Katka01
28.06.12,12:30
Kvôli vážnym dlhotrvajúcim zdravotným problémom, na ktoré nič nezaberá, ani doplnky výživy, vitamíny, ani lieky od lekárky som sa rozhodla skúsiť s tým bojovať zdravou stravou. Nakoľko som čítala, že vírusy nedokážu prežiť v zásaditom prostredí a že vlastne my všetci sme viac či menej prekyslení a v tomto prostredí sa výborne darí vírusom, baktériám i rakovinovým bunkám. Tak som sa rozhodla svoju stravu zmeniť čisto len na zásaditú, tzn. len surová zelenina. Nejaký čas chcem zostať len na nej, neviem ako dlho, záleží od toho, ako rýchlo mi prejdu tie zdravotné problémy ktoré mám a aj potom, ako prejdem na normalnu stravu chcem stale jest vela zeleniny a pit sodu bicarbonu. No ale nie je mi uplne jasne, ktore potraviny su zasadite. Teda surova zelenina to je jasne, a okrem toho? Co tak napr. olivovy olej, ovsene vlocky, pripadne vyrobky z nich ako Bebe dobre rano, orechy, kava, zeleny alebo bylinkovy caj. Je jasne, ze tieto veci su zdrave, ale o to teraz nejde, musia byt cisto len zasadite.
Tiez som citala, ze vyborne je zmiesat sodu bikarbonu s javorovym sirupom, ze soda sa naviaze na cukor, co je v tom sirupe. Virusy i rakovinove bunky miluju cukor a ziju z neho, zozeru ho, ale na nom bude naviazana ta soda a ta posobi na virus desktruktivne. No ale vsade pisu, ze aby to fungovalo, ta soda musi byt bez hlinika a jedla soda co sa predava ten hlinik obsahuje, hoci to na nom nemusi byt uvedene. Viete niekto, kde sa da kupit ta soda bez hlinika? Nikde na nete to neviem najst. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem
myara
28.06.12,10:59
ja teda neviem, ale sodu bikarbonu by som asi neskusala, prijde mi to take agresivne
urcite sa skor zameraj na zasadite potraviny, a vyhni sa kyselinotvornym, teda vsetko sladke, biela muka, masove vyrobky
bebe dobre rano, tak to uz vobec nejedz, taky umely humus
skus sa pozriet sem http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_jedy_i_leky_02.php
kyselinu sposobuje aj stres a hnev
alaya1
28.06.12,11:00
Ja odporucam.Puzivam to 5 mesiacov v spojeni s trstinovou melasou. mam urcite zlepsenia zdr.stavu, blizsie kto chce, v SS.
globalpartner
28.06.12,11:20
Potvrdzujem, aj mne vďaka tejto kúre ustúpilo onko ochorenie
dalid
28.06.12,11:43
BB soda pomaha dokonca aj pri rakovine hrubeho creva... ale to je uz o presvedceni pacienta ci sa na to da.. Na internete sa daju najst studie, myslim, ze to robil nejaky taliansky lekar...

EDIT - doplneny subor, kde sa o tom viacej pise.

Nazor si urobte kazdy sam :)
alaya1
28.06.12,12:01
Katka01
29.06.12,15:45
Baby - co mate skusenosti, viete mi poradit kde kupim cistu sodu bikarbonu? Vraj tie z obchodov a lekarni nie su dobre, lebo sa tam pridava hlinik, hoci to neuvadzaju na obale. Prejavi sa to vraj tym, ze ked to zahrejem, speni to a vytvori sa tam usadenina. Ja som to zahriala a naozaj to spenilo, takze mam asi zlu sodu (kupena v Carefoure). Skusala som hladat na nete kde kupit tu bezhlinikovu, ale nic som nenasla. Okrem toho, neviem ci som to nezahriala moc, pretoze to ma tak trocha karamelovu prichut. Dala som to do vodneho kupela ako sa pise, ale tazko ustriehnem kolko stupnov ma ta voda ked nemam na to teplomer. Myslite, ze som to zahriala az moc? Dakujem za rady.
alaya1
29.06.12,15:48
Ja pouzivam ten z obchodu a ucinky su aj tak.
Katka01
29.06.12,16:11
alaya1: diki, tak to si ma potesila :-) a za aky cas u teba doslo k zlepseniu?
arizona
29.06.12,16:45
BB soda pomaha dokonca aj pri rakovine hrubeho creva... ale to je uz o presvedceni pacienta ci sa na to da.. Na internete sa daju najst studie, myslim, ze to robil nejaky taliansky lekar...

EDIT - doplneny subor, kde sa o tom viacej pise.

Nazor si urobte kazdy sam :)

Tomu NEVERIM !
Osobne som poznala cloveka,ktory casto pouzival sodu bicarbonu na problemy so zaludkom.
Doslova mu rozozrala creva, zomrel vo veku 42r a patolog sa vyjadril, ze taku katasrofu este nevidel...vnutornosti a steny criev doslova vyzrate od sody...Zomrel na rakovinu zaludka

Takze so sodou opatrne
Indeed
29.06.12,17:09
Treba trochu pogoogliť na tému " ACIDOBAZICKA ROVNOVÁHA"

a práve to slovko ROVNOVÁHA ,by som chcel zdorazniť.

Nejde nám o to aby sme organizmus nachýlili do zásaditého stavu, prirodzený stav je mierne kyslý

aké je pH ľudskej pokožky ?

