ttmarek
29.06.12,07:58
Zdravím poraďáci
Je podľa vás pozemok 12x55 postačujúci na stavbu rodinného domu? Tých 12m je od cesty.Ďakujem za názory.
arizona
29.06.12,06:19
Na 12m x 55m ploche urcite domcek postavis ;)
TomasHC
29.06.12,07:06
Na bungalow zabudni.
Nandrolon
29.06.12,07:32
čo ochranné pásmo, existuje??
Napr. vedľa rýchlostnej cesty je to do 100m mám dojem...
Resp. postaviť postavíš, ale či dostaneš povolenie to neviem...
ttmarek
29.06.12,08:17
na daný pozemok už je vydané stavebné povolenie, ja som chcel vedieť iba zo skúseností či tých 12m nieje moc úzkych
Nandrolon
29.06.12,08:26
Sú aj domy, napr. 7*14 m a pod...
felix1
30.06.12,17:17
Hladas luxus alebo socialne byvanie? Dom sa da postavit aj na mieste po zburanej garazi... Postav si dom napriklad na rozmere uvedeho pozemku v Ba I Slavicie udolie ( v blizkosti je 4-prudovka, prach, hluk, zima,priame slnko v spodnej casti cca 15 min denne ) a zaplat planovanu dan z luxusu za byvanie podla cenovej mapy do ktorej tato lokalita urcite zapadne : ( Ta k toradsej 3x vatsi pozemok a mimo mesta.
Ak mam byvat v podmienkach pod vlastne poziadavky, bude lepsie pockat na iny pozemok. Ceny su stale viac v prospech kupujuceho :)
ttmarek
02.07.12,05:34
práveže pozemok je pekný rovinatý, lokalita tichá, všetky IS, keby nebol taký úzky tak neváham ani minutu to je jedna jediná nevýhoda
TomasHC
02.07.12,07:25
Keď je vydané stavebné povolenie, znamená to, že je vydané aj územné rozhodnutie, t.j. musí byť už známe, aký dom sa tam ide stavať (pôdorys). Ak je to len prísľub "môžete tam stavať", to nie je stavebné povolenie.
Oliwa
02.07.12,07:47
na daný pozemok už je vydané stavebné povolenie, ja som chcel vedieť iba zo skúseností či tých 12m nieje moc úzkych
Z doteraz napísaného mám dojem, že uvažuješ nad kupou stavebného pozemku, na ktorý bolo v minulosti jeho majiteľovi vydané stavebné povolenie, no z nejakých dôvodov si to rozmyslel a pozemok predáva. Nie je v tom náhodou nejaký háčik? Ty si zrejme ešte nepozeral žiadne katalógové projekty, ani nemáš konkrétnu predstavu, čo by sa tam dalo postaviť, tak preto sa takto pýtaš. Mýlim sa? Postaviť sa dá hocičo... Čo je v susedstve? Stojace stavby, záhrady? Treba dodržať odstupové hranice a potom si nakresliť svoju predstavu...

Niečo podobné máme oproti nášho domu na ulici. Už to zmenilo 3 majiteľov. Je to tiež krásny pozemok, na rovine, všetky IS poruke, no keď sa majú dodržať odstupové vzdialenosti, už je tá predstava domu limitovaná...
ttmarek
02.07.12,11:46
je to na tichej ulici kde sa akurat zacina budovat nova ulica uz tma aj stoja nove domy, urcite je tma povolene postavit rosinny dom, mne to tak vyslo ze pri dodrzani odstupovych vzdialenosti moze mat dom siroky max 8m a co som pozrel dake katalogy tak aj by sa dalo nieco postavit uzsie ale za to dlhsie