zabka888
22.06.12,15:50
Pomaly a isto sa mi upcháva odtok v kuchyni,v umyvadle.Už asi pred mesiacom som použila Sifo a ako tak to šlo a teraz zasa.Poraďte aj dáky domáci recept.Ďakujem
avalik
22.06.12,13:57
MarcelkaT
22.06.12,14:17
Ocot naliať do odtoku a asi po 3-4 hodinách preplachnúť teplou vodou. Je to recept mojej susedy a je s tým spokojná.
veronikasad
22.06.12,14:20
Poraďte niečo aj na upchaté odtoky (najmä od vlasov) v kúpelni - podľa možnosti bez chémie ...
pepsikova
22.06.12,14:23
...ak chodíš na výpredajové akcie, tak tam predávajú takú kryštalicku soľ, stojí to 2€, volá sa "čert"...nasypeš trochu a zaleješ vriacou vodou...ono sa to prepucuje...(nikde v drogerii som to nevidela, len na výpredaji to vždy kúpim...ale skúsiť môžeš aj sódu bikar a ZALIAť VRIACIM OCTOM..
veronikasad
22.06.12,14:27
...ak chodíš na výpredajové akcie, tak tam predávajú takú kryštalicku soľ, stojí to 2€, volá sa "čert"...nasypeš trochu a zaleješ vriacou vodou...ono sa to prepucuje...(nikde v drogerii som to nevidela, len na výpredaji to vždy kúpim...ale skúsiť môžeš aj sódu bikar a ZALIAť VRIACIM OCTOM..
Nechcela som použiť chémiu, práškové SIFO zaliate vriacou vodou tiež vlasy zlikviduje raz-dva.
Odpad je dva roky starý ...

O akých výpredajoch píšeš ? Čo bývajú na Magure a v Dome kultúry ? nechodím tam, musela by som isť cielene.

Sodu bicarbonu s octom som skúšala, to vlasy nezničí.
Indeed
22.06.12,14:56
Ak je potreba pridávať také témy,

tak národ celkom určite ZDEMENTIEVA

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

ROZOBRAŤ a VYČISTIŤ !

To je riešenie.
pepsikova
22.06.12,15:16
...ale Indy!..nie každý to vie a nie každý sa do čistania sifonu pustí..a nie vždy je monter po ruke!..
pepsikova
22.06.12,15:18
..však to ti zlikviduje len to, čím je zapchaté,ale nie odpad...ja aj sifo používam už roky,lebo všetci máme dlhé vlasy a odpad sa mi nepoškodil..
betrix
22.06.12,17:42
Presne to mi napadlo, len trošku miernejšie by som to povedala :)
arizona
22.06.12,19:20
Pomaly a isto sa mi upcháva odtok v kuchyni,v umyvadle.Už asi pred mesiacom som použila Sifo a ako tak to šlo a teraz zasa.Poraďte aj dáky domáci recept.Ďakujem
Hydroxid sodny.
Flaska na viacnasobne pouzitie stoji v drogerii okolo 2,50€.
Mam odskusane,funguje vyborne.
Marína
22.06.12,19:39
Aj ja roky používam 100% hydroxid sodný (http://www.google.sk/search?tbm=isch&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Acs%3Aofficial&hl=sk&source=hp&biw=1280&bih=671&q=hydroxid+sodn%C3%BD&gbv=2&oq=hydroxid+sodn%C3%BD&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.12...0.0.0.1805.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0. 0.X9zQIoqjagw) odkedy som zistila, že Sifo ho obsahuje v množstve cca 5%.:eek: Tak si porovnajte cenu a účinnosť. Pozor, NaOH sa nemôže používať na hliníkové potrubia.
Liptáčik
22.06.12,20:00
Mne sa kedysi tiež stalo, že odtok stávkoval. Keďže polovička nebola doma a ja som chcela "byť múdra", skúsila som vlastný recept. Do odtoku som nasypala sódu bicarbonu, pridala prášok do pečiva, zaliala octom a ... čakala. Zabublalo to, potešila som sa. Pridala som horúcu vodu, bublalo opäť, a systematicky. Výsledok? Odtok sa prečistil a fungoval. Ja som bola "za múdru" a výsledok? Bola som veľmi dlho spokojnučká....
vlado 33
22.06.12,20:11
Vybrať sifón vyčistiť a potrubie prečistiť krtkom v Baumaxe stojí 5€ http://www.produkt-sk.sk/index.php/pruziny/kanalizacne-pruziny-krtko
Paula
22.06.12,20:28
Pomaly a isto sa mi upcháva odtok v kuchyni,v umyvadle.Už asi pred mesiacom som použila Sifo a ako tak to šlo a teraz zasa.Poraďte aj dáky domáci recept.Ďakujem