Preto sa doporučuje konzumácia jednoduchých sacharidov v ovocí , kvoli naplneniu energetických potrieb
organizmu a tiež na pomoc acidobazickej rovnováhe.

každý by si mal svoj jedálniček upraviť jednak podľa svojej krvnej skupiny a jednak podĺa individualnych potrieb svojho organizmu. /fyzicky pracujúci, ženy v prechode, atd./

Doporučuje sa DETOXIKÁCIA organizmu, pretože celý imunitný system človeka je v čreve.
alaya1
29.06.12,17:13
2 mesiace.
alaya1
29.06.12,17:14
Zase neverim, ze SB sposobila rakovinu zaludka. Ak tam uz rakovina bola, tak zomrel na to. Ale urcite ked konzumoval pol teglika, tak je to veloa. je to na kazdeho usudku.
helvécia
29.06.12,17:29
Vyskúšaj citrón do vody, chutí kyslo, ale v organizme pôsobí zásadito.
Indeed
29.06.12,17:30
ale potom príde HLAD jak hovado.... a nepomože nič len 30 dkg párkov alebo salámy a 6 rožkov...
lujza.j
29.06.12,17:57
ela77
29.06.12,18:18
skús predajňu s chemickými potrebami, tam dostaneš veľké pol až litrové balenie a soda bicarbona sa dá použiť aj pri čistení napr. vAFT Bratislave, Bočná ul. vypýtaš si hydrogénuhličitan sodný a navážia ti koľko potrebuješ.
Katka01
29.06.12,18:25
ela77 diki skusim :-)
osky
29.06.12,19:09
ja ako prve odporucam podrobne precitat knizku-omladzujuce odkyslenie,od tupperweina,je tu uz tema o odkysleni a tam je cela knizka prilozena.najdes tam odpovede na vsetky svoje otazky.

okrem toho-ano,kup si melasu,jedine "sladidlo,ktore je zasadite.preto v uvodzovkach,pretoze nesladi a je az nechutna,ale velmi zdrava.ale da sa skombinovat s dakym napojom aby sa ti lepsie na nu zvykalo.
ja som si kupila sol do kupela,Meine Base-odkysluje zvonku,co je velmi dolezite,
upravia som stravu,vrelo odporucam.
ak by si mala zaujem,napisem ti presne co jedavam,ako,co varim....nemusis jest len a len zasadito,ale princip je v tom,ze prevaha je v surovej strave.nezabudaj,ze aj kyselinotvorne veci su zdraviu prospesne,treba len vediet kombinovat.nemozes vylucit vsetko,to je extrem.
skus si zohnat zasaditu zmes.na Slovensku ju neviem zohnat,hoci by ju aj mohli namiesat v lekarni,ochotni nie su,pretoze za to nic nekasiruju,tak radsej povedia,ze nemaju.
v rakusku sa daju kupit rozne,ale su dost drahe oproti tej,ktoru mi stryko poslal z ciech,tam sa da zohnat za 10 eur 400g balenie.
na trhu je vselico.aspon tu v rakusku.keby si sa dostala do viedne,na Viedner hauptstrasse/krizuje s johan straussgasse/ je obchod Wallner-Reformhaus.maju tam aj bio sodu bicarbonu,urcite neobsahuje ziaden hlinik.je to jediny obchod,kde som zohnala HORKE semienka z marhuli,vsade mali len sladke.a maju tam milion super veci,samozrejme za super ceny,ale co uz.
velmi dobre je aj Wurzelkraft-prirodna zasadita zmes,lenze uzivat musis pravidelne viac razy denne a vyjde to velmi draho.mam vselijake infosky,lebo stryko ma rakovinu prostaty tak vselico na sebe skusal a pomohlo,tak sa snazime teraz aj my v rodine takto spravat a stravovat a ucinky su viditelne.
osobne odporucam aj lifepak,ktory ale je velmi drahy,pretoze aj ten obsahuje vsetko vyvazene co telo potrebuje a iste zlepsuje aj ph organizmu.
ale to je iba rada,samozrejme ze to ide aj bez neho,momentalne ho ani ja neuzivam.
na nete si mozes pohladat -vsetky potraviny,su krasne roztriedene podla kyslych alebo zasaditych,ci neutralnych.treba vela citat.
Katka01
29.06.12,19:29
Dakujem vsetkym za rady, napisali ste mi toho dost, mam si co studovat :-) Jo, nechcem ziaden extrem, ziaden extrem nie je dobry a moze to tiez ublizit. osky: tu knihu co spominas som si prave vcera kupila, akurat som z nej zatial stihla precitat len uvod, ale rozhodne to mam v plane cim skor preluskat :)
ludia dali ste mi mnozstvo dobrych rad o niektorych veciach som ani netusila, tak vdaka moc :)
arizona
29.06.12,20:42
Ja som nikde nepisala, ze soda sposobila rakovinu...
helvécia
09.07.12,08:50
Aha, tak takú skúsenosť zatiaľ nemám...
osky
18.09.12,03:43
ja by som este chcela dodat,ze v Rakusku sa da zasadita zmes kupit aj v Bipe alebo v DM drogerii a pod nazvom BASEN PULVER-je to velmi prospesne a je lacnejsia este i oproti tej z Ciech.
stryko skusal filtrovanu vodu so sodou a tvrdi ze ma stale dobru hladinu ph/lakmusovy papierik je stale modry/,tak treba vyskusat.sodu bicarbonu si kupil v lekarni.
ten pomer sody a vody je na 1 l filtrovanej vody,pol kavovej lyzicky sody.
alaya1
29.09.12,19:50
hm....nemam s tym skusenost, uzivala som, no problemy neriesilo.
sawe
15.11.12,10:31
Čau , můžete mi poslat navod na používání sody, mám asi překysličený žaludek, a stál se mi dělají záněty na kůži. Díky Sawe
osky
15.11.12,12:41
ale ved to mas o 2 prispevky vyssie :-)
konteska
21.01.13,19:43
Dobrý večer,mohli by ste mi prosím napísať bližšie info o používaní melasy.......ďakujem
lujza.j
21.01.13,19:45
Dobrý večer,mohli by ste mi prosím napísať bližšie info o používaní melasy.......ďakujem
http://www.biorecepty.sk/ext/biorecepty/php/bio-clanky.php?title=co-je-melasa
vlado 33
21.01.13,20:00
hannahRybicka
21.01.13,20:17
Tiez som mala problem s prekyselenim, po par dnoch mi voda so sodou bikarbonou bola hnusna. Trochu som googlila a presla som na hydrogenuhlicitan draselny. Pouziva sa na odkyselenie vina, takze do potravin. Ma tu vyhodu, ze nenechava ziadnu pachut. Odvtedy ho pouzivam aj pri vareni, ked potrebujem odkyselin napr. omacku.
Zohnala som to v zahradkarskych potrebach, tam mavaju aj veci pre vinarov. Davkovanie je asi polovicne oproti sode, ale zavisi od pH vody...treba skusit s lakmusovym papierikom.

