perimaster
25.06.12,13:26
dobry den, pozna niekto firmu ZM plast a ich plastove okna??? Nechali sme si od niekolkych firiem spravit ponuky na plastove okna a zatial od tejto firmy vychadzaju najlacnejsie.
perimaster
26.06.12,07:19
alebo odporucte mi firmu na plastove okna v BA
Letko
26.06.12,07:29
Najlepšie je pochodiť po susedoch, ako sú spokojní so svojimi oknami, či ostávajú pri otvorení na svojom mieste (či sa svojvoľne neotvárajú/nezatvárajú, teda či sú presne osadené),...
ŠARO
19.07.12,07:37
Máš na mysli ZM-PLAST z Bánoviec nad Bebravou? Pokial áno počul som že su dobrý u nás v dedine robili jednej rodine okná boli spokojný. Osobne skúsenosť nemám takže to nemožem potvrdiť. ale my ideme meniť okná budúci rok . nedalo by sa ti poslať ich ponuku? aj ponuku ostatných firiem ktoré ste oslovili? Ďakujem Lukáš
perimaster
03.08.12,17:11
ludia davajte si pozor na firmu ZM plast a jeho konatela Mateja Trebichavskeho, je to obycajny podvodnik, ktory zhabe peniaze a okna nedoda. Samozrejme ze nasledne sa vyhovara ze je na ceste a nemoze zdvihnut alebo sa mu neda dovolat. Mne ma vratit celu zalohu lebo inac podam na neho trestne oznamenie
ondruska239
31.08.12,03:57
Nám robili okná na celý dom v Topoľčanoch, 12 okien. Cena bola najnižšia urobili mi 3 cenové varianty. Dodanie bolo o týždeň neskôr ako bolo dohodnuté ale za meškanie nám dali ešte dodatočne zľavu. Ja som bol spokojný
inkana
31.08.12,04:38
dúfam, že nebudem mimotemy, uvedenú firmu nepoznám, len chcem napísať, aby ste si pri výbere firmy dávali na výrobu okien dávali fakt veľký pozor, aby ste nedopadli ako my.

keď sme stavali, tak som napísala mailom do viac ako 40 firiem na výrobu okien naše požiadavky, počet okien, ich rozmery, príslušenstvo (žalúzie, sieťky,...) + jedny dvere vchodové, jedny pivničné. Postupne sa začali ozývať, mali sme slušnú kôpku ponúk, cenovo to vychádzalo od cca 130 tis. Sk do cca 225 tis. Sk (rôzne plastové profily, rôzne kovania,...). Tak sme si vybrali jednu z najlacnejších ponúk, manžel bol aj na predajnom mieste, celkom sa mu páčili vystavené vzorky, tak sme sa teda dohodli. Okná dodali v termíne, akurát, že nedodali pivinčné dvere, ale keď k nám išli s dodávkou, vedeli sme o tom a súhlasili sme s tým, že nám ich dodajú neskôr, samozrejme, doplatili sme menej o hodnotu tých dverí. Potom, montovala nám to jedna partia chlapíkov, ktorí s tým majú viacročné skúsenosti a keď išli montovať okno do spálne, zistili, že je otváranie je na opačnú stranu, ako sme požadovali. Tak sme volali do firmy a ponúkli nám, že vyrobia nové okno alebo ho dajú zadarmo. Vravíme si - je to spálňa, tam moc deti nebehajú a dospelí si dajú pozor, kým sa vyvetrá, nechceli sme časť nejaké dva či tri týždne na nové okno, tak sme súhlasili, že bude zadarmo. A doteraz (viac ako 5 rokov) nemáme s tým problém, že je na opačnú stranu. To bolo ešte v pohode. Potom majstri zistili, že rám jedného okna je prasknutý, táto prasklina sa musela stať vo výrobe alebo počas ich prenosu - podľa toho, ako bola okolo zlomu ošúchaná nálepka, sme zistili, že jednoducho chyba nebola na našej strane. Tak ešte v ten istý deň sme tam znova volali, manžel im to aj nafotil, tak naveľa naveľa prisľúbili nový rám s tým, že ho dodajú, keď donesú tie dvere. Tak aj bolo, doniesli dvere a