galko
21.06.12,16:02
Mám vážne pohybové problémy, čo potvrdili aj ošetrujúci lekári vo svojich správach. Nie som schopný chodiť do zamestnania. Posudkár moju žiadosť o ID zamietol s doporučením, že sa môžem odvolať.
Neviem, čo mám do tohto odvolania napísať. Mám pocit, že invalidné dôchodky sú pre tých, čo si to dokážu "vybaviť" a nie pre tých, čo ich skutočne potrebujú. Ak by mi niekto vedel poradiť, ako mám napísať odvolanie, budem povďačný. Galko.
alaya1
21.06.12,14:09
veronikasad
21.06.12,14:45
Mám vážne pohybové problémy, čo potvrdili aj ošetrujúci lekári vo svojich správach. Nie som schopný chodiť do zamestnania. Posudkár moju žiadosť o ID zamietol s doporučením, že sa môžem odvolať.
Neviem, čo mám do tohto odvolania napísať. Mám pocit, že invalidné dôchodky sú pre tých, čo si to dokážu "vybaviť" a nie pre tých, čo ich skutočne potrebujú. Ak by mi niekto vedel poradiť, ako mám napísať odvolanie, budem povďačný. Galko.
Máš písomné rozhodnutie posudkovej komisie SP ? Koľko %-ný postih ti priznali ? Alebo si sa bavil s posudkárom len na komisii u obvodného lekára ?
alaya1
21.06.12,16:18
Aha, pravdepodobne neprijali tu ziadost, ktoru vypisuje aj prakticky lekar.Tak to neviem, ci sa da odvolat.
wagner
21.06.12,20:45
Mám vážne pohybové problémy, čo potvrdili aj ošetrujúci lekári vo svojich správach. Nie som schopný chodiť do zamestnania. Posudkár moju žiadosť o ID zamietol s doporučením, že sa môžem odvolať.
Neviem, čo mám do tohto odvolania napísať. Mám pocit, že invalidné dôchodky sú pre tých, čo si to dokážu "vybaviť" a nie pre tých, čo ich skutočne potrebujú. Ak by mi niekto vedel poradiť, ako mám napísať odvolanie, budem povďačný. Galko.

Do odvolania musíš jednoznačne priložiť nové skutočnosti, inak odvolanie asi ťažko bude úspešné. Navštív odborného lekára, ktorý určí diagnózu a potvrdí skutočnosť, z akého dôvodu nemôžeš chodiť do zamestnania. Do odvolania uvedieš túto novú skutočnosť, ktorá jednoznačne preukáže a potvrdí Tvoj zlý zdravotný stav. A na túto skutočnosť potom poukáž v odvolaní.
wagner
21.06.12,20:51
Proti tomu sa nedá odvolať. Ale pokiaľ lekár žiadosť vypíše, pacient ju zanesie na SP, tak sú povinní mu ju prevziať. A tiež sú povinní ho predvolať na komisiu. Nesmie sa dať odbiť. Aj mne posudková u obvodného povedala, že to je zbytočné žiadať o ID, že mi ho nepriznajú. Ja som mala toľko drzosti, že som donútila obvoďáka žiadosť vypísať, doložila som nové lekárske vyšetrenia a ID mi madam posudková musela priznať. Síce až na odvolanie, ale keď nie si drzý a nemáš odvahu sa odvolať, tak nič nedosiahneš. Lebo nie každý vyzerá na to, že je chorý. Ani ja nevyzerám na ID, ale keď si pozrieš moju kartu, tak sa Ti vlasy dupkom postavia.
alaya1
22.06.12,08:10
Mne radit nemusis, o rtadu ziadal niekto iny-))
galko
25.06.12,10:12
Ešte nemám písomné rozhodnutie, ale posudkárka mi na komisii povedala, že na moje ochorenie mi dáva 20 % a na ID potrebujem min. 25 %. Neviem, prečo mi aspoň tých 25 % nepriznala. Bavili sme sa aj u obvodného lekára, keď už vtedy mi povedala, že moje ochorenie nie je na priznanie ID. A ja nie som schopný dopraviť sa do zamestnania. Tak ozaj neviem, ako mám to odvolanie spísať, aby ho "lady" posudkárka akceptovala. Za akúkoľvek radu ďakujem - Galko.
alaya1
25.06.12,10:14
Na ID potrebujes minimalne 45%.

