Zita5
28.06.12,09:26
Prosím Vás čo by ste robili , ak Vaše dieťa je vyslané v 20 mesiacoch na operačný zákrok detským urológom , riadne kontrolované počas obdobia jeho žitia ...a posledný verdikt ...už nebudeme čakať pôjde na operačný zákrok ORCHIPEXIU oboch strán, najskôr jedna strana a potom o pár mesiacov druhá strana ....riadne ho na operáciu pripravili,opichali mu celú hlavičku, lebo nevedeli z rúčky vziať krv, cez hlavičku mu v noci dávali aj infúziu ako príprava na operáciu ...ráno mu pichnú celkovú anestézu...a na operačnej sále skonštatujú ...že operácia ale nie je potrebná ? Kontrola o rok !

Tie dni prípravy na operáciu, to behanie po doktoroch , tú veľkú starostlivosť, aby dieťa neochorelo, aby mohlo byť odoperované , tie nervy pri prijatí, lebo si lekári pomýlili termín a nebolo vinníka , potom ich volali v ten deň späť, že sa uvoľnilo miesto .......matka , ktorá to pozná vie o čom hovorím.

Toto sa nám včera stalo a som strááášne nahnevaná na doktorov .
Letko
28.06.12,07:32
Uf, to na základe nejakého špeciálneho snímku, ktorý sa robí len tesne pred operáciou?

Na druhej strane lepšie tak ako keby ho mali otvoriť a potom povedať, že to bolo zbytočné.

To teda muselo byť riadne stresujúce pre dieťa a celú jeho rodinu.
arizona
28.06.12,07:43
To je hrozne Zitka,nemam slov...

Ma udivuje, ze lekari vzajomne nekonzultuju pred tym, nez vyrieknu ortiel, ze take male dieta ma ist na operaciu, ci je potrebna,alebo nie?
A co predoperacne vysetrenia? To jeden lekar povie tak, druhy naopak a chudak dieta si to odnesie?

Ja by som urcite napisala staznost riaditelovi nemocnice a Uradu na dohlad nad lek. starostlivostou... a samozrejme zmenila lekara aj nemocnicu ...
Zita5
28.06.12,07:55
Odosielajúca správa na operáciu znie : Kontrola po polroku.Nález je rovnaký a nezmenený .

Obe testes hmatné v ingvínach, pravé sa dá reponovať do skróta, ale po uvoľnení sa ihneď vracia do skróta, ľavé sa nedá reponovať,adhézie prepucia.

Z: Ingvinálna retencia testis vľavo
Testis mobile vpravo
Fiziologocké adhézie prepucia

Objednaný na orchiopexiu vľavo.Príjem na detskom odd. vo FN Nitra 26.6.2012 o 9,00


To je správa od detskej urologičky na operáciu .

Lenže v nemocnici po podaní anestézi lekár skonštatoval, že obe textis sú na mieste a že operácia nie je nutná .Tak ho prebrali, potom bol celý deň na prístrojoch chudák.

Ja viem som si toho vedomá,že je lepšie ak neoperujú...ale kde máme istotu, že sa tak opäť v budúcnosti nestane ! Kto nám to zaručí .....preči si dieťa týmto muselo prejsť ? ..len preto lebo lekári sa nevedia dohodnúť ?

Ja som včera volala detskej urologičke a jej vysvetlenie bolo nasledovné ....zlatko , pracovala som v nemocnici 8 rokov ...a netvrdím, že to je pravidlo, ani netvrdím, že sa to stáva 1x za 500 rokov, ale jednoducho anestézou sa uvoľnilo svalstvo a tým pádom vajíčko zostúpilo dolu .Tak toto by mal byť dôvod . A teraz čo ? Dieťa je pokusná myš?
veronikasad
28.06.12,08:01
Zitka, môžeš dať podnet na prešetrenie pochybenia na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Vnukovi už tým nepomôžeš, ale možno trochu vzruchu v nemocnici pomôže iným detičkám ...
alaya1
28.06.12,08:04
Moja priatelka tym podnetom ziskala to, ze lekarka dostala nejaku smiesnu pokutu, ale jej to zrak nevrati. Ale je to relevantny dokaz, ak by prislo k sudnemu sporu.
Zita5
28.06.12,08:12
To som nepísala o administratívnom pochybení ...keď sa dostavili v ten deň na príjem, nechceli ich prijať, lebo že malý je objednaný na 26.7.2012(čiže o mesiac neskôr) a pritom dcéra mala v ruke papier na 26.6.2012 ..odišla domov aj s dieťaťom aj s batohom...a keď boli doma začala vybalovať, tak jej zvonil telefón, že má prísť späť , lebo ten istý pán primár urológie , ktorý ju odmietol, tak rozhodol, aby išla späť , "ževraj sa uvoľnilo miesto "...no ale to som už ja medzitým robila nejaké kroky , tak to asi preto ..tak znovu pobaliť a zobrať dieťa a späť ...lebo nemocnica zmenila údajne termín operácie a nikomu to neoznámili a ešte aj to s operáciou ..no mám ich plné zuby ...

Už len ten deň zle začínal v nemocnici ......to asi predznamenalo, aký začiatok, taký koniec.
veronikasad
28.06.12,08:14
To som nepísala o administratívnom pochybení ...keď sa dostavili v ten deň na príjem, nechceli ich prijať, lebo že malý je objednaný na 26.7.2012(čiže o mesiac neskôr) a pritom dcéra mala v ruke papier na 26.6.2012 ..odišla domov aj s dieťaťom aj s batohom...a keď boli doma začala vybalovať, tak jej zvonil telefón, že má prísť späť , lebo ten istý pán primár urológie , ktorý ju odmietol, tak rozhodol, aby išla späť , "ževraj sa uvoľnilo miesto "...no ale to som už ja medzitým robila nejaké kroky , tak to asi preto ..tak znovu pobaliť a zobrať dieťa a späť ...lebo nemocnica zmenila údajne termín operácie a nikomu to neoznámili a ešte aj to s operáciou ..no mám ich plné zuby ...

Už len ten deň zle začínal v nemocnici ......to asi predznamenalo, aký začiatok, taký koniec.
Zitka, verím ti. Práve preto by si si to nemala nechať pre seba.
Zita5
28.06.12,08:18
Zitka, verím ti. Práve preto by si si to nemala nechať pre seba.

Však teraz príde dcéra , prečítam si správu a uvidím čo ďalej.Som jej povedala, nech zváži čo všetko im podpíše.
m.hladka
28.06.12,08:39
hrozné, nechápem ...
Zdenka175
28.06.12,08:56
Nemám slov,......
my sme zažili niečo podobné,ale malo to iný priebeh. synovi 3r. som zbadala hrčku pri rozkroku. /hernia/ Išla som k detskému lekárovi. Nakričal na mňa, že kde som bola doteraz, že mu to môže prasknúť....Rozplakala som sa s išli sme na chirurgiu...Na chirurgii sa spojili s anesteziologom a už si dohadovali hodinu operácie.. Ale uvážili, že najlepšie bude, ak pôjdeme záchrankou do detskej nemocnice Martin.......Normálne som si pripadala ,akoby nám išlo o život záchranka húkala... V Martine lekár zobral do ruky také pero a ním zasvietil na hrčku a povedal, že OPERACIA nie je nutná, je to voda a môže sa strebať......./škoda, že to nemali aj v našej nemocnici, nemuseli nás stresovať/.Poslali nás domov, ešte sme stihli tú istú záchranku, na kontrolu sme prišli neviem asi do 2 mesiacov......Povedali, že to zoperujú ,a trochu si pozreli aj pupok.........Potom išiel muž so synom na plánovaný zákrok. Tesne pred operáciou si doktor, zmyslel, že mu zoperujú aj pupok- vraj aj tam je pruh, tak mu pod nárkozou urobili 2 zákroky.. Keď sa syn prebúdzal z narkozy, potrhal im povrazy, mysleli, že mu stehy popraskali..Chválabohu , všetko bolo OK. A keď sa najedol, tak ho ešte v ten deň pustili domov. Prišli domov, ja som skoro omdlela........že ich pustili, po tele ešte tá dezinfekcia hnedá........brrrr
Andy Kralik
28.06.12,09:18
Chápem vaše rozhorčenie.. ale pozrime sa na to reálne.
- Nezostúpené testis v ľavom kanáli bolo evidentne potrebné operovať. Áno z nezostúpeného testis môžu vzniknúť komplikácie. A evidentne nezostúpené bolo, keď ho lekár poslal na operáciu, len tak zo srandy ho určite neposlal. Pochybil? Nie.
- V čase operácie bolo nezostúpené? Nie. Ak je toto kritérium na operáciu, bolo treba operovať? Nie. Zbytočná operácia nie je práve ideálna vec. A vždy je lepšie operáciu zastaviť keď nie je potrebná. Pochybili? Nie. Ak máš pochybnosti či nemali aj tak operovať (teda či kritériá na základe ktorých rozhodli o stopnutí operácie sú správne), pýtaj sa jeho urológa resp. požiadaj konzultáciu na inom pracovisku. Ak v týchto kritériách pochybyli, tak máš dôvod sa sťažovať.
- Mohlo testes zostúpiť náhle? Mohlo. Mohlo zostúpiť pri relaxácii pri anestéze? Mohlo. Žiaľ to je príroda. Nie je ide nalinkované podľa rozvrhu. No ak toto bolo riešenie jeho choroby bez toho aby ho bolo potrebné rezať, tak vďakabohu že sa to vyriešilo len tou prípravou.
- Dieťa nie je pokusná myš, ale zas chápme, že ani lekár nemá kryštáľovú guľu na to aby videl či sa niečo neskôr nevyrieši niekedy spontánne alebo sa to zopakuje alebo sa to skomplikuje. Lekár sa musí riadiť podľa štandardných postupov, kedy čo a ako liečiť/operovať. Keď tie postupy svojou nespôsobilosťou alebo neodbornosťou poruší potom je dôvod na sťažnosť.
Zita5
28.06.12,09:27
Chápem vaše rozhorčenie.. ale pozrime sa na to reálne.
- Nezostúpené testis v ľavom kanáli bolo evidentne potrebné operovať. Áno z nezostúpeného testis môžu vzniknúť komplikácie. A evidentne nezostúpené bolo, keď ho lekár poslal na operáciu, len tak zo srandy ho určite neposlal. Pochybil? Nie.
- V čase operácie bolo nezostúpené? Nie. Ak je toto kritérium na operáciu, bolo treba operovať? Nie. Zbytočná operácia nie je práve ideálna vec. A vždy je lepšie operáciu zastaviť keď nie je potrebná. Pochybili? Nie. Ak máš pochybnosti či nemali aj tak operovať (teda či kritériá na základe ktorých rozhodli o stopnutí operácie sú správne), pýtaj sa jeho urológa resp. požiadaj konzultáciu na inom pracovisku. Ak v týchto kritériách pochybyli, tak máš dôvod sa sťažovať.
- Mohlo testes zostúpiť náhle? Mohlo. Mohlo zostúpiť pri relaxácii pri anestéze? Mohlo. Žiaľ to je príroda. Nie je ide nalinkované podľa rozvrhu. No ak toto bolo riešenie jeho choroby bez toho aby ho bolo potrebné rezať, tak vďakabohu že sa to vyriešilo len tou prípravou.
- Dieťa nie je pokusná myš, ale zas chápme, že ani lekár nemá kryštáľovú guľu na to aby videl či sa niečo neskôr nevyrieši niekedy spontánne alebo sa to zopakuje alebo sa to skomplikuje. Lekár sa musí riadiť podľa štandardných postupov, kedy čo a ako liečiť/operovať. Keď tie postupy svojou nespôsobilosťou alebo neodbornosťou poruší potom je dôvod na sťažnosť.

Kde je hranica nespôsobilosti a neodbornosti lekára .......kde ju môže obyčajný človek určiť, kde je ten mantinel ......ku konzultácii ...každý doktor ako aj zdravotný personál má iný pohľad , iné zdôvodnenie , iný názor. Neexistuje jednotnosť a človek sa dostane do zamotaného kruhu a zostane v náručí chobotníc .

Aby to nevyznelo , že matka ho silou mocou chcela dať zoperovať . Nie, to nie je tak . Matka sa spoľahla na stanoviská odborníkov a pridržiavala sa ich pokynov .Matka je na jednej strane rada .....chce pozitívne myslieť ...ale bojí sa .


Ja osobne tiež ako matka som sa sa držala doktorov a môjho syna odoperovali až v 9 rokoch, kedy dostal ukrutné bolesti v bruchu .... ...preto som veľmi opatrná držať doktorom stránku z pohľadu tohto zdravotného problému .

Nakoniec aj teraz som sa dozvedela, že mu dali celkovú anestézu a nemajú ani súhlas matky , pretože tlačivo ani len nepredložili .
Andy Kralik
28.06.12,09:36
..zbadala hrčku pri rozkroku..že mu to môže prasknúť..išli sme na chirurgiu..Normálne som si pripadala ,akoby nám išlo o život záchranka húkala..
No ak sú v hernii zaškrtené črevá, môže ísť o život. Vyzeralo to tak? Vyzeralo. Vedel to vylúčiť? No nevedel. Bol by som lekárovi vďačný že keď uvážil že môže ísť o vážny stav, správal sa ako keby šlo o vážny stav..


..zobral do ruky také pero a ním zasvietil na hrčku a povedal, že OPERACIA nie je nutná, je to voda a môže sa strebať..
no super. bol by som šťastný že sa to vyriešilo a ukázalo sa že to tá vážna možnosť nie je. Asi ten lekár u vás také "zázračné svietiace pero" nemal. Lekár v Martine opravil na základe vyšetrenia ktoré urobil diagnózu, usúdil že operácia teraz potrebná nie je.. ok.. Vždy lepšie ako keby tam tá vážna hernia bola a ten prvý lekár by na to nemyslel.


..na kontrolu sme prišli neviem asi do 2 mesiacov..išiel muž so synom na plánovaný zákrok..
No dodatočne sa ukázalo, že predsa len operáciu treba.. No asi sa to "nevstrebalo samo"..


..si doktor, zmyslel, že mu zoperujú aj pupok- vraj aj tam je pruh..
no ak tam mal pruh a bolo ho treba operovať, lebo možno v budúcnosti by mohol spraviť problémy, tak vždy lepšie keď sa to spravilo pri jednej anestéze. Bol by som rád že to spravili. Asi by to nerobili keby tam ten pruh nebol. Ani tí chirurgovia neoperujú len tak.. pre radosť.


..Keď sa syn prebúdzal z narkozy, potrhal im povrazy, mysleli, že mu stehy popraskali.. Chválabohu , všetko bolo OK..
No presne aj kvôli tomuto treba operovať len vtedy, keď je to potrebné.
Andy Kralik
28.06.12,09:52
Kde je hranica nespôsobilosti a neodbornosti lekára .......kde ju môže obyčajný človek určiť, kde je ten mantinel ......ku konzultácii ...každý doktor ako aj zdravotný personál má iný pohľad , iné zdôvodnenie , iný názor. Neexistuje jednotnosť a človek sa dostane do zamotaného kruhu a zostane v náručí chobotníc .

Súhlas. Ak vášmu lekárovi alebo jeho záverom nedôverujete, to nie je dobré, vždy sa ale dá vyžiadať iný názor od iného lekára.
A áno, nik vám nikdy nezaručí, že ten ktorý názor je správny.
Preto skôr či neskôr sa budete musieť raz rozhodnúť komu dôverujete.
A žiaľ aj on sa môže mýliť.
Ale tak je to v zdravotníctve všade, tu aj v Nemecku, aj v Amerike, aj v Rusku..
Andy Kralik
28.06.12,09:57
Vmedicíne nie vždy 1+1=2, keby to tak bolo, už nás dávno liečia počítače..
Zita5
28.06.12,10:00
Súhlas. Ak vášmu lekárovi alebo jeho záverom nedôverujete, to nie je dobré, vždy sa ale dá vyžiadať iný názor od iného lekára.
A áno, nik vám nikdy nezaručí, že ten ktorý názor je správny.
Preto skôr či neskôr sa budete musieť raz rozhodnúť komu dôverujete.
A žiaľ aj on sa môže mýliť.
Ale tak je to v zdravotníctve všade, tu aj v Nemecku, aj v Amerike, aj v Rusku..

Ja viem....lekár na lekára má iný názor ako aj názor na diagnózu, liečenie a podobne ...tak je to aj medzi nami napr. účtovníkmi ...iný pohľad na prípad a jeho účtovanie , iné chápanie zákona(hoci by malo byť jednotné), ale každý nesie zodpovednosť na svojich ramenách .....atď .....no čo už ...už nech tieto dni zasa škaredé dni prejdú , musím to zhodiť zo seba , lebo inak by sa človek musel zblázniť zo všetkého vôkol čo sa deje .
verkaz
28.06.12,10:05
Áno, viem pochopiť, že aj lekár je len človek a môže sa pomýliť. Dnes sa to stalo Zitke, zajtra to môže postihnúť hocikoho z nás. V čom to potom je ?
Okolo stále počúvame, že majú malé platy ale chyba je asi v systéme, kde nájdeme odpoveď. Ideálne je to len v seriáloch ?
Veď tu ide o ľudský život....

mimotemyPotrebujem ísť na sono, tak som sa bola objednať a objednali ma až na október, je k tomu treba viac slov ?
Andy Kralik
28.06.12,10:16
Áno, viem pochopiť, že aj lekár je len človek a môže sa pomýliť.
A nielen pomýliť. Lekár do organizmu nevidí, vidí len príznaky. A tie interpretuje. Čím má viac skúseností, čím je šikovnejší, tým ich môže lepšie interpretovať. Ale vyšetrenia sú len tieňohra, na základe ktorej sa snaží lekár "uhádnuť" čo sa za ňou skrýva. Nič viac nič menej..


Okolo stále počúvame, že majú malé platy ale chyba je asi v systéme, kde nájdeme odpoveď. Ideálne je to len v seriáloch ? Veď tu ide o ľudský život....
malé platy znamenajú, že veľa šikovných a múdrych odíde do zahraničia. teraz možno nie, ale budú chýbať o 10-20 rokov..
a áno.. je to medicína.. ideálne je to len v seriáloch..
aj prax krajín v ktorých sú tie seriály natáčané, je oveľa tvrdšia..
Zita5
28.06.12,10:17
Áno, viem pochopiť, že aj lekár je len človek a môže sa pomýliť. Dnes sa to stalo Zitke, zajtra to môže postihnúť hocikoho z nás. V čom to potom je ?
Okolo stále počúvame, že majú malé platy ale chyba je asi v systéme, kde nájdeme odpoveď. Ideálne je to len v seriáloch ?
Veď tu ide o ľudský život....

mimotemyPotrebujem ísť na sono, tak som sa bola objednať a objednali ma až na október, je k tomu treba viac slov ?

Dala som Ti súhlas , ale musím sa vyjadriť k tým platom. Existuje veľa dobrých lekárov, mám skúsenosti aj s takými a ten si zaslúži aj plat .Rovnako to patrí aj pre zdravotnú sestru .
Preto som reagovala teraz, lebo ani ja nemám rada, ak sa hádžu živnostníci do jedného vreca , preto sa nemôžu tak zaraďovať ani lekári . Ja poznám skutočne srdcom lekárov a na tých by som nedopustila , takže viem si aj vážiť lekára, ale viem sa na niektorého aj nahnevať , ktorého určite obídem.
Takže platí nie je lekár ako lekár ...
Andy Kralik
28.06.12,10:53
Potrebujem ísť na sono, tak som sa bola objednať a objednali ma až na október, je k tomu treba viac slov ?

Treba viac slov venovať svojej zdravotnej poisťovni. Aspoň vidíš koľko výkonov si objednala a ako za teba platí.
BXLmiami
28.06.12,11:05
Odosielajúca správa na operáciu znie : Kontrola po polroku.Nález je rovnaký a nezmenený .

Obe testes hmatné v ingvínach, pravé sa dá reponovať do skróta, ale po uvoľnení sa ihneď vracia do skróta, ľavé sa nedá reponovať,adhézie prepucia.

Z: Ingvinálna retencia testis vľavo
Testis mobile vpravo
Fiziologocké adhézie prepucia

Objednaný na orchiopexiu vľavo.Príjem na detskom odd. vo FN Nitra 26.6.2012 o 9,00


To je správa od detskej urologičky na operáciu .

Lenže v nemocnici po podaní anestézi lekár skonštatoval, že obe textis sú na mieste a že operácia nie je nutná .Tak ho prebrali, potom bol celý deň na prístrojoch chudák.

Ja viem som si toho vedomá,že je lepšie ak neoperujú...ale kde máme istotu, že sa tak opäť v budúcnosti nestane ! Kto nám to zaručí .....preči si dieťa týmto muselo prejsť ? ..len preto lebo lekári sa nevedia dohodnúť ?

Ja som včera volala detskej urologičke a jej vysvetlenie bolo nasledovné ....zlatko , pracovala som v nemocnici 8 rokov ...a netvrdím, že to je pravidlo, ani netvrdím, že sa to stáva 1x za 500 rokov, ale jednoducho anestézou sa uvoľnilo svalstvo a tým pádom vajíčko zostúpilo dolu .Tak toto by mal byť dôvod . A teraz čo ? Dieťa je pokusná myš?
Lenže to čo povedala kolegyňa je asi fakt.A je lepšie ak to zostupilo len tým,že sa uvolnil spazmus svalstva,než by bolo treba rezať.Ak je to fakt,tak z mojho pohľadu to nie je zlé.
Pikoška
28.06.12,11:05
To je hrozne Zitka,nemam slov...

Ma udivuje, ze lekari vzajomne nekonzultuju pred tym, nez vyrieknu ortiel, ze take male dieta ma ist na operaciu, ci je potrebna,alebo nie?
A co predoperacne vysetrenia? To jeden lekar povie tak, druhy naopak a chudak dieta si to odnesie?

