houmelesak
20.06.12,15:38
Zdravím, dufam ze sa tu nájde naaky kulturista :D.... neviete poradit nejaky plan cvikov a stravy, popripade len tak vseobecne poradit ako do roka-dvoch vypracovat brucho, prsa, rukyy atd ??... myslim muzske :D... mam 16 rokov a som dost vysoky a chudy... resp mam 185 cm a len 65kg :D... takze chcel by som trocha nabrat a vyrysovat si telo... zas myslim tehlicky, prsia atd... dakujem za rady....
buchač
20.06.12,13:43
.....radšej zbehni na poniektorý z nasledujúcich webov .....lepší majstri tam sú .......všetko nájdeš , čo len chceš ....

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=kulturistika&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
misoft
20.06.12,13:47
....a poriadne jedz, neseď na stoličke za počítačom, behaj, plávaj - skrátka trochu života do toho umierania.... inak fakt budeš len vytiahnutá tyčka :D
Petra Nová
20.06.12,14:05
Zdravím, dufam ze sa tu nájde naaky kulturista :D.... neviete poradit nejaky plan cvikov a stravy, popripade len tak vseobecne poradit ako do roka-dvoch vypracovat brucho, prsa, rukyy atd ??... myslim muzske :D... mam 16 rokov a som dost vysoky a chudy... resp mam 185 cm a len 65kg :D... takze chcel by som trocha nabrat a vyrysovat si telo... zas myslim tehlicky, prsia atd... dakujem za rady....
Ja tiež dúfam, že sa tu dobrý kulturista nájde, začnete spolupracovať a budete nám priebežne oznamovať výsledky vášho snaženia. Myslím tým stav v akom máte : brucho, prsa, ruky. Normálne sa teším. A dobrá by bola foto dokumentácia. Počiatočný stav a stav po troch - štyroch mesiacoch, atď.

A nieže z tejto témy utečieš, aj keď tu nenájdeš žiadneho kulturistu.
Hm ... tehličky? O voľákych viem, takých z kovu. A prsia sú ti načo?
Aj ja ti poradím. Jedz a jedz! Budeš chlap akurát.:D
charonme
20.06.12,14:37
behaj, plávaj si si isty ze zrovna tieto dve cinnosti mu pomozu? ak to spravne chapem tak on chce nabrat objem
Martin1310
20.06.12,14:56
Bože to by bolo na knihu,takže taký základ je samozrejme začať riadne jesť aj viac ako ti chutí,výživa je tak 70% uspechu.Potom cvičiť,nie aerobne športy ale silové,čiže posilovna,cvičiť série z málo opakovaniami ale z čo največšou váhou akú uvládzeš pri dodržaní spravneho prevedenia zdvyhnúť.Posilovanie tvorí len asi 10% uspechu.Potom treba odpočívať teda regenerovať sa a to je tiež dosť ťažko dosiahnutelné a tvorí to zvišných 20% úspechu.Ciže v skratke jesť,cvičiť,spať. Za prvé tri mesiace sú zmeni normálne dosť viditelné ,potom sa to ale začne dosť spomalovať a hlavne si asi prirodzene chudý typ takže až prestaneš cvičiť svaly zmiznú neskutočne rýchlo.

A ešťe to naberanie svalov a risovanie sú dve tak rozdielne veci že to sa nedá dať dohromady do jedného.Najskôr musíš pribrať aby bolo z čoho risovať.
KoxXxo
20.06.12,15:34
Tu sú všetci kulturisti, ale väčšinou skryté talenty!!:)
Nandrolon
20.06.12,15:58
..... bývalý.....

ak to nie je reklama, čo verím že nie je, tak /zoradené podľa dôležitosti informácii, nie podľa počtu príspevkov spammerov..../