Sody bikarbony som sa obavala koli vysokemu obsahu sodiku, kdezto draslik bol pre mna vtedy viac v pohode.
konteska
21.01.13,21:21
ďakujem........a niečo o acidobazickej rovnováhe??!!
PPatricius
03.02.13,10:31
Nutnosť acidobázickej rovnováhy.

Zdravá krv obsahuje jednu pätinu (20%) kyseliny a štyri pätiny (80%) alkálií - t.z. zásad (acidobázická rovnováha). Keď prijímame potraviny, ktoré hladinu kyselín v krvi zvyšujú (okysľujú krv), zaťažujeme tým vylučovacie orgány, hlavne obličky, ktoré nestačia plniť svoju funkciu. Dochádza k rýchlemu zaplaveniu telesných tkanív kyselinami a jedmi. Podľa odhadu na toto základné zlo všetkých ochorení trpí asi 95% ľudí.


Stopercentnú vinu na prekyslení (hyperacidite) má
- mäso (akékoľvek)
- živočíšne tuky
- stužené rastlinné tuky, rafinované oleje
- biely chlieb a pečivo, koláče
- biely rafinovaný cukor, soľ
- nezrelé ovocie
- a všetko pečivo zhotovené z cukru a bielej múky
- čokoláda, ryby, syry (okrem tvarohu)
- a varené alebo pečené, prípadne smažené jedlá


http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=2263
alaya1
03.02.13,10:31
Tak uz nemozeme jest nic-)))
viktorviktor
03.02.13,14:30
na prekyslený žalúdok 1moka lyžička cukru /pre zjemnenie/, 1/2 moka lyžičky potravinárskej kyseliny citrónovej, zaliať vodou do pol pohára /2dl/, rozmiešať, pridať sódu bicarbonu za pol kávovej lyžičky, Kyselina citronová zreaguje s kyselinou v žalúdku a uvolní vzduchovú bublinu ktorá blokuje trávenie.
Keď zalejete sódu octom a necháte vykypieť získate prášok do pečiva /ten čo predáva otker/
buchač
03.02.13,14:43
na prekyslený žalúdok 1moka lyžička cukru /pre zjemnenie/, 1/2 moka lyžičky potravinárskej kyseliny citrónovej, zaliať vodou do pol pohára /2dl/, rozmiešať, pridať sódu bicarbonu za pol kávovej lyžičky, Kyselina citronová zreaguje s kyselinou v žalúdku a uvolní vzduchovú bublinu ktorá blokuje trávenie.
Keď zalejete sódu octom a necháte vykypieť získate prášok do pečiva /ten čo predáva otker/

...na to je lepšia Plzeňská 12 - ka .....podotýkam , že origoš česká a nie náhradné patoky , čo sa tak iba tvária ....:---
misoft
03.02.13,14:59
na prekyslený žalúdok 1moka lyžička cukru /pre zjemnenie/, 1/2 moka lyžičky potravinárskej kyseliny citrónovej, zaliať vodou do pol pohára /2dl/, rozmiešať, pridať sódu bicarbonu za pol kávovej lyžičky, Kyselina citronová zreaguje s kyselinou v žalúdku a uvolní vzduchovú bublinu ktorá blokuje trávenie.
Ja som bol stále v domnení, že kyselinu zneutralizujete zásadou, ale aby kyselina + kyselina = neutralizácia :eek: - preštuduj chémiu.
Andy Kralik
03.02.13,15:00
...presla som na hydrogenuhlicitan draselny...Pouziva sa na odkyselenie vina, takze do potravin....Odvtedy ho pouzivam aj pri vareni, ked potrebujem odkyselin napr. omacku.

Je úplnou katastrofou keď v mene zdravého života a zdravého stravovania sa začnú pridávať chemické látky do jedla. A ľuďom to nepríde divné... Toľko bludov som už dávno nečítal. Snáď okrem posledného buchačovho príspevku - tá plzeňská 12 bude z toho všetkého najzdravšia...
BXLmiami
03.02.13,17:39
Fuj,to kto Vás potom bude dávať dokopy?
BXLmiami
03.02.13,17:45
Vyhovoval aj Tvojmu srdcu?
alaya1
03.02.13,18:36
Nie vsetko co je tu napisane je blud, je to uhol pohladu, niekomu aj nieco pomohlo.Ja len rozmyslam, z coho sa vyrabaju lieky, zeby z chemie?
PPatricius
04.02.13,08:05
Chemické látky treba dopĺňať už len z jednoduchého príkladu na vitamínoch(zo staršej štúdie):

http://i47.tinypic.com/crynb.jpg

Vychádzajme z podstaty, veď samotné potraviny sa skladajú zo súboru chemických látok. Tým sa znova dostávame k ich rovnováhe(PH) tak potrebnej pre organizmus.

