motylik164
27.06.12,11:36
Ahojte všetci.....
Mám 26 a už pár mesiace som na chorej s vysunutou platničkou.
Magmetická rezonancia: Chondróza a paramediálna až preforaminálna pravostranná hernia disku L4-5 s tlakom na koreň L5,napriamená L lordóza

Neurochirurg mi odporúčil operáciu,ale ja by som chcela vyskúšať ešte iné metódy.

:) Má niekto podobný problém?
Má niekto skúsenosti s cielenou ozonoterapiou (pichajú cez CT) ? a ak ano kde by ste odporučili si to dať pichnúť?

ČO odporúčate pri vysunutej platničke? Čo pomohlo vám?

Petra
lujza.j
27.06.12,15:37
mareko
28.06.12,13:36
Ja osobne odporúčam vyskúšať všetko dostupné, teda ozónoterapiu, cvičenie McKenzie-ho metódou, rehabilitácie, masáže ...všetko treba vyskúšať, operáciu nechať až ako úplne poslednú možnosť. Viem o čom píšem :-(
JAROSV
12.07.12,07:11
Mňa 30.5. odniesli na nosidlách do nemocnice. Mám vraj extruziu disku L4 L5 asi 1,2 cm. Po týždni ma prepustil s tým, že som nechcel okamžite operovať.
Po prepustení som začal rehabilitovať a cvičiť McKenzieho. Dnes som v práci a stále sa to zlepšuje. Treba len robiť to, čo povie terapeut a nevymýšľať nič iné.
Pozri si www.mckenzie.cz (http://www.mckenzie.cz) a najdi si terapeuta v blízkom okolí.
luciamicu2
12.07.12,18:44
Ahoj
chcela som sa opytat kolko trva kym sa da doporiadku platnicka? Uz 7 dni mam nasponovani chrbat s lopatkami a s krizami. U doktora som stim este nebola.
diki za odpoved
motylik164
13.07.12,11:06
Ahoj,no podla toho čo máš s platničkou! Radím dať sa vyšetriť u odborníka (neurológa) + nejaké vyšetrrenia(MRI,RTG) ,aby si vedela na čom si. Ak je vyskočená môže to trvať pád dní- týždnov,ale napríklad ja mám rozdrvenú platničku L4 a L5 a som s tým už 8 mesiac na chorej. Práve som po prvých ozónových injekciách a dúfam že sa to zlepší. Takže v každom prípade si to daj vyšetriť,pretože ak nie,bude sa ti to vracať a bude len horšie a horšie.
Prajem veľa šťastia.
Petra
motylik164
13.07.12,11:08
Súhlasím,aj mne dali cviky od MCKenzie a dúfam že sa to bude len lepšie. Ale v každom prípade je podstatné cvičiť,cvičiť,cvičiť na chrbticu,aby sa spevnila
luciamicu2
13.07.12,13:43
Ahoj
dik za radu len neviem ci som schopna sadnut do auta.
motylik164
13.07.12,16:24
:-( Poznám ten pocit, ked aj ten najmenší pohyb robí strašnú bolesť....Určite chod čím skôr a držím prsty!!! Ozvi sa ako ti to dopadlo.
lapejko
13.07.12,16:52
môj dlhoročný kolega absolvoval pred piatimi rokmi ozón v Nových Zámkoch, ako tak fungoval, teraz si to v zime zopakoval v KE...
evika
13.07.12,16:55
Počula som, že ozón robia aj v Bratislave v železničnej nemocnici. Máte niekto skúsenosti.A koľko vlastne stojí.
motylik164
13.07.12,17:15
No mne ho robili v Spišskej Novej Vsi a stojí to 116€ 4 dávky.
terezamaria
13.07.12,18:29
Chvália Žilinu, Žiar/nad Hronom, Ružomberok.....asi to záleží len na presnom pichnutí a to sa všade určite snažia. Veď keď to robia pod CT-čkom, tak sa musia trafiť. Z môjho okolia majú moji známi dobré skúsenosti. Už po druhej dávke im bolo lepšie.
motylik164
14.07.12,07:51
Mne bolo tak vysvetlené, že je lepšie ak to robia pod CT a čas medzi injekciami je cca 1mesiac, pretože je tam väčší efekt, ako keď len pichajú do svalstva a každý deň. Ozónové inj. sa veľmi pomaly vstrebávajú,preto nie je vhodné to dať pichať každý deň. Ale na to máme odborníkov,aby o tom rozhodli .-)
terezamaria
14.07.12,08:49
Moji známi to mali pichané pod CT-čkom a v odstupe 1 mesiaca....
margot157
07.11.13,07:22
Ahojte platničkári,
hlásim sa späť v klube, od marca 2012 som mala pokoj, ale keď hovorím pokoj, tak aj myslím pokoj, po ozónovej injekcií asi do dvoch týždňov mi bolo úplne super, čo mi vydržalo až pokým som sa nerozhodla asi pred dvomi mesiacmi cvičiť pilates a čo čert nechcel najskôr ma začal pobolievať chrbát len pri bežných činnostiach pri zohnutí, tak som cvičila ďalej že to akože rozhýbem a rozchodím, ale stále sa to odvtedy zhoršovalo, teraz sa cítim takmer ako pred prvou aplikáciou ozónu, čiže som už zase objednaná a je to čím ďalej tým horšie, bolí ma celá noha, cítim ten zapálený nerv po celej jeho dĺžke, kde mohla nastať chyba, že človek sa snaží cvičiť aby si udržal dobrý stav a to sa stane pravý opak, som z toho zmätená, to som teda asi radšej nemala cvičiť, nechápem. :-( M.
