Klaudia Goncalves
19.06.12,15:10
Zdravím. Vedel by mi niekto v skratke vysvetliť správne zásady pokládky palubovky do bytu? Dnes nám drevo aj rošty dovezú Stretla som sa z názorom, že pred pokládkou by malo drevo odpočívať v priestore,kde bude následne pokladané,aby sa prispôsobilo vlhkosti prostredia a nevznikli po pokládke odskoky. Koľko je minimálna doba, počas ktorej by malo drevo ležať na byte? Byt je novostavba na 4.poschodí, postavená na starých troch poschodiach - vlhkosť v novostavbe je asi stále ešte vyššia, ako je optimálne. Ďalej by som potrebovala vedieť, aká izolácia je pod palubovku vhodná, keďže sa jedná o 4.poschodie, nebude asi treba extrémnu tepelnú izoláciu, či izoláciu proti vlhkosti, ale hlavne zvukovú izoláciu. Neviem, či je vhodný polystyrén alebo vata....Prosím, poraďte.
kutilko
19.06.12,15:42
Drevo je haklivé na zmenu klímy v byte.Bolo by dobré najprv odsledovat vzdušnu vlchkost v byte a nezaškodila by aj tá zabudovaná napr v poteri,drevo by sa malo aspon 48 hodín aklimatizovat v miestnosti v ktorej bude pokladané.Ako zvukovu izoláciu použit minerálnu vlnu medzi nosníkmi.Pod nosníky tiež nalepit penovu podložku aby tlmila pohyb hranolov.Parotesná folia je otázna vzhladom na použité materialy.