Bettie
20.06.12,10:47
Máte skúsenosti s platbou za sanitku? Je už táto preprava spoplatnené aj pri ťažko chorých pacientoch odkázaných na prepravu ležmo a v ohrození života? Ďakujem
veronikasad
20.06.12,08:50
Platba za prepravu sanitkou - kto je oslobodený Za prepravu sanitkou neplatí poistenec


zaradený do chronického dialyzačného alebo transplantačného programu
ktorému sa poskytuje onkologická alebo kardiochirurgická liečba
s ťažkým zdravotným postihnutím odkázaný na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom
ktorého prepravujú z jednej nemocnice do druhej na základe rozhodnutia nemocnice


viac info
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&sqi=2&ved=0CF0QFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.zzz.sk%2F%3Fpage%3Dclanky%2Fp oplatky_oslob_sanitka&ei=VJzhT4SeKc_Bswa20bHzDg&usg=AFQjCNHjHt24RDjtLmtSRtkIV3lQHKxiBA&sig2=zGs_2B5GSzWdneYT8jc5kQ
Bettie
20.06.12,08:56
Veronika, toto som našla aj ja, v zdravotnej poisťovni mi tiež povedali, že by sa nemalo, ale záleží na tom, s kým má nemocnica zmluvu, lenže ... otca brala záchranka, vždy platil tak okolo 3 eur a naposledy cca 14 eur, chcela som si to overiť, prečo to je tak, ale zatiaľ mi z toho vychádza, že niekto v nemocnici na dispečingu prihráva súkromnej firme zákazky :-(((, ani neviem, kam sa mám s tým obrátiť, lebo nikto nič nevie, tá spoločnosť išla podľa svojho cenníka, ja tu už asi ničomu nerozumiem :-(((
veronikasad
20.06.12,08:59
Veronika, toto som našla aj ja, v zdravotnej poisťovni mi tiež povedali, že by sa nemalo, ale záleží na tom, s kým má nemocnica zmluvu, lenže ... otca brala záchranka, vždy platil tak okolo 3 eur a naposledy cca 14 eur, chcela som si to overiť, prečo to je tak, ale zatiaľ mi z toho vychádza, že niekto v nemocnici na dispečingu prihráva súkromnej firme zákazky :-(((, ani neviem, kam sa mám s tým obrátiť, lebo nikto nič nevie, tá spoločnosť išla podľa svojho cenníka, ja tu už asi ničomu nerozumiem :-(((
skús napísať dotaz, s presným popisom situácie a uvedením prevádzkovatela záchr.služby na Úrad pre dohlad nad zdr.starostlivosťou. Poplatky za prevoz asi nie sú v kompetencii zdr.poisťovne.

patrí otec do niektorej zo skupín, uvedených v predch.príspevku ?
Bettie
20.06.12,09:07
Ďakujem. Ešte mám kontakt na revíznu lekárku zo zdravotnej poisťovne, skúsim aj ten Úrad pre dohlad nad zdr.starostlivosťou, aj keď toto je písané, že pod nich nespadá.
martuli
20.06.12,09:24
Bettie, za prevoz záchrankou sa predsa neplatí. Napíš mi do súkromnej správy o akú konkrétnu diagnózu ide a či je otec odkázaný na individuálnu prepravu. Cena doplatku pacienta za prepravu sanitným vozidlom je 0,07 centov za kilometer prepravy - hradia sa iba tie km, ktoré pacient strávil v sanitke. S úľavami je to presne tak ako napísala Veronikasad. Ostatné, je už len morálne hľadisko. tzn. ak je pacient ležiaci, platbu by som mu napr. ja odpustila, samozrejme, že záleží aj od diagnózy, lebo ak je pacient "len" po operácii chrbtice a z tohto dôvodu je transport v leže, je rozhodne iné, ak je pacient napr. po náhlej cievnej príhode ochrnutý. U pacientov ohrozených na živote je transport RZP sanitkou a tá je bez poplatku.
Bettie
20.06.12,09:50
je onkologický pacient
veronikasad
20.06.12,09:56
je onkologický pacient
potom ale patrí do skupiny pacientov, ktorí by prepravu sanitkou počas liečby nemali platiť.
Bettie
20.06.12,10:01
potom ale patrí do skupiny pacientov, ktorí by prepravu sanitkou počas liečby nemali platiť.
preto to zisťujem, ale je to celkom zložité, lebo z tých kompetentných nikto nič nevie, alebo sa im nechce vedieť, preto sa pýtam, či vie niekto, ako to chodí
martuli
20.06.12,10:02
Tak to v žiadnom prípade nemal platiť za prevoz. Neviem síce odkiaľ kam bol prevážaný a či na príkaze na prepravu sanitkou bola uvedená aj onkologická diagnóza, lebo stáva sa pomerne často, že na príkazoch na prepravu, nie je uvedená adekvátna diagnóza a tak vodič, resp. dispečer nemajú odkiaľ vedieť, že pacient je onkologický. Na čele to napísané nemá. Samozrejme, že ak bol prevážaný na onkologické oddelenie tak je to jasné každému. Je mi ľúto, že sa to stalo, ale tiež by som potom šla, pretože je to proti zákonu. Jasne by som podala sťažnosť na prevádzkovateľa dopravy, pretože tie peniaze v prvom rade išli jemu. Neviem, či s tým poisťovňa niečo urobí, pretože platí dopravcovi plnú čiastku a na jeho "výbery" nemá dosah. Dajte vedieť ako to dopadlo.
Bettie
20.06.12,10:02
Bettie, za prevoz záchrankou sa predsa neplatí. Napíš mi do súkromnej správy o akú konkrétnu diagnózu ide a či je otec odkázaný na individuálnu prepravu. Cena doplatku pacienta za prepravu sanitným vozidlom je 0,07 centov za kilometer prepravy - hradia sa iba tie km, ktoré pacient strávil v sanitke. S úľavami je to presne tak ako napísala Veronikasad. Ostatné, je už len morálne hľadisko. tzn. ak je pacient ležiaci, platbu by som mu napr. ja odpustila, samozrejme, že záleží aj od diagnózy, lebo ak je pacient "len" po operácii chrbtice a z tohto dôvodu je transport v leže, je rozhodne iné, ak je pacient napr. po náhlej cievnej príhode ochrnutý. U pacientov ohrozených na živote je transport RZP sanitkou a tá je bez poplatku.
poslala som SS
veronikasad
20.06.12,10:02
Praktické skúsenosti nemám. Možno sa ti ozvú lekári, ktorí prispievajú na Porade
martuli
20.06.12,10:22
Bettie, neprišlo nič, tiež som Ti to napísala do SS
Bettie
20.06.12,10:24
Bettie, neprišlo nič, tiež som Ti to napísala do SS
ešte mám málo príspevkov, tak mi to vypisuje, že nemôžem posielať súkromné správy ...
martuli
20.06.12,10:25
tak mi to hoď na 359@centrum.sk