doniesli nový rám. Jednoducho osadili okno, zobrali starý rám a išli preč. Ešteže som od prírody zvedavá, tak som sa na to okno kukla a zbadala som, že rám nemá kovanie:eek:. Hneď som ich zavolala a oni sa tvárili akože nič, že si mysleli, že vo výrobe dajú nové kovanie. Stála som pri nich a čakala, kým to namontujú, ešte som si to potom pred nimi skontrolovala. Okná sme namontovali, upozornili nás, že keď chalupa sadá, treba okná nastavovať, že je to normálne, ukázali mužovi ako. To ešte sa dalo prekúsať. Dohodli sme sa, že keď budeme bývať, zavoláme ich na žalúzie. Po cca 1 a pol roku sme sa sťahovali a vchodové dvere sa začali stále viacej a viacej zasekávať. Využili sme to a zavolali sme ich rovno nech nám spravia aj ponuku žalúzií. Pozreli sa na dvere, premerali si ich, povedali, že sú parádne osadené, aj "vinkel" (tak sa to píše?:o) sedel takmer úplne presne a povedali, že to isto nie je chyba montáže, že bude chyba vo výplní dverí, že sa to občas stáva, lebo vo výrobe sa to vraj nedá tak dokonale nastaviť, aby dvere dobre sadali, že to sa potom robí na mieste tak, že sa dvere vysklia a upravia sa podložky, ktoré vyvažujú výplň dverí a že to spravia, keď prídu osadiť žalúzie. Lenže ich ponuka žalúzií presahovala viac ako 17 tis. Sk, čo bolo pre nás veľa, našli sme firmu, ktorá nám to aj so sieťkou spravila do 10 tis. Sk. Tak sme pôvodnú firmu zrušili, ale trvali sme na reklamácii dverí, čo už potom nebolo z ich strany možné, lebo to bola chyba v osadení dverí a to si ta zo môžeme my sami.:mad: Napísali sme reklamáciu písomne, oni odpovedali, že nie, my sme znova napísali a s tým, že to budeme riešiť prípadne aj súdnou cestou. Tak potom sa zrazu akosi dalo, najprv volali, že prídu, keď im prídu technici z Poľska, ale že nevedia kedy, potom volali, že sú na ceste a neprišli, to sa stalo dvakrát. Už sme chceli s manželom podnikať ďalšie kroky, keď jeden deň mi majiteľova žena volá, že sú s technikmi na ceste, že prídu asi tak do pol hodiny.:mad: Jedno šťastie, že som bola doma na materskej, inak neviem, z práce by sme sa za takú chvíľu domov nedostali. Nakoniec aj prišli, pani majiteľová bola nasr...tá, že som doma, že musia teda vyriešiť reklamáciu (inak - už bolo po záručnej dobe, ale to nás netrápilo, reklamáciu sme podali ešte v záručnej dobe). Chlapík z Poľska šikovne vybral výplň, nastavil dvere, ukázal mi ešte čo a ako, potom som mu ukázala ešte dvere v pivnici, tie tiež nedoliehali dobre, ale to sme neriešili, lebo tie manžel jednak montoval sám a jednak dlhšie ležali od dodania, tak sme si to dávali za chybu my. Nakoniec vysklil a napravil aj tie dvere. Doteraz s dverami nemáme problém, ale rozhodne viem, že tej firme sa vyhnem a nikomu ju ani neodporúčim. A to sme mysleli, že si u nich dáme spraviť aj vstavaný nábytok, prípadne že s nimi poriešime podlahy,.... tak sa nám zdali fajn na začiatku (keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú)

Chcela som to takto napísať, aby sa ktokoľvek vyhol problémom s oknami, za tým, že je cenová ponuka najlacnejšia, niekedy môže byť drahšie riziko. Po týchto skúsenostiach, keď ešte niekedy budeme riešiť okná, rozhodne dáme viacej na referencie, firmu si dobre preklepneme (napr. na internetových fórach, aj keď nie vždy tam môžu byť uvedené pravdivé info).

