Maca33
19.06.12,13:25
Mám na pleci asi 20 rokov starú keloidnú jazvu po očkovaní. Má niekto skúsenosť s jej odstránením alebo zmenšením? Je dosť veľká a viditeľná, cítim sa v lete nepríjemne, keď ju vidno. Ďakujem :)
arizona
19.06.12,12:04
pasuliatko
19.06.12,17:39
kamoška ich má viac lekári jej neodporúčali ich odstraňovať údajne by sa to mohlo zhoršiť. treba sa poradiť s lekárom.
Lubaba
19.06.12,19:23
20 rokov to je dosť, neviem, či sa podarí s tým niečo urobiť, na "čerstvé" jazvy by boli prípravky...
ivka70
19.06.12,19:37
Moj chirurg hovori, ze sklony ku keloidnym jazvam su dane organizmom a ak sa raz niekomu tvoria, tak ani najlepsi plasticky chirurg to nezmeni. Znamej kvoli tomu specialne zasivali rany po vybrati znamienok na 2x, raz vo vnutri a potom na povrchu ... jej telo tie vnutorne stehy odmietlo a vytlacilo von, pricom jazva je rovnaka ako na ranach predtym nesitych specialne ...
Zmier sa s tym ,take jazvy po ockovani ma predsa 90% ludi ... nevyrabaj si komplexy tam ,kde n etreba :)
Andy Kralik
20.06.12,04:06
Skoro všetko sa dá chirurgicky odstrániť.. ale ak sa ti tvoria keloidy, máš reálne riziko, že rana sa zhojí ešte väčšou keloidnou jazvou.
Helik3
20.06.12,04:43
ja mám po očkovaní proti TBC jazvu na pleci vystupujúcu a medzi lopatkami (neviem aké to bolo očkovanie) mám poriadne veľký biely fľak...
čo s týmto?
Estetic
20.06.12,08:08
Treba sa poradiť s plastickým chirurgom,ale všobecne ako tu už bolo napísané,je realny scenar,že aj plastická operácia ktorá by mala viesť k odstráneniu keloidu sa zhojí dalším,väčším keloidom.
pe84
21.06.12,12:35
mne sa tiez robia keloidne jazvy, ale praveze rokmi sa mi zmensuju, vstrebavaju akokeby, ale kedysi ked ma to viac stvalo, som si ich natierala takym gelom na keloidne jazvy, poradili mi ho v lekarni, nazov si uz nepamatam, mozno by pomohol...
Swintufy
18.07.12,11:41
Ahoj, ja sa s týmto estetickým "problémom" trápim už vyše 7 rokov a taktiež som vyskúšal všetky možné metódy od vpichovania kortikoidov, obrúsovania čiže dermabráziu, vstrekovanie vlastnej plazmy obohatenej o nejaké látky, laser a pod. A žiaľ nič to nepomohlo, ba čo viac povedal by som, že mi sa to len zväčšilo týmito zásahmi. Osobne to mam na dekolte, čiže najhoršie sa znáša to vpichovanie. Prešiel som veľa rôznych diskusných fór a prevažne som sa stretol s názorom, že účinne zaberá prudké zmrazenie (nie dusíkom) ale prostredníctvom kryokauterom. Osobne som to neskúsil, ale zvolil som si iné nie tak radikálnu metódu a to liečba prostredníctvom enzýmov v kombinácii so silikonovými plátkami. Zatiaľ proces prebieha cca 2,5 mesiaca a efekt už je vidieť nakoľko si to dokumentujem. A ani cenovo to nie je náročné ako ostatné liečby. Môžem poskytnúť aj bližšie info ak by to niekoho zaujímalo =)
Maca33
18.07.12,14:43
Ahoj, tiež som vyskúšala silikónové plátky, ale bez efektu, ale bez enzýmov, ako uvádzaš ty. Mne osobne tá jazva nie že nevadí, ale už som si na ňu zvykla, ale v lete vidím že okolie na mňa čudne pozerá a potom mám problém si obliecť tričko alebo šaty s úzkymi ramienkami. Ale môžeš sa podeliť so svojimi skúsenosťami a napísať mi na mail marcela.geregova@azet.sk. Ďakujem
Swintufy
20.07.12,11:07
Ahoj osobne som počul, že existujú vraj 2 rôzné druhy silikonových plátkov a len jedné sú vhodné na keloidné jazvy, takže možno aj to zaváži. Ja osobne ju mám priamo v dekolte a narástla mi už do romzerov cca 6x2 cm a pritom to vzniklo z obyčajnej vyrážky, ktorú som si vypučil /dodnes som nepochopil príčinu/ =). A tieto všetky liečebné procesy mi asi len dopomhli k jej rozšírovaniu. Takže momentálne verím a dúfam, že sa to aspoň čiastočne skoriguje
Heleč
20.07.12,11:36
tak Ti držím palce....
Daj info ohladne toho ktoré plátky používaš, určite ich vyskúšame.
Môj syn má takuto jazvu po TBC (téma Škaredá jazva), skúsili sme toho veľa - teda všetko čo kto poradil. Výsledok je z lekárskeho hladiska veľmi uspojivý, aj keď neviem stále pochopiť v čom. Jazva je stále tam, stále rastie a je stále veľmi pekne povedané - odpudzujúca.
Takže každý malý náznak nádeje, že niečo niekomu pomohlo je viac než povzbudzujúci....
Swintufy
21.07.12,16:49
Ja osobne používam SilkTape a pomáhajú mi.... pozeral som po nete rôzne druhy silikonových plátov a napr. silklienka mi prídu strašne až nekresťanský drahé. Ja som si kupil cele balenie t.j. kotúč silikonových plátkov /jeden ma rozmer 5x4 cm/ a dlhe je to 1,5 m čiže je okolo 37 plátkov a ja na svoju jazvu potrebujem 1,5 plátku, ktorý vydrží vyše týždna, čiže určite to nie je tak finančne náročne ako ponúkajú na roznych webstránkach.
Helik3
23.07.12,03:39
a tie enzýmy to aké používaš?
Swintufy
23.07.12,05:34
Podstata je len nanesení (nakvapkani) tenkej vrstvy jednotlivych ser na jazvy a nechať pôsobiť 10 minut. Celá procedúra mi denne zaberie 35 minút. Najprv aplikujem Geránium - necham pôsobiť 10 minut, potom Tymián - 10 minut a nakoniec Bazalka spolu so Santalom nechám pôsobiť 15 minut. Na konci procedúry to ešte trošku jemne pomasírujem a samozrejme potom nonstop mam nalepený silikonovy plátok