1. www.biomag.sk -základ
2.. http://freezone.biomag.sk/ - forum.
3. http://www.osvalech.cz/forum/ - forum
4. http://forum.ronnie.cz/ - opatrne, až ťa z tých sračiek nepreženie.......
- najskôr by som prečítal články od "Jurgena" v 1. odkaze, atď.... o kreatíne, proteínoch atď......
- potom by som prešiel na "polomŕtve fórum" č.2 -boli tam kapacity ako napríklad ja :) nick neprezradím....
- a s konkrétnymi otázkami by som sa ozval na tomto fóre v bode 3 /vedie ho človek "najpovolanejší v ČR-SR-meno neprezradím...../
- na pobavenie by som si prečítal aj bod 4 - ale varujem, ak nemáš nadhľad, zmätie ťa to do prdele..... - tento bod by som pre začiatočníkov ani neodporúčal, lebo je to podobné ako na každom fóre - radí o kulturistike 62 kg "kulturista" :D :D :D
houmelesak
20.06.12,16:14
jj o otm osm si cosi pozistoval a to bude asi to najlepsie... ale potrebujem este jednu radu... ako casto mam chodit do posilovne ??.... (do tyzdna(
Martin1310
20.06.12,16:51
To sa nedá takto povedať,ja som bol tiež chudý,síce nie ako ty ale ja som cvičil tak že som za 3 posebe idúce dni odcvičil celé telo a potom 2 dni nič.Toto mi najviac vyhovovalo,lenže ono telo si nato postupne zvikne a treba ho zas prekvapiť niečím iným.Podla mna každému bude vyhovovať niečo iné.Až začneš uvidíš,príde riadna svalovica a budeš musieť počkať kým prejde až sa dostaneš do stavu že už žiadna svalovica nepríde alebo len slabá.Takže začni pozvolna,budeš sa sám čudovať z ako málo cvičenia ta budú bolieť svavly.
V tých odkazoch od Nandrolona najdeš vpodstate všetko a nezabudaj že čo je dobré pre prirodzene svalnatých chalanov to nemusí byť dobré pre teba,takže sa zameraj skôr na tých chudších.Frank Zane bol taký typ chudého kulturistu tak si trebárs nájdi aj niečo o jeho tréningoch,len nezabudni že všeho z mierou,hlavne zozačiatku.
misoft
20.06.12,21:06
si si isty ze zrovna tieto dve cinnosti mu pomozu? ak to spravne chapem tak on chce nabrat objem
Plávanie - zapojená vo väčšej miere horná polovica tela - paže, ramená a prsné a chrbtové svaly. Beh = zapojená spodná polovica tela - stehenné a lýtkové svalstvo, sedacie svalstvo.
Ak chce len nabrať objem - sú aj nejaké "obchody", kde dostane ster***y - hneď bude mať objem ako Schwarzenegger, ale srdce v prdeli.
sito
20.06.12,21:38
Ja tiež dúfam, že sa tu dobrý kulturista nájde, začnete spolupracovať a budete nám priebežne oznamovať výsledky vášho snaženia. Myslím tým stav v akom máte : brucho, prsa, ruky. Normálne sa teším. A dobrá by bola foto dokumentácia. Počiatočný stav a stav po troch - štyroch mesiacoch, atď.

A nieže z tejto témy utečieš, aj keď tu nenájdeš žiadneho kulturistu.
Hm ... tehličky? O voľákych viem, takých z kovu. A prsia sú ti načo?
Aj ja ti poradím. Jedz a jedz! Budeš chlap akurát.:D

... a myslíš, si "to" myslím. Že mu poradíš?