Ale inak - okná sú celkom fajn, manžel ich pravidelne premastí, ponastavuje a slúžia dobre.

Držím palce pri výbere okien každému.
expeeert
31.08.12,05:44
No súdiac podľa skúseností s firmami ste obstáli ešte veľmi dobre, okná máte, dvere tiež, prišli vyriešiť aj reklamáciu, síce až po dlhšej dobe ale prišli... Dokonca keď spravili chybu, tak boli ústretoví a okno dali zadarmo... To sa pri takýchto oknoplastových firmách len tak nevidí...
expeeert
31.08.12,05:49
A čo sa týka výberu firmy - ľudia nepozerajte na cenu, pozerajte v prvom rade na referencie! Popýtajte sa známych, susedov, ako boli spokojní, ako prebiehala montáž, či splnili termín atď... Až potom pozerajte na cenu, inak sa vám veľmi ľahko stane že z najlacnejších okien sa stanú najdrahšie (alebo žiadne...)
inkana
31.08.12,06:52
lne čo nás stála tá reklamácia nervov... oni si to dobre prerátali, keď nechali okno zadarmo, možno by ich viacej vyšlo vyrobiť nové okno
inkana
31.08.12,06:52
a ešte - myslím si, že seriózna firma postupuje pri reklamácii úplne inak, ako táto
inkana
31.08.12,06:53
my sme sa riadne poučili, teraz, keď riešime čokoľvek, sledujeme referencie
perimaster
31.08.12,07:56
jasne a volas sa trebichavska nie??? neverim tomu pretoze ten clovek este nikomu ziadne okna nespravil a ani nedodal
perimaster
31.08.12,08:04
referencie, ale nie z internetu aj trebichavsky ZM plast ma referencie ale to si ich napisal sam ako teraz tu ze dodal 12 okien, pretoze on ziadne okna nevyraba ani nemontuje
perimaster
31.08.12,08:06
uplny nezmysel, Matej trebichavsky je podvodnik, a nachytal vela ludi. So ziadnymi firmami nespolupracuje, takze nevyraba profily a nemontuje okna. Takze Matej ty ***** nepis tu take picoviny a nezavadzaj, ale mysli na to ze mi mas dnes vratit 1200 eur
expeeert
31.08.12,08:09
Nevravím že to riešili nejak seriózne, ale že ste obstáli v porovnaní s niektorými ešte dobre. A jasné že ich vyjde lacnejšie nechať namontovať Vám zlý kus, ale písali ste že vám dali na výber - buď nové alebo zlé zadarmo a ste súhlasili.....
expeeert
31.08.12,08:11
P.S. Nechcem tú firmu obhajovať, len porovnávam z popísaného :)
inkana
31.08.12,08:47
tak to máš pravdu, sú aj horšie prípady a teraz mi napadlo, že vlastne sa aj dobre stalo, lebo koniec-koncov, by sme nemohli dať do spálne takú dlhú skriňu, takto je to celkom fajn
inkana
31.08.12,08:48
hlavne od ľudí, niečo aj z netu
Trebichavsky
01.03.13,07:45
Mohli by sa tu viaceri pozbierat a podat na Trebichavskeho hromadnu zalobu. Stale si zaklada nove firmy, webstranky, lebo na stare ma zle hodnotenia. Takito ludia patria do basy, kazia biznis a meno slusnym podnikatelom.
perimaster
01.03.13,07:53
suhlasim