Wetech
25.06.12,19:38
Rozmýšľame o kúpe stavebného pozemku v Mosonmagyaróvár - Maďarsko, radi by sme sa dozvedeli všetky možné informácie od niekoho kto toto absolvoval a žije tam. Čo to všetko obnáša (dane,poplatky a zálohové platby mesačne na život v Maďarsku, trvalý alebo dlhodobý pobyt, pevná lina a internet - slovenský........). Ďakujeme za všetky informácie.
arizona
25.06.12,17:40
Wetech
25.06.12,17:44
arizona vďaka tento článok už ovládame, skôr sme chceli niekoho konkrétneho, kto tam býva, ale aj tak ďakujeme
lujza.j
25.06.12,19:54
arizona vďaka tento článok už ovládame, skôr sme chceli niekoho konkrétneho, kto tam býva, ale aj tak ďakujeme
ale ved to nie je článok...to je celá téma
fetya
26.06.12,17:44
Brat byva priamo v tomto meste. Priamo v meste nenajdes pozemok za normalnu cenu, iba na okrajoch. 2-3 izbove byty mozes kupit od 9 mil. forintov, ale ja by som vyhybal tych novopostavenych bytoviek-vysoke ceny, konstrukcne chyby, ktorych zarucnu oprav nevies nijako vymahat.
Mozna alternativa: okolite dediny. 10-15 min od Mosonmagyarovar, ceny priatelnejsie, ziadni Cigosi. Napr. Dunakiliti - tam byva mnoho Slovakov, vidis tam auta DS, BL, RS, Vk a podobne, alebo Dunasziget - tam je velke mnozstvo pozemkov, casto aj cez slovenske realitky.
Internet - miestny poskytovatelia, ako aj narodne spolocnosti-treba ich porovnat. Mnohi beru svoje Digi, funguje v pohode. Dane: hm, auto kupit jedine u nas, tam ovela vyssie dane, pri kupe bytu, pozemky.. asi 4%na dan z hodnoty nehnutelnosti.
Infrastruktura: mnozstvo obchodov - Tesco, McDonalds, dobre vlakove spojenie aj do Rakuska, autom do BA asi 30 min, vela moznosti na rekreaciu, ciklotrasy, vela vody-clnkovanie...
Keby som mal na okoli pracu, nevahal by som.