raz, dva, tri ... :);)
Nandrolon
21.06.12,03:46
Vidím, že si odborník..... Totiž pri steroidoch sa maká 5 x tvrdšie ako bez nich. Oni v podstate len urýchľujú regeneráciu a zabezpečujú lepšie využitie bielkovín v organizme, nič iné...
Nandrolon
21.06.12,04:00
Cvičiť stačí relatívne málo. Prvé 2-3 roky stačí chodiť 3, max. 4 x do posilovne.
Tréning všeobecne nesmie trvať viac ako 45 minút až hodinu.
Prestávky medzi sériami musia byť čo najkratšie, každú partiu treba zacvičiť do týždňa zhruba 1x.
Partie sa vyberajú v štýle že napr. 1 deň si dáš chrbát + biceps + predlaktie. Začínaš tou najväčšou partiou, teda chrbátom.
Začni s menšími váhami a snaž sa viac používať činky ako stroje.
Na konci tréningu si môžeš dať každý cvičebný deň pred odchodom do šatne ešte brušáky.
Medzi jednotlivými dňami treba voľno na regeneráciu, ktoré je rovnako dôležité ako tréning. Teda cvičiť napr. v pondelok, streda, piatok.
Do tréningu treba dať všetko. Nezabúdaj že v prvom rade si musia zvyknúť kĺby, ktoré sa adaptujú na ťažšie váhy oveľa pomalšie ako svaly. Série robiť tak s 8-mimi opakovaniami s váhou, kedy ti nemusí nikto dopomáhať.
Na každú svalovú partiu 1-2 cviky po 3 série s 8-mimi opakovaniami. Viac je zbytočné.
Bielkoviny zvýšiť tak 2g na kilogram tvojej hmotnosti, takže ak máš 70 kg, denne by si mal prijať 140 g bielkovín. /1 liter mlieka je nejakých 30g + na noc tvaroh + mäso atď.../
Toto sú ale hrubé základy, ktoré nájdeš popísané v mnohých článkoch.
To, že po "dobre odcvičenom dni" MUSÍ byť svalovica je nepravdivý mýtus.
Ja som mával svalovicu aj po 10 rokov tvrdej driny.
Na začiatku to fakt nepreháňaj.
Neskôr už musíš tak cvičiť že deň po tréningu pŕs budeš musieť ísť veeeeeeeeeľmi pomaličky dole schodmi lebo ťa budú tak bolieť ako keby ti ich niekto vyrezával zaživa.
Po dobrom odcvičení nôh musíš ísť z posilovne po schodoch ako invalid chytajúci sa zábradlia...
Na každú partiu cvič hlavne tzv. "hlavný objemový cvik" ktorým budeš vždy danú partiu začínať. Druhý cvik je už viac-menej doplnkový.
Hlavný objemový cvik na prsia je jednoznačne bench press s činkou /nie na stroji/ na vodorovnej lavičke. Doplnkový je napr. rozpažovanie jednoručkami...
Hlavný cvik na biceps je v stoji s veľkou činkou, tu daj veľký pozor na pomáhanie si tzv. prehýbaním - skús to cvičiť opretý o stenu, prípadne sa dívaj zboku do zrkadla, aby si sa neprehýbal. Doplnkový cvik by som dal na lavičke s EZ činkou.
Hlavný cvik na nohy sú drepy, ale kvôli klbom by som začal na tzv. stroji - hackendrepe /alebo ako sa to správne píše/...
Stačí prísť do posilky a sledovať tých "správnych ľudí" na ktorých vidno výsledky ako cvičia oni...
A treba si uvedomiť že so svalmi vždy priberáš aj tuk, ktorému sa nevyhneš a ktorý je aj žiadúci...
V skratke len toľko.
Nandrolon
21.06.12,04:37
Ešte by som chcel dodať.
Treba si naštudovať aj trošku teórie o ľudskom tele, ako funguje, prečo sa dejú určité veci atď...

Ak to rozoberiem na drobné, hore niekto písal o tých percentách atď...
Zčasti je to pravda že samotný "tréning" "obťažuje najmenej. Najviac obťažuje človeka to, že musí komplet upraviť životný štýl, stále si počítať potravu a komplet všetko podriadiť kulturistike. Teda Nestoj, ak si môžeš sadnúť, neseď, ak si môžeš ľahnúť. Zbytočne nechoď peši. Obmedz všetky aeróbne aktivity /bicyklovanie a pod..../
Na samotnom tréningu sa "chudne". Priberá sa až keď máš voľno.
Svalová partia najviac rastie v noci po dni, kedy si ju trénoval.
Na tréningu sa ti vylúči určité množstvo endogénneho testosterónu, následne partia sa po záťaži začne prispôsobovať a teda rásť.
Tréning je len tretina úspechu, ďalšia tretina je strava a ďalšia tretina je oddych. LENŽE, ak budem mať stravu, budem mať oddych, teda 2/3 predpoklad kulturistického rastu.... porastiem ??????????? NIE !!!! bude zo mňa len tučko....
Tréning totiž nie je všetko ale práve on je ten stimulant bez ktorého to nejde...
Dovolím si tvrdiť, že kulturistika je jeden z najdrahších športov na svete /podľa mňa úúúúúúúplne najdrahší.../
Zase nie je všetko len čierno biele. Slušnú postavu si vybuduješ aj pri bežnejšom spôsobe života. Lenže je to droga a keď začneš rásť a "benčovať" nad 100 kg vpohode, možno ťa to tak chytí že sa pár rokov z toho nedostaneš :-)))))))))))))))))))))))))))))))