A plzenská 12°, klobúk dole, tiež nerastie v záhrade, ale je vyprodukovaná len na základe dodržania precízneho postupu chemických reakcií, čoho výsledkom je tak lahodný kvasnicový odpad, obľúbený a známy po celom svete.(to nie je irónia, ale fakt)

Ďalší aspekt ovplyvňujúci zloženie potravín, je ich dopĺňanie tkz. Éčkami, ktoré nie všetky sú len pre "krásu", ale sú toxické, a ako vieme, ak je ľudský organizmus vystavený nebezpečným toxínom(extrém- alkohol, návykové látky, uštipnutie včelou/osou, hadí jed, či iná otrava), je treba detoxikovať.
horinka
04.02.13,12:12
Asi bude pravda, že dnešný moderný človek je najlepšie kŕmeným a zároveň najviac podvyživeným tvorom planéty. Nesprávna strava vedie k chronickému nedostatku vitamínov, minerálov a stopových prvkov v našom tele. Choroby z prekyslenia si spôsobujeme sami. Lieky ani žiadne iné chemické prípravky natrvalo nič nevyriešia, iba odstránia prejavy choroby, ale nie ich príčinu. Je potrebné doplniť do organizmu zásadité potraviny v prirodzenom stave, nie brániť produkcii kyselín. Prípravky na redukciu kyslosti, zároveň narušujú dôležitú prirodzenú tvorbu zásaditých látok v žalúdku. Najlepšou cestou k odkysleniu organizmu je zmeniť stravovacie návyky, získať čo najviac informácii a riadiť sa zdravým sedliackym rozumom.
PPatricius
13.02.13,07:33
Katka01: zaznamenala si aj nejaký pokrok?

Ja prispejem svojou troškou, ak môžem.
Na silvestra 31.12.2012, som si prežil mierny očistec(rozumej: samovolné čistenie organizmu- vrchom aj spodom, no hrôza). Ešte na obed som sa vážil- 106,7kg. Nejako som to prežil a od 1.1.1013(dobre to vyšlo, však?), ako som náhodou našiel knihu o odkyslení organizmu, som prestal okrem iného piť mlieko(zahlieňuje) a začala úprava stravy, ktorá trvá stále, a to nasledovne:

Raňajky: 4dcl vody 0,5 kávovej lyžičky sódy; ovocný šalát- po 1ks banán, pomaranč, jablko(na kocky), doplnené- polievková lyžica kyslej smotany a kávová lyžica javorového sirupu...premieané; kávová lyžica(4-5g) práškového vitamínu C z DM(čistý) rozpusteného v 3dcl pomarančového džúsu. Doplnok multivitamín(napr.Centrum, či íné)
Obed: Ryba, kuracie prsia, alebo kuracia pečeň(jedno s toho), zelenina na pare(mrkva, zeler, petržlen, karfiol, fazuľové struky, a pod.)
Večera(do 16:00h): 3 krajce viaczrnný chlieb(žiadny biely ani prifarbený ražný, či balený krájaný)

Ak ma chytí hlad(čo teda chytí :), medzi jedlami, tak baštím surovú zeleninu- čínsku kapustu, papriku, rajčiny, aj slnečnicové semienka a podobne. K tomu jem 2-3 strúčiky cesnaku, samozrejme cibule sa tiež nebojím.

Biely cukor žiadny, vyprážané a ani smažené vôbec nič. Cukor len Steviola.

No a aby to nevyzeralo tak sci-fi, v nedeľu konzumujem ne/normálnu stravu s rodinou- raňajky-napr. vajíčkový chlieb, obed- napr.rezeň, majonézový šalát...hocičo a hocikoľko; koláče, sladké, slané a pod.

Výsledok? ako som písal- silvester 106,7kg, dnes ráno 13.2.2013 95kg...nie, zatiaľ som nezačal cvičiť. Ale ak začnem, budem musieť mierne zvýšiť kalorický príjem, hlavne bielkoviny, na zabránenie katabolizmu(nech nie som autokanibal :D
buchač
13.02.13,07:43
Katka01: zaznamenala si aj nejaký pokrok?

Ja prispejem svojou troškou, ak môžem.
Na silvestra 31.12.2012, som si prežil mierny očistec(rozumej: samovolné čistenie organizmu- vrchom aj spodom, no hrôza). Ešte na obed som sa vážil- 106,7kg. Nejako som to prežil a od 1.1.1013(dobre to vyšlo, však?), ako som náhodou našiel knihu o odkyslení organizmu, som prestal okrem iného piť mlieko(zahlieňuje) a začala úprava stravy, ktorá trvá stále, a to nasledovne:

Raňajky: 4dcl vody 0,5 kávovej lyžičky sódy; ovocný šalát- po 1ks banán, pomaranč, jablko(na kocky), doplnené- polievková lyžica kyslej smotany a kávová lyžica javorového sirupu...premieané; kávová lyžica(4-5g) práškového vitamínu C z DM(čistý)
Obed: Ryba, kuracie prsia, alebo kuracia pečeň(jedno s toho), zelenina na pare(mrkva, zeler, petržlen, karfiol, fazuľové struky, a pod.)
Večera(do 16:00h): 3 krajce viaczrnný chlieb(žiadny biely ani prifarbený ražný, či balený krájaný)

Ak ma chytí hlad(čo teda chytí :), medzi jedlami, tak baštím surovú zeleninu- čínsku kapustu, papriku, rajčiny, aj slnečnicové semienka a podobne. K tomu jem 2-3 strúčiky cesnaku, samozrejme cibule sa tiež nebojím.

Biely cukor žiadny, vyprážané a ani smažené vôbec nič. Cukor len Steviola.

No a aby to nevyzeralo tak sci-fi, v nedeľu konzumujem ne/normálnu stravu s rodinou- raňajky-napr. vajíčkový chlieb, obed- napr.rezeň, majonézový šalát...hocičo a hocikoľko; koláče, sladké, slané a pod.

Výsledok? ako som písal- silvester 106,7kg, dnes ráno 13.2.2013 95kg...nie, zatiaľ som nezačal cvičiť. Ale ak začnem, budem musieť mierne zvýšiť kalorický príjem, hlavne bielkoviny, na zabránenie katabolizmu(nech nie som autokanibal :D
Čiže , ak dobre rátam , tak za mesiac a 1/2 si dal dole cca 10 kg ...
Nuž pri takejto strave je to málo .....a fest ....

