studak2009
29.06.12,14:36
Ahoj,

nikde som o tom nepočul, ale je možné viackrát žiadať o to isté miesto s odstupom času? V minulosti som sa hlásil a nebol som úspešný, uplynulo pár mesiacov, pozícia je stále platná. Nebude to nejaké faux pas? Ako sa personalisti stavajú k záujemcom, ktorí si viackrát podajú žiadosť o to isté miesto?

Ďakujem.
Llívia
29.06.12,12:42
Ahoj,

nikde som o tom nepočul, ale je možné viackrát žiadať o to isté miesto s odstupom času? V minulosti som sa hlásil a nebol som úspešný, uplynulo pár mesiacov, pozícia je stále platná. Nebude to nejaké faux pas? Ako sa personalisti stavajú k záujemcom, ktorí si viackrát podajú žiadosť o to isté miesto?

Ďakujem.
Čo sa ti stane, ak sa opäť budeš uchádzať o to isté miesto a opäť ťa nepríjmu? Nič, možno sa tak maximálne budeš chvíľu cítiť (zbytočne) trápne a život pôjde ďalej. Na tvojom mieste by som to vyskúšla. Aj keď ťa nezoberú, niečo ti to dá: budeš mať viac skúseností s pohovormi - asi nebude rovnaký ako ten prvý, budeš vedieť, na aké otázky sa máš na pohovoroch pripraviť, v čom máš nedostatky, čo treba u seba vyzdvihnúť/prezentovť pri uchádzaní sa o pracovnú pozíciu XXX... :)
studak2009
29.06.12,12:59
Ďakujem za odpoveď. Trápne sa cítim už teraz, keďže som absolvoval niekoľko pohovorov, kde som prešiel cez dve aj tri kolá a napokon si vybrali inak.
bjuty smis
29.06.12,13:04
...v čom máš nedostatky.....
tak táto otázka ma na pohovoroch šokuje....
máte niekto konkrétnu odpoved, čo ste povedali na pohovore ?
wagner
29.06.12,19:56
Ahoj,

nikde som o tom nepočul, ale je možné viackrát žiadať o to isté miesto s odstupom času? V minulosti som sa hlásil a nebol som úspešný, uplynulo pár mesiacov, pozícia je stále platná. Nebude to nejaké faux pas? Ako sa personalisti stavajú k záujemcom, ktorí si viackrát podajú žiadosť o to isté miesto?

Ďakujem.

Môj názor je taký, že nepatrí sa dva krát žiadať o to isté miesto. Jednoducho musíš akceptovať to, že Ťa tam nechcú. Myslíš si, že teraz čakajú iba na to, kedy sa znovu prihlásiš? Myslím si, že by Ťa ani na pohovor nepozvali. Písomne by Ti poďakovali za záujem a s tým by to skončilo. Stojíš o také sklamanie? Keď Ťa odmietli raz, spravia to aj druhý raz. Platí - dva krát do tej istej rieky nevstúpiš. Začni loviť v iných vodách.
Llívia
29.06.12,20:08
Môj názor je taký, že nepatrí sa dva krát žiadať o to isté miesto. Jednoducho musíš akceptovať to, že Ťa tam nechcú. Myslíš si, že teraz čakajú iba na to, kedy sa znovu prihlásiš? Myslím si, že by Ťa ani na pohovor nepozvali. Písomne by Ti poďakovali za záujem a s tým by to skončilo. Stojíš o také sklamanie? Keď Ťa odmietli raz, spravia to aj druhý raz. Platí - dva krát do tej istej rieky nevstúpiš. Začni loviť v iných vodách.
Studak2009 píše, že od prvého uchádzania sa o miesto prešlo niekoľko mesiacov. Medzitým mohla firma zmeniť svoje požiadavky, nároky, vyberať nového zamestnanca môže niekto iný... alebo aj ten istý a vôbec si nemusí na Studaka2009 pamätať... Keď sa znovu neprihlási, tak nezistí, či by ho na pohovor pozvali, alebo nie - proste (aspoň pre mňa) je lepšia istota (nepozvali ma) ako si v budúcnosti vyčítať, že "predsa len som to mal druhýkrát vyskúšať".
Llívia
29.06.12,20:09
...v čom máš nedostatky.....
tak táto otázka ma na pohovoroch šokuje....
máte niekto konkrétnu odpoved, čo ste povedali na pohovore ?
No mňa skôr šokuje, že ti niekto na pohovore tykal. Ešte som takúto otázku nedostala, ale asi by som povedala: "A ďalšia otázka?" :---
wagner
29.06.12,20:10
Každé pracovné miesto má svoj "spis" a jeho meno tam figuruje aj s poznámkou, prečo ho nepozvali. Keby mali o neho eminentný záujem, tak ho pozvú opätovne aj bez toho, aby sa prihlasoval.
Llívia
29.06.12,20:14
Ďakujem za odpoveď. Trápne sa cítim už teraz, keďže som absolvoval niekoľko pohovorov, kde som prešiel cez dve aj tri kolá a napokon si vybrali inak.
Prečo by si sa mal cítiť trápne? Nie každý uspeje na prvýkrát - a čo? Prestane sa Zem točiť? :--- A nie vždy platí, že je vybraný skutočne ten najlepší uchádzač (s najlepšími vedomosťami, skúsenosťami) - aj sympatie robia svoje (tým nenaznačujem, že by si bol nesypmatický :)), aj "rodinkárstvo" (rozšírené na kamarátov a známych), ten, kto vyberal nového zamestnanca, mohol mať práve "svoj deň"... nemusí byť vždy "chyba" len v tebe.
Llívia
29.06.12,20:16
Možno to tak funguje vo väčších/veľkých firmá, v malých väčšinou nie. Ak dal súhlas so spracúvaním osobných údajov na obmedzený čas, po jeho uplynutí by firma jeho žiadosť aj všetky osobné údaje mala "skartovať" a jeho meno by nemalo byť v žiadom spise.
wagner
29.06.12,20:43
To neznamená, že si nemôžu nechať zoznam bývalých uchádzačov o uvedené miesto. Mne je to jedno, nech sa rozhodne ako chce, môže o to miesto žiadať donekonečna
Indeed
29.06.12,20:52
Personalisti vo firmách , nie sú PERSONALISTI v pravom zmysle slova,

