peres
22.06.12,21:18
chcem kúpiť akrylovú omietku na dom a mám ponuku 34,10 Eur/25kg vo farbe havanna štruktúra 1,5mm, celkové množstvo na 250m2. Čo hooríte na túto ponuKu?
220870
22.06.12,19:34
Aký výrobca?
peres
23.06.12,17:17
stava12
24.06.12,10:34
dobra cena, aj ja chcem zateplovat v lete a tiez rozmyslam nad touto omietkou, prosim ta v akom obchode ju maju za 34,1??
Helik3
25.06.12,06:22
chcem kúpiť akrylovú omietku na dom a mám ponuku 34,10 Eur/25kg vo farbe havanna štruktúra 1,5mm, celkové množstvo na 250m2. Čo hooríte na túto ponuKu?

prečo akrylová omietka? aké má vlastnosti?
pýtam sa, lebo som neznalá.
ďakujem :)
miromir.sk
27.06.12,07:11
chcem kúpiť akrylovú omietku na dom a mám ponuku 34,10 Eur/25kg vo farbe havanna štruktúra 1,5mm, celkové množstvo na 250m2. Čo hooríte na túto ponuKu?

Priatelia, len pozor na to, že táto omietka neprepúšťa vlhkosť z múra von. Je vhodná iba na zateplenie polystyrénom. Miro
Helik3
27.06.12,07:16
Priatelia, len pozor na to, že táto omietka neprepúšťa vlhkosť z múra von. Je vhodná iba na zateplenie polystyrénom. Miro

o.k. Mirko máme tri steny domu zateplené polystyrénom, jednu by sme chceli nechať odokrytú, len natiahnuť omietku.. čo by si mi odporučil. sme blízko cesty, veľmi sa práši atď nechcela by som aby bola omietka o pár rokov znehodnotená.
tá odokrytá stena je do dvora.. na východ, s terasou a veľa slniečka
miromir.sk
27.06.12,07:46
Platí zásada - čím je omietka hladšia, tým menej sa znečisťuje. Aby bola stena čo najdlhšie čistá, odporúčam použiť omietku s najmenším možným zrnom. Bežne je dostupná zrnitosť 1,5. Predávajú sa však aj fasádne farby, ktoré neobsahujú drť. Nanášajú sa valčekom. Samozrejme, že povrch pod takou farbou musí byť rovný, aby to vyzeralo.
Ak by si použil silikónovú farbu alebo omietku, tá je taká pevná, že sa môže umývať hadicou alebo WAP-kou.

Ešte možno jedno vysvetlenie: Pod každú omietku sa má použiť penetrácia. To je vlastne omietka bez drte. To je tá farba, ktorú stačí naniesť v dvoch vrstvách na steny. Postačuje to funkčne aj esteticky. Odporúčam kúpiť vzorku a na vhodnom mieste vyskúšať, aké to bude a či sa bude páčiť. Miro
Helik3
27.06.12,08:14
Platí zásada - čím je omietka hladšia, tým menej sa znečisťuje. Aby bola stena čo najdlhšie čistá, odporúčam použiť omietku s najmenším možným zrnom. Bežne je dostupná zrnitosť 1,5. Predávajú sa však aj fasádne farby, ktoré neobsahujú drť. Nanášajú sa valčekom. Samozrejme, že povrch pod takou farbou musí byť rovný, aby to vyzeralo.
Ak by si použil silikónovú farbu alebo omietku, tá je taká pevná, že sa môže umývať hadicou alebo WAP-kou.

