lijana1
23.06.12,18:30
Plánujeme si sami vymalovať byt. Uvažueme nad kúpou stiekacej pistole s kompresorom. Sú dosť reklamované a manipulácia s nou sa zdá byť jednoduchá. Oplatí sa kúpa, alebo malovanie radšej zveriť do rúk odborníka?
vulxy
23.06.12,17:17
kupit maliarsku stetku kvalitnejsiu tak cca20€....popozeraj nake videa o tom na youtube a podme....je to jednoduchsie nez si myslis
ja osobne som len amater,malujem pre sirsiu rodinu a kompresor by som si do ruky urcite nevzal ale ked myslis ze to pojde tak krasne ako v reklame .....budes sklamana.....
http://www.porada.sk/t181127-vhodna-stiekacia-pistol-do-domacnosti.html
wagner
23.06.12,19:23
Plánujeme si sami vymalovať byt. Uvažueme nad kúpou stiekacej pistole s kompresorom. Sú dosť reklamované a manipulácia s nou sa zdá byť jednoduchá. Oplatí sa kúpa, alebo malovanie radšej zveriť do rúk odborníka?

Ja si roky maľujem sama. Používam kvalitné štetky, kedysi mi nosili z Polska z trhov. Teraz kupujem tu. Naposledy za cca 35 €. Neplzne a to je pri maľovaní dôležité. Ide to rýchlo.
alchstuip
25.06.12,09:19
Vymalovat byt je lahoda, najhorsie na tom je presuvanie nabytku pripadne oprava prasklin a podobne.
Pozor, ak je v byte uz vela vrstiev omietky, moze byt problem s lupanim starsich vrstiev. Vtedy je dobre ich odstranit (oskrabat? pripadne umyt zo steny roztokom mazlaveho mydla)
Na malovanie pozit stetky,valceky, nie kompresor. Pri kompresore je riziko odlupovanie nateru vacsie. Ked malujes valcekom, hned vidis, ked sa ti zacne stara malovka "namotavat" na valcek. Pri striekani kompresorom to moze spravit "odute" miesta po par dnoch, tyzdni.... a mozes zacat odznova, skoda casu, penazi.
Priemerne zdatny jedinec musi valcekom zvladnut jednu izbu tak za hodinku, dve (izba tak 5x4) aj s rohmi, zasuvkami, vypinacmi.

Inak, zasuvky a vypinace.... je fajn pred malovanim demontovat kryty, ak je to mozne a vnutro oblepit maskovacu paskou... pozor, elektrina je tam, aj ked ju nevidis :D :D :D alebo aspon poctivo oblepit (ak sa bojis demontaze), usetri sa kopa roboty s cistenim
jahoszmsk
25.06.12,15:18
ak by bol kompresor taký fajn, každý jeden maliar profesionál by to používal.
no ja som ešte takého nevidel. akurát autá sa striekajú kompresorom.
misoft
25.06.12,15:34
S tým demontovaní, resp. oblepovaním - svätá pravda - ušetrí kopu roboty pri čistení.