Ja by som urcite napisala staznost riaditelovi nemocnice a Uradu na dohlad nad lek. starostlivostou... a samozrejme zmenila lekara aj nemocnicu ...Riaditeľ Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou požiadal Róberta Fica o uvoľnenie z funkcie - dôvodom- politizácia zdravotníctva. Na Slovensku sa ten bordel vyplavuje na povrch. Pomaly, ale isto.
Zita5
28.06.12,11:09
Lenže to čo povedala kolegyňa je asi fakt.A je lepšie ak to zostupilo len tým,že sa uvolnil spazmus svalstva,než by bolo treba rezať.Ak je to fakt,tak z mojho pohľadu to nie je zlé.

No nebolo by to zlé určite , ja by som si priala aby to tak aj zostalo , lenže ...diagnóza záver v prepúšťacej správe stále zostáva tá istá .Bolo vidieť, že doktorka sa to snažila vysvetliť , myslím detská urologička, ktorá ho na operáciu poslala.
BXLmiami
28.06.12,11:15
Áno, viem pochopiť, že aj lekár je len človek a môže sa pomýliť. Dnes sa to stalo Zitke, zajtra to môže postihnúť hocikoho z nás. V čom to potom je ?
Okolo stále počúvame, že majú malé platy ale chyba je asi v systéme, kde nájdeme odpoveď. Ideálne je to len v seriáloch ?
Veď tu ide o ľudský život....

mimotemyPotrebujem ísť na sono, tak som sa bola objednať a objednali ma až na október, je k tomu treba viac slov ?
Pokiaľ je to sono urgentné,chod do poistovne a spýtaj sa,kde ti ho zabezpečia skôr.Lekári majú čas aj prístroje,Tvoja poisťovna je ale ochotná zaplatiť to až v oktobri.
trisestri
28.06.12,11:23
Pokiaľ je to sono urgentné,chod do poistovne a spýtaj sa,kde ti ho zabezpečia skôr.Lekári majú čas aj prístroje,Tvoja poisťovna je ale ochotná zaplatiť to až v oktobri.
a daktora poistovna ani to ne-napr u nas Vseobecna vraj nepreplaca cievne vysetrenie,sak naco to podla nich iba taka zbytocna malichernost v praveku to nemali a to este keby vedeli bez kolkych pristrojov a zdravotnych vykonov vtedy prezili-len aby potom obcania nezistili ze vtedy prezlii aj bez zdravotnych poistovni:)
martuli
28.06.12,11:39
Trisestri, pravdepodobne s lekárom na cievnom poisťovňa neuzatvorila zmluvu, bola som v rovnakej situácii, istá poisťovňa neuzatvorila zmluvu s mojim psychológom, čo na tom, že je kvalitný? Veď v KE je ich habadej, prečo by sme mali dať každému? Zmenila som poisťovňu a neriešim to.
trisestri
28.06.12,11:43
Trisestri, pravdepodobne s lekárom na cievnom poisťovňa neuzatvorila zmluvu, bola som v rovnakej situácii, istá poisťovňa neuzatvorila zmluvu s mojim psychológom, čo na tom, že je kvalitný? Veď v KE je ich habadej, prečo by sme mali dať každému? Zmenila som poisťovňu a neriešim to.
no len u nas je iba jeden cievny,ten tvrdil ze nechcu preplacat vykony v tomto odbore.
petermikuláš
28.06.12,11:52
Re: Andy Kralik: A nielen pomýliť. Lekár do organizmu nevidí, vidí len príznaky. A tie interpretuje. Čím má viac skúseností, čím je šikovnejší, tým ich môže lepšie interpretovať. Ale vyšetrenia sú len tieňohra, na základe ktorej sa snaží lekár "uhádnuť" čo sa za ňou skrýva. Nič viac nič menej..

chlape toto snaď nemôžeš myslieť vážne. Ak si náhodou zdravotník a doktor tak mi prosím Ťa nehovor, že takto robíš medicínu, alebo, že podľa tohoto postupuješ. Alebo, že o tomto je medicína a zdravotníctvo. To hádam nie. Prečítal som si celú diskusiu k Zitinmu príspevku a myslím, že si nepochopil o čom tu píše. Je nahnevaná, a podľa mňa plne právom v prvom rade na prístup doktorov s ktorými prišla do kontaktu. A ten prístup bol otrasný v prvom rade v komunikácii, resp. nekomunikácii lekárov s najbližšou rodinou. Zita má pravdu v tom, že pacient nie je /resp. nemá byť/ pokusným elementom. Ak má ten dojem, nech zmení kľudne urológa, príp. aj nemocnicu. Má na to plné právo. A s tou poisťovňou čo si jej radil, to už nemôžem ani počúvať, tie kydy ktoré melú mnohí doktori o tom, že sa má pacient sťažovať v prvom rade na poisťovňu. Čo to má čo pacienta zaujímať. To je náš problém /zdravotníkov/ ako si dohodneme resp. nedohodneme zmluvy. Čo do toho ťaháme pacienta? Aby si mi rozumel, tiež som zdravotník, doktor, ale tieto posielania pacientov do poisťovní a odvolávaní sa na možnosť omylu a reči o tom sa snažíme uhádnuť diagnózu ma v poslednom čase už štvú. Určite nesúhlasím s tým, že vyšetrenia sú len tieňohra. Možno pre niektorých doktorov, ale takých by sme mali asi zďaleka obísť.
petermikuláš
28.06.12,11:57
žiaľ myslím, že písať sťažnosť nepomôže, treba sa zariadiť podľa toho čo sme zažili
Andy Kralik
28.06.12,12:20
Zita má pravdu v tom, že pacient nie je /resp. nemá byť/ pokusným elementom. Ak má ten dojem, nech zmení kľudne urológa, príp. aj nemocnicu. Má na to plné právo.
Súhlas. A plné právo vyžiadať si názor iného, komu dôveruje.

To je náš problém /zdravotníkov/ ako si dohodneme resp. nedohodneme zmluvy. Čo do toho ťaháme pacienta?
Nesúhlas. Všetci sme do toho zatiahnutí ako pacienti. Ak si si všimol, dostal tu ktosi termín na sono vyšetrenie o pol roka. A nemyslím si že by to bolo preto, že je málo sonografov, alebo málo lekárov, alebo boli na dovolenke do októbra. Poisťovňa si zaplatila čo si zaplatila a pacient trpí. A je do toho zatiahnutý viac ako by mu bolo milé. Ja platím odvody do poisťovne a ona z toho vykazuje mimo iného aj zisk..

odvolávaní sa na možnosť omylu a reči o tom sa snažíme uhádnuť diagnózu
Neodvolávam sa možnosť omylu a dúfam že všetci lekári v našom zdravotníctve robia maximum čo je v ich možnostiach a znalostiach pre vyliečenie pacienta. Súhlasím aj s tým že veľa problémov pacient-lekár by sa vyriešilo keby sa lekári naučili lepšie s pacientami komunikovať. Na jednej veci však trvám, medicína nie je matematika a zlá diagnóza môže byť nielen výsledok omylu, ale jednoducho výsledok interpretácie príznakov/vyšetrení, ktoré sa neskôr ukáže ako nesprávne aj keď v danom momente nebol dôvod na pochybnosti. OK, dobrý lekár diagnózu "neháda" ale ak si je 100% istý, môže to byť ešte nebezpečnejšie ako keby ju len hádal. To je môj názor. Bodka.
BXLmiami
28.06.12,12:25
To o tej poisťovni som povedala ja.A neviem ako u Vás,ale u mňa si poisťovňa objedná služby v sume XY euro.To čo spravím nad túto objednávku,poisťovna nezaplatí a preto robím len do výšky objednávky.Takže aj ked mám čas,chuť a možnosť,pacient musí čakať.Jediný kto toto môže zmeniť je pacient ako platca do poisťovne.Poisťovne toto chovanie dobrovoľne nezmenia a ja ako lekár to bohužiaľ nezmením tiež.Ale toto je mimo zadanej témy.
Zita5
28.06.12,12:32
Dalo by sa pripustiť,že aj z Vašich uvedených dôvodov(zdravotná poisťovňa) kontraindikovali operačný výkon ? To by bolo fakt nehorázne , keby sa také niečo po celkovej anestéze stalo.
Andy Kralik
28.06.12,12:41
Poisťovňa nemôže kontraindikovať výkon. To určite nie. Nemôže zakázať výkon. Hlavne keď už bola podaná anestéza, vlastne operácia začala. Operáciu musel zastaviť lekár, a z toho čo vravíte najpravdepodobnejšie preto, že už nebolo čo operovať, keďže testes boli zostúpené. Ako či to bolo správne to vie posúdiť len urológ...
Stefan2005
28.06.12,12:46
.. Ak vášmu lekárovi alebo jeho záverom nedôverujete, to nie je dobré, vždy sa ale dá vyžiadať iný názor od iného lekára....

... ja zvýraznené trocha opravím (na základe osobnej skúsenosti v totožnej veci) - ak nastane podobný prípad, je vždy potrebné vyžiadať si názor aj iného lekára (najlepšie aj dvoch-troch) ! Synovi (už o hodne v neskoršom veku) chcel urolog riešiť rovnakú diagnózu najprv pichaním hormonálnych injekcií, a ak sa nedosiahne požadovaný účinok, tak operáciu... Mňa zaskočila najmä tá hormonálna liečba dieťaťa, tak som si vypýtal názor iného lekára - a on že keby sa jednalo o jeho dieťa, tiež by váhal - a odporučil mi ešte tretieho lekára (aj lekári sú si vedomí kvality svojich kolegov - irónia je, že ten tretí lekár, dlhoročný urulóg, bol kolegami vystrnadený z oboru) - no a ten tretí lekár ho palpačne vyšetril, bez zaváhania skonštatoval - žiadne injekcie, žiadna operácia - daný problém sa v rozhodujej väčšine prípadov samo upraví do veku 15 rokov... že navrhované riešenia sa dajú urobiť aj v 15-tich.
Samozrejme, rozhodnuť sme museli mi rodičia - dali sme na ten tretí názor, a dobre sme urobili - vyvinulo sa to v priebehu 3-4 rokov tak, ako povedal. Proste pán Lekár. A to ešte zdravotníctvo nebolo zkomercionalizované!
BXLmiami
28.06.12,13:07
Poisťovňa nemôže kontraindikovať výkon. To určite nie. Nemôže zakázať výkon. Hlavne keď už bola podaná anestéza, vlastne operácia začala. Operáciu musel zastaviť lekár, a z toho čo vravíte najpravdepodobnejšie preto, že už nebolo čo operovať, keďže testes boli zostúpené. Ako či to bolo správne to vie posúdiť len urológ...
Pravdepodobne testes zostupilo,lebo sa uvoľnil vplyvom anestezy svalový spazmus.Keby sme to brali z komerčného hľadiska,tak lekár spôsobil,že nedostanú ani haka,zaplatí sa len ak bola operácia prevedená.Takže komerčné hľadisko asi nie,to by postupovali opačne.
Letko
28.06.12,13:16
Teraz sa mi natíska myšlienka ohľadom poisťovní. Môžu ich vycvičiť aj lekári, ak teraz nepopustia a s VšZP nepredĺžia zmluvy. Pacienti sa budú musieť prepoistiť do iných poisťovní a potom si VšZP rozmyslí, či pridá alebo nie. Nabudúce si dajú pozor, koľko výkonov preplatia.
Skôr sa spoja lekári ako pacienti.
petermikuláš
28.06.12,13:19
Súhlas. A plné právo vyžiadať si názor iného, komu dôveruje.

Nesúhlas. Všetci sme do toho zatiahnutí ako pacienti. Ak si si všimol, dostal tu ktosi termín na sono vyšetrenie o pol roka. A nemyslím si že by to bolo preto, že je málo sonografov, alebo málo lekárov, alebo boli na dovolenke do októbra. Poisťovňa si zaplatila čo si zaplatila a pacient trpí. A je do toho zatiahnutý viac ako by mu bolo milé. Ja platím odvody do poisťovne a ona z toho vykazuje mimo iného aj zisk..

Neodvolávam sa možnosť omylu a dúfam že všetci lekári v našom zdravotníctve robia maximum čo je v ich možnostiach a znalostiach pre vyliečenie pacienta. Súhlasím aj s tým že veľa problémov pacient-lekár by sa vyriešilo keby sa lekári naučili lepšie s pacientami komunikovať. Na jednej veci však trvám, medicína nie je matematika a zlá diagnóza môže byť nielen výsledok omylu, ale jednoducho výsledok interpretácie príznakov/vyšetrení, ktoré sa neskôr ukáže ako nesprávne aj keď v danom momente nebol dôvod na pochybnosti. OK, dobrý lekár diagnózu "neháda" ale ak si je 100% istý, môže to byť ešte nebezpečnejšie ako keby ju len hádal. To je môj názor. Bodka.

Prvé slovo prvej Vašej reakcie "Súhlas.". Prvé slovo Vašej druhej reakcie "Nesúhlas.". Posledné slová Vašej tretej reakcie " To je môj názor. Bodka".
Inak povedané: Svet je čierny a biely a bodka. Veľmi schematické uvažovanie. Také chirurgické. A vraj nie matematika. No ale prepáčte, nedalo mi. K tým poisťovniam - to, že poisťovne môžu vytvárať z našich odvodov na zdravotné poistenie zisk považujem už roky za chrapúňstvo. Ale čo chceme, zaviedli sme si biznisový model do zdravotnej starostlivosti. V nemocnici, kde som predtým pracoval posledných osem rokov zrušili príkazom riaditeľa novovzniknuté oddelenie paliatívnej starostlivosti a uviedli dôvod, že "nebolo dostatočne ziskové". Predtým som roky počúval ako išli zrušiť psychiatrickú nemocnicu v Pezinku, lebo vraj psychiatria nie je dostatočne zisková. Neviem ako môže niekto očakávať, že paliatíva, onkológia, či psychiatria budú ziskové. Môže - ak je to /riaditeľ, menežér/ chlapec z biznisu, tak chce peniaze, chce zisky. Ale nemôže ich chcieť od paliatívy, psychiatrie a pod. Nikdy nebudú zarábať, pretože tí pacienti čo sú tam nie sú vo fabrike, ale v nemocnici a sú PN. A teda, podľa tejto filozofie, čo neprodukuje zisk, treba zrušiť. Psychiatria sa zariadila po svojom - vrátila sa do roku 1938 k ECTH a "liečime" za lacný peniaz.
sito
28.06.12,13:28
... svinstvo! Smutné ...

Ale trocha irónie.

Dochtor, hovorí pacientovi:

Vy máte bohovské šťastie, že pravdepodobnosť vášho úmrtia sa v týzdni od ... do ... zvýšila na 99 %! Práve čítam inzerát, pohrebná služba XXX v týždni od ... do ... akcia, 50 % zaľva z ceny pohrebných úkonov.

Že by kartel?

3 : 1

:mad:
marjankaj
28.06.12,13:30
Teraz sa mi natíska myšlienka ohľadom poisťovní. Môžu ich vycvičiť aj lekári, ak teraz nepopustia a s VšZP nepredĺžia zmluvy. Pacienti sa budú musieť prepoistiť do iných poisťovní a potom si VšZP rozmyslí, či pridá alebo nie. Nabudúce si dajú pozor, koľko výkonov preplatia.
Skôr sa spoja lekári ako pacienti.
A prečo by si rozmyslela? Veď zo zákona má zabezpečený príjem. A ak niekto zatiahne výkony za ňu, tak jej to nebude prekážať.:eek:
KatarinaNR
28.06.12,13:34
fuuu Zitka, asi by som sa sťažovala všade kde by sa dalo, ak sa jedná o dieťa, nestrpím chyby!
Letko
28.06.12,13:34
A prečo by si rozmyslela? Veď zo zákona má zabezpečený príjem. A ak niekto zatiahne výkony za ňu, tak jej to nebude prekážať.:eek:

Ak sa prepoistia pacienti do inej poisťovne, zníži sa jej príjem a tie peniaze budú chýbať vo vreckách manažérov. Veď keď vznikne davova psychóza, niečo budú musieť urobiť.
KatarinaNR
28.06.12,13:35
až po mojom predchádzajúcom komentári som si prečítala Veronikin a úplne s ňou súhlasím sťažovala by som sa, u všetkých jej nadriadených a najvyšší by bol úrad na predľad
KatarinaNR
28.06.12,13:43
Zitka, asi by som s ním išla ešte dvom rôznym urológom, možno pre niekoho zbytočné, ale pre moju "istotu" potrebné a popýtala sa viacerých odborníkov na názor. Ale viem, že ty to určite urobím :-))
Zita5
28.06.12,14:24
... ja zvýraznené trocha opravím (na základe osobnej skúsenosti v totožnej veci) - ak nastane podobný prípad, je vždy potrebné vyžiadať si názor aj iného lekára (najlepšie aj dvoch-troch) ! Synovi (už o hodne v neskoršom veku) chcel urolog riešiť rovnakú diagnózu najprv pichaním hormonálnych injekcií, a ak sa nedosiahne požadovaný účinok, tak operáciu... Mňa zaskočila najmä tá hormonálna liečba dieťaťa, tak som si vypýtal názor iného lekára - a on že keby sa jednalo o jeho dieťa, tiež by váhal - a odporučil mi ešte tretieho lekára (aj lekári sú si vedomí kvality svojich kolegov - irónia je, že ten tretí lekár, dlhoročný urulóg, bol kolegami vystrnadený z oboru) - no a ten tretí lekár ho palpačne vyšetril, bez zaváhania skonštatoval - žiadne injekcie, žiadna operácia - daný problém sa v rozhodujej väčšine prípadov samo upraví do veku 15 rokov... že navrhované riešenia sa dajú urobiť aj v 15-tich.
Samozrejme, rozhodnuť sme museli mi rodičia - dali sme na ten tretí názor, a dobre sme urobili - vyvinulo sa to v priebehu 3-4 rokov tak, ako povedal. Proste pán Lekár. A to ešte zdravotníctvo nebolo zkomercionalizované!

Môjmu synovi to operovali , čakalo sa do 6 rokov a ešte 3 roky a nakoniec v 9 rokoch musel ísť na operáciu, lebo to začalo spôsobovať bolesti v bruchu.
Ale vrátim sa k malému ....no do našej nemocnice už pre názor nemôžem ísť, tam je brána zatvorená.Ak si predstavíš, že na príjme povie lekár ...áno to sú migrujúce testes a tie treba operovať ...ideš o poschodie vyššie a tam povie jeden lekár , že nie je potrebná operácia , ďalší , ktorý má večer službu je potrebná operácia ....ďalší v poradí neoperovať a ten desiaty operovať ....to čo je toto za systém ....v priebehu dvoch troch dní 10 názorov rozchodných ...a na operačnú sálu príde jeden, ktorého privolajú a ten rozhodne nie , a prepúšťajúci lekár povie...že anestéza bola potrebná, aby zistili, či sa bude operácia konať alebo nie ....tak to skutočne sme kde ?To používajú anestézu pre toto, aby mohli zistiť, či operovať, alebo nie ?Však ak majú taký systém, prečo matka nebola vopred upozornená ...že idú robiť pokusy.
Určite si vyžiadame stanovisko/ká, už na iných miestach .
Pikoška
28.06.12,14:25
To o tej poisťovni som povedala ja.A neviem ako u Vás,ale u mňa si poisťovňa objedná služby v sume XY euro.To čo spravím nad túto objednávku,poisťovna nezaplatí a preto robím len do výšky objednávky.Takže aj ked mám čas,chuť a možnosť,pacient musí čakať.Jediný kto toto môže zmeniť je pacient ako platca do poisťovne.Poisťovne toto chovanie dobrovoľne nezmenia a ja ako lekár to bohužiaľ nezmením tiež.Ale toto je mimo zadanej témy.Toto vôbec nie je mimo zadanej témy. Môj lekár ešte nikdy nepovedal, ak som prišla urgentne, prípadne na kontrolné vyšetrenie, že stop, ja mám nohy vyložené na stôl, lebo mne už neplatí tento výkon poisťovňa. A chodím tam už niekoľko desaťročí. Možno zahundre, že dnes pol dňa robím zadarmo, možno zahundre, že supluje štát, ale ošetrí, vyšetrí, či pomôže každému, kto potrebuje jeho pomoc v rámci ordinačných hodín, či mimo nich. Všetko závisí od človečenstva. A tak ten môj PÁN DOKTOR práve teraz stúpol na hodnote ešte vyššie. My- pacienti sme to brali ako samozrejmosť a ako vidím, život píše aj iné príbehy.
petermikuláš
28.06.12,14:33
Toto vôbec nie je mimo zadanej témy. Môj lekár ešte nikdy nepovedal, ak som prišla urgentne, prípadne na kontrolné vyšetrenie, že stop, ja mám nohy vyložené na stôl, lebo mne už neplatí tento výkon poisťovňa. A chodím tam už niekoľko desaťročí. Možno zahundre, že dnes pol dňa robím zadarmo, možno zahundre, že supluje štát, ale ošetrí, vyšetrí, či pomôže každému, kto potrebuje jeho pomoc v rámci ordinačných hodín, či mimo nich. Všetko závisí od človečenstva. A tak ten môj PÁN DOKTOR práve teraz stúpol na hodnote ešte vyššie. My- pacienti sme to brali ako samozrejmosť a ako vidím, život píše aj iné príbehy.

plný súhlas, presne s tým súhlasím, hovorím to už roky, že nemocnice a ambulancie /a zdravotníctvo všeobecne/ nemožno chápať ako výrobné haly či montážne linky automobilového priemyslu, len mnohí moji kolegovia si to nemyslia a naozaj v minúte keď už netečú peniaze /vyčerpali limit od poisťovne/, nerobia nič a pacientov posielajú do poisťovne, aby sa tam sťažovali
Zita5
28.06.12,16:12
Čiže zmeniť lekárov aj nemocnicu .....chápem správne ?
marjankaj
28.06.12,16:57
plný súhlas, presne s tým súhlasím, hovorím to už roky, že nemocnice a ambulancie /a zdravotníctvo všeobecne/ nemožno chápať ako výrobné haly či montážne linky automobilového priemyslu, len mnohí moji kolegovia si to nemyslia a naozaj v minúte keď už netečú peniaze /vyčerpali limit od poisťovne/, nerobia nič a pacientov posielajú do poisťovne, aby sa tam sťažovali
Alebo kolegyne.:rolleyes:
BXLmiami
28.06.12,17:55
No a kvôli takým lekárom ako si ty a Pikoškin lekár je zdravotníctvo v takom stave ako je.Pretože vždy všetko vyriešia zadarmo,slovenský pacient je spokojný a nezaujíma ho,či ten ktorého chváli a nazýva PANOM doktorom za prácu ktorú pre neho spravil ,dostal zaplatené,riešiť nebude nič,však to nie je jeho škoda a poistovne si mnú ruky a chechcú sa akí sme všetci blbí ked si rozdelujú peniažky.A kým sa na mňa všetci naštvete,tak porozmýšľajte nad tým čo som napísala.
marjankaj
28.06.12,18:02
No a kvôli takým lekárom ako si ty a Pikoškin lekár je zdravotníctvo v takom stave ako je.Pretože vždy všetko vyriešia zadarmo,slovenský pacient je spokojný a nezaujíma ho,či ten ktorého chváli a nazýva PANOM doktorom za prácu ktorú pre neho spravil ,dostal zaplatené,riešiť nebude nič,však to nie je jeho škoda a poistovne si mnú ruky a chechcú sa akí sme všetci blbí ked si rozdelujú peniažky.A kým sa na mňa všetci naštvete,tak porozmýšľajte nad tým čo som napísala.