...a ak sa stále stravuješ takto ( myslím tým tú jednotvárnosť ) , tak sa ani nečudujem tým výsledkom ...
...a tá soda ma len asi taký vplyv , že si iba len dobre odgrgneš po " tej " strave ...
gilda
13.02.13,07:54
PPatricius: Si na dobrej ceste, nedeľný obed by potreboval isté korekcie, postupne môžeš uberať z tých "dobrôt" (v pondelok máš organizmus nanovo zaneplešený, trávením mu dávaš zabrať), ideál by bol vnútorne sa stotožniť so stravou ostatných dní (samozrejme fantázii sa medze nekladú, pokrm nemusí byť stále to isté)skrátka osvojiť si potrebné stravovacie návyky. Teraz sa morduješ s dietou a utešuješ sa, že je to len do času, kým zhodíš. Je to "kruté" - to musí byť natrvalo. Treba to prijať, pomaly, ale isto. Potom pôjde váha dole a diskomfort pominie. Do zatiaľ dietneho jedálneho lístka si pridaj zelený čaj s citrónom 2, 3 šálky denne - tiež ovplyvní chudnutie. Takže vydržať.:)
buchač
13.02.13,08:12
...tak nejak ...mne sa už nechce furt rozpisovať ... :-)
gilda
13.02.13,08:29
.... menej býva niekedy viac ...niekedy aj viac nezabere, potom jedno aj druhé na prd. :-)
lujza.j
13.02.13,09:53
cukor ziadny? ved pomarancovy dzus,rajciny,kur.pecienka.....praskovy vit.C pre boha...ved si vytlač citron...chleba na veceru?
lujza.j
13.02.13,10:01
PPatricius.....takto sa chces stravovat stale....lebo aj nie kila su spät....treba si najst primerane stravovanie na ktorom sa zredukovana hmotnost nezvýši a treba sa s tou stravou stotožnit.
bea
13.02.13,11:14
Dobrý večer,mohli by ste mi prosím napísať bližšie info o používaní melasy.......ďakujem

http://www.ciernyzazrak.sk/
Kvaka
13.02.13,11:23
No cukor asi klasický cukor myslel, ale výsledok dobrý, nie?
Kvaka
13.02.13,11:25
Akurát tú nedeľu by som upravila, to je šok pre organizmus.
Kvaka
13.02.13,11:33
http://www.ciernyzazrak.sk/Ja používam dlhodobo melasu, kupujem už aj 5 rokov, nepamätám presne. Kupujem v bio obchode Blackstrap trstinovú. Sladím si občas čaj, občas kávu, občas dám na raňajky do vločiek, namiesto medu. Mení to síce chuť, ale rozhodne mi pomáha na železo a vápnik. Môj muž si to dá tiež niekedy len do vody, ako sirup. Nerobím to denne, ale ako ma napadne.
Kvaka
13.02.13,11:39
PPatricius, gratulujem ti k zníženiu hmotnosti. Prečo ale v tú nedeľu konzumuješ vyprážané alebo majonézový šalát? To je šok pre tvoj žalúdok, nastavený na 6 dňovú diétu. Tiež by som na tvojom mieste vypustila ten práškový vitamín C, máš ho dosť v ovocí. Tých semienok jedz kľudne viac, kuraciu pečeň by som nejedla. Skôr nejaké morčacie na prírodno. Ryžu neješ? Inak, mne sa nezdá jeho strava jednotvárna, má najmä zeleninu, ovocie, obiloviny, strukoviny, semienka. Viac schudnúť by ani nebolo zdravé, pomaly a postupne treba.
Kvaka
13.02.13,11:46
Ja som bol stále v domnení, že kyselinu zneutralizujete zásadou, ale aby kyselina + kyselina = neutralizácia :eek: - preštuduj chémiu. Silná A vytlačí slabú A z jej soli, konkrétne vytvorí s NAHCO3 soľ NACL. Preto sa takto "neutralizuje" HCL. Ostane nám v žalúdku H2CO3, z neho odgrgneš CO2 a máš po pálení žáhy. Približno orientačne tak. :D
gilda
13.02.13,12:06
Zaberá pri chudnutí a niektorým pomôže pri pálení žáhy:
http://www.dietyachudnutie.sk/ako-schudnut/ako-zdravo-schudnut-vyskusajte-klasiku-stopkovy-zeler/
lujza.j
13.02.13,12:10
viem ze myslel klasicky...ale dzus s krabice a jedlo v ktorom je vela cukru nie...pri redukcii...ta nedela nekoment......jasne ze šok odmenit sa da aj inak...to je to stotoznit sa zo stravovanim....
PPatricius
13.02.13,12:23
Nebudem odpovedať na každú reakciu zvlášť, len to zhrniem. Zelený čaj- asi liter denne, vitamín C- v priebehu dňa ešte prijímam asi do 10g, pokiaľ nie som chorý(viď Vitamin C megaskorbicka liecba). Pestrosť stravy... v podstate ani jeden deň nemám rovnaký, jedálniček vyššie je ako príklad. Nie som zástanca striktných diet, ani teraz nebol cieľ chudnúť, trebalo mi odkysliť organizmus, ten pokles na váhe ma príjemne prekvapil. Sóda- nemá žiadny význam pri odgrgnutí, teda sa mi z nej negrgne :), pokiaľ nie je rozriedená s octom a po zamiešaní okamžite vypitá, je to len na to aby som mal silne zásaditú vodu. Nedelná strava?...hlavne sa "neprežrať". Ryžu a zemiaky jem normálne, len dodržujem zásadu: mäso+zelenina, zemiaky+zelenina, ryža+zelenina.

2 Buchač: ja viem že váhový pokles je malý, ale nebolo to vôbec v pláne. Keď som bol mladší, venoval som sa aktívne "posilňovaniu", chudnutie mi nerobí absolútne žiaden problém, je to pre mňa len prepočet jedla k cvičeniu(činky/aerobne činnosti). Tento stav nastal pre moju súčasnú lenivosť, v priebehu roka som pribral cez 20kg.

