elektron749
03.07.12,06:10
cawte ked idem na stranku routra tak sa prihlasim ako admin no a dám WAN a chem si vytvoriť verejnu ip a píše tam vyberte službu a potom sa tam da vytvoriť verejna ip len sa chem opitať či sa zato nebude platiť ked tam hore je vyberte službu a všymol som si je tam vela hier HAL life DIABLO DIABLO 2 a vela podobných aj niaka ze PHONEFREE a u tohoto nazvu som sa zastavil ked tam je free tak by sa nemalo platiť a na tu hru co chcem ja tak tam neni hra : minecraft chcem sa opitať že ktorú stích služieb mám dať a či sa zato neplatí na požiadanie dám celý zoznam.

Ďakujem kdo sa ozve.
elektron749
03.07.12,06:25
Fero11
03.07.12,16:14
Verejnu IP adresu si nemozes vytvorit. Bud ti ju provider prideli, alebo neprideli
elektron749
04.07.12,04:06
aha a tu dinamicku sa da vytvorit ne
Fero11
04.07.12,10:55
Ako som uz pisal, provider ti prideli/neprideli verejnu IP adresu.
Verejna IP adresa sa hlasi do siete internet ako jedinecna, cize nikto iny ju nemoze mat.
Ani dinamicku si nemozes vytvorit, IP adresy prideluje DHCP server a zavisi to od nastavenia providera.

Ja som sa nikdy nehral ziadne hry, takze s tym ti neporadim. Ale ak nemas verejnu a chces sa po verejnej sieti hrat, tak skus si s kolegom/kamosom spravit nejaku VPN asi najjednoduchsia na nastavenie je hamachi
misoft
04.07.12,14:47
Ako Fero11 naznačil - verejná IP je len jedna a tá sa bude stále rovnako v sieti zobrazovať (lenže za verejnú IP provider pýta poplatok, lebo to nie je štandard).
Dynamická - tá sa neustále mení a vykonáva to DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) u providera (i keď niektorí sa snažia, aby sa to nerobilo často - napr. ja mám dynamic IP, no už 5 rokov je od providera stále tá istá).
Theo
04.07.12,15:09
Fero a to VPN si myslel Verejnosť proti násilia?Dvaja budú na to asi málo.../Netreba brať vážne tento príspevok./