Čo tam po zdravotníctve, hlavne, že sme zdraví.:D Ako sa hovorí lekár lieči a príroda zase uzdravuje.:rolleyes:
A ty čo tu ešte robíš? Veď si sa chystala za Veľkú mláku. :confused: Alebo si už za vodou?:D
BXLmiami
28.06.12,18:07
Veľká mláka príde na leto sem.Ja som staršia generácia,mna už presadíš len ak budem musieť.Co asi časom budem.
Pikoška
28.06.12,18:29
No a kvôli takým lekárom ako si ty a Pikoškin lekár je zdravotníctvo v takom stave ako je.Pretože vždy všetko vyriešia zadarmo,slovenský pacient je spokojný a nezaujíma ho,či ten ktorého chváli a nazýva PANOM doktorom za prácu ktorú pre neho spravil ,dostal zaplatené,riešiť nebude nič,však to nie je jeho škoda a poistovne si mnú ruky a chechcú sa akí sme všetci blbí ked si rozdelujú peniažky.A kým sa na mňa všetci naštvete,tak porozmýšľajte nad tým čo som napísala.Porozmýšľala som, a poviem Ti toto: Beda pacientom, ktorým lekár ako si Ty vládne. A keďže si staršia generácia, ako píšeš, tak asi si porozumela. Vieš, koľko ľudí, teda tých slušných v dnešných časoch pomáha nezištne? Asi nevieš. Asi celkom určite.:confused:
BXLmiami
28.06.12,18:51
A ty vieš ako,či ja nezištne nepomáham?O toto tu teraz nejde.Ty sa dobre cítiš,ked ten Tvoj lekár robí pre Teba prácu,ktorú mu nikto neplatí?Zaujímaš sa vôbec o to?Zaujíma ťa,či lekár za prácu s ktorou si bola veľmi spokojná dostal spravodlivú plácu?Alebo sa ťa to netýka?
arizona
28.06.12,18:54
Zitka,ja by som tak urobila, nenechala by som dieta liecit v nemocnici kde to funguje systemom "pokus-omyl"...ale, je to moj nazor,nemusis suhlasit...
ewita888
28.06.12,18:59
A ty vieš ako,či ja nezištne nepomáham?O toto tu teraz nejde.Ty sa dobre cítiš,ked ten Tvoj lekár robí pre Teba prácu,ktorú mu nikto neplatí?Zaujímaš sa vôbec o to?Zaujíma ťa,či lekár za prácu s ktorou si bola veľmi spokojná dostal spravodlivú plácu?Alebo sa ťa to netýka?
Prepáč, ale ty sa zaujímaš o to, či je predavačka, ktorá ťa s láskou a ochotou obslúži spokojná so svojou mzdou? A chleba, čo si dáš na raňajky, voňavý a čerstvý, ktorý piekol pekár v noci za mesačnú mzdu 400 eur, to ťa zaujíma, či je spokojný so svojou plácou? Každý si za svoju mzdu bojuje sám.. je vás lekárov veľa, tak jednajte...
BXLmiami
28.06.12,19:07
To nemá nič so mzdou.Ty si platíš zdravotnú poisťovnu a ona Ti má zaplatiť za Teba zdravotnú starostlivosť ktorú si využila u lekára u ktorého si bola.Su to Tvoje peniaze,nie peniaze anonymného zamestnávateľa.A v tom je ten rozdiel.
ewita888
28.06.12,19:12
Písala si niečo iné:


A ty vieš ako,či ja nezištne nepomáham?O toto tu teraz nejde.Ty sa dobre cítiš,ked ten Tvoj lekár robí pre Teba prácu,ktorú mu nikto neplatí?Zaujímaš sa vôbec o to?Zaujíma ťa,či lekár za prácu s ktorou si bola veľmi spokojná dostal spravodlivú plácu?Alebo sa ťa to netýka?
BXLmiami
28.06.12,19:17
Nie napísala som to presne.Ci lekár u ktorého si bola a s ktorým si bola spokojná dostal za Teba zaplatené.Z Tvojich penazí v zdravotnej poistovni.Bola si u neho,vykázal to na poisťovnu a poistovna...zaplatila mu? Zaujímala si sa o to aspon jeden jediný krát v živote?To nemá nič so mzdou v supermarkete.Majú mu za Teba zaplatiť,spravil to a to a toto,ty si bola spokojná a? Skontrolovala si si,či Tvoja,Tebou platená poisťovna mu to preplatila?Alebo sa ťa to netýka?
Zita5
28.06.12,19:21
Máme tu doktorov a preto sa spýtam .....matka ak robí doprovod dieťaťu pri hospitalizácii a ak nie je voľná nadštandard izba ....spí v nemocnici na zemi vedľa detskej postieľky .Je síce na karimatke, ale je na zemi Aký máte na to názor ?
KoxXxo
28.06.12,19:21
A vari týka? Keď si niekto celý život poctivo platí odvody, tak čo má ešte urobiť?
ewita888
28.06.12,19:22
Nie napísala som to presne.Ci lekár u ktorého si bola a s ktorým si bola spokojná dostal za Teba zaplatené.Z Tvojich penazí v zdravotnej poistovni.Bola si u neho,vykázal to na poisťovnu a poistovna...zaplatila mu? Zaujímala si sa o to aspon jeden jediný krát v živote?To nemá nič so mzdou v supermarkete.Majú mu za Teba zaplatiť,spravil to a to a toto,ty si bola spokojná a? Skontrolovala si si,či Tvoja,Tebou platená poisťovna mu to preplatila?Alebo sa ťa to netýka?
Ale má, ty v tom supermarkete tiež zaplatíš za tie rožky, supermarket zaplatí majiteľovi pekárne... a zaujímala si sa niekedy o to, či ten majiteľ pekárne riadne ohodnotil pekára?? Je to o tom istom... Treba si vážiť každú profesiu, nielen lekársku...
Letko
28.06.12,19:23
BXL, ewita má pravdu s tým obchodom. Tiež tam idem, zaplatím obchodu za tovar a nestarám sa, či predavačka nepracuje náhodou nadčas bez náhrady mzdy. Aspoň tu na severo-východe sa to stáva.
BXLmiami
28.06.12,19:26
Predavačky si vážim.Ale ked platím v Kauflande,nejdem si rožky vziať do Tesca a neodídem bez platenia s odovednením,ved ja som poctivo zaplatila.
veronikasad
28.06.12,19:28
Že to sa môže stať len v štátnej nemocnici na Slovensku
ewita888
28.06.12,19:28
Predavačky si vážim.Ale ked platím v Kauflande,nejdem si rožky vziať do Tesca a neodídem bez platenia s odovednením,ved ja som poctivo zaplatila.
Noo, pokiaľ by mal Kaufland zmluvu s Tescom, tak by to hádam aj šlo...
veronikasad
28.06.12,19:30
Predavačky si vážim.Ale ked platím v Kauflande,nejdem si rožky vziať do Tesca a neodídem bez platenia s odovednením,ved ja som poctivo zaplatila.
Ty si rožky zaplatila, ale či ich Kaufland zaplatil, resp. kedy zaplatil výrobcovi pečiva, o to sa tiež nezaujímaš, Ty chceš mať čerstvé rožky za peniaze, ktoré si zaplatila. Rovnako pacient zdravotnú starostlivosť, za odvody, ktoré platí zdr.poisťovni. A tiež ho myslím nezaujíma, vzťah ZP-lekár.
BXLmiami
28.06.12,19:31
Noo, pokiaľ by mal Kaufland zmluvu s Tescom, tak by to hádam aj šlo...
Fajn situácia ktorej rozumieme.Pokiaľ by mal Kaufland zmluvu s Tescom na 1000 ks a ja vezmem 20 na tisícku s odôvodnením,že si to majú vybaviť medzi sebou?A budem sa tváriť,že neviem o tom,že majú škodu?
ewita888
28.06.12,19:35
Fajn situácia ktorej rozumieme.Pokiaľ by mal Kaufland zmluvu s Tescom na 1000 ks a ja vezmem 20 na tisícku s odôvodnením,že si to majú vybaviť medzi sebou?A budem sa tváriť,že neviem o tom,že majú škodu?
To akože platíme malé odvody??? Myslíš vážne??

Pokiaľ bude Tesco hospodáriť tak, ako ZP, tak nám tiež nedá tých 1000 rožkov..
BXLmiami
28.06.12,19:37
Ty si rožky zaplatila, ale či ich Kaufland zaplatil, resp. kedy zaplatil výrobcovi pečiva, o to sa tiež nezaujímaš, Ty chceš mať čerstvé rožky za peniaze, ktoré si zaplatila. Rovnako pacient zdravotnú starostlivosť, za odvody, ktoré platí zdr.poisťovni. A tiež ho myslím nezaujíma, vzťah ZP-lekár.
No a nebudete mi veriť,presne toto je najvačší problém zdravotníctva SR.Pacienta nezaujíma,čo poisťovne s jeho peniazmi robia.Nerieši či lekár,ktorý mu poskytol excelentnú službu dostal za nu zaplatené.Nerieši či nemocnica,ktorá spravila operáciu dostala za nu peniaze,ktoré tá operácia stála.Nerieši či poisťovna ktorú si platí zazmluvnila dostatočný objem výkonov.Nekontroluje či peniaze idú tam kam majú ísť.Poobzerajte sa okolo seba,vidíte výsledok.A dosť jasný.Takže nemyslíte,že teto pštrosí postoj by bolo treba prehodnotiť?
veronikasad
28.06.12,19:41
No a nebudete mi veriť,presne toto je najvačší problém zdravotníctva SR.Pacienta nezaujíma,čo poisťovne s jeho peniazmi robia.Nerieši či lekár,ktorý mu poskytol excelentnú službu dostal za nu zaplatené.Nerieši či nemocnica,ktorá spravila operáciu dostala za nu peniaze,ktoré tá operácia stála.Nerieši či poisťovna ktorú si platí zazmluvnila dostatočný objem výkonov.Nekontroluje či peniaze idú tam kam majú ísť.Poobzerajte sa okolo seba,vidíte výsledok.A dosť jasný.Takže nemyslíte,že teto pštrosí postoj by bolo treba prehodnotiť?
Daj návod, ako to majú pacienti (za lekárov) riešiť. Odkial sa má pacient dozvedieť o výške zazmluvnených výkonov, či sú naozaj potrebné, či sa nezneužívajú pobyty v nemocnici (lôžkodni, či ako sa to volá), len aby si nemocnica prilepšila.
Nemáte na tento účel lekársku komoru, ktorá by mala takéto problémy riešiť. Prečo zvaľujete vinu na pacientov?
sito
28.06.12,20:03
Ako sa to hovorí? Ak nejde o život, nejde o nič. Čítam, čítam a stále o ničom, ... alebo o peniazoch ...

:confused:

:mee::mee:
Zita5
28.06.12,20:23
Stále zvažujeme čo bude pre malého najlepšie ....jednoducho ja neviem, prečo sa okolo nás točí takáto smola , ale je to zasa jeden nezabudnuteľný pobyt v nemocnici, na ktorý budeme spomínať dlho.
Zita5
29.06.12,04:28
Vidím, že večer ste mali o čom písať .:)Nebola by som však rada, keby mi tému uzamkli a dali mi smútočnú čiernu.Na to sa dobre nepozerá.Tak prosím pokračujme v duchu ...čo by ste robili , keby sa aj Vám stalo to čo sa stalo nám ......

P.S. Len prosím, aby si tieto slová nikto nebral osobne, to by ma netešilo .....ja si rada prečítam každý názor, ale v takom duchu , aby sa nemohlo poukazovať....že sa to v téme zvrhlo .Dúfam, že budem pochopená.
arizona
29.06.12,04:47
Máme tu doktorov a preto sa spýtam .....matka ak robí doprovod dieťaťu pri hospitalizácii a ak nie je voľná nadštandard izba ....spí v nemocnici na zemi vedľa detskej postieľky .Je síce na karimatke, ale je na zemi Aký máte na to názor ?
Asi zijem v nejakej naivnej, mylnej predstave,ale myslela som, ze doprovod a pobyt matky v nemocnici s malym,rocnym dietatom je uz dnes aj u nas samozrejmostou...:eek:

To ze, ze by matka mala prespat na stolicke pri postielke by som mozno vedela pochopit pri nejakom nahlom uraze,ked nie je narychlo volna postel.

Ale pri vopred planovanych operaciach??? :confused:
Zita5
29.06.12,04:52
Asi zijem v nejakej naivnej, mylnej predstave,ale myslela som, ze doprovod a pobyt matky v nemocnici s malym,rocnym dietatom je uz dnes aj u nas samozrejmostou...:eek:

To ze, ze by matka mala prespat na stolicke pri postielke by som mozno vedela pochopit pri nejakom nahlom uraze,ked nie je narychlo volna postel.

Ale pri vopred planovanych operaciach??? :confused:

Janka my matky sme obetavé, ak treba tak aj nespíme...alebo by sme spali po stojačky, alebo aj na zemi .
Ale napr.na infekčnom oddelení matky majú postel ...no hold na detskom oddelení ak si neobjednáš nadštandartnú izbu ...a ešte to záleží od toho, že či je v tom termíne voľná,ak nie je , tak spíš na zemi pod detskou postieľkou .Taká je skutočnosť.Však si to už skúsilo viacej matiek .
Avšak je to OK , lebo si pri svojom dieťati a inú možnosť nemáš ...no i tak sa človek nad tým pozastaví ......
BXLmiami
29.06.12,04:53
Prepáč,zo začiatku som aj písala že je to mimo témy.Určite by som to dala prešetriť.A to spatie na zemi-tak to je o tých peniazoch.Nemajú ani cent navyše na rozširenie a znormálnenie oddelenia.A väčšinou ani nechcú-myslím našich šefov na čele oddelenia.Ked sa rozhodujú kde dajú tých pár šupov čo majú,nenapadne ich pohodlie matiek ale skôr prístroje a zdrav.materiál pre oddelenie.Je to svinstvo,že mama nemá byť ako s dieťaťom,ale je to realita v SR.
BXLmiami
29.06.12,04:54
To akože platíme malé odvody??? Myslíš vážne??

Pokiaľ bude Tesco hospodáriť tak, ako ZP, tak nám tiež nedá tých 1000 rožkov..
Toto som napísala kde?
BXLmiami
29.06.12,04:56
Ako sa to hovorí? Ak nejde o život, nejde o nič. Čítam, čítam a stále o ničom, ... alebo o peniazoch ...

:confused:

:mee::mee:
Nebudeš mi veriť ale ked nie sú v zdravotníctve peniaze,ide o život.Co ten pokazený prístroj počas operácie v Nitre,ktorý si lekári nevšimli že vypol?Keby mali peniaze na nový a nahradili zavčasu storočný,nemuselo to byť.Alebo je pre Teba fajn predstava-buchnem po nom ešte možno pôjde?
Zita5
29.06.12,05:00
Asi zijem v nejakej naivnej, mylnej predstave,ale myslela som, ze doprovod a pobyt matky v nemocnici s malym,rocnym dietatom je uz dnes aj u nas samozrejmostou...:eek:

To ze, ze by matka mala prespat na stolicke pri postielke by som mozno vedela pochopit pri nejakom nahlom uraze,ked nie je narychlo volna postel.

Ale pri vopred planovanych operaciach??? :confused:

Ešte som TI zabudla Janka napísať ...izba ktorú si platíš , sa vopred v nemocnici neobjednáva na daný termín, tú si môžeš vziať v čase ak prídeš na príjem a je momentálne voľná .
BXLmiami
29.06.12,05:04
Daj návod, ako to majú pacienti (za lekárov) riešiť. Odkial sa má pacient dozvedieť o výške zazmluvnených výkonov, či sú naozaj potrebné, či sa nezneužívajú pobyty v nemocnici (lôžkodni, či ako sa to volá), len aby si nemocnica prilepšila.
Nemáte na tento účel lekársku komoru, ktorá by mala takéto problémy riešiť. Prečo zvaľujete vinu na pacientov?
Ved riešime,nevidíš?Sú toho plné správy.Som zvedavá ako nás pacienti podporia,cha cha,už to vidím.Pobyty v nemocnici sa samozrejme zneužívajú.Ruku na srdce kto nepotreboval občas uložiť na preliečenie rodiča-no možno Vy nie,ale je to vo veľkom.Co majú rodiny robiť,ked zrušili doliečováky napriek krajinou?Ale toto nedoriešime.Keby Vám cestovka nezabezpečila hotel,ktorý ste jej zaplatili,to by boli fukoty.Ale ked Ti nezabezpečí vyšetrenie zdravotka,tak len vzdychneš-za čo tí doktori berú plat-a trpne ukrivdená čakáš.Pričom je to to isté.No ale dosť už,naozaj sme mimo témy,v minulosti som založila temu zdravotníctvo,kto chce,nech pokračuje prípadne tam alebo spraví samostatnú temu.Ja už mám pocit,že 4 roky vysvetľujem niečo,čo sa vôbec ale vôbec nedá pochopiť na veľké šťastie Penty.Pretože ona to chápe veľmi dobre.A nepotrebuje aby sme sa v tom chápaní k nej pridali.
kukučka
29.06.12,05:05
Peniaze sú aj v štáte, aj v zdravotníctve. Treba hovoriť o tom, ako sa s nimi hospodári.
arizona
29.06.12,05:05
chapem Zitka,suhlasim...len ma naozaj prekvapilo,ze to dnes nie je samozrejmostou...
veronikasad
29.06.12,05:09
Ved riešime,nevidíš?Sú toho plné správy.Som zvedavá ako nás pacienti podporia,cha cha,už to vidím.Pobyty v nemocnici sa samozrejme zneužívajú.Ruku na srdce kto nepotreboval občas uložiť na preliečenie rodiča-no možno Vy nie,ale je to vo veľkom.Co majú rodiny robiť,ked zrušili doliečováky napriek krajinou?Ale toto nedoriešime.Keby Vám cestovka nezabezpečila hotel,ktorý ste jej zaplatili,to by boli fukoty.Ale ked Ti nezabezpečí vyšetrenie zdravotka,tak len vzdychneš-za čo tí doktori berú plat-a trpne ukrivdená čakáš.Pričom je to to isté.No ale dosť už,naozaj sme mimo témy,v minulosti som založila temu zdravotníctvo,kto chce,nech pokračuje prípadne tam alebo spraví samostatnú temu.Ja už mám pocit,že 4 roky vysvetľujem niečo,čo sa vôbec ale vôbec nedá pochopiť na veľké šťastie Penty.Pretože ona to chápe veľmi dobre.A nepotrebuje aby sme sa v tom chápaní k nej pridali.
Doliečováky sú samostatnou kapitolou. Rodičov už dlhšie nemám, túto "službu" som našťastie využiť nemusela. Poukazovala som na iné oddelenia. Myslím, že aj v parlamente je dostatok odborníkov zo strany lekárov a bolo by naozaj serioznejšie, keby na nich tlačili odborníci z praxe (lekári), ako nechávali riešenie na pacientov.
BXLmiami
29.06.12,05:16
Doliečováky sú samostatnou kapitolou. Rodičov už dlhšie nemám, túto "službu" som našťastie využiť nemusela. Poukazovala som na iné oddelenia. Myslím, že aj v parlamente je dostatok odborníkov zo strany lekárov a bolo by naozaj serioznejšie, keby na nich tlačili odborníci z praxe (lekári), ako nechávali riešenie na pacientov.
Nositeľom penazí po zdravotníctva je pacient.On platí a on jediný môže požadovať.Ja ked požadujem tak povedia-pani doktorka,ked sa Vám nepáči,zrušíme zmluvu.Berte alebo nechajte tak.No a lekári v parlamente?To je ten Novotný,ktorý ani netušil,aké máme limity zo Všeobecky ked schvaloval zákony?Uhliarik?Raši? cha cha cha.
veronikasad
29.06.12,05:20
Nositeľom penazí po zdravotníctva je pacient.On platí a on jediný môže požadovať.Ja ked požadujem tak povedia-pani doktorka,ked sa Vám nepáči,zrušíme zmluvu.Berte alebo nechajte tak.No a lekári v parlamente?To je ten Novotný,ktorý ani netušil,aké máme limity zo Všeobecky ked schvaloval zákony?Uhliarik?Raši? cha cha cha.
A vieš čo povie Úrad pre dohlad nad zdr.starostlivosťou pacientovi, ak sa sťažuje na nedostupnosť liečby ? Nájdite si iného lekára. Nezaujíma ich, že ten druhý (ich zmluvný) je niekolko desiatok km od bydliska.
Už som to tu rozpisovala dávnejšie, keď som sa sťažovala na nedostupnosť zdr.starostlivosti na endokrinologii.
Ak by pacient doslova poslúchol radu UPDnZS, čo by ste robili bez pacientov ?
pepsikova
29.06.12,05:20
Ved riešime,nevidíš?Sú toho plné správy.Som zvedavá ako nás pacienti podporia,cha cha,už to vidím.Pobyty v nemocnici sa samozrejme zneužívajú.Ruku na srdce kto nepotreboval občas uložiť na preliečenie rodiča-no možno Vy nie,ale je to vo veľkom.Co majú rodiny robiť,ked zrušili doliečováky napriek krajinou?Ale toto nedoriešime.Keby Vám cestovka nezabezpečila hotel,ktorý ste jej zaplatili,to by boli fukoty.Ale ked Ti nezabezpečí vyšetrenie zdravotka,tak len vzdychneš-za čo tí doktori berú plat-a trpne ukrivdená čakáš.Pričom je to to isté.No ale dosť už,naozaj sme mimo témy,v minulosti som založila temu zdravotníctvo,kto chce,nech pokračuje prípadne tam alebo spraví samostatnú temu.Ja už mám pocit,že 4 roky vysvetľujem niečo,čo sa vôbec ale vôbec nedá pochopiť na veľké šťastie Penty.Pretože ona to chápe veľmi dobre.A nepotrebuje aby sme sa v tom chápaní k nej pridali...