Takže uvidím, ako to pôjde ďalej, ale ešte je tu tretí pozitívny výsledok. Na tele sa mi tvoria podkožné tukové hrčky(mám asi 3), dve som si nechal vyoperovať(po histológií- nezhubné ;)) a tretia, ktorá sa zväčšovala a čakala na operáciu, sa mi teraz(behom mesiaca) začala zmenšovať...tak jej dám ešte čas. Čo s toho plynie?...organizmus, aby prežil pri toľkej kyslej strave, si ukladá túto kyselinu do tuku a tým ju separuje od funkčného organizmu a zabraňuje zvýšeniu PH. Tým že prijímam väčší pomer zásaditej stravy, pravdepodobne spaľujem aj kyselinu vo forme tuku, aby mal organizmus rovnováhu- kyselina/zásada. Mne sa z toho tvoria s najväčšou pravdepodobnosťou tieto hrčky, okrem iného "mäkkého" tuku, no a teraz kedže sa spaľuje tuk, zmenšuje sa aj hrčka.

A ďakujem za slová povzbudenia, nie je to nič ťažké, každý môže schudnúť, všetko je to len v hlave;)
buchač
13.02.13,12:37
Viď prvá veta v Tvojom príspevku ....ja radšej ani neodpovedám ...:-)
PPatricius
14.02.13,08:05
ďakujem buchač ;)
gilda
15.02.13,13:09
No ale vsade pisu, ze aby to fungovalo, ta soda musi byt bez hlinika a jedla soda co sa predava ten hlinik obsahuje, hoci to na nom nemusi byt uvedene. Viete niekto, kde sa da kupit ta soda bez hlinika? Nikde na nete to neviem najst. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem
A pravdepodobne ani nenájdeš. Hliník, podobne ako fluór dnes frčí. Skúma sa ich vplyv na organizmus, zisťujú sa negatíva, tak ho už "primiešavajú" do všetkého. Podarené: Soda bicarbona, na ktorej nie je uvedený, ho určite obsahuje! Soda bicarbina, ktorá ho má napísaný ho tiež obsahuje. Ktorá ho teda neobsahuje? .... asi žiadna... JE ZDE HLINÍK? .... HLINÍK SE ODSTĚHOVAL DO HUMPOLCE.
konteska
15.02.13,14:47
Ja som ale sódu bicarbónu bez hliníka kúpila.Na obale je napísané,že je bez,tak už len tomu veriť :) Kúpila som ju v bio obchode,ale nie na SVK
gilda
15.02.13,15:01
a potom, že na nete je všetko ...
mareko
15.02.13,15:33
Vo februári 2009 spustila Tv Markíza s dr. Igorom Bukovským novú rubriku Telerána „Pravdy a klamstvá o chudnutí“, ktorá sa vysiela každý štvrtok v čase okolo 6,15 hod.

Vybrala som z toho niečo o odkyslení (link je priložený dole):

Je pravda, že ak má človek prekyslený organizmus, chudne sa mu ťažšie?
Prekyslenie organizmu, v zmysle skutočnej acidózy, je stav, ktorý nie je dlhodobo zlučiteľný so zdravím a životom. Nedajte sa sústavne presviedčať, že vaše telo je prekyslené a že potrebujete preto správne kombinovať potraviny alebo užívať nejaké neutralizačné prostriedky. Podľa môjho názoru tzv. pH diéta a podobné manévre nemajú z hľadiska chudnutia žiadne opodstatnenie. Je to komercia. Ich jediným kladom – ako v prípade delenej stravy – je, že človek začne chvíľu kontrolovať, Čo, Kedy a Ako zje. Bolo by to super, keby sa to dalo vydržať do konca života!
Na druhej strane je pravda, že nadmerný a častý príjem potravín, ktoré spôsobujú stratu zásaditých minerálov (spôsobujú to najmä živočíšne bielkoviny s veľkým obsahom síry – mlieko a mäso), podporuje napr. odvápnenie kostí.

http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=451&Itemid=30
Dáša_
15.02.13,16:14
Ja som ale sódu bicarbónu bez hliníka kúpila.Na obale je napísané,že je bez,tak už len tomu veriť :) Kúpila som ju v bio obchode,ale nie na SVK

neviem, či je bz hliníka, ale ja som sodu bicarbonu kúpila v lekarni. Povedali, že oni musia mať na ňu ešte nejaké ďalšie skúšky, tak je drahšia. Stála cca 8,5€/kg
konteska
15.02.13,17:13
ja som za 450g zaplatila 4,99 € tak snáď je bez hliníka :)
gilda
18.02.13,15:43
[QUOTE=mareko;2252603]... Nedajte sa sústavne presviedčať, že vaše telo je prekyslené ...

Píše sa rok 2013 a letí detox soda+javorový sirup.

...Je to komercia...

V roku 2009 aj teraz. Marketingový ťah na predaj drahého javorového sirupu.
gilda
18.02.13,15:49
PPatricius
28.02.13,19:46
Našiel som potravinársku sódu