Keby niečo... za babku dostať kúpiť sitko , zachytávajúce všetko pevné a nedá žiadnu námahu vyklepať ho do koša na smeti . Mastnotu z riadov vyutierať papierovou utierkou, než sa riady umyjú (resp. strčia do myčky), prebytočný (použitý) olej zlievať do vypotrebovanej fľaše od oleja, uzavrieť a tak vyhodiť. Za desiatky rokov sa mi odpad ani raz neupchal, mastnota na odpadové rúry nenalepila, sifon nebolo treba rozoberať - ani v kúpeľni ani v kuchyni. Bez chémie, námahy či stresu.
Indeed
24.06.12,01:18
Som zachytil na českej TV taku reklamu na prostriedok WC-NET,

biologickým sposobom rozklada usadeniny v kanalizácii a eliminuje zápach.
Indeed
24.06.12,01:28
Keby niečo... za babku dostať kúpiť sitko , zachytávajúce všetko pevné a nedá žiadnu námahu vyklepať ho do koša na smeti . Mastnotu z riadov vyutierať papierovou utierkou, než sa riady umyjú (resp. strčia do myčky), prebytočný (použitý) olej zlievať do vypotrebovanej fľaše od oleja, uzavrieť a tak vyhodiť. Za desiatky rokov sa mi odpad ani raz neupchal, mastnota na odpadové rúry nenalepila, sifon nebolo treba rozoberať - ani v kúpeľni ani v kuchyni. Bez chémie, námahy či stresu.

To či sa kanalizacia UPCHÁ zaleží v prvom rade od jej konštrukcie a sklonu uloženia.

Je jasné,že kanalizačne potrubie o svetlosti 50 mm sa ľahšie upchá ako potrubie 110 mm , navyše vedené
pod veĺmi mierným sklonom /okolo 3°-5°/

Kto byva v paneláku ten sa upchatia kanalizácie bať nemusí,nakoľko odpadova rura je vedená zvislo .

A kto dokáže upchať sifon je brutus lajdák! Pretože väčšie kusky ako cca 1,5 x1,5 cez sifon jednoducho neprejdú,
pravda,ak ich tam nenatlačíme.
Ja byvam tiež v paneláku a do sifonu lejem všetko, kávovu usadeninu, prepálený olej, dokonca v kupelni
si ruky umyvam Solvinou (!)
a nič sa mi doteraz nezapchalo.
Sifony dokážu spoľahlivo upchať vlasy, hlavne tie dlhé, na ktoré sa nalepí špina.
Silvernola
24.06.12,02:45
Tiež a mi podarilo upchať kuchynský odpad a mala som doma akurát čistiť sifónov v kúpeľni. No čo, povedala som si, žiaden rozdiel, iba obchodnícky trik. Po použití nastala viditeľná zmena. Kým predtým voda odtekala pomaly, teraz neodtekala vôbec:mee:! Ani po hodine! Neostávalo iné, než sifón rozobrať. V trubici som našla bielu tuhú hmotu. Kde sa vzala, čo to je? Po prečítaní návodu (ako ináč, dodatočne:cool:) sa mi rozsvietilo svetielko. Čistič obsahoval hydroxid a sifón zas tuk. V pamäti ostali akési čriepky vedomostí z chémie a vyšlo mi, že sa mi podarilo vyrobiť MYDLO. To sa dalo našťastie odstrániť.
Poučenie: kuchynský odpad NEČISTIŤ hydroxidom!:)
Terezia13
27.06.16,19:24
snažím sa nečakať, kým sa odtok upchá, keď zbadám, že voda z umývadla slabo odteká, používam Sifo, nechám pôsobiť a zalejem horúcou vodou, zatiaľ zaberá
lubošblažo
14.01.17,06:33
V každej dobrej drogerii dostat kyselinu chlorovodikovu //solnú// všetko vyčisti . odopcha a. zruši i kameň ... vhodne hlavne na wc ... stoji okolo 0.50 € vliat 0,5l plastovu flašu kyseliny do umyyvadla ona stečie do sifona a nechať okolo 2 hodin pôsobiť,nepuštat vodu . ...trochu zapácha a maličko zadymuje ale stoji to za to .
apo
30.01.17,16:14
Dobré rady, sú s použitím chémie. Ale čo ak ste v rodinnom dome a nie ste napojení na kanalizáciu, máte ČOV. Chémia zabije baktérie ktoré žijú v ČOV a potom máte druhý problém, musíte opätovne naštartovať ČOVku.
V takom prípade pomôže takzvaný krtko. Je to drôt s navinutou strunou. Na konci je kľuka ktorou sa krúti a krtko sa postupne ako šroub prekrtkuje cez upchaté miesta. Sú rôznej dĺžky. Nešetril som a kúpil som 10 metrov dlhého krtka a vošiel celý. Toto zariadenie prejde cez kolená v potrubí až pokiaľ sa dá. Krtkovať sme začali tak, že sme odpojili sifón v drese linky. Na špici krtka bolo vidieť, že odtok bol ucpaný textilným muľom z pračky a pohromade ho držali úlomky a kovového drátiku na riad, ktorý je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Takto sa vytvorila ozaj "kvalitná" zátka.