mimotemy..možno som slabšie chápavá...v jednej línii cestovka a zdravotníctvo?..myslím, že ak budem chcieť hotel, tak si ho zaplatím...a zdravotníctvu platím dane celý život, nie malé, má zo mňa zisky, úroky(obrazne, z každého z nás to má)- a mám byť spokojná, keď mi se*ie na hlavu za moje vlastné prachy?..nechcem, aby si mi odpovedala, len ma zarazilo to postavenie na jednej úrovni...
...mám pocit, že ak niekde dávam peniaze(mimochodom, pod nátlakom, lebo zákon tu neplatí pre každého), môžem očakávať nejaké služby...a to už tu je zvykom,daj a nič nechci,uspokoj sa s tým, čo ti milostivo podstrčíme..čo čakajú lekári od pacientov?..že budú platiť odvody zdravotníctvu a ak bude treba nový prístroj, tak húfne vyjdú do ulíc a niekomu rozbijú hlavu kameňom, že ho nekúpil?..dali predsa svoje peniaze...ak ich niekto prehajdákal, treba to vyšetriť a dotyčného zavrieť...a nie sa spoľahnúť na pacientov, že sa budú sťažovať a sťažovať donekonečna a platiť a platiť tiež tak!..
...len mi ušli myšlienky...a vždy je na koho zvaliť vinu...
BXLmiami
29.06.12,05:27
A vieš čo povie Úrad pre dohlad nad zdr.starostlivosťou pacientovi, ak sa sťažuje na nedostupnosť liečby ? Nájdite si iného lekára. Nezaujíma ich, že ten druhý (ich zmluvný) je niekolko desiatok km od bydliska.
Už som to tu rozpisovala dávnejšie, keď som sa sťažovala na nedostupnosť zdr.starostlivosti na endokrinologii.
Ak by pacient doslova poslúchol radu UPDnZS, čo by ste robili bez pacientov ?
Urad pre Dohľad je platený poisťovnami.
BXLmiami
29.06.12,05:31
..

mimotemy..možno som slabšie chápavá...v jednej línii cestovka a zdravotníctvo?..myslím, že ak budem chcieť hotel, tak si ho zaplatím...a zdravotníctvu platím dane celý život, nie malé, má zo mňa zisky, úroky(obrazne, z každého z nás to má)- a mám byť spokojná, keď mi se*ie na hlavu za moje vlastné prachy?..nechcem, aby si mi odpovedala, len ma zarazilo to postavenie na jednej úrovni...
...mám pocit, že ak niekde dávam peniaze(mimochodom, pod nátlakom, lebo zákon tu neplatí pre každého), môžem očakávať nejaké služby...a to už tu je zvykom,daj a nič nechci,uspokoj sa s tým, čo ti milostivo podstrčíme..čo čakajú lekári od pacientov?..že budú platiť odvody zdravotníctvu a ak bude treba nový prístroj, tak húfne vyjdú do ulíc a niekomu rozbijú hlavu kameňom, že ho nekúpil?..dali predsa svoje peniaze...ak ich niekto prehajdákal, treba to vyšetriť a dotyčného zavrieť...a nie sa spoľahnúť na pacientov, že sa budú sťažovať a sťažovať donekonečna a platiť a platiť tiež tak!..
...len mi ušli myšlienky...a vždy je na koho zvaliť vinu...
Jedná sa o ten istý mechanizmus platenia,to nebolo porovnanie.Prídeš do cestovky a zaplatíš dovolenku,cestovka Ti zabezpeči dopravu,hotel atd.Ked prídeš na miesto a hotel povie,že nezaplatili,nemôžete sa ubytovať tak čo spravíš,budeš sa sťažovať na hotel?Nie,to cestovka spravila chybu.Takže toto je uplne presné porovnanie.Zaplatila si zdravotke a ona Ti má obstarať služby.A ty ich máš dostat.Toto je najpresnejšie prirovnanie mechanizmu platenia.Maozaj nekazme Zitke tému.
buchač
29.06.12,05:53
........ževraj zdravotníctvo ........

....hm ........

- každý má pindy na naše zdravotníctvo ..........občas aj ja ....
- pracujúci v cudzine si počas dovoleniek dávajú na Slovensku zuby opravovať ...( počul som už o prípade , že z USA na otočku si našinec prišiel dať plombu urobiť , lebo spiatočná letenka bola lacnejšia ako výkon v kresle amerického zubníka )..
- moja neter minulý týždeň porodila v Dubline ...jeden deň pôrod , do 24 hodín vyhadzov zo špitáľa....samotného pôrodu sa doktor ani nezúčastnil ( to sa stáva iba pri problematických prípadoch )...o samotnej platbe ani nevravím...
...na Slovensku mamičku s dieťaťom obskakuje personál 5 dní .....že zadarmo ...


......že dalo by sa pokračovať ...


...počkajme si ešte nejaký čas .....začnú sa zasa diať veci ........a na to dám krk !!!
účtovník 007
29.06.12,06:15
Zitka, si na hnevaná na lekárov a máš úplnú pravdu. Základná chyba je v arogancii lekárov k pacientom, čo sa týka informovania. Vieš, keby bol operatér za matkou po nevykonanej operácii prišiel, vysvetlil situáciu, čo a ako sa stalo. Prejavil empatiu, že si svoje preskákali, ale problém sa vyriešil, vysvetliť, že také veci sa stávajú......Všetko mohlo byť inak. Ale toto sa nestalo a ešte dlho nebude stávať.
Lekári majú v sebe silný pocit moci. Oni rozhodnú.....o všetkom, i o takej banalite, či ťa pustia za príbuzným na návštevu.

BXL miami píše príspevky, ale vidí ich zo zo svojej strany, my pacienti zo svojej. Prirovnanie, že každá minca má dve strany je síce pravdivé, ale už si videla mincu, ktorá si vidí aj druhú stranu? Ja nie. A možno sa jej lepšie píše preto, lebo na základe svojej profesie, jej rodina nikdy nebude musieť čakať na vyšetrenie. Má dosť známych lekárov, aby si urýchlené CT, magnetickú, sono a iné vyšetrenia vybavila. Dúfam, že sa BXL miami na mňa neurazí, ale nie je to tak?
Ja sama to takto robím a ďakujem všetkým svätým, že som v nemocnici pracovala a dodnes tam mám množstvo známostí. Nevyužívam ich vždy, ale v zúfalých situáciách áno.
Nie je predsa možné, aby som čakala na CT 11 mesiacov, pričom na lebečnej kosti sa mi behom týždňa spravila deformita 3x3 centimetre. Za 11 mesiacov môže byť neskoro. No všetci nemáme vždy takéto možnosti a vtedy sa stávame rukojemníkmi poisťovní, lekárov, krízy a množstva kecov.


PS. Pred mesiacom v noci prišla moja dcéra za mnou, že ju bolí žalúdok. Samozrejme, že som ju vyhrešila, že vonku zjedla hamburger, načo ho jedla....no zrazu sa zohla, vystrela...prehlo ju ako tetivu, neskutočný spazmus, prestala dýchať, zapadol jej jazyk, zmodrali pery, bola v bezvedomí.....na iné som nemyslela, len aby mi nezomrela. Aj vtedy som ďakovala všetkým svätým za znalosti z nemocnice, lebo od zavolania 112 a príchodu sanitky prešlo viac ako 30 minút, a to bývame od nemocnice 1 km. Neviem, ako by dopadlo iné dieťa, iných neskúsených rodičov. Aj toto je dôsledok biedy v zdravotníctve, bitky o tendre na sanitky, neustále menenie podmienok, rozbitie fungujúcich záchraniek na RZP a RLP. Tento marazmus spôsobili tí, čo majú peniaze a potrebujú ich ešte viac.
BXLmiami
29.06.12,06:55
Preto to tu píšem.Ano ja si vybavím,a viem čo hodnotiť čo sa dá a nedá,čo kedy a kde.Lenže preto to tu píšem.Aby ste sa dozvedeli čo je z druhej strany.Neviem sa na to dívať-pacienti nie a nie pochopiť,že zdravotné služby sú také ako to umožnuju peniaze.Ved zdravie nemá byť o peniazoch.Nemá byť ale je,to musí byť jasné.A potom tu čítam-sanitka ho vyhodila 50 m od domu-so zlomenou chrbticou a barly mu nedali.....
Alebo téma-mám nárok na podporu,lebo som rok PN a a teraz sa len zistilo že musím na operáciu ale po protekcii mi ju dali až o pol roka PN už nemám a ID tiež nie čo mám robiť?
Toto sú výsledky toho,že poistovne nemajú pocit,že sa im niečo stane,nemajú pocit,že tej žene budu musieť platiť odškodnenie pretože nezabezpečili zdrav.starostlivosť ako mali.Už tisíc krát som si povedala,že na to kašlem ale nedá mi to.
martuli
29.06.12,07:31
Keďže som sestra súhlasím s tým, že je to aj o komunikácii. Všetko sa dá ak sa chce a ak k tomu nechýba vôľa ku komunikácii z jednej alebo druhej strany. Na druhej strane - ja ako pacient - tiež sa pustím do poriadneho rozhovoru s lekárom a nie som ticho ak mi niečo nie je jasné. Pýtam sa, ale pokojne a kľudne, nie arogantne - čo je bežná realita u mnohých ľudí v dnešnej dobe. Na druhej strane, všetci sme len ľudia, nájde sa aj arogantný zdravotník - ktorý v prvom rade pozerá na peniaze, je egoistický a zaujíma ho čo mu to vynesie. Na druhej strane sú osobnosti s veľkým O, ktoré nezištne pomáhajú, nehľadiac na finančný príjem, pretože im ide v prvom rade o človeka.
účtovník 007
29.06.12,07:42
BXL miami, ja s Tvojim príspevkom v podstate súhlasím, ale neviem si predstaviť žalobu na ZP. Predpokladom úspechu podanej žaloby na ZP , sú jasne a presne definované pravidlá, podľa ktorých a v akom rozsahu majú ZP poskytovať zdravotnú starostlivosť. V tomto je neskutočný bordel a lubovôľa ZP. Ja podám žalobu, že mi nezabezpečili ZS lenže bez jasne dafinovaných pravidiel, je to iba môj subjektívny názor. Lebo oni zabezpečili, čo na tom, že iba prvých desať dní v mesiaci a 150 km ďalej. Tu je priestor na zlepšenie, no žiadna poisťovňa nepôjde v ústrety pacientovi a proti svojim ziskom.
Daj radu ako, aby som uspela proti ZP a ja budem prvá, čo sa podľa toho zariadi.
Pikoška
29.06.12,08:31
No a nebudete mi veriť,presne toto je najvačší problém zdravotníctva SR.Pacienta nezaujíma,čo poisťovne s jeho peniazmi robia.Nerieši či lekár,ktorý mu poskytol excelentnú službu dostal za nu zaplatené.Nerieši či nemocnica,ktorá spravila operáciu dostala za nu peniaze,ktoré tá operácia stála.Nerieši či poisťovna ktorú si platí zazmluvnila dostatočný objem výkonov.Nekontroluje či peniaze idú tam kam majú ísť.Poobzerajte sa okolo seba,vidíte výsledok.A dosť jasný.Takže nemyslíte,že teto pštrosí postoj by bolo treba prehodnotiť?Kde berieš istotu, že pacient nič nerieši? Raz som si vybrala zdravotnú kartu od všeobecného lekára pre potreby vyšetrenia u odborného lekára. Moja diagnóza poslúžila môjmu všeobecnému lekárovi aj k tomu, aby na moje meno predpísal lieky niekomu inému, keďže moja dg a moja osoba mu k tomu dávala predpoklady. Nenapadlo by ma, aby som ho kontrolovala. O takých prípadoch ako lekárka vieš aj Ty niečo? O tom napíš. Ja som to riešila v okamihu, ako som to zistila. Zobrala som si zdravotnú evidenciu k inému lekárovi. Pretože lekári majú vždy pravdu v súboji s pacientom. Až na malé výnimky. Pacient má dnes dostatok starostí splatiť poplatky za lieky a nie ešte starať sa o Vaše platby. To ste si mali vtedy vyštrajkovať jedným vrzom, keď pacienti strádali.
VieraPopluharova
29.06.12,12:37
Dievčatá a chlapci,

pozorne som si prečítala každý Váš príspevok. Najskôr sa vyjadrím k Zitke: áno chápem Ťa ako matku dieťaťa (Tvoju dcéru a syna) , pohadzovať si malé dieťa len tak z rúk do rúk, rozhodovať či operovať, alebo nie ,pripraviť ho k anestéze, dať mu ju a potom zastaviť operáciu:
1/ áno som rada, že dieťa neoperovali, ale....
2/ na to či operovať, alebo nie je predsa konzílium, kde sa majú lekári poradiť o pacientovi, určite to nie je prvý prípad, že v anestéze sa svalstvo uvolnilo, s tým by mali predsa rátať ako skúsený operačný tým......môj laicky názor :maly dieťa poriadne vyšetriť, prípdne podať nejaký uvoľňujúci medikament v infúzii a bolo by sa stalo to isté pravdepodobne, anestéza nie je práve najlepšia pre organizmus....
3/ mali slušne a podrobne matke vysvetliť čo sa môže stať, že môže nastať i takáto situácia, v tom prípade by asi matka bola šťastná, že sa neoperovalo......
4/ uspať malé dieťa resp. podať mu anestézu bez súhlasu matky, vidím ako pochybenie lekárov, matka musí súhlasiť písomne s podaním anestézy a hlavne musí sa ona rozhodnúť či im dá na to súhlas, alebo nie......neišlo o operačný zákrok, kedy sa počítajú sekundy......
5/ ako matka dieťaťa by som sa určite sťažovala na postup lekárov......na neinformovanosť.....na nepodpísanie súhlasu s anestézou......

V tomto súhlasím so Zitkou.....

K ostatným príspevkom.....debata či ide o preplatený zákrok poisťovňou, alebo nie, si myslím, že sem nepatrí, na to je predsa téma iná ......zdravotné poistenie......pacient, ktorý si platí poctivo zdravotné poistenie nemá čo riešiť vzťahy medzi poisťovňou a lekármi.......

na druhej strane chápem lekárov, ktorý nedostávajú peniaze od poisťovní, no to ich neoprávňuje, aby boli na pacientov nevrlí , stačí slušný prístup a slušné vysvetlenie pacientovi čo sa deje.....a ešte jedna vec lekár zložil hypokratovú prísahu......ale to je už len dnes asi fráza...... a nie presvedčenie (česť výnimkám)

som 10- ročný pacient, ktorý prešiel rukami veľa lekárov, a verte, že aj napriek malým platom sa nájdu i takí pre ktorých je hypokratová prísaha na 1. mieste, no bohužial je viac arogantných a skorumpovaných lekárov ako tých prvých a môže sa na mňa hnevať kto chce....

....ak chce niekto polemizovať o lekároch a poisťovniach nech založí inú téme a tam sa môžeme o tom baviť....

v tomto prípade ide matku s dieťaťom, ktorej nebolo dostatočne vysvetlené čo sa bude diať s dieťaťom a ide tu o pochopenie jej situácie.........

budem veľmi rada ak sa o poisťovniach budeme baviť v inej téme....prosím skúste pochopiť Zitku ako babičku či matku dieťaťa a čo sa s nimi dialo..... ďakujem
sito
29.06.12,12:44
Nebudeš mi veriť ale ked nie sú v zdravotníctve peniaze,ide o život.Co ten pokazený prístroj počas operácie v Nitre,ktorý si lekári nevšimli že vypol?Keby mali peniaze na nový a nahradili zavčasu storočný,nemuselo to byť.Alebo je pre Teba fajn predstava-buchnem po nom ešte možno pôjde?

Takže, ide o život!? Ale komu? A o aký?

Pacient nemôže byť v presile, preto 3 : 1!

Keď som tu nebol, bol som aj chvíľku v špitáli, čo vám budem vyprávať, šak žijem ...
Stefan2005
29.06.12,15:18
... Pacient má dnes dostatok starostí splatiť poplatky za lieky a nie ešte starať sa o Vaše platby...

Za pacienta považujem človeka, ktorý je chorý a vtedy okrem vyššie uvedeného ho v prvom rade trápi a ničí jeho choroba, takže veľakráť nemyslí ani na lieky, nieto ešte na financovanie zdravotníctva... Ak nemá akútne a vážne chorý človek pri sebe niekoho, kto dokáže "manažovať" priebeh jeho choroby (t.j. dohliadnuť na to, aby dostal to, čo má dostať, a kedy to má dostať), tak má jednoducho smolu - je odpísaný !
sito
29.06.12,16:10
Keďže som sestra súhlasím s tým, že je to aj o komunikácii. Všetko sa dá ak sa chce a ak k tomu nechýba vôľa ku komunikácii z jednej alebo druhej strany. Na druhej strane - ja ako pacient - tiež sa pustím do poriadneho rozhovoru s lekárom a nie som ticho ak mi niečo nie je jasné. Pýtam sa, ale pokojne a kľudne, nie arogantne - čo je bežná realita u mnohých ľudí v dnešnej dobe. Na druhej strane, všetci sme len ľudia, nájde sa aj arogantný zdravotník - ktorý v prvom rade pozerá na peniaze, je egoistický a zaujíma ho čo mu to vynesie. Na druhej strane sú osobnosti s veľkým O, ktoré nezištne pomáhajú, nehľadiac na finančný príjem, pretože im ide v prvom rade o človeka.

Nie len osobnosti s veľkým O, ale aj občania s veľkým O. Kdesi som to počul, no, neviem, neviem, všetko, "ŠAFRÁN" čo to je???
Zita5
29.06.12,16:13
Dievčatá a chlapci,

pozorne som si prečítala každý Váš príspevok. Najskôr sa vyjadrím k Zitke: áno chápem Ťa ako matku dieťaťa (Tvoju dcéru a syna) , pohadzovať si malé dieťa len tak z rúk do rúk, rozhodovať či operovať, alebo nie ,pripraviť ho k anestéze, dať mu ju a potom zastaviť operáciu:
1/ áno som rada, že dieťa neoperovali, ale....
2/ na to či operovať, alebo nie je predsa konzílium, kde sa majú lekári poradiť o pacientovi, určite to nie je prvý prípad, že v anestéze sa svalstvo uvolnilo, s tým by mali predsa rátať ako skúsený operačný tým......môj laicky názor :maly dieťa poriadne vyšetriť, prípdne podať nejaký uvoľňujúci medikament v infúzii a bolo by sa stalo to isté pravdepodobne, anestéza nie je práve najlepšia pre organizmus....
3/ mali slušne a podrobne matke vysvetliť čo sa môže stať, že môže nastať i takáto situácia, v tom prípade by asi matka bola šťastná, že sa neoperovalo......
4/ uspať malé dieťa resp. podať mu anestézu bez súhlasu matky, vidím ako pochybenie lekárov, matka musí súhlasiť písomne s podaním anestézy a hlavne musí sa ona rozhodnúť či im dá na to súhlas, alebo nie......neišlo o operačný zákrok, kedy sa počítajú sekundy......
5/ ako matka dieťaťa by som sa určite sťažovala na postup lekárov......na neinformovanosť.....na nepodpísanie súhlasu s anestézou......

V tomto súhlasím so Zitkou.....

Vierka do bodky si napísala aj môj názor.Z tohto pohľadu na celú záležitosť pozerám aj ja .Toto sa nemuselo celé udiať .Však tá anestéza to je hotová otrava pre ľudský organizmus...

Dnes bola dcéra u detskej pediatričky a veru doktorka ževraj nemala slov .....je to rokmi skúsená zlatá pani doktorka, ale povedala, že o takom niečom ani nepočula.Ale, že nemôže sa k tomu do detailu ani vyjadrovať, to by sa musela najskôr porozprávať s doktormi, ktorí boli prítomní na operačnej sále.Ale .....aby si z toho všetkého vybrala to dobré, že má synčeka v poriadku ...no a ostatné už sa bude riešiť časom , že bude chodiť na kontroly a potom sa uvidí čo a ako ďalej...či sa to upraví ...alebo aj nie ...
Indeed
29.06.12,16:20
Ja svojho doktora volám doktor Šoselesek, znamejší pod pseudonymom Dr.Jajbolíto...

