pioter007
01.07.12,12:11
zdravím, chcel by som si založiť osobný účet v slovenskej sporiteľni. založiť by som si ho chcel v pondelok ráno ale poobede už asi budem z neho potrebovať číslo- (účtu)
preto som sa chcel spýtať či niekto neviete koľko trvá vytvorenie toho účtu? - ešte som si účet nezriaďoval takže nemám žiadne skúsenosti:confused:

vopred ďakujem:)
avalik
01.07.12,10:18
ved cislo uctu dostanes hned pri podpise zmluvy o ucte ... vytvorenie je zavisle od rychlosti nahadzovania udajov pracovnikom banky, rychlosti tlaciarne a rychlosti vasich podpisov - proste par minut :)
pavol54
01.07.12,10:29
len si nájdi správnu banku lebo je rozdiel v pojmoch bankovať a banovať
SERVIS
02.07.12,10:46
v csob hodinu! hodinu!! skoro ma piclo... ale verím že v iných to bude tak isto, veď musia ponúkať svoje produkty a to potom pekne zdržuje.
AlaNR
02.07.12,12:07
pri rýchlosti sporiteľne odhadujem na hodinu a pol.
Skúsenosť z minulého mesiaca, kedy som bola donútená ísť tam vložiť prachy dodávateľovi...
misoft
02.07.12,12:20
Najpomalším článkom pri otváraní účtu je nahadzovanie údajov a vytlačenie zmluvy (toto je asi najdlhšie) - ostatné - 2-5 minút. Číslo účtu budeš mať napísané na zmluve a účet je aktívny okamžite.

Vo VÚB mi to trvalo 10 minút, v Dexia (dnes Prima) to trvalo 7 minút - mali rýchlejšiu tlačiareň :D a všetko urobí jedna osoba pri prepážke, v Slov. Sporiteľni mi to trvalo 30 minút (a to som musel ísť od jedného picmocha k druhému a potom naspäť).
pioter007
02.07.12,18:08
Najpomalším článkom pri otváraní účtu je nahadzovanie údajov a vytlačenie zmluvy (toto je asi najdlhšie) - ostatné - 2-5 minút. Číslo účtu budeš mať napísané na zmluve a účet je aktívny okamžite.

Vo VÚB mi to trvalo 10 minút, v Dexia (dnes Prima) to trvalo 7 minút - mali rýchlejšiu tlačiareň :D a všetko urobí jedna osoba pri prepážke, v Slov. Sporiteľni mi to trvalo 30 minút (a to som musel ísť od jedného picmocha k druhému a potom naspäť).

v tom súhlasím - trvalo mi to asi 30 minút ale len s jednou (bankovníčkov) - našťastie som nemusel behať hore dole. bola celkom v pohode keď som povedal že nemam zaujem tak sa nesnažila znovu prehovarať a ponukať ďalšie zbytočnosti :) Učet už mám založený takže už len im cvakať 2€ mesačne za vedenie učtu ...

Ale teraz trošku mimotemy keď sme už pri tom a to ktorá Banka je podľa Vás najlepšia a prečo :)
bodliak
02.07.12,18:15
V Tatre dostanes na pockanie aj platobnu kartu a aktivny internetbanking....
hnedoočka
02.07.12,18:16
V Tatre dostanes na pockanie aj platobnu kartu a aktivny internetbanking....

s ich službami som spokojná i ja
pavol54
02.07.12,18:50
s ich službami som spokojná i ja
a mňa okradla o 130000 sk svine
hnedoočka
02.07.12,18:51
a mňa okradla o 130000 sk svine

:eek: a to sa ako dá?
misoft
02.07.12,19:26
To už ponúka väčšina.
bodliak
03.07.12,05:10
Tak, že si neprečítaš zmluvu.
pavol54
03.07.12,12:06
:eek: a to sa ako dá?
dá tak že donesieš návrh zmluvy na neodvolateľný akreditív a banka ti nadiktuje čo máš písať do ich formulárov lebo tak je to správne vychcaní Gréci to hneď zrealizujú falošnými dokumentami a peniažky pýtajú a banka im ich musí poslať, lebo akreditív je neodvolateľný.