cibka1
28.06.12,07:39
Dobrý deň,
môjmu 5 ročnému synovi začali pred troma dňami lepiť očká. Stáva sa to len ráno, oči má celé zlepené, nemôže ich otvoriť, musím mu ich potierať kamilkovým výluhom, vyčistiť, až potom ich otvorí. Počas dňa ich má mierne začervenané, trošku opuchnuté.
Viem že je to alergia, len neviem presne na čo..

Syn sa už lieči u alergologičky, dokonca denne berie lieky sirup aerius a livostin do nosa.
Keď mu robili testy, mal červené všetky vpichy, takže doktorka povedala "on je alergický na všetko". ale najviac zdôraznila srsť zvierat.

určite je alergický aj na zmes tráv, len neviem zistiť na akú presne, pretože presne v tomto čase - na konci júna minulého roka mu tiež začali tie očká lepiť, a tento rok sa to opakuje aj napriek tomu že berie lieky na alergiu. tak ma napadlo, že to bude na nejakú trávu čo teraz kvitne, alebo to môže byť aj z niečoho iného?

pomôžete mi prosím zistiť čo práve teraz kvitne? (bývame na severe slovenska)
alebo čo spôsobuje, že mu takto lepí tie očká? ono to vyzerá ako ranné "karpiny", ale vo veľkom, po celom oku..
ivka70
28.06.12,06:02
Pelove spravy si najdes tu:
http://www.alergia.sk/pelove-spravodajstvo/verejnost/aktualne/

Co sa tyka zalepenych oci, moze to byt aj prievan, aj prejav alergie ...

A este pozor, kamilky/harmancek su tiez velky alergen.
Skuste kupit borovu vodu v lekarni a pouzivat kvapky do oci pre alergikov.
wagner
28.06.12,19:20
Treba si pýtať očné kvapky proti alergii, mne ich každý rok na jar predpíše lekár. Pravidelne si dávať po kvapke do oka a určite bude po probléme.
korela
28.06.12,20:14
Má niekto istotu, že ide naozaj iba o alergiu? Aby sa nezanedbal možný zápal. Ja by som dieťa zobrala pre istotu na očné vyšetrenie.
cibka1
29.06.12,08:56
Pelove spravy si najdes tu:
http://www.alergia.sk/pelove-spravodajstvo/verejnost/aktualne/

Co sa tyka zalepenych oci, moze to byt aj prievan, aj prejav alergie ...

A este pozor, kamilky/harmancek su tiez velky alergen.
Skuste kupit borovu vodu v lekarni a pouzivat kvapky do oci pre alergikov.

ďakujem za radu, o borovej vode som ešte nepočula, včera som ju kúpila, tak uvidíme...
a ďakujem aj za link ;-)
cibka1
29.06.12,08:59
Má niekto istotu, že ide naozaj iba o alergiu? Aby sa nezanedbal možný zápal. Ja by som dieťa zobrala pre istotu na očné vyšetrenie.

detskej lekárke som hneď volala, a jej stanovisko? alergia - potierať očká kamilkovým výluhom...

zápal by sa prejavoval takými zlepenými očami? syn ich má zlepené len ráno, cez deň sa mu to netvorí...
pasuliatko
29.06.12,09:32
skús v lekárni kúpiť nejaké kvapky do očí pre deti...a kvaplať mu to na noc.
najlepšie sú kvapky pre alergikov ale nakoľko má 5 rokov tak neviem....alebo sa skús poradiť s lekárkou...
naozaj najlepšie sú kvapky proti alergii tie oči upokojujú, ja mávam niečo podobné a keď si nakvapokám Alergodil tak je všetko dobré...a oči sa hneď ukludnia.