Ukážem sa u neho raz za 3 mesiace...... pokecáme........,on sa spýta, čo potrebujem, ja poviem čo by som chcel,

on predpíše........, a všetko je v poriadku.
trisestri
29.06.12,16:47
u nas su dvaja ortopedi dochodcovia,jeden sa venuje sportovcom,druhy napise spravu,vypise lieky a hovorcu mu robi zdravotna sestra,je odbornik dajme tomu,ale arogantne ignoruje ziadosti o informovanie pacienta,ved okrem liekov ma liecba aj urcity rezim a ja od neho neviem nic,ani o prognoze a dlzke liecby-tak ako potom moze byt uspesna liecba? /mam zbierat info z netu,alebo odbornej literatury,ale ved ani po latinsky neviem a to k tomu este nestaci prelozit slovicka,kazda diagnostika ma aj svoju invidualnu stranku/
ela77
29.06.12,17:08
Nečítala som všetky vaše sťažnosti, lebo na to človek nemá nervy, hlavne keď to zažíva na vlastnej koži, ale toto bude dovtedy, kým sa nenaučíme sťažovať sa na oficiálnych miestach, čo nás učia naši neprispôsobiví občania, ktorí to vedia a vytrieskajú z toho peniaze aj keď väčšinou nemajú pravdu, ale my sme národ holubičí, my to nevieme. Viem , nejde tu o peniaze, ktoré by sme vysúdili, ale možno by to pomohlo ako výstraha, že aj na p. doktorov je možno siahnuť. Česť dobrým a poctivým, ktorí si dajú záležať a odvedú dobrú prácu a pacient je pre nich pacientom a nie zákazníkom, ktorého odbavia spoza stola, preto ma ide šľak trafiť keď počujem tie premúdre slová, ako národ žerie kopu tabletiek a ako nevyužíva preventívky, kedy by sa dalo predísť a vraj včas zistiť zdrav. problém. To najväčším scifi je nemecký seriál -Doktor z hôr---
Ono by to bolo asi v poriadku, že by dostali preplatenú liečbu až po vyliečení pacienta a nie iba za návštevu pacienta v ordinácii.
ewita888
29.06.12,17:12
Chcela by som dodať, že diskusiu s BXL.miami neberte ako hádanie sa, iba ako výmenu pohľadu z dvoch opačných strán... Ja si tiež odborníkov lekárov vážim, veľaktrát pomohli.. Ale sú aj takí, čo ich prístup k človeku nie je ten pravý lekársky...

A aby som sa vyjadrile k Zitke, veru by ma tiež riadne vytočil prístup lekárov, ktorí /možno konali správne/ nevysvetlili prečo tak konali.. A hlavne keď ide o tak malé dieťatko.. Tu predsa chce rodič vedieť každý detail...
sito
29.06.12,17:19
Je mať na vec opačný názor, hriech?
Zita5
29.06.12,17:21
Vierka bod je za čsť, ktorá patrí mne .Inak ja nemám nič proti slušnej diskusii.....však aj názov som dala taký...že sa to týka zdravotníctva ako takého .
ewita888
29.06.12,17:24
Veľký.. :-))
Zita5
29.06.12,17:25
Nie je :)
VieraPopluharova
29.06.12,17:36
Nie nie je, len treba zvoliť vhodnú formu....
Stefan2005
29.06.12,19:18
"Obraz slovenského zdravotníctva je katastrofálny, nespokojní sú lekári, zdravotnícky personál aj pacienti. Zdravotným poisťovniam sa však darí dobre. Všetky tri dosiahli vlani kladné hospodárske výsledky. A hoci im výdavky vzrástli, peňazí na samotnú zdravotnú starostlivosť išlo menej.

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/zdravotnictvo-chradne-zdravotne-poistovne-prosperuju-pj5-/sk_domace.asp?c=A120629_172628_sk_domace_p60#ixzz1 zDQ3rooa

"
ivantt
29.06.12,19:29
Ano, lekari môzu za vsetko.. vlastne nie za vsetko, za to ze sa narodili za to nemozu....
Lenze nikto na to nepozera ze lekar ma zviazane ruky. Ze to, ze su podnikatelia za to ani nemozu, k tomu ich dohnali ziskuchtive faramceuticke firmy, poistovne a o nic menej aj vlada. Spravila z nit to, co aj z ludi... otrokov. Dnes si nemoze niekto otvorit "HUBU" lebo na jeho miesto caka tisice nezamestnanych. Lekar namniesto liecenia predisuje lieky o ktorych mozno ani nic nevie, lebo na skoleni, ktore mu zaplatila dobre ziskova firma sa o lieku hovorilo len okrajovo. Lekar spravy chybu, treba ho zavriet az zcerna... ale co ked spravy chybu uctovnik a doplati na to klient ale uctovnikovi sa nic nestane, ved je poisteny. Ale lekar nie je poisteny a verim, ze ked nieco robil tak to robil s tym najcistejsim umyslom pomoct. Nie uskodit. Ja viem, nemal by sa pomylit ale aj lekar je len clovek. Teraz hovorim o lekaroch, nie fušeroch co sa medzi nimi najdu. Ale co pacient ? nema svoj podiel viny ? nestara sa o seba, nestara sa o seba ale spolieha sa na lekarov. Takze obcas aj na seba treba pozerat. V poslednom case stracam dôveru v lekarov ale neodsudzujem ich a patri im môjk obdiv, nikdy by som nezvaodol natlacot do mojej hlavy tolko informacii ako oni. Klobuk dolu. Zial, su len nastrojom... ved vieme akym a koho. Ako môze lekar vysetrit denne velke mnozstvo pacientov tak, aby ostal v klude a bez stresu ? Zvladnut 10 a viac pacientov zha hodinu sa neda. Deti su hakliva otazka a su srdcvou zalezitostou kazdeho rodica, hlavne matky. Citi krivdu na kazdom kroku a chrani si svoje dieta, hoc aj vlastnym zivotom. A lekar rodic nie je iny, iba ze sa snazi uzachranit nie len svoje deti. Z tisicky malinkych pacientov, ktorym pomohol sa moze stat ze jednemu nepomoze. Nikto mu nepodakuje za to ze pomohol tisicke ale odsudia ho za to ze jednemu nevedel pomoct. Nechcem obhajovat lekarov ale ani odsudzovat. Môzem vytknut, byt nahnevany ale nemozem byt sudcom. Mozem vycitat, ale nemozem preklinat...
VieraPopluharova
29.06.12,19:35
Ano, lekari môzu za vsetko.. vlastne nie za vsetko, za to ze sa narodili za to nemozu....
Lenze nikto na to nepozera ze lekar ma zviazane ruky. Ze to, ze su podnikatelia za to ani nemozu, k tomu ich dohnali ziskuchtive faramceuticke firmy, poistovne a o nic menej aj vlada. Spravila z nit to, co aj z ludi... otrokov. Dnes si nemoze niekto otvorit "HUBU" lebo na jeho miesto caka tisice nezamestnanych. Lekar namniesto liecenia predisuje lieky o ktorych mozno ani nic nevie, lebo na skoleni, ktore mu zaplatila dobre ziskova firma sa o lieku hovorilo len okrajovo. Lekar spravy chybu, treba ho zavriet az zcerna... ale co ked spravy chybu uctovnik a doplati na to klient ale uctovnikovi sa nic nestane, ved je poisteny. Ale lekar nie je poisteny a verim, ze ked nieco robil tak to robil s tym najcistejsim umyslom pomoct. Nie uskodit. Ja viem, nemal by sa pomylit ale aj lekar je len clovek. Teraz hovorim o lekaroch, nie fušeroch co sa medzi nimi najdu. Ale co pacient ? nema svoj podiel viny ? nestara sa o seba, nestara sa o seba ale spolieha sa na lekarov. Takze obcas aj na seba treba pozerat. V poslednom case stracam dôveru v lekarov ale neodsudzujem ich a patri im môjk obdiv, nikdy by som nezvaodol natlacot do mojej hlavy tolko informacii ako oni. Klobuk dolu. Zial, su len nastrojom... ved vieme akym a koho. Ako môze lekar vysetrit denne velke mnozstvo pacientov tak, aby ostal v klude a bez stresu ? Zvladnut 10 a viac pacientov zha hodinu sa neda. Deti su hakliva otazka a su srdcvou zalezitostou kazdeho rodica, hlavne matky. Citi krivdu na kazdom kroku a chrani si svoje dieta, hoc aj vlastnym zivotom. A lekar rodic nie je iny, iba ze sa snazi uzachranit nie len svoje deti. Z tisicky malinkych pacientov, ktorym pomohol sa moze stat ze jednemu nepomoze. Nikto mu nepodakuje za to ze pomohol tisicke ale odsudia ho za to ze jednemu nevedel pomoct. Nechcem obhajovat lekarov ale ani odsudzovat. Môzem vytknut, byt nahnevany ale nemozem byt sudcom. Mozem vycitat, ale nemozem preklinat...

Moje zlato, tu nie je problém či pomohol, alebo nie, tu ide o prístup lekára ku vystrašenej matke a vysvetlenie situácie, na čo má právo a to sa nestalo.....ostatné patri do inej témy....čo tak klasická téma zdravotníctvo?......inak s Tebou súhlasím, len k zadanému problému sa mi to nevidí najvhodnejšie....prepáč, ale tak to cítim ja...
sito
29.06.12,20:02
Forma je kompromis? A čo je kompromis? Dá sa zohnať? Kde?
sito
29.06.12,20:04
Kopu sena vidí každý, ale kde je ihla?
trisestri
29.06.12,20:30
da sa len suhlasit a este ked vidime ako sa tuneluju zdroje,naposledy cez upratovacie sluzby prostrednictvom anonymnej cyperskej firmy /resp.anonymnych konatelov/
ale napriek vsetkym vyhradam a problemom keby sme zdravotnictvo hodnotili ako jeden celok spolocnosti tak oproti mediam, politikom, justicii ,policii,statnej a verejnej sprave by obstalo solidne vdaka vyznamnej casti personalu ktory tam posobi,ono to ak je solocnost vo velmi vaznej krize tak neda sa cakat ze jeden celok bude tvorit az taku vynimku ze bude fungovat uplne perfektne a to fungovanie zdravotnictva vyznamne determinuju limity poistovni,tunelovanie a chaoz v legislative a jeho manazovani,samozrejme aj v celom clanku su rezervy ci uz na strane zdravotnikov,lekarni,distruburetorov liekov ako aj pacientov-ale velke medzeri su v komunikacii lekar-pacient, spravna komunikacia a informovanost pacienta pomaha odburavat nedoruzemenia a vylepsuje liecebny rezim.
"Obraz slovenského zdravotníctva je katastrofálny, nespokojní sú lekári, zdravotnícky personál aj pacienti. Zdravotným poisťovniam sa však darí dobre. Všetky tri dosiahli vlani kladné hospodárske výsledky. A hoci im výdavky vzrástli, peňazí na samotnú zdravotnú starostlivosť išlo menej.



Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/zdravotnictvo-chradne-zdravotne-poistovne-prosperuju-pj5-/sk_domace.asp?c=A120629_172628_sk_domace_p60#ixzz1 zDQ3rooa
da sa len suhlasit a este ked vidime ako sa tuneluju zdroje,naposledy cez upratovacie sluzby prostrednictvom anonymnej cyperskej firmy /resp.anonymnych konatelov/
ale napriek vsetkym vyhradam a problemom keby sme zdravotnictvo hodnotili ako jeden celok spolocnosti tak oproti mediam, politikom, justicii ,policii,statnej a verejnej sprave by obstalo solidne vdaka vyznamnej casti personalu ktory tam posobi,ono to ak je solocnost vo velmi vaznej krize tak neda sa cakat ze jeden celok bude tvorit az taku vynimku ze bude fungovat uplne perfektne a to fungovanie zdravotnictva vyznamne determinuju limity poistovni,tunelovanie a chaoz v legislative a jeho manazovani,samozrejme aj v celom clanku su rezervy ci uz na strane zdravotnikov,lekarni,distruburetorov liekov ako aj pacientov-ale velke medzeri su v komunikacii lekar-pacient, spravna komunikacia a informovanost pacienta pomaha odburavat nedoruzemenia a vylepsuje liecebny rezim.




"
misoft
29.06.12,20:32
V tom sene predsa, nie?
ivantt
30.06.12,05:23
Moje zlato, tu nie je problém či pomohol, alebo nie, tu ide o prístup lekára ku vystrašenej matke a vysvetlenie situácie, na čo má právo a to sa nestalo.....ostatné patri do inej témy....čo tak klasická téma zdravotníctvo?......inak s Tebou súhlasím, len k zadanému problému sa mi to nevidí najvhodnejšie....prepáč, ale tak to cítim ja...

To je v pohode... ja len ze lekari su tiez ludia a su tí starľší a tí mladší. Starší vsetko taja a nechcu nic povedat a tí mladí tí chrstnu do tvare bez rozmyslenia a bez citu. To je podla doby kedy zacinali a ako sa vtedy robilo. Je pravda ze pacient alebo rodic pacienta ma nárok vediet o svojom zdravotnom stave a lekar by mal byt psycholog a vediet to pacientovi podat.
Stefan2005
30.06.12,07:27
... ja len ze lekari su tiez ludia a su tí starľší a tí mladší. Starší vsetko taja a nechcu nic povedat a tí mladí tí chrstnu do tvare bez rozmyslenia a bez citu...

nemyslím si (a potvrdzujú to moje skúsenosti), že úroveň komunikácie závisí od veku lekára - už tu bolo spomínané, že komunikačná bariéra (na škodu veci) na Slovensku existuje - ale veľakrát na obidvoch stranách. Tam, kde lekár vidí v pacientovi človeka (teda nie biologický materiál, zdroj príjmu,a pod.) je vo všeobecnosti lepšia komunikácia. Neraz som zažil, že po prekomunikovaní zdravotných problémov sa nakoniec zistila úplne iná príčina zdratovných problémov, ako to bolo uvedené na výmennom lístku. Vďaka lekárom, ktorý boli ochotní "porozprávať sa a vypočuť si" pacienta...
ivantt
30.06.12,13:48
nemyslím si (a potvrdzujú to moje skúsenosti), že úroveň komunikácie závisí od veku lekára - už tu bolo spomínané, že komunikačná bariéra (na škodu veci) na Slovensku existuje - ale veľakrát na obidvoch stranách. Tam, kde lekár vidí v pacientovi človeka (teda nie biologický materiál, zdroj príjmu,a pod.) je vo všeobecnosti lepšia komunikácia. Neraz som zažil, že po prekomunikovaní zdravotných problémov sa nakoniec zistila úplne iná príčina zdratovných problémov, ako to bolo uvedené na výmennom lístku. Vďaka lekárom, ktorý boli ochotní "porozprávať sa a vypočuť si" pacienta...

Mas pravdu, ved o tom som hovoril. Chyba komunikacia lekar - pacient... nedostgatok casu na pacienta, nasledne nervozita, krik a namiesto liecenia stres. Ale za totalitneho rezimu to bolo zase inak. vtedy nepovedali pacientovi co mu je a lekar, ktorý pamata totalitu ma stale problem s informovanim pacienta. Dokonca si pamatam casy, ked policajtovi zistili rakovinu tak mu nic nepovedali. Ked ho prepustili z nemocnice a prisiel do prace tak mu odobrali zbran. Z dôvodu aby sa nezastgrelil... takze co nepovedal lekar povedal mu nadriadeny.
Vela lekarov je ochotnych sa rozpravat s pacientom ale maloktory ma dostatok času.
ivantt
01.07.12,06:44
mimotemy
Viem ze to sem nepatri ale dnes som si precital clanok ktoreho uryvok sem davam :
V dodatkoch ambulanciám špecialistov navrhla priemerné zvýšenie o 256 eur mesačne a ambulanciám všeobecných lekárov viac o 200 eur mesačne. "Navyše, od začiatku roka ide zo strany Všeobecnej zdravotnej poisťovne už o druhé navýšenie platieb.
A to my sme prisli na platoch o 70€ mesacne. Som zvedavy ako sa to odrazi na starostlivosti o pacienta... Ci to zase nedopadne tak, ze jeden lekar vysetri a doporuci a dalsi povie nemam zumluvu...
BXLmiami
01.07.12,09:25
Nijako.Zákon o sestrách na jednej strane a na druhej strane oni povedia že zvýšili,ale zvýšia body cenovo a objem objednávaky je už 5 rokov nezmenený.Tak akurát sa do tej sumy čo je ambulancii pridelená zmestí menej pacientov.
BXLmiami
01.07.12,09:27
Je mať na vec opačný názor, hriech?
Nerozumiem v čom máš opačný názor.Ziadny si nedal.
Letko
02.07.12,03:27
Asi nerozumiem.
petermikuláš
02.07.12,10:46
úplne presne vystihnuté, len len lekári sú stále niečo špeciálne, tak ich to učili žiaľ kedysi na medicíne
petermikuláš
02.07.12,13:30
BXLmiami - po prečítaní všetkých Vašich príspevkov som dospel k názoru, že ste jedna z tých doktorov, ktorí chcete zneužiť pacientov na to, aby riešili Vaše lekárske problémy. Pacient tu nie je od toho, a ani by nikdy nemal byť, aby riešil problémy doktorov. Pacient je preto pacient, lebo je chorý /často aj PN/ a Vy ho posielate do poisťovní, aby za Vás lekárov bojoval. A čo má ešte všetko chorý človek robiť. Má ísť za Vás ešte do ulíc štrajkovať? Je to celé scestné uvažovanie. Istí ľudia Vám ho vnukli a Vy sa tým riadite, bez ohľadu na to, aby ste si uvedomili absurdnosť celého tohoto postupu čo tlačíte na pacientov. Iste ak sa Vám máli plat, treba sa zariadiť inak. Nie posielať pacientov do poisťovní a nadávať celé dni. Choďte tam, kde Vám dajú viac - napríklad aj do zahraničia. Alebo si zriaďte súkromné ambulancie. Aj ja som robil doktora desať rokov v štátnom zdravotníctve a potom som odišiel do svojej súkromnej ambulancie a pracujem na priame platby. Alebo som sa mohol zariadiť ešte inak. Možnosti sú rôzne. Ale svoje veci si máme riešiť sami, nie chorí pacienti za nás.

Pre Zitu5: Zitka, to že matka spí na zemi na karimatke nepovažujem vôbec za normálne. Nie je predsa na nejakom vandri pod holým nebom. Je to jedna z absurdností celého tohoto štátneho zdravotníctva. nehovoriac o tom, že zo zdravotného hľadiska je to neprijateľné /možnosť nozokomiálnych nákaz a pod./. A to, že Vám pani doktorka BXLmiami odpovedala, že nemocnice nemajú peniaze, preto spia matky na zemi na karimatkách neberiem. Peniaze sú, len často sa rozdelia na luxusné dovolenky vedenia nemocnice. Je to všetko o prioritách, o ľudskosti, o ohľaduplnosti a morálnosti. Odišiel som z nemocnice lebo som už netoleroval to, ako sme na ranných sedeniach "meditovali" komu ešte dáme lieky a komu nie, pretože už nemáme a pritom vedenie nemocnice chodilo na luxusných autách do práce, rozprávali nám len ako máme šetriť a oni chodili 4-5 krát do roka na luxusné dovolenky. Za tých šestnásť rokov praxe už nemôžem počúvať tie drísty o tom ako stále nie sú peniaze. Nedá sa na to vyhovárať. Peniaze sú len kam idú a komu. A potom tu bude niekto posielať pacientov /chorí ľudí/ do poisťovne. No to už je aká scestnosť. Pripadá mi to rovnaká *ujovina ako keby som poslal mrzáka s barlami, aby mi išiel večer nakúpiť a priniesol nákup.
veronikasad
02.07.12,13:34
Ako to dnes vyzeralo v ambulanciach obvodných lekárov, ktorí nepodpísali zmluvu s VšZP ?
Aankaa
02.07.12,13:40
Súhlasím S PETERMIKULÁŠ - príklad NsP v STAREJ ĽUBOVNI. Nie som častý návštevník /našťasie/, ale vidím, ako sa obnovuje budova v interiéri aj exteriéri, postupne, každý rok niečo nové pribudne. Personál na všetkých oddeleniach na jednotku, žiadne extrémy, ale na malé mestečko a na východe republiky SUPER - BERTE SI PRÍKLAD.
BXLmiami
02.07.12,14:10
Citát-
..... Alebo si zriaďte súkromné ambulancie. Aj ja som robil doktora desať rokov v štátnom zdravotníctve a potom som odišiel do svojej súkromnej ambulancie a pracujem na priame platby.............


No vidíte kolega.zriadil ste si sukromnú ambulanciu a pracujete za priame platby.Takže ste vlastne spravil to čo ja.A to čo teraz spraví dalších kopu lekárov.Takže Vy mna odsudzujete a sám robíte za priame platby? A ešte ste dostal kopu súhlasov?
Vysvetľujem im čo sa deje,to je celé.Seba som poriešila a vysvetľujem pohľad z druhej strany.Kľudne nech robia čo chcú a nech poisťovne nechajú tak.A my jeden za druhým si spravíme ambulancie za priame platby.No,to im už len pomôže že ano.
marjankaj
02.07.12,14:53
Citát-
..... Alebo si zriaďte súkromné ambulancie. Aj ja som robil doktora desať rokov v štátnom zdravotníctve a potom som odišiel do svojej súkromnej ambulancie a pracujem na priame platby.............


No vidíte kolega.zriadil ste si sukromnú ambulanciu a pracujete za priame platby.Takže ste vlastne spravil to čo ja.A to čo teraz spraví dalších kopu lekárov.Takže Vy mna odsudzujete a sám robíte za priame platby? A ešte ste dostal kopu súhlasov?
Vysvetľujem im čo sa deje,to je celé.Seba som poriešila a vysvetľujem pohľad z druhej strany.Kľudne nech robia čo chcú a nech poisťovne nechajú tak.A my jeden za druhým si spravíme ambulancie za priame platby.No,to im už len pomôže že ano.
Veď Fico ich chce zrušiť. A bude dobre?
veronikasad
02.07.12,17:03
Citát-
..... Alebo si zriaďte súkromné ambulancie. Aj ja som robil doktora desať rokov v štátnom zdravotníctve a potom som odišiel do svojej súkromnej ambulancie a pracujem na priame platby.............