Ak mas problemy s chodzou, urcite by som isla na UPSVaR-SOC. Oddelenie, odbor pomoci TZP osobam, tam posudzuju postihnutie nezavazne od SP. Ponukaju rozne kompenzacie zdravotneho postihnutia, aj prispevok na prepravu, pripadne kupu os.mot.vozidla.
Xanti
25.06.12,10:17
Ešte nemám písomné rozhodnutie, ale posudkárka mi na komisii povedala, že na moje ochorenie mi dáva 20 % a na ID potrebujem min. 25 %. Neviem, prečo mi aspoň tých 25 % nepriznala. Bavili sme sa aj u obvodného lekára, keď už vtedy mi povedala, že moje ochorenie nie je na priznanie ID. A ja nie som schopný dopraviť sa do zamestnania. Tak ozaj neviem, ako mám to odvolanie spísať, aby ho "lady" posudkárka akceptovala. Za akúkoľvek radu ďakujem - Galko.No a to v ktorom roku ťa posudzovali.
Lebo teraz na priznanie ID potrebuješ 41% . Treba si pozrieť prílohu č. 4 zákona o sociálnom poistení. Nájsť si svoje ťažkosti a zistíš tam koľko % je daných zákonom na tú ktorú diagnozu a ťažkosti.

Ak má lekár stanovené limity 10-20% na tú diagnozu ako máš ty napríklad, tak Ti nemôže dať viac % ako je v zákone.
A môžeš si dať posúdiť maximálne 2 diagnozy. Jednu hlavnú a tú druhú, ak by chýbali nejaké % tak môžu aj za tú druhú diagnozu posudkári prisúdiť do 10%.
Xanti
25.06.12,10:33
Na ID potrebujes minimalne 45%.

Ak mas problemy s chodzou, urcite by som isla na UPSVaR-SOC. Oddelenie, odbor pomoci TZP osobam, tam posudzuju postihnutie nezavazne od SP. Ponukaju rozne kompenzacie zdravotneho postihnutia, aj prispevok na prepravu, pripadne kupu os.mot.vozidla.
Zákon
Zákon 461/2003 Z.z. (http://www.zbierka.sk/sk/predpisy/461-2003-z-z.p-7427.pdf)§ 71
ods. 1

Poistenec je invalidný, ak pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 40% v porovnaní zo zdravou fyzickou osobou.
veronikasad
25.06.12,13:49
Ešte nemám písomné rozhodnutie, ale posudkárka mi na komisii povedala, že na moje ochorenie mi dáva 20 % a na ID potrebujem min. 25 %. Neviem, prečo mi aspoň tých 25 % nepriznala. Bavili sme sa aj u obvodného lekára, keď už vtedy mi povedala, že moje ochorenie nie je na priznanie ID. A ja nie som schopný dopraviť sa do zamestnania. Tak ozaj neviem, ako mám to odvolanie spísať, aby ho "lady" posudkárka akceptovala. Za akúkoľvek radu ďakujem - Galko.
Bol si na komisií v sociálnej poisťovni (podával si písomnú žiadosť o prizvanie inv.dôchodku), alebo je to len vyjadrenie posudkového lekára na komisii u obvoďáka ?
galko
27.06.12,06:12
ďakujem za snahu pomôcť mi, s tým Úradom práce by to asi neprešlo, ešte nie som ZTP, situácia je ale taká, že som bol 1 rok PN, požiadal som aj o ID, bola komisia, uznali mi 25%, co na ID nie je dostatočné, budem sa odvolávať, pretože nie som schopný prejsť do zamestnania, musím si zabezpečiť prevoz a to považujem len za dočasné riešenie. Za názor ďakujem.
Zuzana Kalafutova
05.04.13,12:07
dobry den potrebovala by som poradit.moj syn sa narodil s pec equnovarus obojstranne ma za sebou 2 operacie v roku 2008 a 2009.ked mal 3 roky podala som ziadost na predlzenie rodicovskeho prispevku do 6 rokov koli dlhodobo zlemu zdravotnemu stavu.rodicovs