Dida112
19.06.12,20:28
Prosim potrebujem surne poradit ak by niekto vedel...1.6 som predala auto,žial som nevedela ze k odhlaseniu vozidla budem potrebovat techničak všetky papiere som dala kupujucemu pri kupe,podpisali sme kupno-predajnu zmluvu(mnou napisana) kupujuvi ma prosl aby som pockala s odhlasenim auta do konca mesiaca...co sa mi nezdalo,ale uz neskoro som potom pozerala na nete ze k odhlaseniu budem potrebovat TP a teraz sa snažim tomu kupujucem volat a neberie mobil ani sa neozyva nakolko byva daleko od nas nemam ako zbehnut za nim...teraz neviem co dalej...kedze auto je stale namna pisane(a pritom auto uz nemam skoro mesiac,može sa čokolvek stat a všetko to pojde namna ako na vlastníka)važne neviem ako to odhlasit na buduceho majitela ked nemam potrebne doklady...vopred dakujem všetkym za rady
Katy a R
19.06.12,18:37
Akú radu očakávaš :confused: Treba naklusať za kupujúcim pre TP a potom ísť na DI odhlásiť. A najlepšie hneď !
mattto
19.06.12,18:37
najjednoduchšie je skontaktovať nového kupujúceho, ak sa to nepodarí, vybav si nový techničák s tým, že si stratila doklady, vybavovačkám sa však nevyhneš
220870
19.06.12,18:38
Chodte auto odhlásiť z evidencie a z poisťovne.
Indeed
19.06.12,18:39
Nový majiteľ bude isty čas na aute "behať" a potom sa bude snažiť počase auto PREDAŤ,

potom sa ozve ten ďalší nový majiteľ,ked bude chciet zralizovať prepis.
srska
19.06.12,18:42
Akú radu očakávaš :confused: Treba naklusať za kupujúcim pre TP a potom ísť na DI odhlásiť. A najlepšie hneď !včera bolo neskoro
mattto
19.06.12,18:44
Chodte auto odhlásiť z evidencie a z poisťovne.

bez techničáku to nepôjde, funguje to tak, že pri odhlásení na dopravnom inšpektoráte ti na originál techničáku dajú pečiatku ZRUŠENÉ, napíšu doň údaje o novom majiteľovi, ty musíš tento techničák/fotokópiu ukázať v poisťovni pri zrušení poistky
Indeed
19.06.12,18:45
nestraš, zase predpokladajme,že ten čo ma teraz to auto je aspon trochu normalny
Katy a R
20.06.12,08:32
že ako ? - bez TP ?
alchstuip
20.06.12,09:13
SMS novemu majitelovi, ze ak nenaklusa s technicakom, ohlasis to ako kradez....
jb0863
20.06.12,09:33
čo Ti na to poviem...))):confused: , pokiaľ ho nový majiteľ neodhlási , vozidlo je písané na Teba , čokoľvek sa stane tak Ty ako majiteľ vozidla si zaň zodpovedná , poistku platíš Ty , aj keď ho nepoužívaš . Asi by som osobne šla za novým majiteľom , no neviem či sa Ti nebude zatajovať , keď už pri predaji Ťa požiadal o neskoršie odhlásenie vozidla.
Skús to riešiť cez políciu, možno nejako pomôžu , veď od toho ich máme....:)
Danuulienka
20.06.12,10:10
s tým ukradnutím auta by som moc nesúhlasila pokiaľ má kupujúci v ruke kúpno predajnú zmluvu a nieto ešte ak má doklad, že peniaze za auto boli vyplatené:confused:
alchstuip
20.06.12,10:53
na postrasenie snad staci, nie?