No vidíte kolega.zriadil ste si sukromnú ambulanciu a pracujete za priame platby.Takže ste vlastne spravil to čo ja.A to čo teraz spraví dalších kopu lekárov.Takže Vy mna odsudzujete a sám robíte za priame platby? A ešte ste dostal kopu súhlasov?
Vysvetľujem im čo sa deje,to je celé.Seba som poriešila a vysvetľujem pohľad z druhej strany.Kľudne nech robia čo chcú a nech poisťovne nechajú tak.A my jeden za druhým si spravíme ambulancie za priame platby.No,to im už len pomôže že ano.
Pani doktorka, myslím, že je dosť veľký rozdiel medzi súkromnou nezmluvnou ambulanciou a súčasným správaním praktických lekárov, ktorí si zase zobrali za rukojemníkov tých najbezbrannejších - svojich pacientov ...

Pre nezmluvnú ambulanciu sa rozhoduje pacient a dopredu vie koľko ho budú v nej výkony stáť. Zmluvná je financovaná aj z jeho daní a odvodov ...
BXLmiami
02.07.12,17:23
Pani doktorka, myslím, že je dosť veľký rozdiel medzi súkromnou nezmluvnou ambulanciou a súčasným správaním praktických lekárov, ktorí si zase zobrali za rukojemníkov tých najbezbrannejších - svojich pacientov ...

Pre nezmluvnú ambulanciu sa rozhoduje pacient a dopredu vie koľko ho budú v nej výkony stáť. Zmluvná je financovaná aj z jeho daní a odvodov ...
Od včera nemajú zmluvy takže sú nezmluvné.
veronikasad
02.07.12,17:25
Od včera nemajú zmluvy takže sú nezmluvné.
Vinou pacienta ? Dali ste mu možnosť rozhodnť sa, alebo ste ho zase postavili pred hotovú vec ? A nezmluvné sú len pre jednu poisťovňu.

To si z pacientov robíte fackovacích panákov, ktorí budú k 1.9. meniť poisťovňu v závislosti od zmluvy lekára ?
Kvaka
02.07.12,18:11
http://aktualne.atlas.sk/dodatky-k-zmluvam-s-vseobecnou-zdravotnou-poistovnou-podpisalo-56-percent-lekarov/slovensko/zdravotnictvo/
Neviem, ako zistím, či aj môj lekár podpísal?
Citujem z odkazu "Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne nebudú od 1. júla v ambulanciách platiť za ošetrenie ani za lieky nič navyše. Garanciou je totiž verejný prísľub, ktorý dala Všeobecná zdravotná poisťovňa lekárňam aj pracoviskám SVLZ, že lieky, zdravotnícke pomôcky, dietetické potraviny, laboratórne vyšetrenia a röntgeny uhradí aj v prípade, ak ich predpíše a indikuje nezmluvný všeobecný lekár," poznamenala Gašparíková.
BXLmiami
02.07.12,18:19
http://aktualne.atlas.sk/dodatky-k-zmluvam-s-vseobecnou-zdravotnou-poistovnou-podpisalo-56-percent-lekarov/slovensko/zdravotnictvo/
Neviem, ako zistím, či aj môj lekár podpísal?
Citujem z odkazu "Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne nebudú od 1. júla v ambulanciách platiť za ošetrenie ani za lieky nič navyše. Garanciou je totiž verejný prísľub, ktorý dala Všeobecná zdravotná poisťovňa lekárňam aj pracoviskám SVLZ, že lieky, zdravotnícke pomôcky, dietetické potraviny, laboratórne vyšetrenia a röntgeny uhradí aj v prípade, ak ich predpíše a indikuje nezmluvný všeobecný lekár," poznamenala Gašparíková.
Je to technicky a učtovne možné?Aby poisťovna uhradila veci na ktoré nemá zmluvy?
pepsikova
02.07.12,18:47
Je to technicky a učtovne možné?Aby poisťovna uhradila veci na ktoré nemá zmluvy?..

..nie , nie je to možné..a preto dnes naša detská lekárka nepredpísala lieky ťažko chorému dieťaťu..lebo nemá zmluvu...kto si tu se*ie do huby?..
Kvaka
02.07.12,18:50
Je to technicky a učtovne možné?Aby poisťovna uhradila veci na ktoré nemá zmluvy?No veď to, komu uhradí, prehlásili, že lekárňam a pracoviskám SVLZ: Našla som, že skratka znamená spoločné vyšetrovacie a liečebné zložky. To znamená, že komu to uhradí?
Kvaka
02.07.12,18:52
..

..nie , nie je to možné..a preto dnes naša detská lekárka nepredpísala lieky ťažko chorému dieťaťu..lebo nemá zmluvu...kto si tu se*ie do huby?..Ja neviem, pepsi, to som našla na nete, moc som toto nesledovala, vyhlásenie je tuším z 30.6. Mne to vychádza tak, že lekárovi, ktorý predpisuje alebo dáva žiadanky napr. na krv alebo sono, nepreplatí úkony? Teda on vlastne nepredpíše liek, nedá žiadanku?
wagner
02.07.12,19:00
Je to technicky a učtovne možné?Aby poisťovna uhradila veci na ktoré nemá zmluvy?

Môže, je to neodkladná starostlivosť
wagner
02.07.12,19:03
[QUOTE=Kvaka;2097437]http://aktualne.atlas.sk/dodatky-k-zmluvam-s-vseobecnou-zdravotnou-poistovnou-podpisalo-56-percent-lekarov/slovensko/zdravotnictvo/
Neviem, ako zistím, či aj môj lekár podpísal?
Zistíš to na stránke VŠZP, aj ja som zisťovala či môžem ísť pre lieky kožnému, na imunológiu... Našťastie majú zmluvy. Obvoďákovi pôjdem až za dva týždne, to zistím potom.
Katy a R
02.07.12,19:07
No veď to, komu uhradí, prehlásili, že lekárňam a pracoviskám SVLZ: Našla som, že skratka znamená spoločné vyšetrovacie a liečebné zložky. To znamená, že komu to uhradí?
.. to sú labáky (krv, môč výtery ..) rontgen, CT, .. a neviem čo ešte .
ambulantnému lekárovi asi neuhradí nič :confused::confused::confused:
Moja lekárka má na dverách oznam, že do 10.7. ošetruje aj poistencov VŠZP (aj keď nemá zmluvu) - potom neviem - asik ide na dovolenku :confused:
wagner
02.07.12,19:08
Pani doktorka, myslím, že je dosť veľký rozdiel medzi súkromnou nezmluvnou ambulanciou a súčasným správaním praktických lekárov, ktorí si zase zobrali za rukojemníkov tých najbezbrannejších - svojich pacientov ...

Pre nezmluvnú ambulanciu sa rozhoduje pacient a dopredu vie koľko ho budú v nej výkony stáť. Zmluvná je financovaná aj z jeho daní a odvodov ...
Veronika, tam kde príde Marián Kolár tak je hneď bordel. On si myslí, že má patent na rozumy - iba dúfam že sa mu to raz poriadne vráti. Na jeho podnet lekári neošetrovali pacientov nemocniciach a včul na to doplatí pacient v ordinácii. Rozčuľovať sa na lekároch je zbytočné, idú za ním ako stádo - húfom, bez rozumu:eek:
veronikasad
02.07.12,19:09
Veronika, tam kde príde Marián Kolár tak je hneď bordel. On si myslí, že má patent na rozumy - iba dúfam že sa mu to raz poriadne vráti. Na jeho podnet lekári neošetrovali pacientov nemocniciach a včul na to doplatí pacient v ordinácii. Rozčuľovať sa na lekároch je zbytočné, idú za ním ako stádo - húfom, bez rozumu:eek:
Našťastie, mám lieky na celé leto, aj plánované kontroly za sebou, tak sa ma táto situácia teraz netýka ...

Neviem, či moja obvoďáčka podpísala zmluvu s VšZP, ale tá by sa veru v nezmluvnej ambulancii neuživila. Čo už - nemám na výber, všetci lepší obvoďáci majú plný stav ...
Zimama
02.07.12,19:16
Dnes večer som kdesi v telke počula, že dosť lekárov podpísalo zmluvy napriek inému odporúčaniu pána Kolára, lebo že je lepšie mať menej peňazí ako žiadne... :D
KoxXxo
02.07.12,19:32
Tak toto som za komančov nezažil.
Zimama
02.07.12,20:03
BXLmiami - po prečítaní všetkých Vašich príspevkov som dospel k názoru, že ste jedna z tých doktorov, ktorí chcete zneužiť pacientov na to, aby riešili Vaše lekárske problémy. Pacient tu nie je od toho, a ani by nikdy nemal byť, aby riešil problémy doktorov. Pacient je preto pacient, lebo je chorý /často aj PN/ a Vy ho posielate do poisťovní, aby za Vás lekárov bojoval. A čo má ešte všetko chorý človek robiť. Má ísť za Vás ešte do ulíc štrajkovať? Je to celé scestné uvažovanie. Istí ľudia Vám ho vnukli a Vy sa tým riadite, bez ohľadu na to, aby ste si uvedomili absurdnosť celého tohoto postupu čo tlačíte na pacientov. .....


Pani doktorka, myslím, že je dosť veľký rozdiel medzi súkromnou nezmluvnou ambulanciou a súčasným správaním praktických lekárov, ktorí si zase zobrali za rukojemníkov tých najbezbrannejších - svojich pacientov ... Pre nezmluvnú ambulanciu sa rozhoduje pacient a dopredu vie koľko ho budú v nej výkony stáť. Zmluvná je financovaná aj z jeho daní a odvodov ...


Vinou pacienta ? Dali ste mu možnosť rozhodnúť sa, alebo ste ho zase postavili pred hotovú vec ? A nezmluvné sú len pre jednu poisťovňu. To si z pacientov robíte fackovacích panákov, ktorí budú k 1.9. meniť poisťovňu v závislosti od zmluvy lekára ?

Som rada, že tu BXLmiami píše a som jej vďačná, aj keď s mnohými vecami nesúhlasím, ale aspoň naozaj aspoň trochu vidíme do "zdravotníckej kuchyne" - začínam si myslieť, že v niečom má asi aj pravdu, ale celkovo mi stále na tom niečo "nesedí", a teraz už vďaka petrovimikulášovi aj viem, čo, pretože to cítim úplne rovnako, len som to nemala tak presne sformulované: lekári nás zneužívajú (chcú zneužiť) na to, aby sme za nich riešili ich (finančné) (?) problémy.
A najhoršie na tom je, že takto zneužívajú chorých ľudí, ktorí naozaj musia sústrediť svoje sily na iné veci...
(To porovnanie s obchodom sa mi naozaj páči - zaplatím za tovar obchodníkovi a dostanem ho, ale už ma naozaj nezaujíma, či obchod zaplatil výrobcovi, od ktorého tovar kúpil, a akože mnohé obchody a často neplatia alebo platia neskoro, ale žiadny výrobca ma ešte nikdy nežiadal, aby som to vyriešila zaňho...)

A už dávno nerozumiem tomu, prečo - keď si poctivo a pravidelne platím zdravotné poistenie - ma má vôbec zaujímať, či lekár, ku ktorému chodím (v širokom okolí možno jediný), má alebo nemá a s ktorou poisťovňou zmluvu... Poistený (u poisťovne) je lekár alebo ja? Prečo to nemôže byť tak, ako som už aj kedysi dáááávno zažila - doniesla som do poisťovne potvrdenie, koľko ma stál lekársky úkon, a oni mi potom určitú časť preplatili? (Napr. ak za vytrhnutie zuba moja poisťovňa stanoví 10 eur - strieľam - , tak mi tých 10 eur zaplatí, či idem k zubárovi, ktorý si za to pýta 10 eur, 20 alebo aj 50, a je na mne, aby som si našla "primeraného" lekára, ale neurčuje mi to jeho "zazmluvnenie".) Viem, že by v takomto prípade mohol byť problém s náročnými a drahými úkonmi či liečbami, lebo to by som si (a asi málokto z nás) dokázala najprv zaplatiť v hotovosti a potom "refundovať" u poisťovne, ale na druhej strane - ak pacient je poistený (teda platí), lekári kapacitu majú (aspoň tak som pochopila od BXL, že preto sú dlhé čakacie doby, lebo denne jej poisťovňa preplatí napr. 10 pacientov, takže viac - zadarmo - robiť nebude, aj keby zvládla 50 pacientov denne, čomu aj do istej miery rozumiem), tak kde je potom, dofrasa, problém, a ako ho elegantne vyriešiť k spokojnosti všetkých zúčastnených???
ondrejvla
02.07.12,20:26
Ľubka, súhlasím s tebou, aj ja sa borím s problémami poisťovne, keď sa objednávam u odborných lekárov, najskôr sa ma pýtajú, v ktorej som poisťovni, potom mi povedia, že na VŠZP má nízku kapacitu, tak musím čakať na niektorých odborných lekárov aj 2 mesiace.
Taktiež mi pripadá úplne choré, keď každé 3-mesiace musím ísť do VŠZP dať si potvrdiť recept na zásobníky a tendry k inzulínovej pumpe, pritom sa ma len spýta, kedy som brala naposledy a potvrdí mi poukaz. Veď keby som to nepotrebovala k životu, určite tam nechodievam. No a najviac ma dokázalo rozčúliť zrušenie niektorých oddelení vo FN v Žiline, zbytočne som písala na ministerstvo, riaditeľovi VŠZP, riaditeľovi nemocnice, primátorovi, županovi, aby tieto oddelenia nerušili, mali tam správnych ľudí, ktorí neliečili pacientov od stola, mali prístroje, kvalifikovaný personál... No čo už, niekto si pohladil svoje ego, že to dokázal, v krajskom meste zrušiť dôležité oddelenia...
Viem, že mi to nepomôže, ale aspoň som si trochu uľavila. Ďakujem za prečítanie môjho príspevku.
Zimama
02.07.12,20:29
Pre Zitku: Zitka, na Tvoju otázku nepoznám odpoveď...


Prosím Vás čo by ste robili , ak Vaše dieťa je vyslané... ...a som strááášne nahnevaná na doktorov .

...ale hnev plne chápem - hádam, až pominie, si z toho naozaj zobrať to pozitívne, t.j. že to nakoniec dopadlo dobre a zákrok nebol potrebný, a budem držať palce, aby všetko dobre dopadlo aj pri nasledujúcich kontrolách a aj aby ste už takéto stresy nikdy viac nemuseli zažívať... :)

(Inak - mne sa už párkrát osvedčilo "otvoriť si hubu", t.j. vo všetkej slušnosti sa opýtať, ak niečomu nerozumiem, alebo vyjadriť svoj nesúhlas či iný názor - často hneď, ako zbadali, že nebudem len hlúpe teliatko, sa ku mne začali správať aspoň trochu inak... Niekdy mám totiž dojem, že na Hippokratovu prísahu už niektorí lekári aj zabudli, ale napodiv stále si pamätajú, že pacient = trpezlivý, inými slovami to teliatko, ktoré urobí presne to, čo múdry pán doktor povedia... (Sorry...) :o:cool:)
BXLmiami
03.07.12,02:48
Ja neviem, pepsi, to som našla na nete, moc som toto nesledovala, vyhlásenie je tuším z 30.6. Mne to vychádza tak, že lekárovi, ktorý predpisuje alebo dáva žiadanky napr. na krv alebo sono, nepreplatí úkony? Teda on vlastne nepredpíše liek, nedá žiadanku?
Ono je to trochu zložitejšie.Pokiaľ nezmluvný lekár predpíše lieky a lekáren ich vydá,má právo poisťovna učtovať lieky a vyšetrenia predpisujucemu lekárovi.A robí to.Takisto to spravia ak príde nejaký zahraničný bez kartičky a uhovorí lekára,že si len zabudol preukaz.Poisťovna si to uplatní u lekára.Toto vystupenie Zvolenskej su tanečky pred TV na manipuláciu verejnej mienky a ak na to skočí lekár,a začne predpisovať,chytí sa do finančnej pasce.Bude musieť spatne podpisať ak nechce platiť.
Letko
03.07.12,03:21
A možno je to všetko inak.

Noviny sa o premiérovi vyjadrili, že má záujem odkúpiť zvyšné dve zdravotné poisťovne. Ich hodnota je teraz x €. Pretože začali "problémy" s VšZP, časť poistencov prejde k Dôvere a Unionu, čím sa ich hodnota zvýši na x+ €. Možno na tom zbohatnú tí, ktorí teraz najviac kričia (kľudne to môže byť aj SLK a ľudia, ktorým je zaviazaný premiér).

Uvidíme, čas ukáže. Nič nie je len čierne alebo biele.
Ľubomír
03.07.12,04:06
Citát-
..... Alebo si zriaďte súkromné ambulancie. Aj ja som robil doktora desať rokov v štátnom zdravotníctve a potom som odišiel do svojej súkromnej ambulancie a pracujem na priame platby.............


No vidíte kolega.zriadil ste si sukromnú ambulanciu a pracujete za priame platby.Takže ste vlastne spravil to čo ja.A to čo teraz spraví dalších kopu lekárov.Takže Vy mna odsudzujete a sám robíte za priame platby? A ešte ste dostal kopu súhlasov?
Vysvetľujem im čo sa deje,to je celé.Seba som poriešila a vysvetľujem pohľad z druhej strany.Kľudne nech robia čo chcú a nech poisťovne nechajú tak.A my jeden za druhým si spravíme ambulancie za priame platby.No,to im už len pomôže že ano.

Iste, lekári môžu ísť na priame platby od pacientov, len som zvedavý či ich starí a chorí dôchodcovia uživia. Tých pár zbohatlikov, ktorí si môžu dovoliť priame platby u lekárov ich neuživí. Doporučujem lekárom aby to skúsili. Možno sa konečne vytriedia lekári od špekulatov.
BXLmiami
03.07.12,04:23
A možno je to všetko inak.

Noviny sa o premiérovi vyjadrili, že má záujem odkúpiť zvyšné dve zdravotné poisťovne. Ich hodnota je teraz x €. Pretože začali "problémy" s VšZP, časť poistencov prejde k Dôvere a Unionu, čím sa ich hodnota zvýši na x+ €. Možno na tom zbohatnú tí, ktorí teraz najviac kričia (kľudne to môže byť aj SLK a ľudia, ktorým je zaviazaný premiér).

Uvidíme, čas ukáže. Nič nie je len čierne alebo biele.
A môže to byť ešte inak-Pente došlo,že zdravotky su teraz pre nu rizikové,tak chce predať.Ved má lekárne,nemocnice kúpele-tak načo jej je poisťovna,ktorá nemôže mať zisk.Ale do tohoto my nevidíme,uprimne máme čo robiť aby sme usledovali čo sa to vlastne deje.Vy aj my.Ale je fakt,že niečo sa riešiť jednoducho musí.Na jednej strane Vám nesedí,že zaťahujeme do vyjednávania pacientov,na druhej strane každý druhý napíše riešte si to.A ako inak?Ved riešime.Za to,že sú zmluvy do 30.6.my nemôžeme a ani za to,že poisťovne zo zásady začnú rokovať 2 dni pred skončením zmluvy,zrejme aby vyvinuli časový tlak.To predsa nezáleží od lekárov,poisťovne so svojimi právnikmi sú tí,ktorí to určujú.Ale teraz ked sa dá písať na internet sa aspon začne rokovanie pred skončením zmluvy.Do nedávna mi bežne v marci prišla zmluva od januára aj s limitmi,ak už boli prekročené,tak smola a pokuta.Ved učtujete lekárov,tak si to musíte pamatať že to tak bolo.Treba tieto veci písať a aj s číslami,ľudia majú právo vedieť čo sa deje,aj ked sa im to nepáči.
Mila123
03.07.12,04:29
za čo pokuta? za prekročený limit?
Stefan2005
03.07.12,05:20
... v marci prišla zmluva od januára aj s limitmi,ak už boli prekročené,tak smola a pokuta. Ved učtujete lekárov...

... áno, cca od roku 1995 - áno, prekročenie limitu bolo (resp. preplatenie výkonov iba do výšky limitu), ale s pokutou som sa nestretol....
Zita5
03.07.12,05:29
Takže Vy mna odsudzujete a sám robíte za priame platby? A ešte ste dostal kopu súhlasov?

Trošku odbočím od udalostí, ktoré sa teraz preberajú ....
BXLmiami .......musím krátko zareagovať. Ja som toho názoru , že petermikuláš tie súhlasy a užitočné nedostáva z dôvodu , že pracuje v súkromnej ambulancii za priame platby , ale že si ich zaslúži . Nech pracuje , napokon vždy je na pacientovi čo si vyberie ....Ja tiež som už použila ambulanciu za priame platby , ale bolo to rozhodnutie moje .Nikto ma k tomu netlačil .
V príspevkoch petermikuláš cítiť človečinu, odbornosť , priamy pohľad na veci, ktoré sa dejú okolo nás a z jeho príspevkov si môže každý poraďák vybrať .A preto to možno viacej poraďákov cíti tak ako ja a z uvedeného dôvodu jeho príspevky majú vždy veľa súhlasov a sú týmto aj ohodnotené .
Vás zasa obdivujem, že sa dokážete sama postaviť proti názorom desiatkam poraďákov a nedáte sa, viete si vždy svoje obhájiť či už negatívnym, alebo pozitívnym spôsobom. To tiež každý nedokáže. Nechcem týmto tvrdiť, že nemáte v niektorých veciach pravdu.Z pohľadu poisťovní určite, že tam je bordel. Prečítala som si pár tém, počas môjho pôsobenia na Porade, kde som toto zistila , že musíte byť skutočne obrnená pevnou vôľou a neoblomnosťou, čo tiež je na človeku obdivuhodné.
Neberte to odo mňa v zlom, ale takto to vidím ja.
Zita5
03.07.12,05:42
Ja som včera započula v TV asi toľko, možno že to nebudem celkom presne uvádzať, ale zhruba toľko, že pacienti si môžu priniesť do Všzp dať preplatiť úkony a lieky, za ktoré museli v ambulancii včera platiť , ale zákon im takýto krok neumožňuje a tým ZP môže preplácať len lekárom a leárnikom, takže úkony a lieky zaplatia lekárovi a lekárnikom a potom nech lekár a lekárnik vráti peniaze pacientovi ......no čo toto už len je ...
petermikuláš
03.07.12,06:33
púresne ste to napísali
petermikuláš
03.07.12,06:33
chcel som napísať samozrejme že presne ste to napísali
trisestri
03.07.12,07:45
to volanie po jednej poistovni je tu dlhe roky,otazniky visia nad tym preco prave teraz a preco za takych okolnosti-ktovie ake spinave ksefty a triky sa deju zo zdravotnictvom.
Ľubomír
03.07.12,08:25
to volanie po jednej poistovni je tu dlhe roky,otazniky visia nad tym preco prave teraz a preco za takych okolnosti-ktovie ake spinave ksefty a triky sa deju zo zdravotnictvom.

