bitls78
26.06.12,13:51
Caute, potrebujem radu, neviem to najst nikde na nete. Nejde mi dobre zvuk pri prehravani videa na internetovych strankach, napr. youtube atd.Pritom ked pustim film, ktory mam v pc alebo pesnicky nejake, ide mi to v pohode. Na nete ked nieco pustim, ide mi to tak sekajuco alebo chraplavo alebo neviem ako to pomenovat. Neseka zvuk, len to ide cudne chraplavo s ozvenou....
TomyL1
12.07.12,08:04
skus si preinstalovat prehliadace alebo nainstalovat taky, ktory si tam nemal napriklad safari, dolphi browser...

pozri tento thread:http://www.porada.sk/t197346-problem-so-zvukom-na-nb.html
misoft
12.07.12,15:17
Pokiaľ sleduješ video z PC - tok dát na prehrávanie je rýchly. Pri počúvaní pesničky z netu nie je taký vysoký dátový tok. Pri sledovaní videa je však ten dátový tok dosť vysoký - na to potrebuješ rýchlosť pripojenia min. 1,5MB/s a viac.
Sekanie spôsobuje neustále načítavanie dát do PC pre pomalé pripojenie - nestíha tak rýchlo prijímať dáta, ako ich PC prehráva.

Otázka: aké máš pripojenie? Rýchlosť pripojenia? Agregácia?
bitls78
12.07.12,17:40
Diky za snahu. Doteraz mi to islo v pohode stale. Skusal som preinstalovat ovladace, aj flash player aj prehliadac firefox, aj realtek aj grafiku ale nic. Tak som preinstaloval xp a ide to..
misoft
13.07.12,15:05
mimotemy Hmmmm... teda hodne "zasraný" OS!
bitls78
14.07.12,11:39
Asi, ale neviem preco, robil som pravidelnu udrzbu cez avg tune up, opravy disku defragmentacie disku a registrov atd .....Skusal som aj spybot aj ccleaner
myfleetwood
25.07.12,22:43
Snad co napisem niekomu pomoze. Mam obdobny problem s notebookom Acer. Zvuk z internetu byva strasny, ale obcas aj zvuk prehravanych videi priamo z notebooku / napr. typu flash, stiahnutych z webu/ chrci, chrapci a je to nepocuvatelne.

Pri hladani riesenia problemu som zistil, ze ked odlahcim procesor od prace a stopnem services / sluzby/ ktore prave nevyuzivam tak sa zvuk znacne zlepsi. Na tieto sluzby nemozu "zabrat" programy typu SPYBOT, CCLEANER a podobne..lebo services su legalne programove kody, ci uz sucasti windows alebo dalsich programov co si si nainstaloval. Uvediem priklady co docasne vypinam..apacheserver, mysql, itunes, bluetooth, zalohovanie ..pokial si clovek pozorne vsimne pri ktorej vypnutej sluzbe sa zvuk zazracne zlepsi tak moze nastavit jej zapnutie pri dalsom zapnuti pc.

Pre Win Vista - START / SPUSTIT / services.msc
/myslim ze detto aj pre XP /
Program services.msc je standardnou sucastou windows, netreba nic stahovat a instalovat !

Po spusteni by sa malo objavit okno so zoznamom sluzieb, pri kazdej sluzbe je napisane ci je spustena. Ked kliknes na urcitu sluzbu tak v lavej casti okna sa objavi drobny popis a tiez moznost sluzbu docasne vypnut /zapnut. Ked kliknes dva krat na sluzbu tak sa dostanes do dalsieho okna kde mozes nastavit co robi sluzba po zapnuti PC. /napr. ci sa automaticky zapne/. Doporucujem ale velku opatrnost pri zasahu do sluzieb, lebo si mozes sposobit nevysvetlitelne spravanie windows.

Asi nema zmysel rozmyslat nad services viac, proste niektori programatori su presvedceni, ze prave ta ich sluzba je nenahraditelne pre beh Windowsu a nastavia ju po instalacii na automaticky start po zapnuti pc. Typickym prikladom je napr apacheserver, ktory som si nainstaloval v ramci vlastnej zvedavosti a s prekvapenim som zistil ze mi pribudla sluzba, ktora sa zapne pri kazdom zapnuti pc bez ohladu na to, ci sa idem bavit s programovanim stranok alebo nie..
dano8550
26.07.12,10:50
Skús preinštalovať grafické ovladače(http://ati.com,http://nvidia.uk.com) alebo daj novší DirectX skú tak isto defragmentovať disk alebo vipni antivírus eset alebo avast dosť spomalujú počítač(6,7)
misoft
26.07.12,11:52
alebo avast dosť spomalujú počítač(6,7)...ani by som nepovedal!
"Sekanie" zvuku značí o záťaži procesora, ktorý potom "nestíha" spracovávať dáta a preto "prideľuje" procesorový čas pre "dôležitejšie" operácie. Príčina môže byť veľa spustených programov a aplikácii na pozadí (aj také blbôstky, ako sú miniaplikácie na ploche, zaberajú veľa procesorového času), slabší procesor, malá operačná pamäť (potom musí swapovať - opäť ďalšia práca pre procesor a zátaž pre zbernice a radiče), atď., atď.
V Správcovi úloh si môžeš skontrolovať stav zaťaženia procesora, ktorá služba koľko "žerie" a podľa toho sa zariadiť - myfleetwood načrtol malý postup.
bitls78
26.07.12,16:10
nemal som pootvarane nic navyse, isiel som tak ako stale a nepomahali ani ovladace, ani defragmentacia ani nic, tak som to preinstaloval a hotovo..