Megi11
27.06.12,19:52
Dobrý deň. Pracujem vo firme, ktorá vyrába košele ako žehliarka a obsluhujem lis. Pred pár mesiacmi mi prišlo v práci zle, na odpadnutie, rozbúchalo sa mi srdce, tak som šla na pohotovosť a tam mi namerali tlak 150 na 90, potom ma poslal pán doktor pre istotu na ekg, ale to bolo vporiadku. Na druhý deň som navštívila svojho obvodného, neurologičku tá mi dala spraviť rengén chrbtice, a obaja sa zhodli na jednom, že som vporiadku. Ja som však pár dní predtým pociťovala bolesť na hrudníku. Aj celý deň pred tou nevoľnosťou. A keď som im to povedala tak obaja lekári sa spýtali či nemám nejakú psychickú záťaž. Ale to ja nemám. Bolesť sa z času na čas vracia, aj v posledných dňoch. Najhoršie je že ja tú bolesť neviem správne popísať. Viem že keď som bývala chorá a mávala som zápal dýchacej trubice a odkašlala som si tak to bola presne tá bolesť, no táto sa objaví aj bez kašla slabšia a potom prestane a pri odkašlání je to ako bolesť silnejšia. Hanbím sa ísť s tým k lekárovi, aby som nevyzerala ako hypochodner, ale rada by som vedela prečo tá bolesť.Chcela by som aspoň nejaký názor, skúsenosti, možno je niekto s podobnými problémami, alebo niekto kto by mi vedel poradiť. Ďakujem
buchač
27.06.12,18:56
...hm ........ja som sa hanbil nie raz , nie dvakrát ..........no k lekárovi som s hanbou v svedomí šiel iba vtedy , keď som si bol vedomý toho , že som porušil liečebný proces ....
Diabetologička ma akože " zdrbe " .....veď predsa moje zdravie ....


...k otázke sa nedá vyjadriť , nakoľko žiadna nepadla ....

...a názor , skúsenosti sa nejak nedá dať .....dôvod je prozaický - ide totiž o také príznaky , že to môže obsahovať celé spektrum tých diagnóz ......
Spomeniem jednu z tých najvážnejších ....vysoký tlak , bolesť na hrudníku , vyšší rytmus srdca , pocity na odpadnutie ...
...hm , že navštívil by som internistu - presnejšie povedané , kardiológa ...
katedrála
30.06.12,15:12
neviem koľko máš rokov ale myslím si že to môže byť aj prepracovanosť,viem že v takýchto profesiách je určená denná norma takže sa určite riadne obracáš a tie horúce výpary z toho lisu tiež prispejú k tvojim problémom,tá bolesť môže byť aj od chrbtice
petermikuláš
03.07.12,13:53
ak ste mali urobené ekg aj snímky chrbtice budte kľudná a netrápte sa tým. Občasné bolesti hrudníka naozaj môžu byť aj z rôznych iných príčin, ale zväčša nič vážne. Naozaj to môže byť vyčerpanosť, nedostatok tekutín, málo pohybu, občasné tzv. extrasystoly, drobný zápal v prieduškách a pod. Ak chcete byť úplne kľudná, dajte si spraviť ešte rtg pľúc, ak Vám ho doteraz nerobili a budete úplne kľudná.