Neviem či ide o špinavé kšefty, ale určite je jasné, že zo všetkých súkromných ZP ostali iba dve. Nedokázali sa uživiť na malom Slovensku. Dokonca si myslím, že aj tie dve by časom zanikli. Na 5,4 mil obyvateľov bohato stačí jedna št. poisťovňa. Nech vytvoria možnosť pripoistenia sa za nadštandart pre tých čo na to majú a bude pohoda.
Kvaka
03.07.12,09:06
Ono je to trochu zložitejšie.Pokiaľ nezmluvný lekár predpíše lieky a lekáren ich vydá,má právo poisťovna učtovať lieky a vyšetrenia predpisujucemu lekárovi.A robí to.Takisto to spravia ak príde nejaký zahraničný bez kartičky a uhovorí lekára,že si len zabudol preukaz.Poisťovna si to uplatní u lekára.Toto vystupenie Zvolenskej su tanečky pred TV na manipuláciu verejnej mienky a ak na to skočí lekár,a začne predpisovať,chytí sa do finančnej pasce.Bude musieť spatne podpisať ak nechce platiť.


Ja som včera započula v TV asi toľko, možno že to nebudem celkom presne uvádzať, ale zhruba toľko, že pacienti si môžu priniesť do Všzp dať preplatiť úkony a lieky, za ktoré museli v ambulancii včera platiť , ale zákon im takýto krok neumožňuje a tým ZP môže preplácať len lekárom a leárnikom, takže úkony a lieky zaplatia lekárovi a lekárnikom a potom nech lekár a lekárnik vráti peniaze pacientovi ......no čo toto už len je ...
Tak toto si neviem predstaviť, kto, komu kedy a za čo uhradí.
trisestri
03.07.12,09:18
Neviem či ide o špinavé kšefty, ale určite je jasné, že zo všetkých súkromných ZP ostali iba dve. Nedokázali sa uživiť na malom Slovensku. Dokonca si myslím, že aj tie dve by časom zanikli. Na 5,4 mil obyvateľov bohato stačí jedna št. poisťovňa. Nech vytvoria možnosť pripoistenia sa za nadštandart pre tých čo na to majú a bude pohoda.
vsak prave,ked sa ukazuje ze efektivne prezije iba jedna poistovna,pride zachranca Fico,ktory vyhovie volaniu ludu a celkom elegantne bez straty popularity zachrani majitelom sukromnych poistovni ich investicie,aj vlk nazraty aj ovca cela a nejakych par miliard zo statnej kasy hore dole
buchač
03.07.12,09:31
to volanie po jednej poistovni je tu dlhe roky,otazniky visia nad tym preco prave teraz a preco za takych okolnosti-ktovie ake spinave ksefty a triky sa deju zo zdravotnictvom.

...aké prečo , čo za prečo .....????

...veď sa len pomaly mašinéria rozbieha ......

...a okolnosti ???........veď prvá Ficova vláda nedokončila to , čo započala .......v tej krátkej prestávke , počas Ivetkinej realizácie , si mohli medzitým premyslieť , čo a ako sa bude pokračovať.......

Jedno meno zo zbojníckeho vŕšku stačí zadrieť a následne sa len po nete poobzerať .......vyskočia krásne veci ...
...a čo sa človek v zákulisí dozvie ???......holt , nie nadarmo sa vraví ..." bez vetra sa ani lístok na strome nepohne ..."...
petermikuláš
03.07.12,09:35
Dovolím si zareagovať znova na pani doktorku BXLmiami na to čo napísala citujem.:"No vidíte kolega.zriadil ste si sukromnú ambulanciu a pracujete za priame platby.Takže ste vlastne spravil to čo ja.A to čo teraz spraví dalších kopu lekárov.Takže Vy mna odsudzujete a sám robíte za priame platby? A ešte ste dostal kopu súhlasov?
Vysvetľujem im čo sa deje,to je celé.Seba som poriešila a vysvetľujem pohľad z druhej strany.Kľudne nech robia čo chcú a nech poisťovne nechajú tak.A my jeden za druhým si spravíme ambulancie za priame platby.No,to im už len pomôže že ano."
Dovolím si výrazne nesúhlasiť hlavne s poslednou vetou. Krátke odôvodnenie. Do vlastnej ambulancie som nikdy nechcel ísť. Práca v nemocnici mi vyhovovala /okrem financií/. Ale inak mi to vyhovovalo. Trápilo ma však v poslednom čase stále viac, že isté zdravotnícke výkony sa u nás nevykonávali resp. ani zďaleka nie na takej úrovni ako napr. v Nemecku či iných západných štátoch. Často sa mi stávalo, že keď som bol na konzíliu, po tom čo som pacienta vyšetril a zistil čo mu je, nemal som ho kam poslať, lebo to čo by mu naozaj výrazne zmenilo kvalitu života k lepšiemu sa u nás nevykonávalo. A to bolo často tak, že ak pacienta prepustíme domov musí po zvyšok jeho života jeden člen z rodiny zanechať svoju prácu a zostať opatrovať tohoto pacienta. Ak by sa častokrát podrobil tomu liečeniu, ktoré u nás ale nikto nerobil /ale bežne sa robí v mnohých štátoch napr. v tom Nemecku/, tak stav pacienta sa zlepší až natoľko, že bude síce doma ale plne sebestačný a nikto z jeho rodiny nemusí ostať doma ho opatrovať. V konečnom dôsledku získajú všetci: pacient, príbuzný, ktorý si zachová prácu a nakoniec i štát pretože nepríde o pracovnú silu. Tak som si povedal, že to zriadim u nás v nemocnici na jednom z oddelení. Zohnal som všetko, doktora, ktorý by to robil /nechcel som to robiť ja, pretože som mal vyše hlavy svojej doterajšej práce a pacientov/, prístroje zo zahraničia, ochotu primára na ktorého oddelení by sa to realizovalo, skrátka všetko. Bolo treba len súhlas vedenia nemocnice a vyčleniť jeden priestor v rámci nemocnice. A tu to vždy celé aj skončilo. Tento elementárny krok, nechcelo vedenie urobiť. Vraj nedá do toho peniaze pretože nemocnica nemá peniaze. A to dokonca námestník bol môj akože kamarát. Skrátka to nešlo. Darmo som im donekonečna argumentoval, vypracoval i projekt na získanie financií a pod. , vysvetľoval som im aj to ako stúpne kredit celej nemocnice keď budú robiť takúto zdravotnú starostlivosť, že sa môžu v tom momente porovnávať aj s Nemeckom a pod. nikdy nebol súhlas vedenia. Snažil som sa o to roky. Nakoniec som sa naštval, dal výpoveď, vybavil papiere na vlastnú ambulanciu, nakúpil prístroje z Nemecka a Kanady za vlastné a začal som to ponúkať pacientom, lebo ma štvalo, že to tu nikto nerobí a pritom by to mnohým pacientom tak výrazne pomohlo. Keď som začal zisťovať svoje zazmluvnenie s poisťovňami zistil som, že tie výkony, kvôli ktorým som otváral ambulanciu ani nie sú v bodovníku zdravotníckych výkonov, nakoľko som zistil, že ten náš bodovník je 30 rokov starý. Takže tieto nové zdravotnícke výkony, ktoré sa v súčasnosti bežne vo svete robia tam ani nemohli byť. Takže preplácanie mojich investícií cez poisťovne padlo, tak som zo začiatku s veľkou nevôľou začal robiť na priame platby. Štvalo ma síce a podnes ma to štve, že ľudia majú platiť za niečo načo majú nárok pretože si platia zdravotné odvody, ale toto som nedokázal zmeniť, tak ponúkam svoje služby aspoň ako možnosť, že takáto zdravotná starostlivosť sa tu robí. Iste mohol som zamietnuť svoje zámery, zostať v nemocnici, ale pacienti by sa k takejto starostlivosti nedostali. Takto sa dostanú, len žiaľ musia si za to zaplatiť. Ale je tu už aspoň možnosť mať takúto zdravotnú starostlivosť a nemusieť ísť do Nemecka či Rakúska. Tak mi prosím pani doktorka BXL nepíšte, že čo tým mojim odchodom do skromnej ambulancie pacienti získali. Nezískajú nič vtedy, keď zabalím celú svoju profesiu a začnem sa živiť niečim úplne iným.
BXLmiami
03.07.12,09:51
Opisujete niečo veľmi podobné čím som prešla ja a čím ešte prechádzam,pretože okrajovo som si poisťovne nechala.Naozaj okrajovo.Lenže ja som vyhodnotila pred 4 rokmi,ked som prišla na Poradu kvôli niečomu celkom inému,kvôli ekonomike a záhradke,že je veľký problém a táto situácia ktorú ste opísal bude pokračovať.A viete prečo?Pretože ľudia ako Poradáci,ktorí sa perfektne vyznajú v číslach a zákonoch-to som už niekde písala-ani len títo ľudia netušia a nechápu čo sa v zdravotníctve deje.A pokiaľ sa budú spoliehať na médiá,tak sa to v živote ani nedozvedia.Hned citujem Vaše vyjadrenie...našiel som metodu,u nás sa nerobí,všetko som opakovane vybavil a neprešlo to.Citujem Poradákov zhruba a tvorivo...čo tí doktori robia nechcú nás vyšetrovať nemajú ani potuchy o diagnostike,nakrič na doktorku a nedaj sa odbiť aby ťa vyšetrila.....No atd.
Tak vysvetľujem a Vy by ste sa mohol pridať.Dávam čísla a Vy ich dajte tiež.
Napriklad takéto číslo-Bodovník zdrav.výkonov kod čislo 60-taxatívne vymedzené čo všetko za tú polhodinu musí moja ambulancia spraviť a za tú polhodinu mi niekto zákonom prideli okolo 6,5 eura.A z toho mám zaplatiť pol hodinu seba,sestru,najom energie.....tak uctovnici ,dá sa to?Lekári reagujú poplatkami a všetkým možným a výsledok?Dávame do zdravotníctva majland aj v hotovosti a nič nefunguje.A ak si niekto myslí,že toto,čo tu trvá 20 rokov sa vybaví a zmení bez pacienta,tak...teraz použijem citát môjho otca....nech čaká a zatiaľ si nohy v rieke močí.Možno sa dočká.
marjankaj
03.07.12,10:01
A ak si niekto myslí,že toto,čo tu trvá 20 rokov sa vybaví a zmení bez pacienta,tak...teraz použijem citát môjho otca....nech čaká a zatiaľ si nohy v rieke močí.Možno sa dočká.
Teda zlatý socializmus. A toto sme si vyštrngali. Alebo iba tí pacienti boli štrngať kľúčami?:eek:
wagner
03.07.12,10:35
vsak prave,ked sa ukazuje ze efektivne prezije iba jedna poistovna,pride zachranca Fico,ktory vyhovie volaniu ludu a celkom elegantne bez straty popularity zachrani majitelom sukromnych poistovni ich investicie,aj vlk nazraty aj ovca cela a nejakych par miliard zo statnej kasy hore dole
... doplním do vrecka pánov mecenášov. Ľahšie sa im bude kontrolovať jedna poisťovňa ako tri poisťovne.A zo súkromnej im do vrecka netečie, tak ich treba zrušiť. Ja tvrdím, že nástupom Smeru sa sem navrátil socializmus:confused: Ešte sa len zbadáme, znárodnia nám aj naše vlastné
Stefan2005
03.07.12,11:06
...Pretože ľudia ako Poradáci,ktorí sa perfektne vyznajú v číslach a zákonoch-to som už niekde písala-ani len títo ľudia netušia a nechápu čo sa v zdravotníctve deje....

... takže voči vyššie uvedenému sa pre zmenu dôrazne ohradzujem ja! Prečo? Lebo účtujeme neštátne zdravotníckej zariadenia od ich vzniku, a nielen účtujeme, ale aj konzultujeme ekomonické problémy, ich dopady a riešenia na chod ich ambulancií, a ich celoročné výsledky pretavujume do daňových priznaní lekárov a ich firiem; lebo ako ekonomovia veľmi dobre vieme, koľko platíme odvodov do jednotlivých poisťovní; lebo ako pacienti sme čím ďalej, tým viacej odkázaní (vzhľadom na pokročilejší vek) na služby a pomoc zdravotníctva a na vlastnej koži pociťujeme kvalitu, úroveň a neustále sa znižujúci rozsah týchto služieb, resp. "ústretovosť a obetavosť" niektorých (zdôrazňujem niektorých, lebo sú aj čestné výnimky) poskytovateľov ! Takže si dovolím tvrdiť, že možno sme (ako ekonomovia a pacienti zároveň) jedným z tých, ktorí do problematiky neštátnych zdratovníckych zariadení najviac vidia. A že čo sa deje v našom zdravotníctve? Nič viac a nič menej ako v ostatných sférach našej spoločnosti. Plytvá sa, kradne sa, tuneluje sa, a čo je najhoršie, dehonestuje sa človek na úroveň čísiel a materiálu. Straníci, lobisti, zlatokopovia a im podobní ešte vždy prežívajú zlaté časy konjuktúry a svoje ciele si presadzujú čoraz sofistikovanejšie, rafinovanejšie, a čím ďalej tým tvrdšie....
Zdenka175
03.07.12,12:06
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.325587284194457.77530.100002295654751&type=1

toto je zaujímavé, nemocnica vďaka svojej lekárni kúpila ďalší prístroj :)
Katy a R
03.07.12,13:13
... Kocúrkovo ...
trisestri
03.07.12,19:48
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.325587284194457.77530.100002295654751&type=1

toto je zaujímavé, nemocnica vďaka svojej lekárni kúpila ďalší prístroj :)
nemocniciam odstrihli ziskove cinosti,tu je priklad toho keby im ostali lekarne,prevadzka sanitiek,dialyza a ine,tak ich dlhy by boli mensie ak vobec.
wagner
04.07.12,20:39
Tak a zase si Kolár narazil hlavu. Chcel vytlkať peniaze,ale musel sklapnúť. A čuduj sa svete, dnes im už zrazu stačí aj tých ponúkaných 8 %. Len neviem, prečo má byť pacient rukojemníkom pre nejakých odborárov a ešte neviem pre koho. Naše zdravotníctvo je celé choré. Pokiaľ nespravia poriadok vo financiách, tak tam nikdy nebudú peniaze.
Letko
05.07.12,07:59
Platia všetky poisťovne lekárom rovnako?
Darina1234
05.07.12,08:04
Vsetci lekari, ktori nas pacientov nechcu liecit alebo nazvime to predpisovat lieky, nech idu za mlaku, ale najskor nech si zaplatia studia ktore sme im zaplatili. Cest vynimkam.
zelenydom
05.07.12,10:06
Vsetci sa rozculujeme nad zdravotnictvom....ja som prisiel do UK a az tu som pochopil, ze na Slovensku to nie je az take zle. Z vlastnej skusenosti Vam ponuknem len niektore pikosky: ak pridete k lekarovi v UK, drviva vacsina problemov sa riesi paracetamolom (podobne ako ibuprofen). Ludia tu dokonca uverili, ze je to ozajstny liek (dokonca tak liecili sefovu zlomenu patu dva tyzdne a potom sa rozhodli, ze asi by bolo dobre ho poslat na rtg). Ak pridete s niecim zlozitejsim, lekar Vas usadi a povie: pozrime sa, co o tom hovori internet. A uplne najlepsie je, ak potrebujete ist na pohotovost. To pridete do oddelenia nemocnice, kde je pohotovost. Tam je ludi ako na demonstracii, niektori naozaj v zlych stavoch, kriciaci od bolesti, zvierajuci sa od bolesti, krvave udy...pockate si 3-4 hodiny a potom Vas frustrovany doktor od dveri prehliadne a da paracetamol a povie aby ste isli k svojmu doktorovi.
Ja viem, ze su rozne skusenosti a nechcem tu ziadny system ani glorifikovat ani ociernovat, len ma velmi zarazilo, ze vsetci na Slovensku mame predstavu, ze inde je ten system ovela lepsi a moja skusenost mi dokazuje opak. Verte mi ludkovia, to 'inde' urcite nie je UK.
BXLmiami
05.07.12,10:10
Platia všetky poisťovne lekárom rovnako?
Všeobecná platila najmenej.Teraz neviem,ešte mi neprišla zmluva.
ewita888
05.07.12,10:28
nemocniciam odstrihli ziskove cinosti,tu je priklad toho keby im ostali lekarne,prevadzka sanitiek,dialyza a ine,tak ich dlhy by boli mensie ak vobec.
Lekárne môžu mať svoje, akurát že nemajú na lieky, takže z čoho zisky?
Stefan2005
05.07.12,11:03
...len ma velmi zarazilo, ze vsetci na Slovensku mame predstavu, ze inde je ten system ovela lepsi a moja skusenost mi dokazuje opak. Verte mi ludkovia, to 'inde' urcite nie je UK.

... neglorifikujem žiadny iný systém fungujúci inde vo svete, a to z jednoduchého dôvodu - nepoznám iné systémy. Zato ten "náš" poznám už vyše polstoročia, a môžem prehlásiť, že to (z pohľadu pacienta a na jeho úkor) s ním ide dolu vodou ! Napriek tomu, že za ten čas sa výrazne zdokonalila zdravotnícka technika, vyšetrovacie metódy a množstvo liekov na trhu....
zelenydom
05.07.12,11:31
... neglorifikujem žiadny iný systém fungujúci inde vo svete, a to z jednoduchého dôvodu - nepoznám iné systémy. Zato ten "náš" poznám už vyše polstoročia, a môžem prehlásiť, že to (z pohľadu pacienta a na jeho úkor) s ním ide dolu vodou ! Napriek tomu, že za ten čas sa výrazne zdokonalila zdravotnícka technika, vyšetrovacie metódy a množstvo liekov na trhu....
Ono asi plati, ak ma clovek peniaze, tak je aj pristup ku vsetkym tymto liekom, metodam a technike. Ktovie, mozno o niekolko desatroci bude 'byt zdravy' vysadou bohatych.
Stefan2005
05.07.12,11:40
Ono asi plati, ak ma clovek peniaze, tak je aj pristup ku vsetkym tymto liekom, metodam a technike. Ktovie, mozno o niekolko desatroci bude 'byt zdravy' vysadou bohatych.

... veľmi pochmúrna a desivá predstava, ale smerovanie naznačuje, že veľmi reálna; veď dnes je už bežné, že miliony ľudí na zemeguli trpia nedostatkom jedla, vody, liekov - kým tí, ktorí na to majú, sa veľakrát doslova prežierajú, plnia zbytkami jedál svoje kontajnery, pitnou vodou svoje bazény, dávajú si preventívne robiť bypas,...
Letko
06.07.12,07:50
Všeobecná platila najmenej.Teraz neviem,ešte mi neprišla zmluva.

Keď budeš vedieť, napíš aj číslo, napr. za rovnaký úkon koľko dostaneš od koho.
trisestri
06.07.12,08:01
Lekárne môžu mať svoje, akurát že nemajú na lieky, takže z čoho zisky?
to bol udaj o zisku od nemocnice,jedny maju iny mozno nie,ale keby boli na tom dlhodobo zle tak jednoducho skrachuju-naco taka lekaren co nema na lieky,je to aj tym kolko ich pribudlo-u nas je na 200 stvorcovyh 5 lekarni a meste dalsie minimalne 4 co je na necelych 20000 obyvatelov asi vela,ale je to konkurencia,kde jedny maju uspech,iny zase asi pohoria.
BXLmiami
06.07.12,09:21
Keď budeš vedieť, napíš aj číslo, napr. za rovnaký úkon koľko dostaneš od koho.
Cena bodu-Dôvera-0,019252-Union-0,018257
a Všeobecka teraz 0,019170.Ale Union je tiež v jednaní.
veronikasad
06.07.12,09:25
Cena bodu-Dôvera-0,019252-Union-0,018257
a Všeobecka teraz 0,019170.Ale Union je tiež v jednaní.
Aký problém majú lekári so ZP Dôvera ? Som v nej od jej vzniku, viackrát ma lekári tlačili na "prepoistenie" ...
Letko
06.07.12,09:35
A každá z nich dáva rovnaké množstvo úkonov na mesiac?
BXLmiami
06.07.12,10:11
Všeobecná ma najviac,Dôvera najmenej.Skresali to tak,že 10 v mesiaci sa na nich nedá robiť.Aspon u mna.
Stefan2005
07.07.12,11:39
ešte jeden pohľad na zdravotníctvo:

"...Asi sa zhodneme na tom, že lekári sú súčasťou inteligencie tejto krajiny. No musím sa priznať, že po sledovaní toho, čo sa deje v súvislosti - a nazvem to tak, ako to cítim – vydieraním zvyšku spoločnosti pre platy, silne pochybujem o tom, čo som pred chvíľou povedal. Poctiví lekári sú iba malá časť tejto veľkej mozaiky. Zlo robí aj nezdravá lekárska solidarita. Nazvime to pokrytectvo, ktoré je v tom, že lekár nechce potopiť lekára napriek tomu, že vie, že urobil niečo, čo nie je v poriadku. To sa zlepší len vtedy, keď sa sprísnia sankcie a keď my ako občania budeme proti tomu protestovať.