Ešte možno jedno vysvetlenie: Pod každú omietku sa má použiť penetrácia. To je vlastne omietka bez drte. To je tá farba, ktorú stačí naniesť v dvoch vrstvách na steny. Postačuje to funkčne aj esteticky. Odporúčam kúpiť vzorku a na vhodnom mieste vyskúšať, aké to bude a či sa bude páčiť. Miro

o penetrácií viem, takže radšej mám voliť silikónovú omietku ako akrylovú? je priedušnejšia...
a aká je to silikátová? tá sa myslím používa pri starších stavbách, napr. kameninových, alebo nejakých poškodených budovách...
mýlim sa?
truch
27.06.12,08:40
o penetrácií viem, takže radšej mám voliť silikónovú omietku ako akrylovú? je priedušnejšia...
a aká je to silikátová? tá sa myslím používa pri starších stavbách, napr. kameninových, alebo nejakých poškodených budovách...
mýlim sa?
Silikátová je vhodná na staré budovy, pre teba je vhodnejšia
Silikónová ušľachtilá omietka.

- Pastovitá, pripravená na priame použitie.
- Vynikajúca ochrana voči poveternostným vplyvom a znečisteniu.
- Vysoko vodoodpudivá, umývateľná a priepustná pre vodné pary.
- Zvýšená ochrana voči plesniam a riasam.
- Pre štrukturálnu úpravu vonkajších stien vrátane zatepľovacích systémov.
- Ideálna pre fasády, ktoré sa nachádzajú v prašnom a exhalátmi znečistenom prostredí.
- Omietku je možné tónovať do jemných, stredne sýtych a veľmi sýtych farebných odtieňov (http://www.polytex.sk/7/farebne-odtiene/).
Helik3
27.06.12,08:43
veľmi pekne ďakujem, už som v obraze :)
keby som mohla, tak dám "užitočné"
miromir.sk
27.06.12,09:27
Áno, silikónové farby sú najpevnejšie a najstálejšie. Odporúčam podrobnejšie si pozrieť napr. tento odkaz: http://www.baumit.sk/front_content.php?idart=15373, http://www.baumit.sk/front_content.php?idart=5888 - technické listy sú podrobné popisy výrobkov. Tiež tu je dobrý prehľad: http://www.caparol.sk/Portals/_sk/Documents/Fasadne_farby.pdf
Inak Helik3, ktorý sa tiež pripojil má tiež pravdu. Mi
marleau
27.06.12,10:54
Silikátová je vhodná na staré budovy, pre teba je vhodnejšia
Silikónová ušľachtilá omietka.

- Pastovitá, pripravená na priame použitie.
- Vynikajúca ochrana voči poveternostným vplyvom a znečisteniu.
- Vysoko vodoodpudivá, umývateľná a priepustná pre vodné pary.
- Zvýšená ochrana voči plesniam a riasam.
- Pre štrukturálnu úpravu vonkajších stien vrátane zatepľovacích systémov.
- Ideálna pre fasády, ktoré sa nachádzajú v prašnom a exhalátmi znečistenom prostredí.
- Omietku je možné tónovať do jemných, stredne sýtych a veľmi sýtych farebných odtieňov (http://www.polytex.sk/7/farebne-odtiene/).

Okrem toho je pružná,vhodná pre drevostavby.
peres
27.06.12,16:48
k otazke kde sa da kupit tak priamo v dolnych otrokovciach
preco akrylova?preto ze je takmer o polovicu lacnejsia a zvysok penazi pouzijem na jej pretretie akrylovou farbou po cca 10 rokoch a este 20 rokoch a este po 30 rokoch a to je te cenovy rozdiel ja by som chcel vediet ako bude vyzerat silikonova, este drahsia silikatova omietka za 15rokov, podla mojho nazoru je to zbytocne davat tiezo omietky na polystyren, este mimo mozno o 20 rokov zistime ze najlepsi je brizolit cize mineralna omietla a nie tieto chemie, ja osobne malujem dom vapnom a keby bolo podla mna tak dam brizolit ale zeny su nevyspitatelne obcas musite aj pocuvat ked chcete doma pokoj
Gabi03
24.10.13,07:06
ahoj, kúpil si od tejto firmy omietku? akú máš skúsenosť?