sú len akýmisi archivármi životopisov a ani tuto jednoduchú prácu nevedia urobiť poriadne...

spoliehajú sa ,že : "čelovekov chvátit"

Ak by boli správnymi personalistami, tak by vedeli podľa C.V. ROZOZNAŤ o akého výnimočného človeka ide ,

a rozhodne by sa tento človek nemusel v tejto firme uchádzať o pracovné miesto viackrát.

Dovolím si povedať ,že väčšina personalistov nevie rozpoznať temperament uchádzača
/typy osobnosti , cholerik,melancholik, sangvinik,flegmatik/
a ani pri výbere uchádzačov nezohľadňujú toto životne doležité kriterium

a naberú ľudí , ktorých nevhodne zaradia, za 3 mesiace tito ľudia opustia firmu a celý kolobeh
hĺadania uchadzača pokračuje odznova

ono pri personalistike nejde o to prisposobovať človeka danej práci

ale v prvom rade najsť idealneho kandidáta pre danú prácu,

či inými slovami povedané ušiť pracovnú poziciu "na mieru" schopnému kandidátovi.
wagner
29.06.12,20:59
Výnimočne s Tebou súhlasím, vystihol si to
wagner
29.06.12,21:02
...v čom máš nedostatky.....
tak táto otázka ma na pohovoroch šokuje....
máte niekto konkrétnu odpoved, čo ste povedali na pohovore ?
Na také otázky musíš byť pripravený. To sa pýtajú v každej firme. Dobre je mať pripravenú nejakú milosrdnú lož, ktorá Ti neuškodí a ich pobaví.
Indeed
29.06.12,21:08
...v čom máš nedostatky.....
tak táto otázka ma na pohovoroch šokuje....
máte niekto konkrétnu odpoved, čo ste povedali na pohovore ?

Raz povedal Steve Segal taku pre mňa pamätnú vetu : "....prišiel som Ťa zachrániť pred Tebou samým...."

teda Tvojou najväčšou brzdou možu byť tvoje zlozvyky, Tvoj zaužívaný sposob ako riešiš veci....

skrátka treba viacej sebareflexie , vždy a v každej situacii....
KEJKA
30.06.12,05:17
v príspevkoch som sa nedočítala dôvod odmietnutia. Človek sa vyvíja, a pár mesiacov a skúseností počas tohto obdobia môžu uchádzačove schopnosti výrazne zvýšiť.
Ak je tá pozícia zaujímavá a celý čas si nestrávil len hľadaním a postávaním, tak sa prihlás znova - ja som toho názoru.
Určite by som netajila, že ide o pokus č.2 - naopak, v liste by som to uviedla ale zvýraznila by som to medziobdobie - čo si za ten čas absolvoval. O pozícii vďaka pohovoru vieš viac, na otázky sa môžeš pripraviť.
Ja som kedysi na jedinú tu spomínnaú otázku odpovedala v tom zmysle, že seba hodnotiť je ťažké, ale vraj som tvrdohlavá. To mi konkrétne vytkli, aj to priznávam, dovolím si však povedať, že to nepovažujem za nedostatok. S úsmevom - že je to samozrejme vec názoru. O
Odpoved prijali, akceptovali tiež s úsmevom. Miesto som dostala.
vicktor
08.07.12,06:35
Nevahaj. Ja som sa na pohovor dostal, az ked ma do tej firmy odporucila stvrta agentura.
Doba je zla, na jedno miesto dostanu aj stovky ziadosti. Vari si myslite, ze studuju vsetky zivotopisy?
Nedavno som absolvoval dost pohovorov, a myslim si, ze ti personalisti su dost mimo. Obycajni uradnici.
Kto vie poradit ako odpovedat na otazky "co su vase slabiny", "ake mate za sebou uspechy a neuspechy", "co chcete dosiahnut do 5 rokov", "co vas motivuje pracovat prave u nas", nech to tu napise.
Indeed
08.07.12,06:41
písal som svoj názor na pracovné pohovory a písanie C.V,

v téme "Čo robím zle ?"

vystihuje to problematiku.

ak by to niekto chcel skopírovať tento moj príspevok a vyjadriť sa k nemu bol by som vďačný...