SamuelG
26.06.12,11:18
Prednedávnom som presadil jednu orchideu a kúpil som na to substrát v kvetinárstve .. Bohužiaľ po presadení mi z toho substrátu začali vyliezať také drobné čierne mušky a teraz ich mám po celom byte.

Nevie niekto poradiť ako sa toho zbaviť ? Mne poradili Nissorun 10 WP v Baumaxe že nech to zarobím s vodou a polejem tým všetky kvety. No ale nejak mi to nepomohlo :(

Fotka mušky je v prílohe
pe84
26.06.12,11:01
tak keby boli tie musky len na kvetoch tak dobry domaci recept je dat saponat do vody a postriekat tym kvet/y, ale ak su po celom byte, tak by som aj bola bezradna, ze co s nimi, ale skusit to mozes, aspon na tie kvety...
arizona
26.06.12,11:21
Chokma
26.06.12,20:28
Mohlo by ist o smutivky... ja by som poradila bud zlte lepove dosky. Nebezpecne su ich larvy, obzieraju korienky. Takze ich bud zredukujes tymi doskami alebo existuju aj hlistice na smutivky tu http://www.biotomal.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=100&Itemid=245
nesca
27.06.12,09:41
A z vlastnej skúsenosti....poliať s nejakým prostriedkom proti smútivkám a následne nechať hlinu vyschnúť...podľa kvetu polievať len v nutnom prípade...oni sa tie sviňuchy rozmnožujú v mokrej pôde
Chokma
27.06.12,09:58
ano, maju rady vlhke pody. ;-)
lujza.j
27.06.12,15:32
tieto muchy neriešim...tiež ich mávam okolo orch., ......ak substrát preschne...pokapú...ak ti to vadí daj si do kvetov tie žlté lepiace doštičky. toto nie su smútivky.