mandyla
28.06.12,11:24
Na jar som nezohnala sadivo bôbu, teraz som dostala za hrsť, oplatí sa ešte zasiať? (28.6.)
ZEvina
28.06.12,12:24
obávam sa, že by ti už nedozrel. Mne dokonca niektoré nedozreli minulý rok ani tie, ktoré som zasadila na jar. Ja by som ho nechala na budúci rok. Bôb vyklíči aj po dvoch rokoch, ak je dobre uskladnený.
Silvernola
29.06.12,03:27
Ja po zbere strukov rastliny zostrihám 5cm nad zemou. Vyženú nové výhonky a dočkám sa úrody, aj keď samozrejme menšej. Toho roku to skúšam aj s hrachom. Uvidíme!
ela77
29.06.12,03:55
robíme to isté, bôb znova vyženie a zakvitne, ibaže -mandyla- nemá ešte žiaden bôb, takže nemá čo zostrihať
kukuportal
29.06.12,07:28
My sme tento rok zasadili bôb očakávajúc veľkú úrodu, ale asi sme sa začali tešiť predčasne. Listy nám začali žltnúť a nevieme prečo. Pôdu som na jeseň vápnil a na jaro zapracoval domáci hnoj. Zalievam ráno aj večer. Nevie mi teda niekto poradiť, kde mohol nastať problém? Nie všetky rastliny však žltnú, len v niektorom rade a na určitom mieste. Výška rastlin je tak 40 cm. Mne sa zdá byť nejaký nízky. Mušky a ani nijakých iných škodcov som však nepostrehol.