- nezabudni že zhruba do 30-tich minút po tréningu musíš dodať dávku bielkovín a pomalších cukrov - najoptimálnejší je tzv. gajner /proteín + maltodextrín/.75% svalu tvorí voda+cukor /nie ten kockový :-)))/
Počet svalových buniek sa kulturistikou nezvyšuje /za normálnych okolností/, ale sa zväčšujú.
Ale počet tukových buniek sa pri priberaní zvyšuje, tam je veľký rozdiel.
Takisto telo najviac páli pri nedostatku energie sval /cukor/ ako tuk.
Tuk sa spotrebúvava až nakonci /určitými metódami sa to dá obrátiť - atkinsonova diéta - žerieš len slaninu a mastné jedlá, piješ olej, najlepšie ľanový..../
- Tu už ale zachádzame ďalej.....
Nandrolon
21.06.12,05:08
Každé telo má svoje limity.... K takým postavám ako schwarzenegger a pod.... + súťažní kulturisti sa nedá dostať bez steroidov a iných "doplnkov". A myslieť si že ak začnem užívať bude zo mňa stallone /všetci brali aj arnold/ je trochu scestné...
Nandrolon
21.06.12,05:10
buchač
21.06.12,05:12
...že najťažších je tých prvých pár rokov ...potom to už ide v pohode aj samo ...:-)
Nandrolon
21.06.12,05:22
cvičenie aj strava áno, ale svaly sa už priberajú po mikrogramoch.... Ak by to tak nebolo tak všetci čo cvičia 20 rokov by mali hmotnosť po 250 kg a viac
Jurivo
21.06.12,11:27
Neviem odkiaľ si ale najlepšie riešenie je nájsť v blízkom okolí dobrú posilňovňu s osobným trénerom, ktorý ti najlepšie poradí aké cviky a s akými váhami máš robiť. Poradí ti aj ohľadom stravy a výživových doplnkov, pri tvojej výške a váhe to bez nich pôjde len veľmi ťažko a pomaly.
Kupuj si časopisy, ktoré sa zaoberajú kulturistikou, tam nájdeš veľa dobrých a užitočných rád.
Takto po nete sa ťažko radí lebo musíš dobre zvládnuť aj techniku cvikov, a tú ti cez net nikto neukáže.
Nandrolon
21.06.12,13:43
Myslíš tie časopisy, kde ukazujú mladým chalanom profesionálnych kulturistov /čítaj hardcore sypačov/ a tvrdia že sú "naturál" :-)
Prelúskaj aspoň prvé 2 odkazy čo som uviedol hore a hneď budeš trošku v obraze.