http://www.centralchem.sk/?IDe=40358
mariavia
02.03.13,12:25
čistá sóda bicarbona sa dá kúpiť v lekárni
cinkaa
07.03.13,19:22
Moja skúsenosť s odkyslením je takáto: najprv som si merala pH moču pomocou pH indikačných prúžkov, aby som zistila, ako je moje telo prekyslené. Tiež som to skúšala so sódou, ale dozvedela som sa, že to leptá žalúdok - no neviem. Tiež som čítala knihu na odkyslenie od Kurta Tepperweina, ktorá sa tu spomínala a tie produkty, čo sú tam spomenuté sa dajú kúpiť cez internet na www.tepperwein.sk. Je tam aj taká zmes na odkyslenie - Royal Plus, ktorá sa pije a tiež aj produkty na kúpeľ, telo a pod. Skúsila som ten Royal a postupne som videla (na pH prúžkkoch) ako sa telo odkysľuje.
biom
18.05.13,12:18
A ako sa citis cinkaa ? vidis rozdiel aj inde ako na lakmusovom papieriku ? tiez som cital tu knihu a utvoril som si svoj nazor.. a chcem sa odkyslit a detoxikovat ale este zvazujem alternativy. Ked clovek troska pogooogli tak produktov na odkyslenie a detoxiciu najde celkom dost tak uz len vybrat tu spravnu...
tibsza
01.03.14,21:46
Prispejem svojou troškou do mlyna. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že zásaditosť organizmu sa prejaví zlepšením zdravia. Na dosiahnutie trvalej hodnoty správneho pH je veľa ciest. Od doplnkov výživy až po zmenu stravovacích návykov. Ja som zmenil stravovacie návyky. V podstate jem iba nevarené a nepečené potraviny. Oplatilo sa to. Zbavil som sa vážnych zdravotných problémov, spontánne som schudol, prestal som chrápať, mám aj viac životnej energie a lepšiu náladu. Sóda bikarbonu som nepoužíval. Pravidelná konzumácia väčšieho množstva asi môže spôsobiť zdravotné problémy. Inak sa v tele správa v kombinácii javorovým sirupom. Táto kombinácie je liek a používa sa v čase potrebnom na odstránenie choroby. Zisťujem však, že väčšinou si ľudia myslia, že nemusia nič zmeniť a zdravie sa im zázračne vráti. Medicína pomôže, ale ak nič nezmeníte problém sa opäť prejaví. Potom sa povie, že to je podvod a nefunguje to. Ale na to,že sa denne otravujeme nezdravým jedlom pre pôžitok z jedenia, tak to si nechceme pripustiť. Trvalé zdravie si musíme udržať zmenou jedálnička.
kopretinka
01.03.14,21:50
Moja skúsenosť s odkyslením je takáto: najprv som si merala pH moču pomocou pH indikačných prúžkov, aby som zistila, ako je moje telo prekyslené. Tiež som to skúšala so sódou, ale dozvedela som sa, že to leptá žalúdok - no neviem. Tiež som čítala knihu na odkyslenie od Kurta Tepperweina, ktorá sa tu spomínala a tie produkty, čo sú tam spomenuté sa dajú kúpiť cez internet na www.tepperwein.sk. Je tam aj taká zmes na odkyslenie - Royal Plus, ktorá sa pije a tiež aj produkty na kúpeľ, telo a pod. Skúsila som ten Royal a postupne som videla (na pH prúžkkoch) ako sa telo odkysľuje.
:eek: :eek: :D :D :D
kopretinka
01.03.14,21:51
Prispejem svojou troškou do mlyna. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že zásaditosť organizmu sa prejaví zlepšením zdravia. Na dosiahnutie trvalej hodnoty správneho pH je veľa ciest. Od doplnkov výživy až po zmenu stravovacích návykov. Ja som zmenil stravovacie návyky. V podstate jem iba nevarené a nepečené potraviny. Oplatilo sa to. Zbavil som sa vážnych zdravotných problémov, spontánne som schudol, prestal som chrápať, mám aj viac životnej energie a lepšiu náladu. Sóda bikarbonu som nepoužíval. Pravidelná konzumácia väčšieho množstva asi môže spôsobiť zdravotné problémy. Inak sa v tele správa v kombinácii javorovým sirupom. Táto kombinácie je liek a používa sa v čase potrebnom na odstránenie choroby. Zisťujem však, že väčšinou si ľudia myslia, že nemusia nič zmeniť a zdravie sa im zázračne vráti. Medicína pomôže, ale ak nič nezmeníte problém sa opäť prejaví. Potom sa povie, že to je podvod a nefunguje to. Ale na to,že sa denne otravujeme nezdravým jedlom pre pôžitok z jedenia, tak to si nechceme pripustiť. Trvalé zdravie si musíme udržať zmenou jedálnička.
bože,ľudia,tomu fakt veríte.............?
lujza.j
01.03.14,21:56
Prispejem svojou troškou do mlyna. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že zásaditosť organizmu sa prejaví zlepšením zdravia. Na dosiahnutie trvalej hodnoty správneho pH je veľa ciest. Od doplnkov výživy až po zmenu stravovacích návykov. Ja som zmenil stravovacie návyky. V podstate jem iba nevarené a nepečené potraviny. Oplatilo sa to. Zbavil som sa vážnych zdravotných problémov, spontánne som schudol, prestal som chrápať, mám aj viac životnej energie a lepšiu náladu. Sóda bikarbonu som nepoužíval. Pravidelná konzumácia väčšieho množstva asi môže spôsobiť zdravotné problémy. Inak sa v tele správa v kombinácii javorovým sirupom. Táto kombinácie je liek a používa sa v čase potrebnom na odstránenie choroby. Zisťujem však, že väčšinou si ľudia myslia, že nemusia nič zmeniť a zdravie sa im zázračne vráti. Medicína pomôže, ale ak nič nezmeníte problém sa opäť prejaví. Potom sa povie, že to je podvod a nefunguje to. Ale na to,že sa denne otravujeme nezdravým jedlom pre pôžitok z jedenia, tak to si nechceme pripustiť. Trvalé zdravie si musíme udržať zmenou jedálnička.

fúha...a čo ješ?
buchač
01.03.14,22:04
Prispejem svojou troškou do mlyna.
... a lepšiu náladu. Sóda bikarbonu som nepoužíval.

Človeče , veríš mi , že ani ja som netlačil súdu ???
Ale náladu si mi veru pokazil ...ale mlyn už dnes nespúšťam ...:rolleyes:
Peter785
08.02.15,02:08
Čo som počul, veľmi dobré ohlasy má zelený jačmeň alebo chlorella. Sú to 100% prírodne prípravky, teda výživové doplnky. Konkrétne zelený jačmeň je akási sušená šťava z mladých lístkov zeleného jačmeňa a chlorella je nejaká riasa.