terezamaria
07.11.13,08:44
Môj 34 ročný syn vybral 3 dávky, poslednú pred týždňom.....je mu lepšie, ale platničku má vysunutú o 1 cm, čo je veľmi veľa....ešte má prsty na nohách drevené, kríva a noha tiež ešte nie je celkom v poriadku....ale hovorí, že to pomohlo. Okrem toho bral infúzie.
JAROSV
07.11.13,09:37
Áno cvičiť treba, ale nie bezhlavo. Ja z pilates, bosu a podobne cvičím len tie cviky, po ktorých sa necítim zle v oblasti platničky, prekladám to McKenziem a hlavne posilujem brucho, ktoré vytvára s chrbtom svalový korzet pre chrbticu a problém nemám. Nebol som ani na operácii, ani na ozóne a som v podstate bez obmedzení.
margot157
07.11.13,10:52
No mne sa tie cviky zdali úplne super pre chrbticu, posiľovanie brušného svalstva súčasne s chrbtovým, mierne strečingové prvky, všetko bolo super, ale aj tak mi nespravili dobre, možno to boli niektoré konkrétne cviky, zo začiatku som nič necítila, potom keď ma to už začalo pobolievať tak už som niektoré cviky cítila, tak mi ich cvičiteľ vypustil, resp. prispôsobil pre mňa, ale zápalu som sa nevyhla, už sa budem báť aj cvičiť, uvidím či mi ozón pomôže aj druhý krát. A aký problém s chrbticou máš ty? M
Jurivo
08.11.13,14:55
Ahoj, pilates, kalanetika, yoga a pod. cvičenia nie sú pri problémoch s platničkami vhodné. V prvom rade treba ísť k lekárovi aby sa potvrdil alebo vylúčil zápal. Zápal treba najskôr preliečiť a až potom začať s cvičením. Bez cvičenia sa problém s chrbticou odstrániť nedá lebo je to v prvom rade (neberiem do úvahy vrodené, onkologické a zápalové ochorenia) problém svalovej nerovnováhy.
Za najvhodnejšie cvičenie doporučujem SM systém. Pri správnom a pravidelnom cvičení sa do roka dajú úplne vyliečiť vysunuté platničky.
Cvičiteľ SM systému dokáže poradiť aj pri výbere vhodnej pohybovej aktivity alebo športu.
TomasPlatko
29.08.14,08:57
ahoj,zalezi na tom ake bolesti mas,ked ti nerv vyzaruje do nohy,alebo ti trpne noha,tak to tak skoro neprejde,okamzite chod k neurologovy.Ja mam bolesti uz polroka,lavu nohu mam slabsiu,pravu bolavu,krize stuhnute,bol som na MR,cakam na vysledok,ocakavam velke oskodenie,kedze som sa spraval k svojej chrbici velmi drasticky,posilka,extremne tazke vahy,drepy 5rokov driny,ale tu je vysledok :-( mam 33 rokov a citim sa uplne zle. Docital som sa ze treba vela cvicit,ale nie vo fittnes,ale napr sm-system ze je velmi ucinny,vela oddychovat a cakat na zazrak. Na operaciu nepojdem,pokial nespadnem na zem od polesti,rozmyslam nad ozonoterapiou,ale este musim vyckat na vysledky MR a uvidim co mi povie neurolog. Keb nieco som na FB moje meno je TomasPlatko kludne mi napistew,rad pokecam s hocikym co ma podobne problemy,ahojte vsetci
TomasPlatko
29.08.14,09:03
ahoj,cvicit treba spravne,veli poelomalicky. Ja momentalne chodievam na plavaren,trosku si plavem,ale fakt len tak mierne,vo vode citim velku ulavu,voda odlahci cele telo,ale naposledy som sa citil celkom dobre a trosku som to prehnal s plavanim a okamzite sa mi to zhorsilo,takze opat musim zopar dni vyckat,nech sa to ukludni a opat zacat,ale fakt treba len velmi zlahka cvicit,plavat a skusat co ti robi dobre. PS-ale ta voda fakt robi dobre,odlahci cele telo,treba vyskusat
TomasPlatko
29.08.14,09:06
ano,ten sm-system sa chcem naucit,cital som o tom vela a ze je to velmi dobry cvik na chrbat,tak uvidime. Ked niekto chce pokecat som na fb meno TomasPlatko,ahojte :-)
maestro99
09.10.14,09:41
prajem pekny den. Ja mam tiez problem s platnickou L5-S1 a zistili mi herniu 16 mm. Beriem infuzie a lepsi sa to. Je to len tyzden od prvej velkej bolesti ale uz aj prejdem, sadnem a v klude sa v noci vyspim. Tiez ma boli lytko a stehno ale prekonavam sa a snazim sa chodit poriadne aby mi neochablo svalstvo. Dufam, ze coskoro sa pustim do tych cvikov a bude lepsie. Len na margo, mam 32 rokov :-) vidim, ze platnicky coraz viac postihuju mladych ludi...
Lessly
18.02.15,19:59
Dobrý deň,