A tréner? ten je tak dobrý pre nejakú pipku ktorá nevie čo s peniazmi. Ak začneš chodiť, spoznáš sa s ľuďmi, ktorí ti radi poradia, ukážu, predvedú všetko zadarmo...
houmelesak
21.06.12,13:55
ak zacnem chodit do posilky... asi to dam na ten pondelok streda piatok...... len s tou stravou to nebude take jednoduche.... na ranajky zjem co ja viem rozok s dzemom alebo salamou.. ale mohol by som vybavit aby som jedol napr cerealie s mliekom :D.... na desiatku maam tri klasicke rozky so sunkou abo nwm to je jedno.. a na obed jem mozno 2 krat to tyzdna maso... ak je v skole ale ze uz takee hnusneee ze ani pozriet sa neda tak idem do obchodu si kupit nejake buchty :D.. a az ked pridem domov... prichadzam cca okolo 16:00.. tak sa poriadne prezieram... od tej 16:00 do 22:00 jem aj 3-krat... rozky, aj nejaku teplu stravu... mlieko vypijem a zjem aj tvaroh.... taze kolko bielkovin do seba denne asi dam ??:.. lebo ani zdaleka sa mi to nezda cez 100 gramov :D.... diky...
Nandrolon
21.06.12,16:10
Pozri, ja som písal viac-menej o kulturistike ktorú robíš naplno a potrebuješ dosiahnuť čo najlepšie výsledky.
Ak budeš riadne poctivo cvičiť /krátko ale intenzívne, proste "domrtva"/ môžeš jesť čo sa ti zachce, aj v noci, dokonca večer je žiadúce sa riadne najesť najmä ten tvaroh sa odporúča.
Ale najlepší tvaroh je ten najlacnejší, hrudkovitý a pekne nasilu zjesť celú vaničku....
Ďalšie "kulturistické jedlo" je ryža, ale žiadne že 1-2 kopky, ale koľko sa do teba zmestí. Ovsené vločky ti nemusím písať. No a potom zemiaky, kľudne všetko. A zabudol som na to druhé najhlavnejšie po ryži /asi preto že ich z duše neznášam/ cestoviny..... Mäso konzumuješ iba kvôli bielkovinám, ale ryža, cestoviny, zemiaky atď, to sú cukry, ktoré sú veľmi dôležité v objemovom tréningu...
Počítaj s tým, že začneš naberať aj sadlo /ale nie iba sadlo/, takže si nerob ťažkú hlavu.
Ak sa do toho dostaneš, potom zaradíš nejakú kratšiu diétu a trochu prerysuješ /ale musí byť čo rysovať/...
Na začiatok nemusíš valiť toľko bielkovín. Ono to príde samo a postupne zistíš čo a ako.
Ak si nikdy necvičil, na začiatku zaznamenáš pomerne rýchlo zmeny a progres.
Mimochodom pre "necvičiaceho človeka" stačí 30g bielkovín denne. To len pre porovnanie. Súťažný kulturista o váhe 90 kg "zožerie" v pohode cez 500g bielkovín denne, samozrejme preto sú proteinové nápoje, pretože ten nápoj má vysokú využiteľnosť a hlavne šetrí peňaženku v tom zmysle, že ak by si chcel konzumovať takéto množstvá bielkovín z jedla, tak by si musel mať namiesto žalúdka aspoň 25 litrovú miešačku. A samozrejme bez ďalšej suplementácie by človek toľké bielkoviny nedokázal stráviť. Ak by si jedol málo "pomalých cukrov" /ryža, zemiaky, pečivo, ovsené vločky/ tak ti začne telo spotrebovávať bielkoviny nie na rast svalovej hmoty, ale na "energiu" rovnako ako cukry. Lenže toto sa v praxi asi nestane, pretože to by si musel mať iba bielkovinovú diétu...
Mimochodom na nete nájdeš výživové tabuľky asi všetkého čo sa dá na slovensku kúpiť, takže hce to len trochu poštudovať, prečítať atď...
Nezabudni ale že cvičenie je na prvom mieste.
Ak máš dobrú genetiku, budeš naberať aj z 1 jedla denne /viď napr. niektorí jedinci v base...../
Píšem rýchlo, lebo práve som prišiel, tak iba v skratke. Dúfam že som sa ako-tak vykoktal...