Ľudia si to veľmi chvália, je to dobré aj na chudnutie alebo zlepšenie imunity.
Osobne som to neskúšal ale tie recenzie na to, sú úplne pozitívne.
pavol38
24.03.15,14:45
mne na prekyslený organizmus pomohol acidofit http://www.acidofit.sk/odkyslenie-organizmu
elis85
27.09.15,09:27
Ja som si týmto prešla, veľmi dlho sa mi nedarilo dosiahnúť správne pH a ani priaznivé účinky odkyslenia neprichádzali. Odkyslenie len pomocou stravy je ťažké. Ja som to takto najprv tiež skúšala, no je ťažké mať denný príjem potrebných účinných látok v dostatočnom množstve. Tých látok je celá rada. Potom to bola kombinácia rôznych vitamínov a ďalších prípravkov, no zbavenie sa prekysleného organizmu stále neprichádzalo. Už som bola zúfala, no na koniec som dostala tip na Alkalio. Ten obsahuje všetkých 19 účinných látok pre odkyslenie organizmu a dosiahnutie optimálnej hladiny pH organizmu. Ja ho užvívam pravidelne a priaznivé výsledky odkyslenia sa dostavili veľmi rýchlo, už v priebehu pár dní Na svojich stránkach ešte majú teraz poštovné zadarmo a zvýhodnené balenie.
willma
27.09.15,12:42
Ja som si týmto prešla, veľmi dlho sa mi nedarilo dosiahnúť správne pH . Ako si si merala to pH????
ladynika
30.09.15,12:17
Hodnoty ph v organizme...ako vidite su ROZNE...zaujimalo by ma, ako sa zistuje prekyslenie "organizmu" PH papierikmi a ako sa da dosiahnut zasadite prostredie dajme tomu v zaludku...
krv - 7,34 – 7,45
sliny - 6,5 – 7,5
moč - 5,5 – 7,0
vaginálna tekutina - 3,8 – 4,5
spermatická tekutina - 7,2 – 7,8
žlč - 8,0 – 8,5
pankreatická šťava - 7,5 – 8,5
žalúdková šťava - 1,0 – 1,5
črevná šťava - 7,5 – 8,0
mozgovomiechový mok - 7,3 – 7,6
taiko
30.09.15,12:31
Hodnoty ph v organizme...ako vidite su ROZNE...zaujimalo by ma, ako sa zistuje prekyslenie "organizmu" PH papierikmi a ako sa da dosiahnut zasadite prostredie dajme tomu v zaludku...
krv - 7,34 – 7,45
sliny - 6,5 – 7,5
moč - 5,5 – 7,0
vaginálna tekutina - 3,8 – 4,5
spermatická tekutina - 7,2 – 7,8
žlč - 8,0 – 8,5
pankreatická šťava - 7,5 – 8,5
žalúdková šťava - 1,0 – 1,5
črevná šťava - 7,5 – 8,0
mozgovomiechový mok - 7,3 – 7,6
ver mi, zasadite prostredie v zaludku mat nechces
buchač
30.09.15,12:33
ver mi, zasadite prostredie v zaludku mat nechces
V poriadku...ale vysvetli.
taiko
30.09.15,12:38
ver mi, zasadite prostredie v zaludku mat nechces
V poriadku...ale vysvetli.
okrem ineho
- nedostatocna absorbcia niektorych kovov a mineralov
- znizena ochrana pred skodlivymi bakteriami v jedle
- znizena tvorba pepsinu
buchač
30.09.15,12:57
ver mi, zasadite prostredie v zaludku mat nechces
V poriadku...ale vysvetli.
okrem ineho
- nedostatocna absorbcia niektorych kovov a mineralov
- znizena ochrana pred skodlivymi bakteriami v jedle
- znizena tvorba pepsinu
...a opak zásaditého prostredia ?
ladynika
30.09.15,17:00
taiko, samozrejme ze nechcem, nikde som nepisala ze JA chcem zasadite prostredie...ja si PH nekontrolujem lakmusovymi papierikmi z ranneho mocu...reagovala som na margo vsetkych tych ludi, co pisu ze sa im podarilo odkyslit organizmus...tak ma zaujima, ako sa da odkyslit zaludok...uz som sa vyjadrila lepsie? :-)
apropo, zaujima ma to ako cloveka, ktory pravidelne podstupuje vysetrenie abr...
bettylou
18.10.15,05:03
Vo februári 2009 spustila Tv Markíza s dr. Igorom Bukovským novú rubriku Telerána „Pravdy a klamstvá o chudnutí“, ktorá sa vysiela každý štvrtok v čase okolo 6,15 hod.

Vybrala som z toho niečo o odkyslení (link je priložený dole):

Je pravda, že ak má človek prekyslený organizmus, chudne sa mu ťažšie?
Prekyslenie organizmu, v zmysle skutočnej acidózy, je stav, ktorý nie je dlhodobo zlučiteľný so zdravím a životom. Nedajte sa sústavne presviedčať, že vaše telo je prekyslené a že potrebujete preto správne kombinovať potraviny alebo užívať nejaké neutralizačné prostriedky. Podľa môjho názoru tzv. pH diéta a podobné manévre nemajú z hľadiska chudnutia žiadne opodstatnenie. Je to komercia. Ich jediným kladom – ako v prípade delenej stravy – je, že človek začne chvíľu kontrolovať, Čo, Kedy a Ako zje. Bolo by to super, keby sa to dalo vydržať do konca života!
Na druhej strane je pravda, že nadmerný a častý príjem potravín, ktoré spôsobujú stratu zásaditých minerálov (spôsobujú to najmä živočíšne bielkoviny s veľkým obsahom síry – mlieko a mäso), podporuje napr. odvápnenie kostí.

http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=451&Itemid=30


tak to by všetky mäsožravce boli chordáty bez kostí. sa vobec čítaš po sebe?