mr.dred
24.06.12,15:00
Na novom bojleri Solartherm mi začala slziť voda na šróbení v mieste pripojenia solar.okruhu. Vodu prepúšťa medzi plášťom bojlera a vyústením hada-špirály. Nevie náhodou niekto,ako je to šróbenie konštrukčne usporiadané? Nerád by som to vnútri ukrútil.
*Z vonku vidno velkú šróbu,alebo prevlečnú maticu na klúč č.40 a cez ňu prechádza 1/2" prechodník na pripojenie hadice.
Za radu,prípadne náčrtok vopred ďakujem.
buchač
24.06.12,13:19
Na novom bojleri Solartherm mi začala slziť voda na šróbení v mieste pripojenia solar.okruhu. Vodu prepúšťa medzi plášťom bojlera a vyústením hada-špirály. Nevie náhodou niekto,ako je to šróbenie konštrukčne usporiadané? Nerád by som to vnútri ukrútil.
*Z vonku vidno velkú šróbu,alebo prevlečnú maticu na klúč č.40 a cez ňu prechádza 1/2" prechodník na pripojenie hadice.
Za radu,prípadne náčrtok vopred ďakujem.

...najbližší autorizovaný servis ....

...lebo ak sám montuješ a niečo " demontuješ " , tak následne záruka padá ...
mr.dred
25.06.12,21:00
Vyriešené - ten velký 6hran je prevlečná matica a sakramensky je krivá.Musel som pod ňu podložiť teflonový krúžok,aby to rovnomernejšie dotlačilo na prírubu.
bjuty smis
26.06.12,06:20
a teraz , ked sa ti na nom niečo pokazí, dojde ich technik a neuzná ti záruku pre neodbornú manipulácu...
mr.dred
18.11.13,09:13
Nedávno padla záruka...všetko je OK..."neodborná manipulácia???" utiahnutie spoja,keď na to výrobca kašlal...nemienim platiť za to,čo viem urobiť sám...