ps: a treba si dopriať dostatok spánku, aspoň 8-9h denne a žiadne žúry - toto treba vylúčiť dlhodobo, pretože to čo cez týždeň nacvičíš, naberieš, tak cez víkendový žúr stratíš.
Výkyv na váhe okolo 3 kg neznamená že ti narástlo 3 kg svaly, ani tuku, ale môžeš mať akurát svaly "naplnené" uhľohydrátmi, teda "nacukrované".
Pri chorobe je normálne že stratíš na váhe aj všetko čo si mal nabraté. Lenže ešte musím podotknúť na jeden lekársky preukázateľný jav, o ktorom sa píše aj na nete a mám to aj na sebe odskúšané.....
Existuje tzv. "svalová pamäť". Je to stav, kedy si do určitého obdobia telo pamätá ako po muskulárnej stránke na tom bolo a ľahšie sa hocikedy vráti na tento stav.
Takže ak si už raz mal vyšportovanú postavu o váhe 90 kg, napíšem to sedlácky - s bicepsom 45 cm a následne schudneš na 65 kg a zotrváš na tejto váhe 1-2 roky, tak znova po zahájení tvrdého posilovania s príslušnou stravou je veľký predpoklad že sa v pomerne krátkom čase znova dostaneš do tej formy so 45 cm bicepsom a 90 kg... Svaly, ktoré si už raz na sebe mal a schudol, sa dajú prinavrátiť oveľa jednoduhšie ako "novo nadobudnuté svalstvo".... Toto je fakt, ktorý je už dávno preukázaný.....
pivko
21.06.12,16:51
Neviem odkiaľ si ale najlepšie riešenie je nájsť v blízkom okolí dobrú posilňovňu s osobným trénerom, ktorý ti najlepšie poradí aké cviky a s akými váhami máš robiť. Poradí ti aj ohľadom stravy a výživových doplnkov, pri tvojej výške a váhe to bez nich pôjde len veľmi ťažko a pomaly.
Kupuj si časopisy, ktoré sa zaoberajú kulturistikou, tam nájdeš veľa dobrých a užitočných rád.
Takto po nete sa ťažko radí lebo musíš dobre zvládnuť aj techniku cvikov, a tú ti cez net nikto neukáže.
Platiť debilka trenera čo ma biceps 30 a berie 10 Eur na hodinu je blbosť, poznám ich zopár. Tak že študuj na nete , Nandrolon ma vo všetkom pravdu . So sypačkou počkaj až po 40ke. Pozdravuje Ťa Sustanon.
Nandrolon
21.06.12,17:13
Pôvodne som sa chcel premenovať na omnadren, ale nie je tu taká možnosť :-))))))))))))))))) Nandrolon má half-life straaaaaaaaaaaaaaaaaaašne veľa mesiacov :-))))))))))))))) I ke+d kua aby som sa náhodou nemusel volať "fake" arashid oil :-))))))))))))
misoft
21.06.12,17:31
Bral som to obrazne a inak - vďaka :D:D
miguel.santoro
21.06.12,17:54
Mám otázočku. Som atlét, aktívne behám. No mám problém, že v poslednej dobe je toho na mňa viacej a išiel som s váhou dole. Samozrejme svaly stratili objem. Viacero ľudí mi poradilo aminokyseliny. Myslíte, že je to v poriadku?
pivko
21.06.12,18:15
Mám otázočku. Som atlét, aktívne behám. No mám problém, že v poslednej dobe je toho na mňa viacej a išiel som s váhou dole. Samozrejme svaly stratili objem. Viacero ľudí mi poradilo aminokyseliny. Myslíte, že je to v poriadku?
Amina sú základom regenerácie svalov a tak isto na ochranu svalovej hmoty. Tak že ak ideš behať musíš pred tréningom zobrať primeranú dávku a tak isto aj po behu.Filozofia tela je taká že si najprv berie energiu zo svalov a až potom z tuku. Tak že o svalstvo sa treba starať.
pivko
21.06.12,18:18
Ja mam 47 o 4 dni :mee:moja obľubená značka je Testolic:D asi sa premenujem.
nika.sum
21.06.12,18:21
Ja mam 17 rocneho syna, minuly rok zacal robit triatlon, dodrziava zdravu vyzivu, beha, plava, bicykluje a tiez chodi do posilovne. Jeho trenuje jeho otec a naozaj ma tehlicky na bruchu. Hoci je v obdobi ze by zjedol aj klince, ale dava si pozor hlavne na vecerne prepchavanie. Neprehana so sladkymi napojmi a urcite nie vecer. A aj napriek tomu ze nejaky cas dokaze stravit pri PC a TV ked relaxuje, hlavne vela sportuje. Tak drzim palce
Nandrolon
22.06.12,03:33
ublížiť ti neublížia a sú obsiahnuté aj v proteínoch. Osobne som nič pri nich nepociťoval.
Do atletiky sa nejdem miešať, pretože tam asi moc o objem nejde, ale každopádne proteín, počas behu rýchle cukry - iontové nápoje /osobne by som namiesto nich si miešal glukózu s vodou/, po behu aj gajner...
Nandrolon
22.06.12,03:34
nepoznám. je to asi niečo novšie. Najlepšie výsledky som zaznamenal na test.cypionate to bola pecka...
Nandrolon
22.06.12,03:39
našiel som ho, propík som dával - že ty rysuješ?
pivko
22.06.12,03:46
made in Thailand , nooo sustanon nemá chybu ,ale kto by potom menil šatník kažfý rok.
podhygmin:-)
22.06.12,09:46
Nandrolon,otazka na teba.

