gigi.labka
28.06.12,14:15
ahojte

dostali sme od rodičov záhradu (vo vinohrade),
na ktorej stojí stavba po predchádzajúcom majiteľovi,
resp. vypálená chatka (murovaný domček).

pustili sme sa svojpomocne do likvidácie stavby (prepadnutá strecha
a čiastočne spadnutá stena). okrem toho sme objavili v zhorenisku
cca 10 plátov vlnitého azbestu..

chcem sa popýtať, či mi neviete niekto poradiť čo s ním?
objednávali sme si totiž prenájom kontajnera na stavebný odpad,
ale prenajímateľ kontajnera nemá oprávnenie na likvidáciu azbestu
a výslovne nám zakázal, aby sme do kontajnera šupli azbestové platne.

pozeral som sa po firmách, ktoré sa touto činnosťou zaoberajú,
ale žiadna nemá vypracovaný cenník.

neviete mi poradiť, či to môžem naložiť do auta a zaviezť to rovno do firmy, kde takéto
materiály likvidujú, alebo aj na ten prevoz si musím zabezpečiť cez firmu?

myšlienka, že by som to vyviezol niekam na čiernu skládku, alebo do lesa
sa mi veľmi nepozdáva.

ďakujem

gigi
chandler
28.06.12,12:44
tam ide prave o ten prevoz a demontaz :) takze prevoz v aute nemoze byt. ved im poslite fotku ako to vyzera a kolko by to stalo.
arizona
28.06.12,12:53
mildo1
28.06.12,13:08
Zdravím, pred mesiacom som likvidival azbest zo strechy a prebieha to takto: firma ( ktorá má opravnenie na nakladanie s odpadom ) na základe objednávky začne vybavovať povolenie ( regionálny úrad verejného zdravotníctva a aj obvodný úrad životného prostredia ), po obdržaní povolení od hore uvedených inštitúcií prídu pracovníci spoločnosti odetý do bielych kombinéz a začnú rozoberať strechu, jednotlivé kusy stabilizujú a balia do igelitov s nálepkou " nebezpečný odpad ", tie následne ukladajú do kontajnera dopravcu ktorý odpad odvezie na skládku. Celý špás cca 1,9 tony stál cca 1200 € . Pre porovnanie plocha strechy bola 120 m2. Som z Bratislavy a stavba je v obci Bodíky.
bodliak
28.06.12,13:16
Fajčenie tiež spôsobuje rakovinu a cigarety sa veselo predávajú ďalej!
Celé je to len hunbuk.
Tých 10 plátov by som postavil do kúta a pri najbližšej príležitosti hodil na dno nejakej jamy, čo sa bude betonovať.

Pokiaľ tie pláty nebudete píliť, lámať, oškrabovať, ... sú prakticky neškodné.
gigi.labka
28.06.12,13:34
hmm. no nám to leží už dole na zemi, takže strechu nemusia rozoberať a to množstvo azbestu je tiež malé.. krytina bola len nad kuchynkou (prikladám foto - to je tá nižšia prístavba)
navyše pozemok je vo vinohradoch nad BA, takže by som asi dosť platil za prístup.. lebo s osobným autom sa parkuje, tak cca 150 od pozemku a šlape sa do kopca (ten kontajner mi tam dovezie LIAZKa cez vinohrad).. nerád by som vysolil 300 € za nič.. som ochotný za to dať max 50€, inak to asi dám o dva pozemky, ďalej tam býva nejaký bezďák a za fľašu vína, si to isto nechá na svojom pozemku ;)..
veď kedysi sme mali azbest všade :( a teraz by mi to malo prísť odstrániť pomaly protiteroristické komando :--- ..
marcel1978
03.10.12,21:17
mildo1,chcem sa spýtať či nemáš tel. kontakt na tu firmu čo ti odstraňovala strechu,alebo mail.Ďakujem