cca 4.7. tak to tu rozpíšem.
DanielaSL
19.06.12,11:49
Bolo tam vtedy dosť žien po operáciach bedrového kĺbu a odchádzali domov vo veľmi zlepšenom stave.
synator
19.06.12,11:50
a tak kováčová je jasná jednička-ale tam sa vačšinou chodí s ťažkými prípadmi...

No presne to jej povedala rehabilitačná: ,,Najlepšie kúpele, ale dostanete tam depku z tých ťažkých prípadov"
ivka70
19.06.12,12:01
Nakoľko poukaz vypíše lekár až pri kontrole teraz v Júli, nevedela mi pani v poisťovni povedať celkom presne, ale povedala, že bedrové kĺby posielajú skoro všade, záleží od pacienta, čo si vyberie. Až to budem vedieť cca 4.7. tak to tu rozpíšem.

Lekar vypisuje poukaz podla anmnezy, ale pacient si to nesie do ZP a moze si pripisat, ktore kupele z indikacnej skupiny preferuje.
Ja som na moju ziadost od lekara prilepila listok s miesto kupelov, ktore chcem, nebol problem, o 2 tyzdne som mala poukaz do nich. A kazda ZP ma na svojej stranke zoznam kupelov vhodnych pre to ktore ochorenie.
ivka70
19.06.12,12:17
Tu si najdes, ze je to indikacna skupina VII/10 a k tomu kupele pre A skupinu
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=1428

A mas zoznam kupelov, ktore si moze vybrat.
VZZ Piešťany, a.s.
SLK Piešťany, a.s.
Prírodné liečebné kúpele Smrdáky
KLÚ MV SR ARCO Trenč. Teplice
Kúpele Trenčianske Teplice, a. s.
Kúpele Bojnice, a. s.
Kúpele Nimnica, a. s.
SLK Rajecké Teplice , a.s.
SLK Turčianske Teplice, a.s.
KÚPELE LÚČKY,a.s.
Prírodné jódové kúpele Číž, a. s.
Kúpele Brusno, a. s.
Kúpele Dudince, a. s.
Wellness Kováčová ,s.r.o.
Liečebné termálne kúpele, a. s. Sklené Teplice
SLOVTHERMAE, Kúpele Diamant Dudince, š.p.
Špecializovaný liečebný ústav Marína, š. p. Kováčová
Bardejovské kúpele, a. s.

Kedze je to na 4 tyzdne (pooperacny stav), tak je vhodne pozerat aj na vzdialenost od bydliska a sposob cestovania.
synator
19.06.12,12:23
Vzdialenosť je dôležitá, ale sme z krajného východu a nič pod 250 km od nás nie je. Cestovanie autom nie je problém, veď je to raz tam a raz naspäť, a my dvaja s dcérou sa tam na ňu pôjdeme pozrieť tak, že sa niekde poblíž ubytujeme. Zatiaľ má najlepšie referencie na Dudince a Trenčianske Teplice. Aj Piešťany.
martuli
19.06.12,14:11
Tak podrobnejšie: Piešťany - najlepšie ubytovanie pre staršieho človeka po operácii bedrového kĺbu je Pro Patria - je bezbariérová, priamo na ostrove a všetko v jednej budove. Záleží aj od toho, koľko je ochotná priplatiť si za "nadštandard" vo Všeobecnej poisťovni je to kúpeľňa a WC na izbe... Niekedy je to záležitosť aj kúpeľov ako sa rozhodnú s ďalšími nadštandardmi. Napr. Turčianske Teplice, majú síce vyššiu kategóriu ubytovania pre Áčkových pacientov, ale je to na úkor dĺžky procedúr. Bežne trvajúca procedúra - parafín, bazén, rašelina, elektroliečba je 20 minút a tam je len 15 min. Dudince posúdiť neviem. Kováčová - Marína je bývalé detské oddelenie, prerobené aj pre dospelých - izby sú 3 posteľové.
truch
19.06.12,14:29
svetluška
19.06.12,15:41
Chodím do kúpeľov každé dva roky.Pre ťažko chodiacich odporúčam Pro Patria Piešťany,Trenčianske Teplice,Bojnice.Ja som bola v Číži je to pre Vás najbliššie,je tam výborná voda a všetko pod jednou strechou.Personál bezvadný.Je tam kľud,kultúrne akcie poskromne.Strava výborná.Treba priložiť lístok na návrh kam chcete ísť a požiadať o samostatnú izbu.Kúpele odpovedia alebo tam zavoláte v predstihu.
martuli
20.06.12,09:27
Pozor, jednoposteľovka je + ďalší príplatok.
Fredriko
05.01.20,10:44
Najlepšie kúpele sú podľa mňa slovenské liečebné kupele v Piešťanoch. Všetko je tam proste super. Ubytovanie, liečebné pramene, príroda, mesto... Pre mňa TOP.
misoft
05.01.20,10:52
Meškáš s odpoveďou 7,5 roka!!!!
misoft
05.01.20,10:57
Áááá.... tisicnick sa musel ozvať..... HAB, BAH, Chanela a čo ešte?
Mimochodom - odpovedal na otázku spred 7,5 roka - teda jeho odpoveď je NEAKTUÁLNA a NEUŽITOČNÁ. A navyše - je to komentár.
Relevantná odpoveď bola totiž podaná práve pred 7,5 rokmi.
19.06.12 15:17 ivka70