onebadboy
20.06.12,09:47
Dobrý deň,

nedopatrením som si ušpinil kúpacie šortky (100% Polyester) od živice z nejakého ihličnanu a neviem ako ich šetrne vyčistiť, preto Vás týmto prosím o radu...
Tweety
20.06.12,08:17
Dobrý deň,

nedopatrením som si ušpinil kúpacie šortky (100% Polyester) od živice z nejakého ihličnanu a neviem ako ich šetrne vyčistiť, preto Vás týmto prosím o radu...
Skús žlčové mydlo(dm)
Helik3
20.06.12,09:00
ja mám odskúšané (po vianočnej dekorácii) potierať ušpinené miesto kožkou zo slaninky, prípadne tam nechať tú kožku aj položenú dlhšie. po čase sa dá živica pekne odlúpiť...
možno je to taká sedliacka rada :D, ale mne to ozaj zabralo
Braňo
20.06.12,09:06
ja mám odskúšané (po vianočnej dekorácii) potierať ušpinené miesto kožkou zo slaninky, prípadne tam nechať tú kožku aj položenú dlhšie. po čase sa dá živica pekne odlúpiť...
možno je to taká sedliacka rada :D, ale mne to ozaj zabralo


Takze, najprv musis mat to oblecenie suche, nie mokre. Potom si das na nejaku cistu bielu handricku normalnu bravcovu mast, len tak trosku a tym budes potierat to miesto, kde mas zivicu. Mast ti zivicu rozpusti a ostane ti uz LEN mastny flak. Potom si vezmes butyl a ten si das zase na handricku a potieras /suchas/ ten mastny flak. Potom to normalne vyperies a je to ako nove.. http://static0.asmira.com/img/general/n.gif
onebadboy
20.06.12,10:55
Tak vážení,

chcem sa Vám všetkým veľmi pekne poďakovať za rady.:) Už-už som išiel do DM-ka kúpiť žlčové mydlo, keď tu pribudol príspevok od člena Helik3, tak som si povedal, že aj keď masť nemám, skúsim klasické maslo - veď aj to je živočíšny tuk a keď nepomôže, idem do toho DM-ka. Pekne som to vtrel na škvrny, chvíľočku nechal pôsobiť a potom opral. Za pár minút som išiel skontrolovať na balkón (už takmer suché) šortky a výsledok ma neuveriteľne potešil - škvrny od živice úplne zmizli. :D Takže ešte raz Vám všetkým pekne ďakujem...
Helik3
21.06.12,03:00
Tak vážení,

chcem sa Vám všetkým veľmi pekne poďakovať za rady.:) Už-už som išiel do DM-ka kúpiť žlčové mydlo, keď tu pribudol príspevok od člena Helik3, tak som si povedal, že aj keď masť nemám, skúsim klasické maslo - veď aj to je živočíšny tuk a keď nepomôže, idem do toho DM-ka. Pekne som to vtrel na škvrny, chvíľočku nechal pôsobiť a potom opral. Za pár minút som išiel skontrolovať na balkón (už takmer suché) šortky a výsledok ma neuveriteľne potešil - škvrny od živice úplne zmizli. :D Takže ešte raz Vám všetkým pekne ďakujem...


júúúj ani nevieš aká som rada, že ti to pomohlo. s napätím som čítala celý tvoj posledný príspevok a čakala či mi ponadávaš....
našťastie, nestalo sa :D
užívaj si šortky, hľavne v tomto teplom počasí....