Bozteky
30.06.12,15:04
Pekný deň prajem. Potrebovala by som od Vás radu. S mojím exmanželom momentálne riešime otázku ohľadom domu na ktorý sme si zobrali pred 5 rokmi úver. On je za to, aby sme si ho rozdelili na dve polovice a každý z nás bude úžívať a platiť svoje. Problém je však ten, že on si chce nechať spodok a mne chce dať poschodie. Nejedná sa o problém kapacitný. On by si dole žil pri krbe s plazmou a zariadenými izbami a mne hore ostáva nedokončené poschodie so zatekajúcou strechou. Nemienim k tomúto pristúpiť. Po rozvode bolo jasne povedané, že mi má vybudovať vlastný vchod. Doteraz sa tak nestalo a to už prešli 4 mesiace, ešte mu 2 ostávajú. Ja osobne tam nevidím svoju budúcnosť. Rozmýšlala som, že by som mu prenechala celý dom so všetkým tak ako je, pod podmienkou, že si nájde iného spoludlžníka a mne vyplatí nejakú alikvótnu čiastu ktorú som za tie roky splatila a kúpila by som si vlastný byt. Prosím Vás, poradíte mi či dobre rozmýšľam? Ďakujem srdečne.
mattto
30.06.12,13:44
dobré rozmýšľaš, neviem si predstaviť takéto fungovanie. Ak by ste boli podieloví spoluvlastníci, každý by vlastnil ideálnu časť domu, pozemku - každý by mal podiel na každom cm2 a každý by sa podieľal na opravách, údržbe celého domu. Uzavreli by ste dohodu o užívaní, kde by ste si vymedzili, kto akú časť nehnuteľnosti bude užívať.

Neviem si reálne predstaviť, že exmanželia, ktorí sa pre nezhody rozviedli, budú spolu bývať v jednej nehnuteľnosti, stretávať sa na jednom dvore atď.