Cvicim zhruba 5 rokov s nejakymi prestavkami,posledne 2 roky intezivnejsie a to tak,ze sa hlavne zameriavam na biceps a predlaktovy vrchny sval.Priblizne kazdy druhy den ako mi to cas dovoli,niekedy aj denne zdvihnem 5 kilovu cinku striedavo prava,lava 1200 krat kazda ruka,co je dokopy spolu 12 ton.Je to podla teba dostacujuce,lebo ja ziadny progres nepozorujem.Nestravujem sa nejak extra,myslim nejake tie doplnky,je to normalna bezna strava.Meriam 186cm,vazim 93kg,plus minus 3kg pohybliva zlozka :D Dik za odpoved.
Nandrolon
22.06.12,10:17
týmto robíš tzv. aeróbne cvičenie. Výsledná váha je pekná, ale o ňu vôbec nejde.
Spôsobíš len to, že sval bude malý /nemá kedy rásť, pretože ho preťažuješ/ a vyrysovaný /tuk spolu so svalom sa bezprostredne v priebehu cvičenia páli, teda ubúda.../.
Konkrétne biceps je malý sval, takže potrebuje menej regenerácie ako sval veľký /chrbát, prsia/.
Cvič ho 2 x do týždňa s takou váhou, aby si zvládol urobiť "len" povedzme 6 sérií /3 série a 2 cviky/ po nejakých 8 opakovaní. Ale aby si to robil technicky dobre, teda bez AKÉHOKOĽVEK "nadhadzovania" a prehýbania v pomalej, konštantnej rýchlosti, napr. ako keď normálne pomaly kráčaš.
Takže v praxi v skratke to znamená že zoberieš napr. 20 kg jednoručku do jednej ruky, 20 do druhej ruky, urobíš striedavo, alebo naraz 8 krát zdvih, dáš prestávku napr. 1 min. druhá séria, prestávka, tretia séria, prestávka prejdeš na nejaký druhý cvik a to isté...
Predpokladám že ti možno bude stačiť aj nejaké 15-16 kg jednoručky.
Treba si uvedomiť že bez ťažkých cvičebných váh nie je možné vybudovať svalstvo. Proste to príroda tak zariadila že sa to nedá.
Na objemový rast potrebuješ patričnú záťaž trvajúcu relatívne krátko.
Nemá význam robiť viac ako 6 až 8 opakovaní v 1 sérii.
V rysovačke sa robí 12-16 opakovaní, to hovorí samo za seba...
Ako príklad uvediem maratónových cyklistov /všetko až na výnimky/ chudí vyšportovaní ľudia, pretože aeróbny tréning s objemovým rastom sa nedá prakticky zlúčiť.
Takisto kľuky. Netreba robiť 100 kľukov. Stačí ich urobiť 3 x 8 a žena nech na tebe zvrchu sedí, alebo iná patričná záťaž...
Takisto príťahy na hrazde.
Ak sa dvihneš 20-30 krát, treba zvýšiť záťaž na tak veľkú, aby si sa dvihol maximálne 6-8 krát /napr. si zavesíš na opasok nejaké tie 20 kg kotúčiky/...
BarracudaBlur
18.07.12,18:33
ahoj, mne okrem spravnej diety na brusne svalstvo pomohlo hlavne organizovane cvicenie... vyskusaj tieto cviky na brucho (http://www.topdieta.sk/cviky-na-brucho/), ja som isiel podla toho videa tri mesiace a momentalne mam tehlickove leto :))) prve dva tyzdne je to fakt drina, potom zacnes vidiet a hlavne citit pokroky - pocit na nezaplatenie!