Rovnako tvrdím, že nie je pravda, že zdravotníctvo je finančne poddimenzované. V zdravotníctve je neskutočný neporiadok. Osobne odporúčam vláde, aby nedala viac peňazí do zdravotníctva. Čím tam bude viac peňazí, tým sa viac tých peňazí rozkradne a pomíňa neefektívne. Kľúčom k vyriešeniu problémov v zdravotníctve je urobiť v tomto poriadok.

Pritom si myslím, že to nie je ani taká veľká úloha. Sme malá krajina, nemocníc je pár. Len treba sa odtrhnúť od rôznych záujmov a hovoriť si pravdu. Zdravotníctvo je v hlbokej kríze a kríza sa nerieši tak, že sa zvyšujú platy lekárom a sestrám. Posudkoví sú len súčasťou tohto problému. Ukázalo sa to aj v Humennom, kde došlo k odhaleniu trestnej činnosti najmä vďaka principiálnemu postoju riaditeľky pobočky. Jej príklad ukazuje, že kým nebudeme mať všetci záujem túto spoločnosť očistiť a hľadať spôsob, ako robiť veci inak, tak tu lepšie nebude. Slovensko je bohatá krajina, len je neefektívne spravovaná...."


viac na: http://ekonomika.sme.sk/c/6448243/lopatka-pre-mna-bola-praca-v-poistovni-sluzbou-vlasti.html#ixzz1zwK8duF4
ivuliatko
07.07.12,13:00
Aký problém majú lekári so ZP Dôvera ? Som v nej od jej vzniku, viackrát ma lekári tlačili na "prepoistenie" ...

U nás naopak, napr. zubár prijal moje deti len vďaka tomu, že nie sú vo VŠZP, ale v Dôvere.
Letko
09.07.12,03:16
Všeobecná ma najviac,Dôvera najmenej.Skresali to tak,že 10 v mesiaci sa na nich nedá robiť.Aspon u mna.

Keby si mohla vybrať jednu poisťovňu, od ktorej by si chcela ďalšie zvýšenie množstva "úkonov"?
ivantt
10.07.12,18:46
No poviem vam, je to zaujimave citanie, mali by si to precitat pani z parlamentu. Ale môj pohlad ???
- kaslem na to kolko mame poistovni. behom 3 rokov som musel menit poistovne. Zmenil som lekara a ten mi po par dnoch povedal, ze musim zmenit poistovnu lebo s mojou nema zmluvu. zmenil som. prisiel som k zubarovi, nechcel ma robit lebo s mojou poistovnou nema zmluvu.. zmenil som.. ale s mojou novou poistovnou ma poslala do certa odborna lekarka lebo ona s mojou poistovnou nespolupracuje.
- je mi jedno ci je lekar statny alebo nestatny, ja chcem byt len riadne vysetreny a lieceny... keby som mal peniaze tak by som si to kludne zaplatil ( ale preco si musim platit zdravotnu a potom platit sukromneho lekara ????!!! ) ale kedze ich nemam, som odkazany na poistovne... ale na ktore ???
- kied pridem k lekarovi, najskôr cakam ze pridem k lekarovi a nie podnikatelovi. aj ked robi za priame platby alebo cez poistovne, vzdy by mal byt lekar a pracovny cas by si mal rozvrhnut tak, aby na to nedoplacal pacient. Nie ze ordinuje od 8,00 a pride o 10,00 lebo bol platit šeky... nech si da na dvere ordinacne hodiny od 10,00 a nie od 8,00. Ked ma nespokojnych pacientov cakajucich 2 hodiny tak znervoznie aj on a ako ma potom liecit ?? s hnevom a krikom ? Aj ked lekar robi na zivnost ( alebo s.r.o... neviem ako to je u lekarov ) vzdy by mal byt najskôr lekar a potom podnikatel. V pacientovi by mal vidiet cloveka, ktoremu treba pomoct a nie pozerat sa na neho ako prinos do penazenky. Ano, viem, nerozculujte sa, kazdy musi z niecoho zit, to nikomu neberiem, ale clovek sa stal lekarom lebo chce pomahat ludom... mal by byt nalezite odmeneny, to je pravda ale obcas treba pomoct aj nezistne.
Prestavam verit lekarom cim dalej tym viac. Ved nietkory travia dovolenky do roka 3x na miestach, kde sa obycajny smrtelnik nedostane za cely zivot lebo na to nenaspori. ( nehadzem vsetkych do jedneho vreca . okrem toho je na skoleniach farmaceutickych firiem niekolko krat do roka a ja sa musim objednat pol roka do predu a ked pirdem, lekarka tam nie je tak sestricka ma preobjedna o tyzden. Ale ked sa stane ze sa neuvolnim z prace tak ma nepreobjednaju o tyzden... dostanem vynadane najskôr od sestricky, potom od lekarky a bez vysetrenia dovidenia o pol roka... Jeden lekar predpise lieky a da povolenie obvodnemu predpisat dalsieho pol roka.. ale ten zmeni silu z 500 na 850 a namiesto 2x povie 3x denne. No a odborna lekarka namiesto toho aby vinadala jemu vynada mne... Priden k lekarovi a ten povie, to sa musite zmierit, to vas bude boliet uz do konca zivota. ked to rozpravam znamym, pristupi nejaka osoba, povie ukazte.. siahne na chrbat slabucko potlaci a cuduj sa svete.. s nicim sa nemusim zmierit, odvtedy nic neboli a je to uz roky... Priatelka bola chora a dostala lieky, nejake antibiotika, kvapky a este nejake tabletky.. po mesiaci mala konecne pokoj. mne poradili aby som si zarobil med s cesnakom.... v jeden den som si dal, po dvoch dnoch znovu a po chorobe ani chyru ani slychu...
Viem ze lekari su vynimocní ludia, múdri a vzdelaní... ale zial, zdravotnictvo im zvazuje ruky a to z nich robit potom nie lekarov ale podnikatelov. Je to len môj pohlad na toto vsetko ca sa tu pise, davam za pravdu aj lekarom aj pacientom, ale preco sa taketo diskusie vedu na nespravnych miestach ? preco sa nevedu tam kde by to malo aspon mizernu sancu na zlepsienie zdravotnictva ??? Preco sa ludia medzi sebou hadaju namiesto toho aby sa spojili a nieco vyriesili ? Beuz toho aby jeden druheho povazoval za rukojemnika. Aleb ze by bolo treba zacat v anglicku u farmaceutickych firiem ? u dalsich ich pobockach ??? Ved pre nich je dolezite cloveka udrzat v zlom zdravotnom stave a nie vyliecit. Ide len a len o peniaze a nie o cloveka. Chcem sa vyliecit, kde mam hladat pomoc ?????
Anik
27.07.12,16:08
dnes som bola s manželom na psychiatrickej ambulancii kôli injekcii a predpísaniu liekov. Do čakárne sme prišli 8.25 hod. v čakárni pred nami 3 pacienti a na dverách papier desiata. To je celkom v "poriadku" manžel si prisadol k veľmi nekľudnému pánovi hneď oproti dverám len som ho zavolala späť k sebe. Sestrička nevyšla tak po 15 min. - ten nekľudný pán tam nahlas vzdychal, modlil sa,vydával rôzne zvuku a správal sa ozaj veľmi nervózne, bolo mi ho strašne ľúto musel prežívať muky. Keď sestrička otvorila dvere dala mu do rúk recept a bol vybavený -bol na ňom len 1 liek on sa hneď pýtal, že prečo- na dverách visel oznam, že lieky proti nervozite a na spanie sa môžu predpísať len raz mesačne. Bol hrozne zúfalý. Mal so sebou tašku ako keby išiel z nemocnice - tam si myslím, že človek v takom stave patrí. Správal sa nepríčetne a niekto rozhodne, že viac liekov mu neprináleží. Takíto človek je podľa môjho skromného názoru nebezpečný seba, ako aj okoliu.
Potom sa čudujeme čoho sú plné večerné správy - samé nešťastie ja sa ani nedivím
Je to veľmi smutné čo sa tu deje
buchač
27.07.12,16:29
...na dverách visel oznam, že lieky proti nervozite a na spanie sa môžu predpísať len raz mesačne....
...nie je celkom pravdou ...

Mama berie lentilky na spánok...minulý týždeň jej lekárka vypísala recepty ......
V jednej lekárni jej odmietli vydať , vraj sa NEDÁ...
V druhej ( v podstate oproti v budove ) bez problémov sa DALO...
Keby som na vlastné oči nevidel - neuverím ...

Holt , ta prvá je pod patronátom J & T alebo Penta ...že poisťovňa Dôvera ....
Ta druhá , žeby normálna ???

...ale čo je to v tomto kráľovstve zvané Kocúrkovo normálne ????
Anik
27.07.12,16:44
ja som z toho všetkého vôbec nemala pocit, že ten človek potrebuje "lentilky na spanie - bol to rivotril, ktorý mu odmietli vydať ten berie aj manžel - ten jeho nekľud bol hrozný - určite sa tam stratil obyčajný človiečik - jeho rodinu si nechcem predstaviť čo s ním musia teraz prežívať a z toho mi je nanič
naozaj sa nedá nato povedať nič iné len - ževraj zdravotníctvo máme na slovensku
mareko
28.07.12,11:38
U nás naopak, napr. zubár prijal moje deti len vďaka tomu, že nie sú vo VŠZP, ale v Dôvere.
A mňa zasa naopak zubárka poslala prepoistiť sa z Dôvery do VŠZP :rolleyes:
trisestri
01.12.12,11:51
BXLmiami
01.12.12,13:18
Celkom by ma zaujímalo aká suma mesačne odíde zo zdravotníctva na všetky tie dozorné rady.
Mila123
01.12.12,13:28
kežmarskí zdravotníci sú spokojní, že vyhral konkurz riaditeľ ich zariadenia v ZA.....a teraz majú hlavy bôľ žilinskí......nezávidím .....
trisestri
01.12.12,13:30
Celkom by ma zaujímalo aká suma mesačne odíde zo zdravotníctva na všetky tie dozorné rady.

aj mna-nestacil by riaditel a jeden asistent ako manazment? /predstavenstva,dozorne rady,managment a tuneluje sa aj tak a neefektivne hospodari-cim viac platenych ,,gazdov,,tym vacsi bordel a neefektivne gazdovanie/
BXLmiami
01.12.12,13:41
Chcel si povedať práve preto,nie aj tak.Nechceš mi povedať,že to vymenované osadenstvo je tam na to aby sa netunelovalo,to by si ma rozosmial.
Kvaka
01.12.12,14:30
Čítala som ten článok (http://www.topky.sk/cl/10/1332800/Nemocnica-v-Piestanoch-v-rukach-Smeru--Riadit-ju-bude-aj-raper-Ego-) a nemám slov, ten získaný "hlas" je drzosť najvyššieho kalibru, naozaj banánová republika. Inak aj diskusia je dobrá, Andersen tam niečo napísal. :D
Zita5
28.01.13,19:41
Nevedela som kde zaradiť , tak som to prilepila tu ...
karma článku: 15,79 ; prečítané: 471 x

Bude Váš chorobopis na webe?




Ministerstvo zdravotníctva chystá jednu z najzávažnejších legislatívnych zmien v slovenskom zdravotníctve poslednej dekády: Zákon o národnom zdravotnom informačnom systéme. Prečo by Vás to malo zaujímať? Lebo všetky Vaše najintímnejšie zdravotné údaje budú online. Zaheslované na serveroch štátneho úradu. Legálne dostupné desiatkam ľudí, nelegálne čisto teoreticky šikovnému hackerovi alebo obchodníkovi. Chcete vedieť, čo o Vás bude štát vedieť? O tom je tento blog.


Čítajte viac: http://tiborhlavaty.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=319440&bk=63161#ixzz2JIxeoo77
ivantt
09.02.13,04:40
Zita5 ... to je môj názor :

No a hlavne že ti nedajú kartu o tvojom zdravotnom stave do rúk ale na internete si Ťa nájde každý. Aj tak už nášmu zdravotníctvu neverím. Z celkového počtu lekárov je skutočných lekárov možno tak 50% a zdravotná starostlivosť znamená staroslivosť o zdravie peňaženiek a nie pacientov. A keby zdravotníctu skutočne záležalo na ľudoch, tak by sa postarali o to, že keď je človek chorý tak by sa mal liečiť doma a nie šíri choroby v robote. Človek by sa nemal báť o zamestnanie kvôli chrípke. To zamestnávateľ by sa mal báť o zdravie zamestnanca. A naša zdravotnícka vrchnosť by také niečo mala uzákoniť : si chorý tak sa lieč a keď nie, budeš postihnutý. Keď to zneužije zamestnávateľ, bude postihnutý zamestnávateľ.
korela
09.02.13,12:53
Nevedela som kde zaradiť , tak som to prilepila tu ...
karma článku: 15,79 ; prečítané: 471 x

Bude Váš chorobopis na webe?






Ministerstvo zdravotníctva chystá jednu z najzávažnejších legislatívnych zmien v slovenskom zdravotníctve poslednej dekády: Zákon o národnom zdravotnom informačnom systéme. Prečo by Vás to malo zaujímať? Lebo všetky Vaše najintímnejšie zdravotné údaje budú online. Zaheslované na serveroch štátneho úradu. Legálne dostupné desiatkam ľudí, nelegálne čisto teoreticky šikovnému hackerovi alebo obchodníkovi. Chcete vedieť, čo o Vás bude štát vedieť? O tom je tento blog.


Čítajte viac: http://tiborhlavaty.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=319440&bk=63161#ixzz2JIxeoo77


Zita5, nechceš založiť na túto tému nové zadanie? Je to predsa veľmi špecifické, dotýka sa to každého. Sem nemusí každý nazrieť.
korela
09.02.13,13:13
Zita5 ... to je môj názor :

No a hlavne že ti nedajú kartu o tvojom zdravotnom stave do rúk ale na internete si Ťa nájde každý. Aj tak už nášmu zdravotníctvu neverím. Z celkového počtu lekárov je skutočných lekárov možno tak 50% a zdravotná starostlivosť znamená staroslivosť o zdravie peňaženiek a nie pacientov. A keby zdravotníctu skutočne záležalo na ľudoch, tak by sa postarali o to, že keď je človek chorý tak by sa mal liečiť doma a nie šíri choroby v robote. Človek by sa nemal báť o zamestnanie kvôli chrípke. To zamestnávateľ by sa mal báť o zdravie zamestnanca. A naša zdravotnícka vrchnosť by také niečo mala uzákoniť : si chorý tak sa lieč a keď nie, budeš postihnutý. Keď to zneužije zamestnávateľ, bude postihnutý zamestnávateľ.
Jedine pri alternatíve nepotrebujú pacientovu kartu. A ani záznam sa nikam ďalej nedostane.
(Nerobím reklamu, iba pre informovanosť ...)
http://www.terramedica.sk/node/135
http://www.terramedica.sk/
vulxy
09.02.13,13:19
mimotemy"My dnes zijem v zemi, kde doktori znici Vase zdravi, pravnici znici soudni spravedlnost, university znici vedomosti, vlady znici svobodu, media znici informovanost, nabozenstvi znici moralku a nase banky znici nasi ekonomii."

Chris Hedges
ivantt
09.02.13,18:01
Jedine pri alternatíve nepotrebujú pacientovu kartu. A ani záznam sa nikam ďalej nedostane.
(Nerobím reklamu, iba pre informovanosť ...)
http://www.terramedica.sk/node/135
http://www.terramedica.sk/

Teraz ani ja nerobim reklamu, ani si nero im reklamu ale zaoberam sa alternativnou medicinou a take bankovanie je ucinnejsie ako tabletky proti bolesti hlavy :-))) napriklad...
jar88
09.02.13,21:39
Nositeľom penazí po zdravotníctva je pacient.On platí a on jediný môže požadovať.Ja ked požadujem tak povedia-pani doktorka,ked sa Vám nepáči,zrušíme zmluvu.Berte alebo nechajte tak.No a lekári v parlamente?To je ten Novotný,ktorý ani netušil,aké máme limity zo Všeobecky ked schvaloval zákony?Uhliarik?Raši? cha cha cha.

Čítam si túto tému odzačiatku a naozaj žasnem nad úvahami zúčastnených. Na veľa príspevkov som mal chuť zareagovať, aj napriek tomu, že je stará, ale až doteraz som sa zdržal. Naozaj nechápem, že aj v tejto dobe, všeobecnej vzdelanosti populácie, je možné nechápať zjavné a jasné súvislosti.
Nemyslím tým len na BXLmiami, ale skutočne na všetkých zúčastnených.
Ale tento výrok ma naozaj dostal.
Trošku ho poopravím, lebo si myslím, že je to len preklep.
Nositeľom peňazí do zdravotníctva je pacient. On platí a on jediný môže požadovať.
Presne tak by to malo byť, ale tak to nieje. Je to váš zjavný omyl BXLmiami a nepochopenie skutočného vzťahu.
-----------------------
Pacient totiž nieje žiadnym nositeľom peňazí, nositeľom peňazí je zákon. Zákon o zdravotnom poistení a to je ten podstatný a zároveň aj vami prehliadaný rozdiel.
Zároveň je to aj priamou príčinou toho, že napriek tomu, že pacient je ten, kto v skutočnosti všetko platí, je jediný, čo v celom systéme o ničom podstatnom nerozhoduje a nič nemôže požadovať.
Občan ako pacient nerozhoduje, dokonca ani ako poistenec nerozhoduje, koľko, komu a za čo zaplatí. Všetko za neho rozhodli poslanci a napísali mu to do zákona.
Dokonca ani "poisťovňa" o ničom dôležitom nemôže rozhodovať, lebo aj za ňu rozhodli poslanci a aj jej to napísali do zákona.
Čudujete sa, že to zle funguje? Či dokonca nefunguje?
Ako to môže fungovať, keď poistenec nemá žiadnu páku na poisťovňu, lebo nemá ako s poisťovňou vyjednávať o cene a rozsahu poistenia. (dôvod: všetko určuje zákon)
Ako to môže fungovať, keď poisťovňa tiež nemá žiadnu páku na zdravotné služby a cenu poistenia? Veď aj v tomto rozhoduje len a len zákon.
---------------------------------------------------------
A perlička nakoniec.
Niekde som tu čítal v jednom príspevku o falošnej solidarite lekárov. Nuž je to paradox, ale je to skutočnosť. Tiež sa čudujete, že vrana vrane oči nevyďobe? Prečo asi. Že by boli z jedného kŕdľa? Že by to bol profesný kŕdeľ? Nuž v tomto máte pravdu. Sú v jednom profesnom kŕdli.
Otázka je prečo sú v jednom kŕdli a ako a prečo by sa mali rozdeliť na viac kŕdľov.
Nuž ak jeden robí a druhý platí, mali by obe strany vedieť, čo robiť, prečo to robiť a za čo to robiť. Ak s tým súhlasíte, malo by vám byť jasné, že aj v poisťovni by mali pracovať lekári, ktorí by vedeli zhodnotiť, či lekár v ordinácii, alebo nemocnici robil to, čo bolo naozaj potrebné, či to zaplatiť a koľko zaplatiť. Veď ako môže účtovník, alebo ekonóm posudzovať činnosť lekára. No a samozrejme, že ak nastane situácia, že poistenci (pacienti) potrebujú starostlivosť za viac peňazí, ako zaplatia poisťovni na poistnom, musí poisťovňa požiadať poistencov o navýšenie poistného, alebo poistnú zmluvu vypovedať. Rovnako poistenec by mal mať možnosť si situáciu overiť v konkurenčnej poisťovni a rozhodnúť sa, čo ďalej. Či súhlasiť s navýšením ceny, či žiadať dodržanie zmluvy, alebo prejsť ku konkurencii.
-----------------------------------------------
Ale toto všetko sa nedeje a nemôže diať, lebo nemá ako, je tu totiž zákon.
Zákon, ktorý presne určuje, kto bude platiť, koľko bude platiť. (občan - poistenec)
Zákon, ktorý presne určuje, kto bude zarábať a koľko bude zarábať. (poisťovňa)
Zákon, ktorý presne určuje, kto sa povezie, ako a či sa povezie. (lekár)
Stefan2005
10.02.13,08:00
Čítam si túto tému odzačiatku a naozaj žasnem nad úvahami zúčastnených. Na veľa príspevkov som mal chuť zareagovať, aj napriek tomu, že je stará, ale až doteraz som sa zdržal. Naozaj nechápem, že aj v tejto dobe, všeobecnej vzdelanosti populácie, je možné nechápať zjavné a jasné súvislosti. Nemyslím tým len na BXLmiami, ale skutočne na všetkých zúčastnených....

... škoda, že si sa neodhodlal napísať svoj príspevok skôr, oveľa skôr a upozorniť nás všetkých, ostatných nechápajúcich na náš hlboký omyl...
keby som bol zadávateľom témy, a tvoj príspevok by odznel ako druhý alebo tretí, bol by som ho určite a okamžite označil za najlepší a téma by bola uzavretá a nemuselo sa tu premielať niečo, o čom nikto nemá páru.
jar88
10.02.13,20:18
... škoda, že si sa neodhodlal napísať svoj príspevok skôr, oveľa skôr a upozorniť nás všetkých, ostatných nechápajúcich na náš hlboký omyl...
keby som bol zadávateľom témy, a tvoj príspevok by odznel ako druhý alebo tretí, bol by som ho určite a okamžite označil za najlepší a téma by bola uzavretá a nemuselo sa tu premielať niečo, o čom nikto nemá páru.

Ale bez tých vašich príspevkov by som nemal ako vedieť ako ste chápaví.
trisestri
14.02.13,09:19
trisestri
09.02.15,20:55
tak arogantne vystupenie,skoda slov http://www.noviny.sk/c/krimi/uplatky-su-chybou-systemu
Peggynka
09.02.15,21:15
tak arogantne vystupenie,skoda slov http://www.noviny.sk/c/krimi/uplatky-su-chybou-systemu
Slov škoda,ale mali by si na neho posvietiť aj iné orgány (vrátane finančákov):
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/345130-lekar-peter-liptak-ked-pacient-nema-peniaze-ma-smolu/