som fyzioterapeutka a vo svojej praxi využívam najmä vedecky podloženú McKenzie metódu. Chcela by som poprosiť tých, ktorí absolvovali danú metódu o pomoc pri vyplnení ANONYMNÉHO dotazníka, týkajúceho sa zisťovania efektu tejto metódy. Zaberie Vám to max. 2 minúty a veľmi mi tým pomôžete pri zbere údajov :) Ešte raz ďakujem, poprosím poslať na mail alena.rihalova@gmail.com
dusansl
27.02.15,08:30
Dobrý deň Vám všetkým prajem,
tento problém má (2) slovom dve roviny riešenia.
I, sadnite do auta, alebo sa tam dajte umiestniť a cestujte do Horných Orešian. Tam na jednej adrese(každý Vám ju ochotne povie) žije a pre pacientov pracuje istá paniB....ová. Predmetný problém uvedie do stavu normálneho za 5 (slovom päť) minút.
spokojne sa usmeje keď jej za pomoc darujete 10(slovom desať) EUR. za dary sa žiadne doklady nedávajú. A je to, žiadna bolesť, žiadne problémy. Ak už máte v mieste vyosenia platničky mierny či silnejší zápal, na postihnuté miesto počas párrmakum) dní aplikujte krém DOLGIT (farmakum)
II. (pokračovanie riešenia problému)
Počas najmenej 4 mesiacov denne v noci vypijete obsah celého vrecka Biokalcia aby sa Vám obnovila chrupavkovitá hmota a sinoiviálna tekutina okolo chrbtice. A je to!
Dušansl