Caseey
01.07.12,14:16
Ahojte, dneska ráno som si stiahol jeden súbor, ktorý mal formát .lnk
V pc nemám žiadny prográm alebo niečo, čo by to dokázalo otvoriť, tak som to otvoril cez WinRar a teraz mi všetky programy, hry proste aplikácie otvára v programe WinRar. Napadli ma len 2 veci. Odinštalovať WinRar čo som urobil ako prvé. No tým pádom sa mi všetky aplikácie dali do formátu .lnk znova. Druhá vec, ktorá ma napadla bola to, že (mám win7): Ovladáci panel>Programy>Predvolené programy>Priradiť typ súboru alebo protokol k programu. Skúšal som teda zmeniť typ súboru. Dal som .lnk a zmeniť formát. Napísalo mi pár možnostní s ktorými sa to dá otvoriť. Napr: Skicar, Daemon tools,Poznámkový blok a takéto sračky. Zatiaľ som si to dal otvárať cez Poznámkový blok. Neviem ako to mám nastaviť na formát .exe . Skúšal som ešte ExeScript ale vôbec to nepomoholo. A bojím sa, že jediný spôsob, ktorým sa to bude dať je, že preinštalujem Win. Keď si chcem pustiť nejakú hru alebo nejaký program, musím to urobiť cez priečinok do ktorého som ho nainštaloval. A aj to je len 50% šanca, že mi ho otvorí pretože niekde mi to ovorí ako poznámkový blok a niekde mi to spusti normalne ako aplikáciu s koncovkou .exe. Ak mi viete poradiť alebo sa Vám to už stalo tak prosím poraďte.
A ešte niečo..keď dám vlastnosti daného súboru s koncovkou .lnk píše mi, že je to aplikácia (myslím tým ikonu napríklad internetového prehliadača) ale koncovka je .lnk čiže to proste neotvorí, alebo ak to niekto urobí ako ja, že si to zmení tak mu to otvorí poznámkový blok.

S pozdravom Caseey.
Vlado40
01.07.12,12:22
.lnk je odkaz na súbor ,zástupca.Stiahol si odkaz na súbor ,nie konkrétny súbor,ten je stále tam odkiaľ si sťahoval.
Caseey
01.07.12,12:23
Okey ďakujem, teraz už viem čo je to .lnk
Ale stále neviem ako dať do poriadku ten bordel, ktorý som s týmto súborom narobil v svojom PC...
Resp. stále neviem ako zmením formát z .lnk na .exe ... jedine tak dám všetko do poriadku.
Vlado40
01.07.12,12:30
Možno stačí prečistiť PC CCleanerom.Ten odstráni aj neplatných zástupcov.
http://www.filehippo.com/download_ccleaner
Caseey
01.07.12,12:40
To som už urobil, skúsim uploadnuť nejaký obrázok, možno som sa zle vyjadril.
Musím to urobiť týmto spôsobom cez ulož.to pretože mi nechce otvoriť ale len nástroj na vystrihovanie alebo skicar na screeny.
Čiže asi nejako takto. Každá aplikácia je vo formáte .lnk

http://uloz.to/xu3FwFT/obrazok-docx
heslo: 1111

Čo sa týka toho ccleanera...ono to niesu neplatné odkazy kedže mi pustí všetko čo otvorím ale nie ako aplikíciu ale ako poznámkový blok.
Vlado40
01.07.12,12:40
Teraz so dočítal celé zadanie témy - zmenili sa na zástupcov aj zástupcovia programov ?
Caseey
01.07.12,12:43
Pridám ešte jeden obrázok...toto sa napríklad stane keď otvorím skicar:
http://uloz.to/xojhDhK/obrazok-2-docx
heslo: 1111
Caseey
01.07.12,12:45
Teraz so dočítal celé zadanie témy - zmenili sa na zástupcov aj zástupcovia programov ?
Áno každá ikoná ktorá je "aplikácia" sa zmenila na ikónu poznámkového bloku. Viď obrázky.
Vlado40
01.07.12,12:45
Caseey
01.07.12,12:49
Toto vidím prvý krát, ako to presne funguje ? Môžem poprosiť stručný návod ?
Vlado40
01.07.12,12:51
Spusti to ako správca a register by sa mal dať do poriadku.Jeden alebo druhý súbor ak prvý nepomôže.Máš pokazené registre v PC .
Caseey
01.07.12,13:02
Ďakujem veľmi pekne :-), Všetko ide ako má.
Vlado40
01.07.12,13:06
Druhykrát keď niečo sťahuješ dávaj pozor čo označíš ako súbor ktorým sa to má otvárať.
Caseey
01.07.12,13:09
Jednoznačne .. nabudúce tú istú chybu neurobím :-) Ešte 1x ďakujem