medium1
29.06.12,17:19
Dobry den,

mam otazku ohladne zvlastneho stavu hrusky (Wiliamsova) zasadenej tuto jar. Najskor sa zacali robit na listoch cierne flaky, neskor cerneli cele listy a nakoniec uz cerneju vysychaju cele konariky (postrek som spravil). Zvlastne je ze je vypaleny kus travy a poda (kde sa vobec neujala ziadna trava a burina) okolo stromku. Pri dalsich stromkoch sa nic taketo nestalo. Neviem to akosi cele chapat - nemohlo by ist aj o nieco take, ze tam niekto mohol vyliat nieco co znicilo stromcek? V prilohe su fotky hrusky a stavu travy a pody okolo



Dakujem za radu

Jan
arizona
29.06.12,15:37
To vyzera vazne ako spalene,alebo poliate nejakou "nekypou"...
Skus poskodene konare obstrihat,ak nie je zasiahnuty koren, mozno sa spamata.

To nevies,kto ti po dvore nieco vylieva?:confused:
wagner
29.06.12,19:06
Ja by som na Tvojom mieste poslala fotky p.Ing. Matlákovi cez floraservis. Ten to odborne zhodnotí, je to veľmi milý, ochotný človek.
medium1
29.06.12,19:17
No v tomto hlade naozaj nechapemco tam mohlo byt vyliate veru - mamsice spika coocura vsetko co sa nove kde zasadi ale toto by bolo nad jeho sily v takom rozsahu a intenzite - zlikvidoval zatial jednu tuju,co ju stale ocikava donekonecna. Skusimto teda ostrihat a ak by som mohol aj poprosit o kontakt na toho p.Ing. Matlaka - pokusil by som sa ho oslovit.

Dakujem za pomoc:o)
arizona
29.06.12,19:28
nefunguje ti google? http://www.floraservis.sk/floraservis-old/index.php?s=poradna

toto od "cocoura" veru nie je, to by musel byt velky ako slon :rolleyes:
medium1
30.06.12,05:14
:o) Ten cocour nie je kocur - to mi blbne klavesnica - malo tam byt ze mam psika, co ocura vsetko nove co sa zasadi. Je to francuzsky buldocek, nie je teda velky ale cika a inac sa prejavuje aj za 3 psikov.
arizona
30.06.12,06:47
:D hned mi bol divny tene cocour :D...ale fakt sa to strasne zle cita a je to nezrozumitelne...

ohrad si stromky nizkym pletivom,ak ti ich pes ocikava
ale ten velky flak naokolo sa mi nezda od psa
medium1
01.07.12,11:31
Mam problem s klavesnicou na pc tak preto je to take "nezrozumitelne" obcas.